آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 18-04-2012

(18-04-2012, 09:17 PM)aliilab نوشته: سلام
راستش من از دانشگاه اوتاوا پذیرش گرفتم (یک ماه قبل از پذیرش ازم پروپوزال خواسته بودن برای یه اسکالرشیپ که هنوز جوابش نیومده) و مسئول دپارتمان به من گفته بود که منتظریم جواب اسکالرشیپ بیاد تا بعد درمورد فاند تصمیم بگیریم. من از هیچ استادی جواب نداشتم تو این دانشگاه تا اینکه تو نامه پذیرش اسم یکیشون که به ایمیلام جواب نداده بود اومد. من بهش ایمیل زدم راجع به فاند، جواب نداد. وقتی راجع به پروژه پرسیدم، این جواب رو داد:
Currently there are three projects you can choose from, conditional on your
reception of the scholarship: 1) Vacuum desiccant cooling; 2) vacuum membrane
desalination; 3) Microalgal for biofuel production and wastewater treatment (the
current a focus is on photobioreactor development); and 4) overexpression and
purification of his-tagged proteins. You will have one semester to explore different
options after officially joining my lab before making your final decision.

حالا این منظورش چیه؟ یعنی اگر اسکالرشیپ من درست نشه من رو قبول نمیکنه و پذیرش می پره؟ خودش فاند نداره؟ جریان چیه به نظر شما؟
ممنون از راهنماییتون

به نظرم برای فاند بهتره با کوردیناتور پروگرام یا منشی و در نهایت همون مسئول دپارتمان(که گفته بود منتظریم) صحبت کنید...
شما که میگید پذیرش گرفتید...اینجور معلومه فاند هنوز نگرفتید و زیاد این کسی که بهتون ای میل زده بیشتر مسئول بخش پژوهشی پروژه بوده انگار(چند نفر تو یه پروژه معمولا هستند)
بهتون گفته که سه تا پروژه هست که می تونید انتخاب کنید و اینا(البته 4 تا نام برده - زمینه ی جلبک ها برای منم جالبه) و اینکه یه سیسمستر خواهید داشت و این حرفها....
بهتره به یکی از موارد بالا ای میل بزنید و کسب اطلاع کنید

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - aliilab - 18-04-2012

(18-04-2012, 09:38 PM)soilman نوشته: به نظرم برای فاند بهتره با کوردیناتور پروگرام یا منشی و در نهایت همون مسئول دپارتمان(که گفته بود منتظریم) صحبت کنید...
شما که میگید پذیرش گرفتید...اینجور معلومه فاند هنوز نگرفتید و زیاد این کسی که بهتون ای میل زده بیشتر مسئول بخش پژوهشی پروژه بوده انگار(چند نفر تو یه پروژه معمولا هستند)
بهتون گفته که سه تا پروژه هست که می تونید انتخاب کنید و اینا(البته 4 تا نام برده - زمینه ی جلبک ها برای منم جالبه) و اینکه یه سیسمستر خواهید داشت و این حرفها....
بهتره به یکی از موارد بالا ای میل بزنید و کسب اطلاع کنید
ممنون از پاسخ
شخصی که ایمیل زده همون سوپروایزر منه. من بیشتر بحثم روی کلمه conditional هست. منظورش اینه که اگر اسکالرشیپ ردیف نشه این پروژه ها هم خبری نیست و اونم سوپروایزر نیست؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - soilman - 18-04-2012

از یه جهت بله...همونی میشه که شما میگید
ولی به نظرم این احتمال هم هست که برای یکی یا چند تا از این پروژه ها فاند هم پیدا بشه....
شما پذیرش گرفتید(همانطور که خودتون گفتید) ولی فعلا اینجور که به نظر میاد منتظر اعلام بودجه برای اون پروژه ها هستش...
(18-04-2012, 11:02 PM)aliilab نوشته: ممنون از پاسخ
شخصی که ایمیل زده همون سوپروایزر منه. من بیشتر بحثم روی کلمه conditional هست. منظورش اینه که اگر اسکالرشیپ ردیف نشه این پروژه ها هم خبری نیست و اونم سوپروایزر نیست؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - aliilab - 07-05-2012

سلام دوستان
من یه فاندی گرفتم. استاده ایمیل زده که Congratulations. Looking forward to
hearing from you soon. حالا این منظورش چیه دقیق؟ منظورش اینه که بهش زنگ بزنم. آخه هیچی هم مشخص نکرده، معمولا بره صحبت کردن مثلا یه تایمی میدن میگن قرار بذار.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Saeid - 07-05-2012

(07-05-2012, 08:38 PM)aliilab نوشته: سلام دوستان
من یه فاندی گرفتم. استاده ایمیل زده که Congratulations. Looking forward to
hearing from you soon. حالا این منظورش چیه دقیق؟ منظورش اینه که بهش زنگ بزنم. آخه هیچی هم مشخص نکرده، معمولا بره صحبت کردن مثلا یه تایمی میدن میگن قرار بذار.
منظورش اینه که پیشنهاد فاند رو قبول میکنی یا نه؟ میری یا نه؟ زنگ زدن لازم نیست. اگر قبول میکنی میتونی یه ایمیل بزنی و بگی که آفر رو اکسپت میکنی. در ضمن تبریک میگم. موفق باشی. Smile

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - aliilab - 07-05-2012

(07-05-2012, 08:56 PM)Saeid نوشته: منظورش اینه که پیشنهاد فاند رو قبول میکنی یا نه؟ میری یا نه؟ زنگ زدن لازم نیست. اگر قبول میکنی میتونی یه ایمیل بزنی و بگی که آفر رو اکسپت میکنی. در ضمن تبریک میگم. موفق باشی. Smile
خیلی ممنون. لطف دارید. امیدوارم شما هم موفق باشید. راستش من هفته پیش بطور غیر رسمی از یکی از مسئولای دپارتمان فهمیدم. بعد از اون استادم ایمیل زد که:
Congrats ! I look forward to talking to you soon.
منم جوابش دادم:
Thank you very much, and I would be very pleased to talk to you.

اینجوری گفتم که اگه میخواد حرف بزنیم خودش قرار بداره. تا اینکه نامه رسمیش رو دپارتمان فرستاد و استادم بعد چند روز اینی که گفتم رو ایمیل زده. البته هنوز اکسپت نکردم. پس شما فکر میکنید منظورش قبول کردن من بوده؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Saeid - 07-05-2012

با توجه به ایمیل قبلی که
Congratulations. Looking forward to

hearing from you soon
میخاد بدنه قبول میکنی آفر رو یا نه.

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - azarr - 13-05-2012

[سلام دوستان.وقت همگی بخیر

میخواستم بدونم برا جواب این استاد باید بازم پی گیر شم یا منتظر شم خودش بهم ایمیل بزنه؟

[
Thank you for your interest in our research program. Unfortunately, there is no opening in my research group at this time. I will notify you when there is an opportunity. Thanks]

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - azarr - 13-05-2012

Dear azar
[hanks for being interested to do your graduate studies with me. As you probably know, to get admission at any good US school you need to take GRE and TOEFL tests. Do you have your test scores for GRE and TOEFL tests?
Please see the following link and read about the application procedur

If you need financial assistantship then you need to have a very high GRE and TOEFL score because it is more competitive. Feel free to contact me if you have any questions
بعدش من گفتم:

Dear Dr Y,

thank you for your response. yes I know them. I am preparing for the tests and i will test september 2012. May you save my resume until I send my scores for you? If i get good TOEFL and GRE scores , would I have a chance of acceptance in your group?

Thanks
بعد استاده گفت:
Ok, just contact me when you are ready. Regarding your chance, it all depends on the availability of fund at that time. It seems you are a smart girl but you need to show it Huh . I think your automated guidance project is a better topic. Also you need to improve your CV some of the information that you put there is not necessary (gender, marital status, birthplace, etc) no one here cares for that information . There are some English mistake in your abstract that you need to fix before sharing this with others Sad . Try to work on some refereed journal publications

من فکر میکنم این استاده چون ایرانی بوده فقط خواسته یکم راهنماییم کنه و اصلا نظرش مثبت نیست و نباید روش حساب کنم.نظر شما که با تجربه ترید چیه؟برداشتتون از این ایمیلا چیه؟

RE: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Pejman - 13-05-2012

در مورد پست دومتون:

به نظر من ایشون در واقع خواستن لطف کنن و بهتون یه سری ایرادات رو محترمانه گفتن و اتفاقاً این کارشون از نظر من جالبه. هر استادی اینطوری وقت نمی ذاره واسه کسی که معلوم هم نیست بگیرتش یا نه. به هر حال نظر ایشون در حال حاضر مثبت نیست، اگر بتونید رزومه تون رو تقویت کنید و نمرات خوبی تو تافل و GRE بیارید می تونید دوباره با ایشون تماس بگیرید و احتمالاً شانس خواهید داشت. ولی الان به نظر من روی این مورد زیاد حساب باز نکنید.
(13-05-2012, 10:47 AM)azarr نوشته: [سلام دوستان.وقت همگی بخیر

میخواستم بدونم برا جواب این استاد باید بازم پی گیر شم یا منتظر شم خودش بهم ایمیل بزنه؟

[
Thank you for your interest in our research program. Unfortunately, there is no opening in my research group at this time. I will notify you when there is an opportunity. Thanks]
در مورد این ایمیل هم به نظر من بهتره در آینده باز هم به ایشون ایمیل بزنید.