آکادمیا کافه
خرید موتورسیکلت در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: خرید موتورسیکلت در امریکا (/Thread-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D9%84%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

خرید موتورسیکلت در امریکا - behfaza - 19-10-2013

سلام
ببخشید می‌خوام بدونم موتورسیکلت در امریکا چه جوره؟ آیا مث ایران دیده بدی نسبت به موتورسوار دارن و آیا از هزینش ازداشتن یه ماشین بیشتره ؟ و اینکه در وینا ( ویرجینیا) مثلا می‌شه در تمام سال با موتور رفت و آمد کرد ؟

RE: خرید موتور سیکلت در امریکا - Babak - 19-10-2013

به هیچ وجه اون دیدی که در ایران نسبت به موتور سوارها وجود داره در امریکا وجود نداره. البته من خیلی به ندرت در امریکا موتور سیکلت دیدم و به جاش موتور سایکل وجود داره. در واقع اون موتورهای نسبتا کوچیکی که در ایران مرسوم هست رو شما در امریکا کمتر می‌بینید و موتورهایی که مردم در امریکا برای رفت و آمد استفاده می‌کنند موتورهای بزرگی هستند که شبیه به موتورهایی هست که شما در پیست مسابقات سرعت می‌بینید.

هزینه نگهداری موتور تا اونجا که من اطلاع دارم کمتر از ماشین هست و قیمت‌هاش هم ارزون‌تره، اما نمی‌دونم که شما در تمام فصل‌های سال در ایالت ویرجینیا می‌تونید از موتور استفاده کنید یا خیر. حدس می‌زنم که در زمستون‌های ویرجینیا چندان عملی نباشه.

RE: خرید موتور سیکلت در امریکا - behfaza - 20-10-2013

با سلام و سپاس .
بادیدن موتورهای طرح اسکوتر ( مثلا Paggio  )در سایت  paggiousa  وHonda Grom در www.motorcycle.usa فکرکردم توی آمریکا خیلی پرطرفداره و  خوبه ازین ها بخریم اونجا به جای ماشین .  

RE: خرید موتور سیکلت در امریکا - Babak - 22-10-2013

من این جور اسکوترها رو در کالیفورنیا خیلی کم دیدم و فقط در مسافت‌های کوتاه ممکنه ازشون استفاده بشه. یکی از مسائلی که شما در بسیاری از شهرهای امریکا باهاش مواجه خواهید شد این هست که شهرها گسترده هستند و مسافت‌هایی که باید طی کنید تا به مقصد برسید طولانیه و در بسیاری از مواقع قسمت نسبتا زیادی از راه رو در بزرگراه‌ها یا آزادراه‌ها باید طی کنید. به همین خاطر استفاده از موتور سیکلت‌ها ممکنه چندان عملی نباشه و به موتورهای بزرگتری که می‌تونند با سرعت بالای ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در حد قابل قبولی از امنیت حرکت کنند نیاز باشه.

RE: خرید موتور سیکلت در امریکا - behfaza - 23-10-2013

سلام وسپاس.
یکی از دوستانی که سی سال در ایران تجربه موتورسواری داره و پارسال در آمریکا بعد از گذروندن دوره مخصوص گواهینامه موتور گرفتن ( همونی که به گواهینامه اتومبیل الصاق میشه ) نوشتن که :
""" نکته مهم اینه با کل چیزهایی که توی دوره یاد گرفتم و فیلمهایی که دیدم به این نتیجه رسیدم که اساسا در این شرایط موتورسواری آنچنان که به نظر میاد امنیت نداره! """

همیشه فکر میکردم که موتورسواری درآمریکا برعکس ایران پرخطر نیست چون قوانین رانندگی در آمریکا کاملا رعایت میشه و منظم هستند و احترام به همه رانندگان و خیلی مسایل قانونی و فرهنگی دیگه.
ولی الان متعجب شدم که چرا آنجا هم موتورسواری نا امن است ؟!

دوست موتورسواربسیار مجرب دیگری هم که انواع موتور را در آمریکا داشتن و دارن  فرمودن که :
" اگه انسان محافظه کاری هستید اصلا موتور رو توصیه نمی کنم بهتون. "
بنده اینم برام سوال شده !!!
[align=right]  بنده  در ایران موتورسوار نیستم ولی دوست دارم باشم اگه بخام واسه
روزایی که هوا مساعده از موتور و بقیه روزا از حمل ونقل عمومی استفاده کنم
فکر خوبیه ؟

RE: خرید موتور سیکلت در امریکا - Babak - 23-10-2013

موتورسوارها هم می‌تونند در بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها تردد کنند و متاسفانه موتورسواری در امریکا هم اصلا کم خطر نیست. به خصوص با توجه به بالا بودن سرعت تردد، تصادفات می‌تونه خطر خیلی جدی داشته باشه. البته احتمال تصادفات رانندگی کمتره، اما وقتی تصادفی اتفاق بیافته، احتمال آسیب دیدن موتور سوار به خاطر عدم وجود بدنه‌ای که موتورسوار رو حفظ کنه، بالاست.

RE: خرید موتور سیکلت در امریکا - behfaza - 09-11-2013

سلام.
برای تشخیص اینکه یک موتور سیکلت  مجاز به تردد  در بزرگراه یا آزادراه در آمریکا هست  چه  مرجع قانونی و معتبری  هست ؟

RE: خرید موتور سیکلت در امریکا - MaMi - 09-11-2013

اطلاعات مربوط به این موارد رو میتونید از Department of Driver Services یا Department of Motor Vehicles ایالت مربوطه پیدا کنید.