آکادمیا کافه
مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: راهنما و قوانین استفاده از انجمن (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7-%D9%88-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D9%85%D9%86)
+--- موضوع: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته (/Thread-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%DA%A9-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%87)

صفحات 1 2

مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - M1KE - 20-09-2013

همانطور که می دونید مراحل پیوست کردن یک فایل به یک نوشته به این شکل هست که ابتدا روی گزینه آبی رنگ "ارسال پست" کلیک میشه و سپس در پنجره ی جدیدی که باز میشه گزینه "Browse" برای معرفی محل فایل و سپس گزینه "افزودن پیوست" کلیک می شوند و در نهایت هم که گزینه "ارسال پاسخ" زده میشه.

مشکل اینجاست که وقتی در صفحه اول متنی نوشته میشه و با زدن گزینه آبی رنگ "ارسال پست" به صفحه جدید می رویم متن نوشته شده حذف میشه (دست کم برای من که از مرورگر موزیلا استفاده می کنم اینطور هست) و مجبور هستم دوباره متن را بنویسیم. البته هر کس یک بار به این مشکل بر خورده باشه به احتمال زیاد در دفعات بعدی متن موردنظرش را از ابتدا در پنجره دومی می نویسه ولی به هر حال به نظرم بهتر هست که تنظیمات فروم به شکلی باشه که متن پنجره اول هم حفظ بشه.

یک پیشنهاد نامرتبط با مشکل بالا ولی مرتبط با پیوست کردن فایل ها دارم، اون هم اینکه با توجه به اینکه در صفحه اول دو گزینه "ارسال پست" وجود داره (یکی در زیر کادر نوشتن متن و یکی هم بالای کادر و به رنگ آبی رنگ) و این دو دارای دو کارکرد متفاوت هستند (اولی برای فرستادن نوشته نهایی و دومی برای رفتن به پنجره دوم که مخصوص پیوست فایل هست)، فکر می کنم بهتر هست عنوان گزینه "ارسال پست" به "صفحه افزودن پیوست" یا "صفحه پیشرفته" یا چیزی مانند این تغییر پیدا کنه که از گزینه دیگر قابل تفکیک باشه و با همان نگاه اول مشخص باشه که کارکرد اون رفتن به یک صفحه با ابزارهای بیشتر هست و نه ارسال پست.

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - Babak - 22-09-2013

قسمت پایین صفحه عنوانش «پاسخ سریع» هست و حفظ نوشته‌ها موقعی که دکمه «ارسال پست» زده بشه چندان ساده نیست، اما Pejman عزیز اخیرا پیشنهادی داده بودند که وقتی متنی در ویرایشگر نوشته می‌شه و کاربر قبل از ارسال مطلب بخواهد به صفحه‌ی دیگه‌ای بره بهش هشدار می‌ده که مطلبش از دست خواهد رفت. این پیشنهاد ایشون دیروز پیاده‌سازی شد و تا حد زیادی مشکلی که شما بهش اشاره کردید رو هم حل می‌کنه.

در مورد این که «ارسال پست» خیلی گویا نیست هم با شما موافقم، اما گزینه‌های دیگه هم خیلی بهتر نیستند. اگر پیشنهاد بهتری پیدا شد، اون رو هم تغییر خواهم داد.

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - M1KE - 22-09-2013

ممنون بابت پیگیری. البته برای من همونطور که در شکل پیوست آوردم هر دو گزینه رو "ارسال پست" نشون میده. شاید مثلا بهتر باشه عنوان "ارسال پست" در پایین صفحه به "ارسال پاسخ سریع" و همین طور "پیش نمایش موضوع" هم به "پیش نمایش پاسخ" تغییر کنه.

عنوان گزینه "ارسال پست" آبی رنگ رو هم میشه برگرفته از اصطلاح های ویرایش سریع و کامل که هنگام ویرایش نشون داده می شوند به "پاسخ کامل" تغییر داد. به عبارتی پاسخ کامل در مقابل پاسخ سریع. گذاشتن عبارت "ارسال" این رو به ذهن می رسونه که با زدن اون پاسخ نهایی فرستاده میشه.

البته اینها همه سلیقه ای هستند و هر کاربری بعد از 3-2 بار کار کردن با اینها آشنا میشه و شاید دیگه خیلی به عنوان اونها هم دقت نکنه ولی برای کاربرهای تازه وارد به هر حال به نظر می رسه یک مقدار گویا نباشند.

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - M1KE - 10-10-2013

ممنون بابت تغییر دادن عنوان آیکن موردنظر. "نگارش پست" هم به نظرم انتخاب خوبی هست.

خواستم اطلاع بدم که یک راه حل میانبر هم برای از دست نرفتن متن نوشته شده در همان صفحه اول برای افرادی که می خواهند فایلی را به متن اولیه خودشون پیوست کنند پیدا کردم. برای این کار کافی هست در همون صفحه اول، گزینه "پیش نمایش موضوع" زده بشه در اینصورت بدون اینکه متن حذف بشه، گزینه مربوط به "پیوست فایل" هم در زیر صفحه ظاهر میشه و بعد از پیوست کردن فایل بدون اینکه به صفحه دوم رفته باشیم می شود "ارسال پست" را زد و نوشته نهایی به همراه فایل پیوست شده فرستاده می شوند.

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - Torkan - 19-10-2013

سلام
من مثلا سه تا کتاب رو که آپلود میکنم چون عنوان هاش متفاوته و در واقع سه تا کتاب هستش باید تو پست های جدا گونه آپلود کنم ولی وقتی آپلود کردم بعد چند ساعت میبینم با هم ترکیب شدن
میدونم این رو مدیرا به خاطر نظم فروم انجام میدن ولی احساس میکنم یکم نا مرتب دیده میشه.اینطور نیست؟
مثلا نگاه کنید اینجا:
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%9F?pid=46223#pid46223
اگر صلاح میدونید که همیشه من یکجا آپلود کنم بگین تا این کار رو بکنم دیگه زحمتش واسه مدیرا نمونهSmile
در غیر اینصورت به نظرم بهتره جداگونه باشه پست ها
نکته مهم: تعداد پست ها واسه من اهمیتی نداره و نخواهد داشت. هدف کابرد بهتر فروم هستش.
پیروز باشین

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - MaMi - 19-10-2013

دوست عزیز، همون طور که خودتون هم گفتید این کار برای نظم بیشتر فروم صورت میگیره، چون از زمانی که شما ارسالی خواهید داشت به مدت 120 دقیقه وقت ویرایش خواهید داشت، بنابراین در این مدت میتونید فایل های مدنظرتون رو به ارسال قبلی اضافه کنید و ارسال پست های مکرر در فاصله زمانی کوتاه منجر به ادغام شدن ارسال ها توسط مدیر مربوطه خواهد شد. ضمن اینکه برای جلوگیری از به تعبیر شما نامرتب دیده شدن فایل ها، میتونید بعد از آپلود کردن فایل مورد نظر، از گزینه "افزودن به ارسال" استفاده کنید. به این صورت؛
[attachment=5207]
در این صورت فایل پیوست مورد نظرتون در ذیل متن مرتبط با اون نشون داده خواهد شد (یعنی میتونید به صورت دستی، این کار رو انجام بدید).

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - Torkan - 06-04-2014

با سلام
ببخشین من در اینجا به خاطر اینکه ERROR زیر رو میداد مجبور شدم که چند پست بذارم و نتونستم یک پست قرار بدم. آیا واسه همه این محدودیت وجود داره؟ حجم فایل 63 مگابایت بود و مجبور شدم به حجم های 5 مگابایتی تبدیل کنم و در چند پست قرار بدم.
شما نمی توانید فایل را آپلود کنید. - حجم این فایل بسیار بیشتر از post_max_size پی‌اچ‌پی هست، لطفا بر روی دکمه بازگشت کلیک کنید.
(البته از یکی از مدیرا هم درخواست کردم تلفیق کنن)
ممنون میشم توضیح بدین.
بااحترام

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - MaMi - 06-04-2014

طبق تنظیمات فروم، هر فایل ضمیمه میتونه به اندازه 30 مگابایت حجم داشته باشه و برای اینکه فایل ضمیمه ای با حجم بیشتر از 30 مگابایت رو بتونید آپلود کنید، باید اون فایل رو به بخش های 30 مگابایتی یا کمتر تقسیم کنید. ضمن اینکه در هر ارسال میتونید، حداکثر 10 فایل رو ضمیمه کنید.

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - Torkan - 06-04-2014

(06-04-2014, 10:50 PM)'MaMi' نوشته:
طبق تنظیمات فروم، هر فایل ضمیمه میتونه به اندازه 30 مگابایت حجم داشته باشه و برای اینکه فایل ضمیمه ای با حجم بیشتر از 30 مگابایت رو بتونید آپلود کنید، باید اون فایل رو به بخش های 30 مگابایتی یا کمتر تقسیم کنید. ضمن اینکه در هر ارسال میتونید، حداکثر 10 فایل رو ضمیمه کنید.

ممنون یه سوال دیگه!
این جمله که زیر پیوست مینویسه یعنی در واقع حجم مجاز آپلود 5.25 گیگ هستش در فروم کلا؟
""شما از 364.78 MB حجم برای پیوست‌ها از بیشتر حجم مجاز (5.25 GB) استفاده می کنید""

بااحترام

RE: مشکلات مربوط به پیوست کردن فایل به یک نوشته - Babak - 08-04-2014

(06-04-2014, 11:10 PM)'Charming' نوشته:
ممنون یه سوال دیگه!
این جمله که زیر پیوست مینویسه یعنی در واقع حجم مجاز آپلود 5.25 گیگ هستش در فروم کلا؟
""شما از 364.78 MB حجم برای پیوست‌ها از بیشتر حجم مجاز (5.25 GB) استفاده می کنید""
بااحترام

حجم مجاز آپلود برای کاربران غیرمدیر ۵ گیگابایت هست. این حجم برای هر کاربر هست، نه برای کل فروم.
ضمنا ظاهرا در ترجمه فروم مشکلی وجود داره و جمله‌ای که شما نقل‌قول کرده‌اید چندان گویا نیست. اصلاحش خواهم کرد.