آکادمیا کافه
پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئیس (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)
+----- انجمن: تحصیل در سوئیس (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3)
+----- موضوع: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%88-%D9%81%D9%88%D9%82-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3)

صفحات 1 2 3

پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Faraz - 01-02-2011

در این تاپیک مسائل مربوط به پذیرش در کشور سوئیس برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مطرح می شود. این تاپیک یک تاپیک کلی می باشد و درباره مسائل جزئی تاپیک هایی جداگانه وجود دارد.لطفا تنها در صورتی که برای سوال شما تاپیکی مجزا تعریف نشده از این تاپیک استفاده بفرمایید.
با تشکر

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - amin_mb - 24-03-2012

دوستان با تجربه بزرگواری بفرمایند، اطلاعات مورد نیاز پروسه اپلای شامل

مدارک مورد نیاز برای پذیرش،
ددلاین های پذیرش در طول سال،
بورس های مختلف و ددلاین آنها در طول سال
اطلاعات مربوط به شهریه، اپلیکیشن فی

و سایر اطلاعات مفید مربوط به پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های مطرح سوییس را به اشتراک بگذارند!

با تشکر

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - ahp89 - 03-05-2012

دوستان برای فوق EPFL پذیرش میده ؟ وضعیت فاندش چطوریه؟

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - amin_mb - 03-05-2012

(03-05-2012, 01:05 AM)ahp89 نوشته: دوستان برای فوق EPFL پذیرش میده ؟ وضعیت فاندش چطوریه؟
با عرض سلام و خوش آمدگویی خدمت شما دوست عزیز!

این دانشگاه برای کارشناسی ارشد، داوطلبان بسیار زیادی دارد و گرفتن پذیرش بسیار سخت میباشد!

طبق تجربه دوستانی که اپلای کردند میانگین پذیرفته شده معدل لیسانس 18 به بالا و برای بورس 19 به بالا داشته اند!
دانشگاه های تاپ ایران هم امید به پذیرش از این دانشگاه باید داشته باشند، در حد شریف و تهران! امیرکبیر هم داشتیم!
بودند که سالهای پیش با معدل پایینتر یا دانشگاه دیگه هم پذیرش داشتند ولی من میانگین وضعیت پارسال و امسال را خدمتتون عرض کردم!

باید این نکته را هم ذکر کنم، که به ترتیب، کامپیوتر، برق و مکانیک از پرطرفدارترین رشته های این دانشگاه هستند و درنتیجه رقابت بسیار شدیدی وجود دارد!

موفق و موید باشید!

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - sobhani_niloofar - 15-07-2012

سلام.من مهندسي صنايع(برنامه ريزي و تحليل سيستمها)خوندم.دانشگاه آزاد شيراز.معدلم هم 18.14 هست.متاهل هستم.

مي خواستم بدونم شانسي براي گرفتن پذيرش و تحصيل و زندگي در سوئيس دارم ؟؟؟ امكانش چقدره؟؟؟كسي ميتونه راهنمايي كنه؟

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 15-07-2012

(15-07-2012, 02:19 PM)sobhani_niloofar نوشته: سلام.من مهندسي صنايع(برنامه ريزي و تحليل سيستمها)خوندم.دانشگاه آزاد شيراز.معدلم هم 18.14 هست.متاهل هستم.

مي خواستم بدونم شانسي براي گرفتن پذيرش و تحصيل و زندگي در سوئيس دارم ؟؟؟ امكانش چقدره؟؟؟كسي ميتونه راهنمايي كنه؟

دروود بر شما فرهیحته عزیز.
ملاحظه بفرمایید که در کشور سوئیس برای رشته مهندسی صنایع، در گرایشهای لجستیک، فرایند و کنترل پروژه بیشتر دو دانشگاه معروف ETH , EPFL به زبان انگلیسی دوره را ارئه می دهند و دقت بفرمایید رقابت برای این 2 دانشگاه بسیار زیاده درسته که معدل شما بسیار خوبه اما نمره زبان و کارهای پژوهشی را بیان نفرمودید. اما شانستون را بیازمایید. اما برای مهندسی صنایع در اروپا پیشنهاد می کنم با این شرایط برای نروژ، ایتالیا، اتریش و یک سری دانشگاههای علوم کاربردی در آلمان اقدام نمایید.
ازاد اندیش باشید

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - sobhani_niloofar - 16-07-2012

بازم ممنون از راهنمايي....من مي خوام الان بيشتر از راه هاي پذيرش گرفتن و اينا توي رشته خودم اطلاع پيدا كنم

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Shihan - 16-07-2012

(16-07-2012, 10:33 AM)sobhani_niloofar نوشته: بازم ممنون از راهنمايي....من مي خوام الان بيشتر از راه هاي پذيرش گرفتن و اينا توي رشته خودم اطلاع پيدا كنم
خب تو سوييس كه يه دانشگاه وجود نداره بايد بريد تو سايت دانشگاه مورد نظرتون و اونجا requirement ها رو بخونيد. توي دكترا كه مي دونم اكثرا انگليسي دوره ها برگزار ميشه و دانستن فرانسه يا آلماني يه امتياز + هست. بهترين مرجع سايت خود دانشگاههاست.
در کل برای دانشگاه های سوئیس GRE به صورت optinal است. و دانشگاه EPFL برای دوره MASTER نیز APPLICATION FEE ازتون میخواهد.

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Hamidreza_ut - 21-03-2013

(16-07-2012, 02:18 PM)'Mr-Voltage' نوشته: خب تو سوييس كه يه دانشگاه وجود نداره بايد بريد تو سايت دانشگاه مورد نظرتون و اونجا requirement ها رو بخونيد. توي دكترا كه مي دونم اكثرا انگليسي دوره ها برگزار ميشه و دانستن فرانسه يا آلماني يه امتياز + هست. بهترين مرجع سايت خود دانشگاههاست.
در کل برای دانشگاه های سوئیس GRE به صورت optinal است. و دانشگاه EPFL برای دوره MASTER نیز APPLICATION FEE ازتون میخواهد.

درود, فکر کنم الان این وضعیت فرق کرده درباره GRE...
دانشگاه ETH برای دوره ای مستر GRE میخواند متاسفانه!!! هر چقدرم مکاتبه کردم که این آزمون رو نخوان, جواب ندادن! دوستان کسی تجربه ای داشته در این زمینه ؟

RE: پذیرش از سوئیس در مقطع لیسانس و فوق لیسانس - Azin Djahedi - 02-01-2014

سلام
دوستان ممکنه منو راهنمایی کنید؟ 
من لیسانس کامپیوتر دارم از دانشگاه علم و فرهنگ(سراسری و غیر انتفاعی،که البته بهترین دانشگاه غیرانتفاعی ایران هست)
با معدل 17.50.میخوام برای ارشد هوش مصنوعی بخونم.
دوست دارم بدونم شانسی برای گرفتن پذیرش توی سوئیس دارم ؟ فاند چطور؟ میشه TA شد؟ سابقه ی TA بودن هم دارم.
اگر شانسی وجود داره،چطور یک فرد تنها میتونه مخارج رو بده؟ کار میتونه پیدا کنه یا نه و اگر میتونه چقدر میتونه در بیاره.آیا میتونه مخارج زندگی و دانشگاه رو پرداخت کنه یا نه؟
و این که آیا نیاز هست پولی در حساب های اونجا خوابونده بشه ؟