آکادمیا کافه
نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان (/Thread-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D9%81%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)

نظرخواهی در مورد ایمیل دريافتی از استادان - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - homa61 - 18-02-2011

دوستان عزیز موردمن یه کم خاص و فوریه. ببینید یه استادی تو یکی از دانشگاه هایی که جز مقصدهای رزروم (با رنک یه کم پایینتر) در کانادا بوده میل زده که تقریبا ادمیژنم همراه با فاند ok هستش. اما به عنوان extra grant میخواد به عنوان internship برای یه شرکت دیگه هم اپلای کنه و از من یه جورایی confrim خواسته. منتها گفته که

So, at this point, we need to make up our mind whether or not we want to apply for that supplementary grant. If we do, we need your signature as you will formally be the applicant, and we need to get this out of the door before Friday. What do you think?

با توجه به اینکه من برای دانشگاه های بهتری هم اپلای کردم و هنوز جوابی از اونا نیومده، به نظرتون چیکارش کنم؟
تا امروز از من جواب خواسته. این signature رو میشه یه جوری از دستش در رفت؟ میتونه برام مشکلی ایجاد بکنه؟ (الان تو راهنمایی که از شما میخوام کاری با بعد اخلاقی قضیه ندارم)

خود استاد گفته هزینه های دانشگاهت که ok هست و RA هم ok، این هم یه extra هستش. مشکل من سر اینه که باقی دانشگاه ها جوابشون نیومده و من شاید offer بهتری هم داشته باشم

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - Babak - 19-02-2011

امضا کردن فرم تقاضای internship نباید برای شما مشکل قانونی خاصی ایجاد کنه، مگر این که اون‌ها بخوان که فرم‌های پذیرش رو هم امضا کنید و پذیرش دانشگاه رو قبول کنید که اون ممکنه براتون مشکل ایجاد بکنه اگر به اون دانشگاه نرید.
به هر حال، به نظر من رو راست باشید و به این استاد بگید که خیلی علاقمند هستید اما در شرایط فعلی که هنوز جوابی از دانشگاه‌ها دریافت نکرده‌اید، سخته که بتونید تصمیم قطعی بگیرید و ازش بخواهید که بهتون زمان بیشتری بده.

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - homa61 - 02-03-2011

دوستان توی این فرم های extra grant که مربوط به mitacs هست، منظور از suggested reviewers چیه؟

یکی از اساتید دانشگاه انتخاب safe من این فرم رو پر کرده و برای من فرستاده و اسم یکی از اساتید دانشگاه های انتخاب اصلی من به عنوان suggested reviewers ذکر شده! خب اینکه خیلی بده. البته هنوز هیج کدوم از این دو دانشگاه admission قطعی به من ندادن و این grant هم از طرف استاد به عنوان یک آپشن اضافه مطرح شده.
درواقع استاد دانشگاه x که رنکش پایینتر از دانشگاه y است و هردو تو کانادا هست، به من پیشنهاد گرنت اضافه mitacs رو داد(تو پستهای قبلی هم ازش یه سوال پرسیده بودم) و منم پر کردم. حالا revise اش کرده و دیدم که اسم استاد دانشگاه y به عنوان suggested reviewer زده شده و من با هر دو در ارتباط میلی خوبی بودم و هر دو توی دانشگاه های خودشون potential supervisor من بودن.
حالا این یه جوریه دیگه! کاری بکنم!؟

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - Babak - 03-03-2011

suggested reviewer در این مورد شما کسی هست که پروپوزال رو بررسی خواهد کرد.
ببینید به طور کلی درخواست فرستادن به دانشگاه‌های مختلف کامل عادی و طبیعیه و تا وقتی که شما پذیرش یکی رو قبول نکرده باشید، مشکل خاصی ایجاد نخواهد کرد. اگر استاد دانشگاه y که به عنوان suggested reviewer ذکر شده،‌ حرفه‌ای برخورد کنه هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد اومد.

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - homa61 - 03-03-2011

(03-03-2011, 01:08 PM)Babak نوشته: suggested reviewer در این مورد شما کسی هست که پروپوزال رو بررسی خواهد کرد.
ببینید به طور کلی درخواست فرستادن به دانشگاه‌های مختلف کامل عادی و طبیعیه و تا وقتی که شما پذیرش یکی رو قبول نکرده باشید، مشکل خاصی ایجاد نخواهد کرد. اگر استاد دانشگاه y که به عنوان suggested reviewer ذکر شده،‌ حرفه‌ای برخورد کنه هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد اومد.

مرسی. بهش بگم reviewer ها رو عوض کنه؟ چون بهم گفته بخون و اگه میخوای تغییر بده. اگه آره، دلیل رو چی بگم؟

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - Babak - 04-03-2011

اگر بخواهید بگید که reviewer رو عوض کنه، مجبورید که دلیلش رو بگید و در این شرایط مخفی کردن حقیقت خیلی سخت خواهد بود. اگر مشکلی با این موضوع ندارید بگید و گرنه شاید بهتر باشه که چیزی نگید. به خصوص با توجه به این که reviewer در دانشگاه بهتریه فکر نمی‌کنم مشکل خاصی باشه که بدونه شما برای دانشگاه دیگه‌ای هم اقدام کردید. اگر احیانا سوال پرسید می‌تونید بهش بگید که اولویت اول شما دانشگاه y هست.

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - mahyarelc - 14-05-2011

درود
دوستان یه استادی به من میل زده و فقط همینو گفته:
نقل قول:Dear Mahyar,

I have read your application. Can you please contact me for further discussion.

Sincerely,
بعدشم که خب جای امضای میلش، اسمشه و سمتش (تلفن اینا چیزی ننوشته)

حالا به نظرتون باید چی کار کنم؟منظور از contact تلفنه یا میل؟(یعنی برم تو سایت دانشگاه تلفنشو گیر بیارم)
با توجه به اینکه ایمیل رو دیشب زده و قاعدتا این 2 روز دانشگاه تعطیله، پیشنهادی دارید؟

پ.ن: هیچ ایمیلی به استادا تو این دانشگاه نزده بودم ...فقط اپلیکیشن و مدارک رو یه ضرب برای دانشگاه فرستاده بودم

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - ice - 15-05-2011

از نوع نوشتشون به نظر می آد تلفنی مورد نظرشون بوده چون اپلیکیشن را خوندن و با کارتون آشنا هستند. اگر در سایت دانشگاه شماره هست براشون ایمیل بزنید و ازشون تشکر کنید بپرسید چه زمانی برای تماس باهاشون (با این تلفن ذکر شده در سایت) مناسب تر است. در این مرحله معمولا تلفن ترجیح داده میشه، ولی اگر ایشون ایمیل مورد نظرشون بوده بهتون میگن.

RE: نظرسنجي در مورد اي ميل دريافتي از استادان - Babak - 15-05-2011

به نظر من هم ایشون منظورش تلفن بوده. اگر تلفنش رو در سایتش ننوشته، مشکلی نیست که ایمیل بزنید و بپرسید.