آکادمیا کافه
لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: گرین کارت و اقامت دائم آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%A6%D9%85-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه (/Thread-%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-2015-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - mahdiyeh - 29-09-2013

سلام وقتتون بخیر- من پارسال در لاتاری 2014 شرکت کردم  .خواستم بدونم میشه از همون عکس برای امسال هم استفاده کرد؟چون شنیده بودم  باید هر سال یه عکس جدید گرفت؟ با تشکر

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - M1KE - 30-09-2013

این جایی را که شما پرسیدید دقیق اطلاع ندارم ولی تقریبا در تمام سامانه های مهاجرتی کشورها وقتی صحیت از عکس متقاضی می شود اشاره شده که عکس اخیرا گرفته شده باشد و منظورشان از اخیر هم آن است که قدیمی تر از 6 ماه نباشد. بنابراین تنها در صورتی عکس های قدیمی تر را برای پرونده های رسمی خودتان بفرستید که یکم قبلا آن را در همان پرونده استفاده نکرده باشید (به گونه ای که با مقایسه آنها قدیمی بودن عکس محرز شود) و دوم آنکه چهره شما در مقایسه با آن عکس تفاوت زیادی نکرده باشد. بنابراین اگر عکس قدیمی تری داشته باشید که شبیه شما باشد بهتر از گذاشتن یک عکس قدیمی تکراری است! موفق باشید.

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - mahyarelc - 01-10-2013

آغاز ثبت نام برای شرکت در برنامه ویزای اقامت دائم آمریکا یا لاتاری گرین‌کارت برای سال ٢٠١٥ ، از فردا ظهر ، یکم اکتبر (به وقت محلی واشنگتن) در تارنمای رسمی : www.dvlottery.state.gov
مهلت ثبت نام تا دوم نوامبر سال جاری خواهد بود.
دقت داشته باشید که ثبت نام کاملا رایگان است و فریب دیگر تارنماها که بابت ثبت نام درخواست اخذ وجه می نمایند را نخورید.

منبع : USAdarFarsi

[برش] لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - maahh - 03-10-2013

سلام
من در مرحله جدایی از همسرم هستم و با توجه به اینکه در فرم ثبت ناممشخصات همسر باید نوشته شود،به فرض برنده شدن، اگر آن موقع متاهل نباشم آیا ممکن است در مصاحبه ایرادی از تطابق نداشتن نوشته ها و وضعیت من بگیرند؟ 
آیا الان می توانم به عنوان شخص مجرد شرکت کنم؟ 
در صورت نوشتن مشخصات همسر با توجه به آبنکه من خانم هستم بعد از برنده شدن می توانم  تنها اقدام کنم؟
یا اگر برنده شویم این شامل هر دو می شود؟(بعد از جدایی)

RE: لاتاری 2014 و سوال‌های مربوطه - M1KE - 03-10-2013

در پرونده های مهاجرتی ملاک وضعیت "حال" فرد است. یعنی اگر شما الان متاهل هستید می بایست اعلام کنید که متاهل هستید. در مراحل بعدی اگر هر تغییری در وضعیت شما رخ دهد مثلا جدا شوید یا اینکه فرزند دار شوید این تغییرات را می بایست اعلام کنید تا به پرونده اضافه شوند یا به طور دقیق تر پرونده به روز شود.

در پرونده های مهاجرتی یک نفر متقاضی اصلی است و بقیه همراهان او هستند. در اینجا هم همین طور است و طرفین می توانند به طور مستقل اقدام کنند (به عنوان نفر اصلی) و بقیه همراهان او می شوند. یعنی یک بار زن نفر اصلی است و مرد همراه او و بر عکس. قاعده کار بر این است که متقاضی اصلی می تواند متاهل شود یا مجرد شود یا فرزندی به پرونده اش اضافه شود و مشکلی ندارد ولی نفر دوم پرونده نمی تواند جدا شود و به صورت مستقل عمل کند. یعنی پس از پذیرفته شدن متقاضی اصلی، همسر و فرزند متقاضی اصلی نمی توانند به صورت مستقل اقدام کنند. چون اساسا اسم آنها به عنوان برنده اعلام نشده که بخواهند به صورت مستقل تشکیل پرونده دهند.

به طور خلاصه شما نفر اصلی را خودتان انتخاب کنید و همسرتان را هم نفر دوم یا همان همراه. اگر برنده شدید در زمان تشکیل پرونده اولیه اعلام می کنید که وضعیت شما طلاق گرفته (divorced) است و خودتان به تنهایی اقدام می کنید. ایشان هم نمی توانند در آن صورت تشکیل پرونده دهند.
(03-10-2013, 12:13 AM)'maahh' نوشته: سلام
من در مرحله جدایی از همسرم هستم و با توجه به اینکه در فرم ثبت ناممشخصات همسر باید نوشته شود،به فرض برنده شدن، اگر آن موقع متاهل نباشم آیا ممکن است در مصاحبه ایرادی از تطابق نداشتن نوشته ها و وضعیت من بگیرند؟ 
آیا الان می توانم به عنوان شخص مجرد شرکت کنم؟ 
در صورت نوشتن مشخصات همسر با توجه به آبنکه من خانم هستم بعد از برنده شدن می توانم  تنها اقدام کنم؟
یا اگر برنده شویم این شامل هر دو می شود؟(بعد از جدایی)

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - bzz - 03-10-2013

سلام دوستان 
سایت باز شده برای ثبت نام ؟؟
من هنوز ندیدم لینکی مبنی بر ثبت نام 2015

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - Torkan - 03-10-2013

(03-10-2013, 07:13 PM)'bzz' نوشته: سلام دوستان 
سایت باز شده برای ثبت نام ؟؟
من هنوز ندیدم لینکی مبنی بر ثبت نام 2015

دوست عزیز ثبت نام باز شده و بهتره با اینترنت اکسپلورر امتحان کنین
https://www.dvlottery.state.gov/
همه چی توضیح داده شده و مراحل رو اجرا کنین به ترتیب

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - Mozilla - 04-10-2013

سلام
دوستان من یک سوالی ازتون داشتم .
من سال آینده حدودا اواخر آذر یعنی اگر لاتاری هم پابرجا باشد بعد از لاتاری 2016 از طریق دانشگاه ها apply کنم . می خواستم بدونم اگر امسال یعنی 2015 شانسم رو امتحان کنم برای لاتاری تاثیری در روند ویزای من برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا دارم یا خیر ؟
این برای حدودا بهمن سال آینده است که نتایج لاتاری 2015 هم اومده !

ممنون اگر راهنمایی کنید ، که آیا ایرادی دارد یا خیر ؟

RE: لاتاری 2015 و سوالات مربوطه - M1KE - 04-10-2013

ببینید درخواست همزمان برای ویزای مهاجرتی و دانشجویی چه برای آمریکا چه برای کانادا و احتمالا برای خیلی از کشورهای دیگری منع قانونی ندارد. با این حال این دو شرایط بررسی متفاوت و گاه متناقضی دارند. مثلا در پرونده های مهاجرتی بحث "سازگاری" و توانایی فرد برای ماندن در کشور موردنظر یک نقطه مثبت تلقی می شود با این حال در پرونده های دانشجویی تاکید بیشتر بر برگشتن دانشجو پس از پایان تحصیل هست و برای این منظور می بایست دانشجو "وابستگی" اجتماعی به کشور اولیه خودش داشته باشد که به Social Tie معروف است.

اگر این دو را کنار هم بگذاریم می شود گفت کسی که سابقه پرونده مهاجرتی برای کشوری را داشته باشد به نوعی نشان داده که علاقه دارد در کشور موردنظر بماند و منطق قضیه حکم می کند که از این نظر قدری شانس ویزای دانشجویی یا توریستی و شکل های دیگر ویزاهای غیر مهاجرتی اش کاهش می یابد. بنابراین اگر افسر به هر دلیل تصمیم به رد ویزای موقت فرد داشته باشد می تواند این موضوع را بهانه کند و به دلیل نداشتن Social Tie شما را رد کند.  وقتی هم افسر دنبال بهانه باشد مثلا ممکن است بپرسد آیا تا به حال در این قرعه کشی ها شرکت کرده اید؟ وقتی به این شکل و به طور مستقیم از شما بپرسند مجبور هستید که واقعیت را بگویید چون به احتمال خیلی زیاد به این موارد دسترسی دارند و قابل طفره رفتن نیست. البته همانطور که گفتم منع قانونی هم ندارد که این دو را با هم داده باشید و اینطور هم نیست که اگر متوجه شدند حتما ویزای دانشجویی شما را رد کنند.

[برش] مزایا و معایب شرکت در لاتاری گرین کارت - eghbal 13 - 08-10-2013

سلام 
اگه کسی نامزد داشته باشه باید بزنه متاهل یا مجرد؟؟ کسی که نامزد داره و می خواد یه مدت بعد رسما ازدواج کنن چکار باید کنن.
اگه بزنه مجرد و ازدواج کنه بعدش که 3 سال بخواد طول بکشه تا اون یکی بیاد تکلیف چیه؟؟
مساله ایی داره بزنه متاهل و مشخصات نامزدش رو بزنه؟؟ بعد زمان عقد رو نگاه می کنن؟؟؟
ممنون