آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - alpachino10 - 17-09-2013

(17-09-2013, 09:43 PM)'Charming' نوشته: دوست من درسته ایمیل در همه جای جهان تفسیرش ثابته ولی بهتره کشورش رو هم بگین
بله به نظر من supervisor با adviser فرق داره و دومی فقط مشاوره میده به نظر من نه فاند و ...
بهتره دوستان دیگه هم نظر بدن
بااحترام

متشکرم. استاد از آمریکا هستش

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 17-09-2013

اخه خیلی بعیده یه استاد اینجوری قبول کنه منظورم با این لحن بنویسه واسه تون که فاند میدم یا supervisor میشم
شما بهتره ادامه بدی مکاتبت رو باهاش و رک و پوست کنده همه چی رو بپرسی
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - alpachino10 - 17-09-2013

(17-09-2013, 10:55 PM)'Charming' نوشته: اخه خیلی بعیده یه استاد اینجوری قبول کنه منظورم با این لحن بنویسه واسه تون که فاند میدم یا supervisor میشم
شما بهتره ادامه بدی مکاتبت رو باهاش و رک و پوست کنده همه چی رو بپرسی
بااحترام

بله اتفاقا واسه خودمم هم عجیب بود. فعلا بهش دوباره ایمیل زدم تا ببینم چی میگه.
سپاس فراوان دوست عزیز

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - alpachino10 - 19-09-2013

دوستان من به اون استادی که گفته بود می تونه استاد راهنمامم بشه دوباره ایمیل زدم و خیلی محترمانه در مورد ساپورت های مالی احتمالی  در حین تحصیل ازش سوال کردم. ظاهرا  چندان به مذاقش ایشون خوش نیومده و جواب بنده رو رو ندادن! [img]images/smilies/shy.gif[/img] به نظر شما اگه بخوام دوباره بهش میل بزنم تا نظرشو جلب کنم چکار باید بکنم؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Torkan - 19-09-2013

شما باید مشخص کنی که مساله فاند واست مهمه یا نه!!
قبلا هم گفتم بعید میدونم جوابشون زیاد مثبت بوده باشه ولی شما ولش نکن!!
بهتره بازم ایمیل بزنی
دلیل نیست جواب نداده پس به مذاقش خوش نیومده
بنده هم 3 ماه پیش استادی گفت رزومت فلانه و بهمانه اقا بیا و .. و...
بعد یه هفته ایمیل زدم هنوز هم که هنوزه جواب نداده
من که استاد باشم تو وب سایتم مینویسم اقا دانشجو واسه ترم جدید ورنمیدارم یا 2 تا ور میدارم یا ور میدارم پول نمیدم!!!
خوب بنویسین دیگه...امان از دست این استادا!!!!
بااحترام

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - blur - 19-09-2013

(19-09-2013, 12:50 PM)'alpachino10' نوشته: دوستان من به اون استادی که گفته بود می تونه استاد راهنمامم بشه دوباره ایمیل زدم و خیلی محترمانه در مورد ساپورت های مالی احتمالی  در حین تحصیل ازش سوال کردم. ظاهرا  چندان به مذاقش ایشون خوش نیومده و جواب بنده رو رو ندادن! [img]images/smilies/shy.gif[/img] به نظر شما اگه بخوام دوباره بهش میل بزنم تا نظرشو جلب کنم چکار باید بکنم؟

بهتره باتجربه ترها راهنمایی کنن ولی از نظر من و اگه جای شما باشم یه میل میزنم اولشم حتما میگم که آرزومه که شما استاد من باشین و به فلان زمینه های تحقیقاتی شما خیلی علاقمندم و فلان مقاله تون این جنبه هاش جالب بود! بعدش بپرسین که الان و در این مرحله چی کار باید بکنید. فکر کنم خودشون در مورد فاندم بگن. نگفتن تو میل بعدی ازشون بپرسین....
از این اتفاق ها هم متاسفانه گاها میافته که استادی یه میل خیلی مثبت میده ولی بعدش جواب نمیده :|

(19-09-2013, 12:57 PM)'Charming' نوشته: شما باید مشخص کنی که مساله فاند واست مهمه یا نه!!
قبلا هم گفتم بعید میدونم جوابشون زیاد مثبت بوده باشه ولی شما ولش نکن!!
بهتره بازم ایمیل بزنی
دلیل نیست جواب نداده پس به مذاقش خوش نیومده
بنده هم 3 ماه پیش استادی گفت رزومت فلانه و بهمانه اقا بیا و .. و...
بعد یه هفته ایمیل زدم هنوز هم که هنوزه جواب نداده
من که استاد باشم تو وب سایتم مینویسم اقا دانشجو واسه ترم جدید ورنمیدارم یا 2 تا ور میدارم یا ور میدارم پول نمیدم!!!
خوب بنویسین دیگه...امان از دست این استادا!!!!
بااحترام

گل گفتید. منم موندم چرا استادا اکثرا وضعیت پذیرش دادنشون رو مبهم میزان. بدتر از اون تعداد بسیار زیادی شون هم حتی وضعیت ریسرچ شون رو هم دقیقا مشخصا نمیکنن که بگن آقا ما در حال حاضر دقیقا داریم روی این زمینه به خصوص  ریسرچ میکینم و اگه می خوایید ریسرچر ما بشید باید توی فلان زمینه ها تبحر داشته باشد . آدم تکلیف خودشو نمیدونه. فقط چندتا Research Interest کلی می نویسن!
بله صد در صد فاند واسم مهمه. بدون فاند که اصلا نمیشه رفت. فقط می خوام طرف رو از دست ندم. من کسایی رو دیدم که استادشون اول فاند ندادن ولی با پیگیری هایی که کردن نهایت تونستن استاد رو به TA و RA راضی کنن. فقط دقیقا مطمئن نیستم از چه راهی پیش برم که مناسب باشه.

من خودم خجالتی هستم!ولی اگه مقدوره میتونین حتی یه زنگ بزنین و خلاص!
به ایمیل جواب میدن بعد آدم رو تو دردسر میندازن واقعا موندم!
چرا جدا چرا نمینویسن که اقا دانشجور ورنمیداریم؟یااگه به ایمیل ها جواب نمیدن خوب یه دفعه اسپم کنن...
من که پیشنهاد میکنم اگه واقعا فک میکنین که میتونین کار کنی باهاش یه زنگ بزن و معامله رو به نفع خودت تموم کن!!!
بااحترام

(19-09-2013, 01:50 PM)'blur' نوشته:
بهتره باتجربه ترها راهنمایی کنن ولی از نظر من و اگه جای شما باشم یه میل میزنم اولشم حتما میگم که آرزومه که شما استاد من باشین و به فلان زمینه های تحقیقاتی شما خیلی علاقمندم و فلان مقاله تون این جنبه هاش جالب بود! بعدش بپرسین که الان و در این مرحله چی کار باید بکنید. فکر کنم خودشون در مورد فاندم بگن. نگفتن تو میل بعدی ازشون بپرسین....
از این اتفاق ها هم متاسفانه گاها میافته که استادی یه میل خیلی مثبت میده ولی بعدش جواب نمیده :|

بله اتفاقا، من توی دوتا میلی که به ایشون زدم این چیزا رو عنوان کردم. البته به توصیه یکی از دوستام من در ایمیل دومم در مورد فاند پرسیدم. گمون میکنم یه مقدار زود بود واسه این کار. باید میزاشتم یه کم بیشتر پیش میرفت بعد
سپاس فراوان

من یه چیز دیگه هم به ذهنم بیاد بگم با اجازه:
استاد اگه واقعا جواب بده باشه میده
بازم میگم به نظر من نحوه ایمیل نمیدونم subject  و ..و ... 1 درصد فقط تاثیر داره
استادی که دنبال دانشجو هست زودی به رزومه و cv نگاه میکنه و میبینه فاند دادنی هست یا نه
در هر حال دوست من امیدوارم خبرهای خوب رو بیای و همینجا اعلام کنی...
بااحترام