آکادمیا کافه
کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان (/Thread-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87%D9%94-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C%E2%80%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - m.ariaboy - 06-07-2015

(05-07-2015, 08:26 AM)Mr-Voltage نوشته: مشکلی از بابت کمک هزینه تحصیلی از شرکتهای دیگر نیست بله ممکنه حتی وجود داشته باشه.
برای رشته مکانیک هم فرصت همیشه هست حتی المان یکی از کشورهای خوب حساب میشه.
به هر حال میتونی ابتدا برای بورسهای معتبر همچون DAAD و موسسات تحقیقاتی اقدام کنی سپس برای بورسهایی که شرکتها ارائه میکنند چون اصولاً این بورسها بسیار رقابتی و محدود هستن.

میشه جز دآد چندتا از این ها رو معرفی کنید؟؟
دآآد که اصلا مشخص نیست منطق انتخابیش چیه وخیلی سخت میشه گرفتش و رقابت بشدت بالاست
بورسهای این شرکتها تعهدی هستش؟؟؟ یعنی بعد از بورس باید کارکنیم براشون؟؟
به نظر شما مدو دانشگاه اپلی کنم که بتونم اینجور کارهارو بکنم
ببخشید خیلی سوال پرسیدم
ممنون پیشاپیش

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - Shihan - 06-07-2015

(06-07-2015, 02:35 PM)m.ariaboy نوشته: میشه جز دآد چندتا از این ها رو معرفی کنید؟؟
دآآد که اصلا مشخص نیست منطق انتخابیش چیه وخیلی سخت میشه گرفتش و رقابت بشدت بالاست
بورسهای این شرکتها تعهدی هستش؟؟؟ یعنی بعد از بورس باید کارکنیم براشون؟؟
به نظر شما مدو دانشگاه اپلی کنم که بتونم اینجور کارهارو بکنم
ببخشید خیلی سوال پرسیدم
ممنون پیشاپیش

در واقع از این موسسات زیادن در Google میتونی پیدا کنی برای مثال اینجا برخی وجود داره. بنده از بورس Mercedes اصلاعی ندارم زیرا بیشتر تمرکزش روی بخش امریکاست. به نظرم نیاز به گشتن برای بورسهای مختلف نیست اگر فرصت باشه در خود دانشگاه میتونی دوره های ارتباط با صنعت پیدا کنی.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - Reza.S-R - 30-07-2015

با سلام.

من از طریق ایمیل سفارت متوجه شدم که DAAD در میان مدارکش  ا 31 اگوست ، 2 تا مدرک میخواد که برای من فعلا امکان ارسالش (اصلا) نیست!
1) IELTS : 6  که من حداقل با پایان 2015 میتونم بگیرم.
2) ترجمه مدک فوق لیسانس ، در حالی که من تابستان سال دیگه مدرکم را میگیرم! و فعلا دانشجو هستم.
3) نامه از استادی که در آلمان حاضر شده استاد راهنمای ما باشه!! در حالی که همه تازه از سپتامبر 2015 برای سال بعد مکاتبه رو شروع میکنن تازه اینها برای اگوست، نامه پذیرش میخوان!!

سوالات:
1) پس این جریان چی بود که میگفتین بعضی استادان آلمانی حتی مدرک زبان نمیخوان؟  میشه فعلا مشروط برای DAAD مدارک را فرستاد تا نمره زبان را بگیریم؟؟
2) نامه از اساتید را چه کار کنم؟؟ من هنوز مکاتبات را شروع نکردم و بعید میدونم کسی دیگه هم شروع کرده باشه!
3) با این وضعیت، به نظرتون باید برای پاییز 2016 قید آلمان را بزنم؟

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - ardavan - 13-09-2015

سلام
می خواستم بدونم میشه از دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد کمک هزینه گرفت؟
من دانشجوی کارشناسی رشته ی برق قدرت هستم
با معدل 15.01 ترم هفت

و همچنین در مقطع دکترا چطور؟

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - nader - 14-09-2015

(13-09-2015, 11:28 PM)ardavan نوشته: سلام
می خواستم بدونم میشه از دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد کمک هزینه گرفت؟
من دانشجوی کارشناسی رشته ی برق قدرت هستم
با معدل 15.01 ترم هفت

و همچنین در مقطع دکترا چطور؟

درود
phd در اروپا یک شغل محسوب میشه و فاند هم ممکنه با داشتن رزومه قوی
اما برای ارشد زیاد روش حساب نکن با توجه به اینکه دانشگاهاش رایگانه

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - jojolabger - 20-09-2015

سلام.
بنده در رشته مهندسی مکانیک دوره لیسانس دانشگاه علم و صنعت با معدل 16.15 و ارشد صنعتی اصفهان با معدل 16.70 بودم. می خواستم بدونم برای گرفتن فاند خوب دکترا از یکی از دانشگاه های تاپ آلمان شانس دارم یا نه.
تافل 95
یک مقاله isi

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - Shihan - 25-09-2015

(20-09-2015, 09:01 PM)jojolabger نوشته: سلام.
بنده در رشته مهندسی مکانیک دوره لیسانس دانشگاه علم و صنعت با معدل 16.15 و ارشد صنعتی اصفهان با معدل 16.70 بودم. می خواستم بدونم برای گرفتن فاند خوب دکترا از یکی از دانشگاه های تاپ آلمان شانس دارم یا نه.
تافل 95
یک مقاله isi

شانس گرفتن بورس تحصیلی به رزومه شما ، کارهای تحقیقاتی، مقالات، نمره زبان و ... والبته پیدا کردن استادی که به کارت علاقمند باشه بر میگرده 
شانست در کل خوبه اما دقیق نمیشه گفت. بهتره اول استاد پیدا کنی که در زمینه کار خودت مناسبه بعد باهاش در خصوص کمک هزینه تحصیلی وارد صحبت بشی.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - mahbeigom - 29-04-2016

دوستان سلام
من ترم آخر کارشناسی هستم و میخوام که شانسم رو در بورس دااد امتحان کنم. ولی پذیرش ندارم قطعا تا پایان زمان ثبت نام این بورس. از دوستان دیگه پرسیدم، به ساپورت لتر اشاره کردند، ممکنه راهنمایی کنید که ساپورت لتر چی هست و باید چکار کنم برای این قضیه؟ توی این ایمیل چی باید بنویسم؟ 
ممنونم که وقت میگذارید.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - nahe - 19-07-2016

سلام

من لیسانس گرافیک از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل 17.30 دارم و 34 سالمه تقریبا 7 سال از لیسانسم میگذره .آیلتس 6 دارم.
آلمان برای رشته digital media در مقطع ارشد میخوام اپلای کنم.چیزی که متوجه شدم به دانشجویانی که از تحصیل کارشناسیشون بیشتر از 6 سال میگذره فاند نمیدن .هرچند کمک هزینه های زیادی برای هزینه زندگی هست که در daad بیان شده .300 یورو در ماه که به من تعلق نمیگیره.

آیا با این شرایط هیچ نوع فاندی نمیشه گرفت ؟
آیا سالهای فراغت از تحصیل در مورد ویزا مشکل ساز میشه؟
یه مورد دیگه اینکه چرا دانشگاه های آلمان جواب ایمیل ها رو نمیدن؟
کلا فقط باید از طریق  uni-assist اقدام کرد؟

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در آلمان - Shihan - 25-07-2016

(30-07-2015, 11:24 PM)Reza.S-R نوشته: با سلام.

من از طریق ایمیل سفارت متوجه شدم که DAAD در میان مدارکش  ا 31 اگوست ، 2 تا مدرک میخواد که برای من فعلا امکان ارسالش (اصلا) نیست!
1) IELTS : 6  که من حداقل با پایان 2015 میتونم بگیرم.
2) ترجمه مدک فوق لیسانس ، در حالی که من تابستان سال دیگه مدرکم را میگیرم! و فعلا دانشجو هستم.
3) نامه از استادی که در آلمان حاضر شده استاد راهنمای ما باشه!! در حالی که همه تازه از سپتامبر 2015 برای سال بعد مکاتبه رو شروع میکنن تازه اینها برای اگوست، نامه پذیرش میخوان!!

سوالات:
1) پس این جریان چی بود که میگفتین بعضی استادان آلمانی حتی مدرک زبان نمیخوان؟  میشه فعلا مشروط برای DAAD مدارک را فرستاد تا نمره زبان را بگیریم؟؟
2) نامه از اساتید را چه کار کنم؟؟ من هنوز مکاتبات را شروع نکردم و بعید میدونم کسی دیگه هم شروع کرده باشه!
3) با این وضعیت، به نظرتون باید برای پاییز 2016 قید آلمان را بزنم؟

1- اگر شما خودتون اقدام کنید و با استاد مستقیم ارتباط داشته باشید این مورد ممکنه براوتون waived بشه
2- باید شروع کنید
3- بله. بهتره با دست پر اقدام کنید.