آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - faeze23 - 11-04-2017

سلام دوستان
من حدود سه چهارماه پیش به استادی در استرالیا ایمیل زدم که زمینه کاریشون به علاقه من بود و ایشون جواب خیلی مساعدی دادن ولی گفتن برای ژانویه 2018 اقدام کنم و یک متن هم براشون بفرستم که فرستادم و بعد از اون جوابی از ایشون دریافت نکردم و ایمیل دوباره ای زدم که گفتم این مقالات شما رو خوندم و به این موضوع علاقه مندم و باز هم جوابی ندادن. تو همین فروم دوستان گفتن با توجه به طولانی بودن زمان تا موقع اپلای احتمالا جواب ندادن. این متن ایمیلشون هست اینجا
با توجه به اینکه ددلاین بورسیه ها داره میگذره الان دوباره میخام به ایشون ایمیل بزنم و ضمنا تو این مدت من تقریبا تمام مقالاتی ک رو سایت شون گذاشته بودن رو خوندم.و همچنین مقالات یک فرد دیگه ای که زمینه ایشون در هلند کار میکنه و خود ایشون زیاد رفرنس دادن به مقالات اون استاد.
با این تفاسیر به نظرتون چی بگم به ایشون؟ بگم من تمام مقالات تون خوندم و میخام شما استادم باشید؟؟
و اینکه دوباره در همون قالب کلی ایمیل بزنم که من فلانی فارغ التحصیل فلان دانشگاهم و اینها سوابقمه و ... یا فقط مختصر معرفی کنم و بگم فلان تاریخ ایمیل زدم و این گفتید. یک تم کلی برای چنین ایمیل هایی اگر دارید ممنون میشم راهنماییم کنید.
پیشاپیش ممنون از پاسخ هاتون. ببخشید طولانی شد.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 12-04-2017

(11-04-2017, 11:43 AM)faeze23 نوشته: سلام دوستان
من حدود سه چهارماه پیش به استادی در استرالیا ایمیل زدم که زمینه کاریشون به علاقه من بود و ایشون جواب خیلی مساعدی دادن ولی گفتن برای ژانویه 2018 اقدام کنم و یک متن هم براشون بفرستم که فرستادم و بعد از اون جوابی از ایشون دریافت نکردم و ایمیل دوباره ای زدم که گفتم این مقالات شما رو خوندم و به این موضوع علاقه مندم و باز هم جوابی ندادن. تو همین فروم دوستان گفتن با توجه به طولانی بودن زمان تا موقع اپلای احتمالا جواب ندادن. این متن ایمیلشون هست اینجا
با توجه به اینکه ددلاین بورسیه ها داره میگذره الان دوباره میخام به ایشون ایمیل بزنم و ضمنا تو این مدت من تقریبا تمام مقالاتی ک رو سایت شون گذاشته بودن رو خوندم.و همچنین مقالات یک فرد دیگه ای که زمینه ایشون در هلند کار میکنه و خود ایشون زیاد رفرنس دادن به مقالات اون استاد.
با این تفاسیر به نظرتون چی بگم به ایشون؟ بگم من تمام مقالات تون خوندم و میخام شما استادم باشید؟؟
و اینکه دوباره در همون قالب کلی ایمیل بزنم که من فلانی فارغ التحصیل فلان دانشگاهم و اینها سوابقمه و ... یا فقط مختصر معرفی کنم و بگم فلان تاریخ ایمیل زدم و این گفتید. یک تم کلی برای چنین ایمیل هایی اگر دارید ممنون میشم راهنماییم کنید.
پیشاپیش ممنون از پاسخ هاتون. ببخشید طولانی شد.

وقتی استاد از همه جنبه های رزومه فرد راضی باشه هم بعد از چند ماه ممکنه نظرش عوض بشه چه رسد به مورد شما که نمره هاتون رو هم outstanding ندونسته...
با توجه به حساسیت بیمارگونه بعضی از اساتید استرالیایی به معدل، به نظرم ایشون نظر نهایی مساعدی روی شما نداشته (و نداره) چون اساتید برای اینکه بتونن در رقابت fund در دانشگاه موفق عمل کنند معمولا باید از رزومه های خیلی قوی حمایت کنند.. این استاد محتملا همین نکته رو در نظر گرفته که حتی اگر به شما ok بده شانستون در مقابل سایر applicant ها برای fund دانشگاه بالا نخواهد بود و اون وقت اگر fund رو برنده نشید ناچار خواهد بود کل حقوقتون رو از grant خودش بده که این اصلا براش مقرون به صرفه نیست...
با توجه به این مسائل، به نظر من خیلی روی این استاد حساب باز نکنید چون ایرادی به که به رزومه تون گرفته غیر قابل جبران هست و ظاهرا برای این استاد هم قابل چشم پوشی نیست... بهترین تصمیم شاید متمرکز شدن روی اساتید و دانشگاه های دیگه باشه...

ولی اگر اصرار دارید همچنان بهش ایمیل بزنید، فقط کافی هست همون ایمیل رفت و برگشت آخر رو forward کنید و اضافه کنید که هنوز به research استاد علاقه مندید و مشتاقید بدونید در مقطع زمانی کنونی شانسی دارید یا خیر...

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - faeze23 - 24-04-2017

سلام
استادی در استرالیا ایمیل من رو به گرادکوردیناتور فوروارد کردن و متن ایمیل گرادکوردیناتور این بود ک موضوع مطرح شده ام ب زمینه کاری ایشون مرتبطه ولی برای درخاست دکترای مستقیم اول باید یک دوره بریجینگ مستر بگذرونم بعد دکترا اقدام کنم. ایمیل من اقدام برای دکترای مستقیم باتوجه ب شرایط دپارتمان ک نوشته ممکن هست بود. ولی گفتن اول مستر اقدام کن. ازجاییکه این رشته برای مستر coursework-and-dissertation هست.  من دو قسمت متن ایشون رو دقیق متوجه نشدم ممنون میشم راهنمایی کنید:
 depending on your current level of education attainment, that lays the groundwork for a PhD which could then be commenced upon successful completion of the Master of Urban Design program.

Please note that any PhD supervision approval is subject to the applicant having demonstrated (face to face) successful interaction with AUDRC staff prior to commencing the PhD.
اگ بنا ب اینه ک من برای مستر اپلای کنم منظور ازین اپروال پی اچ دی چی هست؟؟ 
و اینکه الان برای همین دانشگاه و کورس من برای مستر بخام اقدام کنم باید مستقیم اپلای کنم و ایمیلی ب استاد نزنم؟ چون ایمیل من رو برای کوردیناتور فوروارد کردن؟؟
ممنون از راهنمایی تون.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Matinking - 24-04-2017

(24-04-2017, 08:37 PM)faeze23 نوشته: سلام
استادی در استرالیا ایمیل من رو به گرادکوردیناتور فوروارد کردن و متن ایمیل گرادکوردیناتور این بود ک موضوع مطرح شده ام ب زمینه کاری ایشون مرتبطه ولی برای درخاست دکترای مستقیم اول باید یک دوره بریجینگ مستر بگذرونم بعد دکترا اقدام کنم. ایمیل من اقدام برای دکترای مستقیم باتوجه ب شرایط دپارتمان ک نوشته ممکن هست بود. ولی گفتن اول مستر اقدام کن. ازجاییکه این رشته برای مستر coursework-and-dissertation هست.  من دو قسمت متن ایشون رو دقیق متوجه نشدم ممنون میشم راهنمایی کنید:
 depending on your current level of education attainment, that lays the groundwork for a PhD which could then be commenced upon successful completion of the Master of Urban Design program.

Please note that any PhD supervision approval is subject to the applicant having demonstrated (face to face) successful interaction with AUDRC staff prior to commencing the PhD.
اگ بنا ب اینه ک من برای مستر اپلای کنم منظور ازین اپروال پی اچ دی چی هست؟؟ 
و اینکه الان برای همین دانشگاه و کورس من برای مستر بخام اقدام کنم باید مستقیم اپلای کنم و ایمیلی ب استاد نزنم؟ چون ایمیل من رو برای کوردیناتور فوروارد کردن؟؟
ممنون از راهنمایی تون.

- background شما برای دکترای مستقیم کافی تشخیص داده نشده به همین دلیل گفته ان باید مجدد master بگذرونید...
منظور از اون approval، این هست که باید minimum requirement های دکتراشون رو داشته باشید... حالا با master مجدد یا هر راه دیگه...

- ایمیل زدن بهشون و پرسیدن گرفتن جواب دقیق، خیلی بهتر و سریع تر از مطرح کردن سوال اینجا و گرفتن جواب نه چندان دقیق هست!

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - fatima204 - 22-08-2017

دوستان یه سوال کلی من به یه استادی ایمیل زدم اینو جواب دادهThank you very much for your interest in my research group.  Before I can accept you in my group, you must apply to the PhD program in chemistry .... خب این فک کنم تمپلیته در جواب این اساتید چطور میتونیم نظرشونو جلب کنیم یا کلا ادامه ندیم مکاتبرو ؟پیشاپیش مرسی بابت راهنماییتون

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 22-08-2017

(22-08-2017, 08:03 AM)fatima204 نوشته: دوستان یه سوال کلی من به یه استادی ایمیل زدم اینو جواب دادهThank you very much for your interest in my research group.  Before I can accept you in my group, you must apply to the PhD program in chemistry .... خب این فک کنم تمپلیته در جواب این اساتید چطور میتونیم نظرشونو جلب کنیم یا کلا ادامه ندیم مکاتبرو ؟پیشاپیش مرسی بابت راهنماییتون

درود
فراموش کنید! به درد بخور نیست. خودم میدونم باید اپلای کنم!
استادی که در مورد رزومه نظر نده فایده ای نداره.

(22-08-2017, 08:48 AM)Torkan نوشته: درود
فراموش کنید! به درد بخور نیست. خودم میدونم باید اپلای کنم!
استادی که در مورد رزومه نظر نده فایده ای نداره.

خیلی ممنونم پس دیگه با ایشون مکاتبرو ادامه نمیدم
میتونم به اساتید دیگه ای از این دانشکده ایمیل بزنم؟

ممنونم

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 22-08-2017

(22-08-2017, 09:00 AM)fatima204 نوشته: خیلی ممنونم پس دیگه با ایشون مکاتبرو ادامه نمیدم
میتونم به اساتید دیگه ای از این دانشکده ایمیل بزنم؟

ممنونم

خواهش
نه ادامه ندین از دید م. به دنبال اساتید دیگر باشین. بزارین یه مدت بگذره بعد ایمیل بزنید.
استادی که جوابش تمپلیته یا حتی تمپلیته گونه رو فراموش کنید

دوستان سه تا سوال
به اساتیدی که میگن سلف فاند بیا چی جواب بدیم کلا باهاشون مکاتبرو ادامه ندیم یا بهشون بگیم میشه جاییو معرفی کنی بهش که من ازش فاند بگیرم یا مثلا یکی از دوستان می گفت در این شرایط بگو آگر کسی میشناسی در این حوزه که فاند دارهدبه من معرفی کن یا ...
 و بنظرتون اینم تمپلیته؟
Thank you for your email. In order for me to consider you for a position in my group, you must apply to our program.  Once you have done that, let me know and I will look carefully at your file. You can find links to the online application by going to the Department of Chemistry webpage and looking under the Grad tab
این قسمتش امیدوار کننده هست یا نه؟

کلا به اساتیدی امیدوار باشیم که میگن اسکایپ کنیم یا ریزنمره بفرستو این جور چیزا؟
خیلی ممنونم (در مورد کانادا و آمریکا )

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - shapol46 - 22-08-2017

سلام دوستان
جواب استاد رو چی بدم که خیلی محترمانه باشه. ی جوری بگم که منم لوکینگ فوروارد همینم!
Good luck with your submission and I look forward to welcoming you here and helping you through your PhD.

مرسی