آکادمیا کافه
کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: اسپانیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
+----- انجمن: تحصیل در اسپانیا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)
+----- موضوع: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا (/Thread-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87%D9%94-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C%E2%80%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7)

کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - Faraz - 01-02-2011

در این تاپیک پیرامون مسائل گرفتن کمک هزینه تحصیلی از دانشگاه های اسپانیا صحبت خواهد شد.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - Shihan - 01-07-2012

در خصوص گرفتن بورس تحصیلی در اسپانیا

برای اخذ بورس تحصیلی بیشتر در مقاطع دکتری باید ابتدا در وب سایت خود دانشگاه جستجو نمایید بعد با تکمیل فرم و در میان گذاشتن با استاد ان را برای اداره بورس دانشگاه ارسال نمایید در زیر بخشی از وب سایتهای گرفتن grant اورده شده است. البته اخیراً دانشگاه upc جزو دانشگاههای Erasmus قرار گرفته که از این جهت مناسب است.

لینک 1
لینک 2
لینک 3

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - arsham_3211 - 19-02-2016

با سلام و عرض ادب، من میخوام برای دانشگاه اتونوما دی بارسلونا اقدام کنم، در رشته علوم طیور، با استاید در این مورد صحبت کردم، گفت در حال حاضر قادر نیستم که بهم فاند بدن، من میخوام با هزینه شخصی اقدام کنم. چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید:
1- دکترا در این دانشگاه ارزش داره؟
2- بعد از تحصیل امکان داره بتونم مشغول بکار بشم در رشته خودم؟
3- با توجه به اینکه با هزنیه شخصی میخوام اقدام کنم، خودم میتونم اونجا از پس هزنیه های زندگی بر بیام؟ من ورزشکار حرفه ای هستم در رشته والیبال و عنوان دار 4 رکورد جهانی در رشته های مختلف، میتونم در زمینه ای ورزشی با دانشگاه همکاری کنم و عضو تیم والیبال دانشگاه بشم؟ اگه یک بازیکن عضو تیم دانشگاه بشه و مقام برای دانشگاه بیاره دانشگاه به این دانشجو حقوق میده؟
4- تیم های دانشگاهی در اسپانیا فعال هستند، یعنی برای مسابقات درون کشوری و بین المللی فعالیت دارند؟
ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکر

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - Torkan - 05-12-2016

سلام دوستان

سوالی که دارم اینه که اسپانیا برای مقطع دکتری و یا حتی ارشد در رشته مدیریت و اقتصاد و فایننس و این تیپ رشته ها فاند میده در دانشگاههای که انگلیسی زبان هستند؟

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - Shihan - 06-12-2016

برای دکتری همچنان این فرصت وجود داره. ضمناً رشته های مدیریت و اقتصاد در اسپانیا بسیارخوب توسط دانشگاههای قدرتمند و معروفی چون IE , ESADE , Carlos 3 و Navarro برخی دیگر حمایت مالی میشن ، و این دست دانشگاهها همچنان متقاضی فراوان داره به طبع حیطه کاری-پژوهشی و فاند هایی که در همکاری بین شرکتها و بنگاههای اقتصادی و مدیریتی و دانشگاه و کارهای توسعه ای در حال انجام هست، قطعاً وجود داره. ضمناً من کمتر دانشگاه معروفی دیدم که دوره مدیریت و اقتصاد که از بحثهای بروز دنیا است به زبانی بع غیر از انگلیسی ارائه بشه.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - Torkan - 06-12-2016

(06-12-2016, 10:41 PM)Shihan نوشته: برای دکتری همچنان این فرصت وجود داره. ضمناً رشته های مدیریت و اقتصاد در اسپانیا بسیارخوب توسط دانشگاههای قدرتمند و معروفی چون IE , ESADE , Carlos 3 و Navarro برخی دیگر حمایت مالی میشن ، و این دست دانشگاهها همچنان متقاضی فراوان داره به طبع حیطه کاری-پژوهشی و فاند هایی که در همکاری بین شرکتها و بنگاههای اقتصادی و مدیریتی و دانشگاه و کارهای توسعه ای در حال انجام هست، قطعاً وجود داره. ضمناً من کمتر دانشگاه معروفی دیدم که دوره مدیریت و اقتصاد که از بحثهای بروز دنیا است به زبانی بع غیر از انگلیسی ارائه بشه.

ممنون پویای گرامی

تنها بحثی که هست پس این  کمک ها برای دانشجویان دکتری هست و نه ارشد، درسته؟
بعدش علت ا ینکه اسپانیا داره در این زمینه به قطب تبدیل میشه چی هست میدونید؟!
در نهایت طبق معمول دکتری در این دانشگاهها هم منجر به استادی میشه یا وارد بازار کار هم میشه شد؟

ممنون

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - Shihan - 07-12-2016

(06-12-2016, 11:05 PM)Torkan نوشته: ممنون پویای گرامی

تنها بحثی که هست پس این  کمک ها برای دانشجویان دکتری هست و نه ارشد، درسته؟
بعدش علت ا ینکه اسپانیا داره در این زمینه به قطب تبدیل میشه چی هست میدونید؟!
در نهایت طبق معمول دکتری در این دانشگاهها هم منجر به استادی میشه یا وارد بازار کار هم میشه شد؟

ممنون

بله تقریباً بالای 90% مگر کیس برای دوره ارشد متقاضی خاصی باشه!
در خصوص جذب نیروی کارامد رو اطلاع ندارم. اما از دیرباز در اسپانیا خصوصاً این دست رشته ها وجود داشت اما به هر حال بدلیل شرایط اقتصادی نامناسب سالهای گذشته رغبت کمتری حداقل از طرف ایرانی ها دیده شده، طرف حداقل به سوی بیزنس اسکول های امریکایی و غالباً London Business school  یا HEC فرانسه و نروژ و سوئد  و المان گرایش داشتن ، اون هم اینده بعد از تحصیلش بوده.
اگر رزومه خوبی داشته باشه بله. اما من متاسفانه مدارک مدیریتی ایران رو اونقدر قوی نمیبینم. مگر اینکه طرف از ارشد در دوره قوی در دانشگاه اقتصاد یا مدیریتی خوبی در خارج از کشور درس گذرونده باشه.

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - Hanie1368 - 27-03-2018

سلام و خسته نباشید
استادی در دانشگاه مادرید طی نامه ای با سربرگ و مهر دانشگاه اعلام کرده که روزمه کاملا مناسبه اما دانشگاه امکان ساپورت مالی برای هزینه های سفر و زندگی رو نداره اما اگر بتونم هزینه ها را با یه فاندی ساپورت کنم دانشگاه هزینه های آزمایشات رو میده (کار آزمایشگاهیه و در فیلد شیمی قرار میگیره). استاد گفته اگر بتونی هزینه های زندگی و سفر رو تامین کنی ما بهت اکسپت دانشگاه رو میدیم.
حالا سوال من اینه که  با این شرایط و فقط برای تامین هزینه های زندگی و سفر، بورسی وجود داره که بشه براش اقدام کرد؟

RE: کمک هزینهٔ تحصیلی‌ در اسپانیا - automotive - 27-03-2018

(27-03-2018, 01:05 PM)Hanie1368 نوشته: سلام و خسته نباشید
استادی در دانشگاه مادرید طی نامه ای با سربرگ و مهر دانشگاه اعلام کرده که روزمه کاملا مناسبه اما دانشگاه امکان ساپورت مالی برای هزینه های سفر و زندگی رو نداره اما اگر بتونم هزینه ها را با یه فاندی ساپورت کنم دانشگاه هزینه های آزمایشات رو میده (کار آزمایشگاهیه و در فیلد شیمی قرار میگیره). استاد گفته اگر بتونی هزینه های زندگی و سفر رو تامین کنی ما بهت اکسپت دانشگاه رو میدیم.
حالا سوال من اینه که  با این شرایط و فقط برای تامین هزینه های زندگی و سفر، بورسی وجود داره که بشه براش اقدام کرد؟

سلام
هزینه دانشگاه فقط نیمی از مسیر است و هزینه زندگی بالا است، کشورهایی وجود دارند که دانشگاه‌‌های آن‌ها رایگان است اما هزینه زندگی قابل پرداخت نیست (حداقل با وضعیت دلار و یورو).

سفر که هزینه‌ای ندارد، هزینه‌ی اصلی برای زندگی است، در وب سایت دانشگاه قسمت Financial Aid یا موارد مشابه جست و جو کنید، معمولا بیشتر کمک هزینه‌ها در خود وب سایت دانشگاه ذکر شده است.
حتما جست و جو کنید که دولت اسپانیا کمک هزینه‌ای دارد که شامل حال شما شود یا خیر.

مثال: ترکیه هزینه سفر افرادی که از ایران بورس شده‌اند را پرداخت می‌کند اما در ارتباط با سایر کشورها تا به حال این موضوع را مشاهده نکرده‌ام.