آکادمیا کافه
لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه (/Thread-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-2015-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: مزایا و معایب شرکت در لاتاری گرین کارت - aspiration - 08-10-2013

حتمن بزنید مجرد چون در صورت مغایرت اطلاعات داده شده در هنگام ثبت نام و مقایسه آن با مدارک شما در زمان مصاحبه، صد در صد رد خواهید شد. 

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - Andre - 09-10-2013

(04-10-2013, 04:44 PM)'M1KE' نوشته: ببینید درخواست همزمان برای ویزای مهاجرتی و دانشجویی چه برای آمریکا چه برای کانادا و احتمالا برای خیلی از کشورهای دیگری منع قانونی ندارد. با این حال این دو شرایط بررسی متفاوت و گاه متناقضی دارند. مثلا در پرونده های مهاجرتی بحث "سازگاری" و توانایی فرد برای ماندن در کشور موردنظر یک نقطه مثبت تلقی می شود با این حال در پرونده های دانشجویی تاکید بیشتر بر برگشتن دانشجو پس از پایان تحصیل هست و برای این منظور می بایست دانشجو "وابستگی" اجتماعی به کشور اولیه خودش داشته باشد که به Social Tie معروف است.
اگر این دو را کنار هم بگذاریم می شود گفت کسی که سابقه پرونده مهاجرتی برای کشوری را داشته باشد به نوعی نشان داده که علاقه دارد در کشور موردنظر بماند و منطق قضیه حکم می کند که از این نظر قدری شانس ویزای دانشجویی یا توریستی و شکل های دیگر ویزاهای غیر مهاجرتی اش کاهش می یابد. بنابراین اگر افسر به هر دلیل تصمیم به رد ویزای موقت فرد داشته باشد می تواند این موضوع را بهانه کند و به دلیل نداشتن Social Tie شما را رد کند.  وقتی هم افسر دنبال بهانه باشد مثلا ممکن است بپرسد آیا تا به حال در این قرعه کشی ها شرکت کرده اید؟ وقتی به این شکل و به طور مستقیم از شما بپرسند مجبور هستید که واقعیت را بگویید چون به احتمال خیلی زیاد به این موارد دسترسی دارند و قابل طفره رفتن نیست. البته همانطور که گفتم منع قانونی هم ندارد که این دو را با هم داده باشید و اینطور هم نیست که اگر متوجه شدند حتما ویزای دانشجویی شما را رد کنند.

با احترام، لاتاری خوب همون تور از اسمش مشخص است به شانص و اقبال (علاوه بر شرایط اولیه) نیاز دارد. این مسأله ای که شما عنوان کردین تا چه اندازه ی جدی است؟ دوستانم چند سالی بود که شرکت می کردند و با مشکل خاصی برای ویزا (دانشجویی) مواجع نشدند. امیدوارم که هیچ یک از دوستان با این تجربیات تلخ ویزا مواجه نشوند.

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - M1KE - 09-10-2013

در قوانین کشورهایی مثل کانادا و آمریکا از اصطلاح Spouse استفاده میشود که بیشتر به معنی شریک هست و تعریف گسترده ای دارد که در اینجا خیلی امکان پرداختن به جزئیات آن نیست. ازدواج های رسمی و معمول در ایران زیر مجموعه ای خلل ناپذیر از این تعریف هستند. با این حال نامزدها هم به شکلی با ارائه مدارک اضافی مثل عکس و فیلم و حساب بانکی مشترک و یک سری موارد دیگر می توانند ثابت کنند که دست کم یک سالی با یکدیگر زندگی مشترک داشته اند. با این حال اثبات اینها قدری مشکل هست و همیشه پذیرفته نمی شوند. در نتیجه می شود اینطور گفت که کسانی که رسما ازدواج کرده اند قطعا می بایست به متاهل بودن خود اشاره کنند ولی مجردها (طبق قوانین ایران) ممکن است همچنان طبق تعارف گسترده تری که اشاره شد متاهل باشند و در واقع شریک داشته باشند. در این صورت به احتمال زیاد اگر طرف دوم هم به صورت جداگانه به عنوان نفر اصلی ثبت کند به احتمال زیاد وی نیز می بایست شما را به عنوان شریک خود معرفی کند (جزئیات این قسمت را مطمئن نیستم که آیا شریک دوم هم مجبور است که به وجود چنین رابطه ای اعتراف کند یا خیر).
در هر حال با توجه به مشکلاتی که هست پیشنهاد من این هست که شما هم اکنون جداگانه و به عنوان مجرد ثبت نام کنید و اشاره ای به نامزد بودن و موارد دیگر نکنید و بعد از آن هم اگر ازدواج رسمی صورت بگیرد به هر حال با توجه به اینکه تاریخ آن بعد از ثبت نام بوده مشکلی ایجاد نمی کند و می توانید وی را بعدا به پرونده اضافه کنید (ایشان هم اگر قبول شوند می توانند شما را اضافه کنند). به نظرم این حالت کمتر دردسر دارد. این فرآیند هم از زمان قبولی حدود 1 سال زمان می برد و نه 3 سال.
(08-10-2013, 09:07 PM)'eghbal 13' نوشته: سلام 
اگه کسی نامزد داشته باشه باید بزنه متاهل یا مجرد؟؟ کسی که نامزد داره و می خواد یه مدت بعد رسما ازدواج کنن چکار باید کنن.
اگه بزنه مجرد و ازدواج کنه بعدش که 3 سال بخواد طول بکشه تا اون یکی بیاد تکلیف چیه؟؟
مساله ایی داره بزنه متاهل و مشخصات نامزدش رو بزنه؟؟ بعد زمان عقد رو نگاه می کنن؟؟؟
ممنون

همونطور که در بالا اشاره کردم این کار لزوما به رد ویزای دانشجویی شما منجر نمیشود و اگر افسر به طور مستقیم از شما در این مورد سوال نکنند شما هم مجبور نیستید در این مورد صحبت کنید مگر اینکه بپرسند. در صورتی هم که بپرسند اینطور نیست که حتما شما را رد کنند و به این بستگی دارد که بقیه شرایط شما چطور باشد و در واقع اگر افسر به دنبال رد کردن شما باشد این دلیل را هم مزید بر علت می کند. در مجموع نمی شود عدد مشخصی برای اینکه این کار چقدر تاثیر دارد ارائه داد ولی به حتم تاثیر منفی آن بیشتر از تاثیر مثبت آن بر یک ویزای دانشجویی است.
(09-10-2013, 12:08 AM)'Andre' نوشته:
با احترام، لاتاری خوب همون تور از اسمش مشخص است به شانص و اقبال (علاوه بر شرایط اولیه) نیاز دارد. این مسأله ای که شما عنوان کردین تا چه اندازه ی جدی است؟ دوستانم چند سالی بود که شرکت می کردند و با مشکل خاصی برای ویزا (دانشجویی) مواجع نشدند. امیدوارم که هیچ یک از دوستان با این تجربیات تلخ ویزا مواجه نشوند.

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - AmirCh - 11-10-2013

با سلام به همه
میخواستم بدونم شرط سنی برای ثبت نام در لاتاری چگونه است ؟
من 20 سالمه و مجرد هستم ؟! آیا میشه هم از طریق خانواده و هم به طور مستقل ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - Torkan - 11-10-2013

دوست عزیز:
شرايط قرعه کشي بسيار ساده است، فرد شرکت کننده جـدای از دارا بودن شرايط کلی اخذ ويزا همانند عدم عضويت در گروه های تروريستی، عدم ابتلا به بيمـاري های خطـرناک واگير دار مثل وبـا و…، بايد دارای شرایط زير نيز باشند:

دارای تابعيت يکـی از کشـورهـای مجـاز (در اینجا ایران)
دارای حداقل مدرک 12 سال تحصيل کامل (معادل پیش دانشگاهی)؛ در صورت نداشتن حداقل دیپلم 12 ساله باید دارای دو سـال سـابقـه کـار در طول 5 سال گذشته باشید

شرایط سنی

تا سن 17 سالگی می بایست همراه والدین یا قیم قانونی شرکت کرد و از 17 تا 21 سالگی هم می توان به همراه والدین و هم به تنهایی شرکت کرد. (جهت کسب شانس مضاعف)
کسانی که زیر 18 سالگی موفق به اخذ دیپلم متوسطه شده اند می توانند در قرعه کشی به تنهایی شرکت کنند.
شرایط سنی برای متقاضیان مطرح نبوده و تا هر سنی قادر به شرکت در لاتاری می باشند.
در زمان ثبت نام داشتن گذرنامه الزامی نمی باشد. (افراد بدون گذرنامه نیز امکان شرکت دارند.)

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - AmirCh - 11-10-2013

نقل قول:'Charming' pid='45644' dateline='1381474109'
دوست عزیز هر شخصی میتونه ثبت نام کنه و اعضای خونواده هر کدوم جدا جدا میتونن ثبت نام کنن
هر شخص یک بار ثبت نام میکنه در غیر اینصورت حذف خواهد شد...
تا جایی که میدونم شرط سنی نداره

یعنی من نمیتونم دو تا شانس داشته باشم ؟؟!!
هم مستقل 
هم با خانواده

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - mohammadreza88 - 11-10-2013

(11-10-2013, 11:16 AM)'AmirCh' نوشته: با سلام به همه
میخواستم بدونم شرط سنی برای ثبت نام در لاتاری چگونه است ؟
من 20 سالمه و مجرد هستم ؟! آیا میشه هم از طریق خانواده و هم به طور مستقل ثبت نام کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود بر شما،
اگر فرصت کردید این PDF رو هم که وزارت امور خارجه آمریکا منتشر کرده (مخصوص لاتاری 2015) حتماً مطالعه کنید.
جواب سوال های شما در متن:
?Is there a minimum age to apply for the E DV Program
There is no minimum age to apply, but the requirement of a high school education or work experience for each principal applicant at the time of application will effectively disqualify most persons who are under age 18
?What family members must I include in my DV entry
You must list ALL your living children who are unmarried and under 21 years of age at the time of your initial E-DV entry, ...whether they are your natural children, your stepchildren (even if you are now divorced from that child’s parent), your spouse’s children, or children you have formally adopted in accordance with the laws of your country...
  در فرمی که والدین میخواهند پر کنند<Married children and children over the age of 21 are not eligible for the DV
بنابراین محدودیت سنی وجود ندارد و در شرایطی که شما در زمان ثبت نام لاتاری 2015 مجرد و زیر 21 سال سن دارید باید مشخصاتتان هم در فرم ثبت نام مادر و هم در فرم ثبت نام پدر ذکر شود.
شما میتوانید 3 شانس داشته باشید! با فرم هر کدام از والدین و با فرم مخصوص خودتان اما فرق آنها این است که اگر یکی از والدین پذیرفته شوند همگی اعزای خانواده با هم عازم خواهید شد اما اگر فرم مخصوص خودتان برنده شود فقط خودتان به تنهایی می توانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.
شاد باشید

لطفا راهنمایی کنید :) - Mozilla - 11-10-2013

(09-10-2013, 01:21 AM)'M1KE' نوشته: در قوانین کشورهایی مثل کانادا و آمریکا از اصطلاح Spouse استفاده میشود که بیشتر به معنی شریک هست و تعریف گسترده ای دارد که در اینجا خیلی امکان پرداختن به جزئیات آن نیست. ازدواج های رسمی و معمول در ایران زیر مجموعه ای خلل ناپذیر از این تعریف هستند. با این حال نامزدها هم به شکلی با ارائه مدارک اضافی مثل عکس و فیلم و حساب بانکی مشترک و یک سری موارد دیگر می توانند ثابت کنند که دست کم یک سالی با یکدیگر زندگی مشترک داشته اند. با این حال اثبات اینها قدری مشکل هست و همیشه پذیرفته نمی شوند. در نتیجه می شود اینطور گفت که کسانی که رسما ازدواج کرده اند قطعا می بایست به متاهل بودن خود اشاره کنند ولی مجردها (طبق قوانین ایران) ممکن است همچنان طبق تعارف گسترده تری که اشاره شد متاهل باشند و در واقع شریک داشته باشند. در این صورت به احتمال زیاد اگر طرف دوم هم به صورت جداگانه به عنوان نفر اصلی ثبت کند به احتمال زیاد وی نیز می بایست شما را به عنوان شریک خود معرفی کند (جزئیات این قسمت را مطمئن نیستم که آیا شریک دوم هم مجبور است که به وجود چنین رابطه ای اعتراف کند یا خیر).
در هر حال با توجه به مشکلاتی که هست پیشنهاد من این هست که شما هم اکنون جداگانه و به عنوان مجرد ثبت نام کنید و اشاره ای به نامزد بودن و موارد دیگر نکنید و بعد از آن هم اگر ازدواج رسمی صورت بگیرد به هر حال با توجه به اینکه تاریخ آن بعد از ثبت نام بوده مشکلی ایجاد نمی کند و می توانید وی را بعدا به پرونده اضافه کنید (ایشان هم اگر قبول شوند می توانند شما را اضافه کنند). به نظرم این حالت کمتر دردسر دارد. این فرآیند هم از زمان قبولی حدود 1 سال زمان می برد و نه 3 سال.
همونطور که در بالا اشاره کردم این کار لزوما به رد ویزای دانشجویی شما منجر نمیشود و اگر افسر به طور مستقیم از شما در این مورد سوال نکنند شما هم مجبور نیستید در این مورد صحبت کنید مگر اینکه بپرسند. در صورتی هم که بپرسند اینطور نیست که حتما شما را رد کنند و به این بستگی دارد که بقیه شرایط شما چطور باشد و در واقع اگر افسر به دنبال رد کردن شما باشد این دلیل را هم مزید بر علت می کند. در مجموع نمی شود عدد مشخصی برای اینکه این کار چقدر تاثیر دارد ارائه داد ولی به حتم تاثیر منفی آن بیشتر از تاثیر مثبت آن بر یک ویزای دانشجویی است.

M1Ke عزیز من واقعا گیج شدم ! 
آیا آفیسر به پلن لاتاری مگه دسترسی دارد ؟ یعنی می تواند بفهمد که شرکت کرده ایم یا نه ؟
چون Babak عزیز این پست گفته اند که فقط در اون سالی که می خواهی Apply کنی ، در DV شرکت نکنید ! من هم در سال 2015 اگر شرکت کنم و در 2016 که دقیقا زمانی است که می خواهم برای Apply از طریق دانشجویی اقدام کنم شرکت نکنم ، مشکلی پیش نمی آید ؟
سپاس

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - Andre - 11-10-2013

(11-10-2013, 05:28 PM)'Mozilla' نوشته:
آیا آفیسر به پلن لاتاری مگه دسترسی دارد ؟ یعنی می تواند بفهمد که شرکت کرده ایم یا نه ؟
چون Babak عزیز این پست گفته اند که فقط در اون سالی که می خواهی Apply کنی ، در DV شرکت نکنید ! من هم در سال 2015 اگر شرکت کنم و در 2016 که دقیقا زمانی است که می خواهم برای Apply از طریق دانشجویی اقدام کنم شرکت نکنم ، مشکلی پیش نمی آید ؟
سپاس

اینطور که ایشون گفتن فقط ممکنه مشکلی پیش بیاد، وگرنه من هم سال بعد اپلای می کنم و در این فرصت ایده ال برای اقامت در USA شرکت کردم.

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - M1KE - 11-10-2013

اینکه می گویید افسر به اطلاعات موردنظر "دسترسی" دارد یا خیر باید گفت دو نوع دسترسی داریم. یکی دسترسی مستقیم یعنی اینکه فرد با زدن اسم شما در یک برنامه یا وبسایت یا چیزی شبیه به این به اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. یکی هم دسترسی غیر مستقیم که از راه استعلام برای این نوع اطلاعات از نهادهای ذیربط است.

این را در نظر بگیرید که از تاریخ دسامبر 2012 طبق توافقنامه ای که بین دو کشور کانادا و آمریکا امضا شده، این دو به اطلاعات مهاجرتی افرادی که برای یکی از این دو کشور درخواست ویزا داده اند دسترسی دارند (منبع). به عبارتی اگر شما برای کشور کانادا درخواست ویزای دانشجویی، توریستی و غیره داده باشید و بعد برای سفارت آمریکا هم درخواست ویزای دانشجویی بدهید افسر به آن اطلاعات هم دسترسی دارد و در آن مورد هم نباید دروغ بگویید.

این دو را که کنار هم بگذاریم من شخصا اینطور نتیجه می گیرم که وقتی سفارت آمریکا به اطلاعات ویزای کانادای شما هم دسترسی قانونی داشته باشد دور از انتظار است که به اطلاعات و درخواست های مهاجرتی شما برای خود آمریکا دسترسی نداشته باشد. به هر حال این دو نهاد دو جزیره دور افتاده و مستقل نیستند و هر دو زیر مجموعه وزارت خارجه آمریکا هستند و سفارت های آمریکا به این نوع اطلاعات دسترسی کامل دارند (حالا از نوع مستقیم هم که نباشد حتما به صورت غیر مستقیم هست). شما چه برای این نوع ویزا بروید و چه برای دانشجویی، هر دو در یک مکان مصاحبه و بررسی می شوند و نهایتش شاید شماره گیشه شما متفاوت باشد!

صحبت در اینجاست که شما بتوانید به شکلی این موضوع را توجیه کنید. این هم که بابک عزیز گفته اند در همان سال بهتر است شرکت نکنید تا حد زیادی به همین موضوع بر می گردد. چون اگر دقیقا در همان سال هم ثبت نام کرده باشید و از شما بپرسند آیا قصد ماندن در آمریکا دارید و شما بگویید خیر و بعد بپرسند آیا امسال در این قرعه کشی شرکت کرده اید و شما بگویید بله! خب این دو متناقض هستند و توجیه این کار خیلی سخت می شود و اگر افسر بخواهد می تواند اینطور برداشت کند که شما بعد از تحصیل قصد ماندن در آمریکا دارید و طبق بند 214b درخواست ویزای دانشجویی شما را رد کند.
(11-10-2013, 05:28 PM)'Mozilla' نوشته:
سپاس