آکادمیا کافه
مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید دانشجویی امریکا F1 و F2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-F1-%D9%88-F2)
+----- موضوع: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2

مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - binahayat_m - 14-09-2013

سلام
و متشکرم از پاسخ ها
من خیلی مشتاقم که برای دور مستر 1 ساله برای دانشگاه penDesign اپلای کنم
سوالم این بود ، از اونجایی که دوره یک ساله ، سفار ت به من ویزا چند وقته می ده؟ من می تونم ، از قبل از تموم شدن ویزا ، همانجا اقدام برای ویزای کار و یا دکترا بکنم؟ یا اینکه زمان این کارها رو نخواهم داشت
سپاس

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - Babak - 15-09-2013

ویزای دانشجویی ایرانی‌ها بسته به این که تک‌ورودی یا چند ورودی باشه مدت اعتبارش فرق می‌کنه. ویزاهای تک‌ورودی سه ماه بیشتر اعتبار ندارند و عملا فقط برای ورود به امریکا هستند. شما در امریکا I-94 می‌گیرید و با استفاده از اون می‌تونید تا پایان تحصیلات در امریکا به طور قانونی اقامت داشته باشید. بعد از اتمام تحصیلات شما دو ماه فرصت دارید که امریکا رو ترک کنید.

البته اگر یک سال تحصیلی کامل در امریکا دانشجوی تمام وقت باشید، می‌تونید برای OPT اقدام کنید و بعد از تحصیلات یک سال در امریکا کار کنید.
شما احتمالا می‌تونید بعد از اتمام تحصیلات دکترا رو شروع کنید ولی باید از بدو ورود به فکر گرفتن پذیرش دکترا باشید تا بتونید برای یک سال بعد و بلافاصله دکترا رو شروع کنید.
ویزای کار اما یک مقدار احتمالش کمه، چون شما احتمالا باید ظرف چند ماه بعد از رسیدن کار پیدا کنید تا شرکت بتونه برای شما درخواست ویزا کار بکنه و ویزای کار مثل ویزای دانشجویی نیست که هر موقع بشه براش اقدام کرد. ویزاهای کار هر سال اول آپریل باز می‌شه و اگر بهتون ویزا بدند ویزای شما از اکتبر اون سال معتبر خواهد بود. در نتیجه شما اگر برای پاییز برسید و حتی به فرض این که بتونید کار پیدا کنید ویزای شما از اکتبر سال بعد فعال خواهد بود و احتمالا نمی‌تونید تا اون موقع در امریکا بمونید. ضمن این که شرکت‌ها تمایلی ندارند کسی رو استخدام کنند که چندین ماه بعد می‌تونه کارش رو شروع کنه. برای توضیحات بیشتر در مورد ویزای کار این موضوع رو ببینید.

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - binahayat_m - 15-09-2013

(15-09-2013, 04:18 AM)'Babak' نوشته: ویزای دانشجویی ایرانی‌ها بسته به این که تک‌ورودی یا چند ورودی باشه مدت اعتبارش فرق می‌کنه. ویزاهای تک‌ورودی سه ماه بیشتر اعتبار ندارند و عملا فقط برای ورود به امریکا هستند. شما در امریکا I-94 می‌گیرید و با استفاده از اون می‌تونید تا پایان تحصیلات در امریکا به طور قانونی اقامت داشته باشید. بعد از اتمام تحصیلات شما دو ماه فرصت دارید که امریکا رو ترک کنید.
البته اگر یک سال تحصیلی کامل در امریکا دانشجوی تمام وقت باشید، می‌تونید برای OPT اقدام کنید و بعد از تحصیلات یک سال در امریکا کار کنید.
شما احتمالا می‌تونید بعد از اتمام تحصیلات دکترا رو شروع کنید ولی باید از بدو ورود به فکر گرفتن پذیرش دکترا باشید تا بتونید برای یک سال بعد و بلافاصله دکترا رو شروع کنید.
ویزای کار اما یک مقدار احتمالش کمه، چون شما احتمالا باید ظرف چند ماه بعد از رسیدن کار پیدا کنید تا شرکت بتونه برای شما درخواست ویزا کار بکنه و ویزای کار مثل ویزای دانشجویی نیست که هر موقع بشه براش اقدام کرد. ویزاهای کار هر سال اول آپریل باز می‌شه و اگر بهتون ویزا بدند ویزای شما از اکتبر اون سال معتبر خواهد بود. در نتیجه شما اگر برای پاییز برسید و حتی به فرض این که بتونید کار پیدا کنید ویزای شما از اکتبر سال بعد فعال خواهد بود و احتمالا نمی‌تونید تا اون موقع در امریکا بمونید. ضمن این که شرکت‌ها تمایلی ندارند کسی رو استخدام کنند که چندین ماه بعد می‌تونه کارش رو شروع کنه. برای توضیحات بیشتر در مورد ویزای کار این موضوع رو ببینید.

سپاسگزارم از پاسختون
یه سوال دیگه داشتم
اگر من بتونمOPT بگیرم، احتمال اینکه بتونم کار پیدا کنم و یا برای دکتری اقدام کنم، چقدر می شه؟ این امید رو می تونم پیدا کنم که در مدت یک سال (OPT) کار  پیدا کنم و یا برای دکترا اقدام کنم
یا اینکه OPT به کسانی داده می شه که از قبل کار رو پیدا کردند؟
سپاس

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - Babak - 18-09-2013

شما برای گرفتن OPT نیاز ندارید که حتما کار داشته باشید، اما روی OPT نمی‌تونید بیشتر از ۹۰ روز بدون شغل بمونید. در نتیجه نمی‌تونید کل مدت یک سال رو دنبال کار بگردید. شما باید قبل از اتمام تحصیل و شروع دوره OPT دنبال کار بگردید تا بتونید در مدتی که روی OPT هستید کار داشته باشید.
اگر در مورد OPT سوال‌های بیشتری دارید، لطفا ازاین موضوع استفاده کنید.

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - Torkan - 19-02-2014

سلام
با توجه به اینکه ویزاهای تک‌ورودی سه ماه بیشتر اعتبار ندارند و عملا فقط برای ورود به امریکا هستند و در امریکا I-94 بهمون میدن که تا پایان تحصیل اعتبار داره و دو ماه بعدش باید ترک کنه ایالات متحده رو سوال من اینه که خوب فردی که ارشد میخونه تو آمریکا و به فکر پذیرش دکتراست اصولا حداقل یک ترم قبل پایان درس ارشدش باید به فکر پذیرش باشه دیگه درسته؟
میخواستم ببینم آیا فردی که از یه دانشگاه ارشد رو گرفته و میخواد دکترا رو بره یه دانشگاه دیگه بازم باید بره یه ویزای F-1 دیگه بگیره؟ یعنی بازم مصاحبه و دردسر های مربوطه رو داره یا فقط مثلا فرم I-94 تمدید میشه و خلاص!؟
خیلی ممنون

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - mahyarelc - 19-02-2014

(19-02-2014, 10:34 AM)'Charming' نوشته: سلام
با توجه به اینکه ویزاهای تک‌ورودی سه ماه بیشتر اعتبار ندارند و عملا فقط برای ورود به امریکا هستند و در امریکا I-94 بهمون میدن که تا پایان تحصیل اعتبار داره و دو ماه بعدش باید ترک کنه ایالات متحده رو سوال من اینه که خوب فردی که ارشد میخونه تو آمریکا و به فکر پذیرش دکتراست اصولا حداقل یک ترم قبل پایان درس ارشدش باید به فکر پذیرش باشه دیگه درسته؟
میخواستم ببینم آیا فردی که از یه دانشگاه ارشد رو گرفته و میخواد دکترا رو بره یه دانشگاه دیگه بازم باید بره یه ویزای F-1 دیگه بگیره؟ یعنی بازم مصاحبه و دردسر های مربوطه رو داره یا فقط مثلا فرم I-94 تمدید میشه و خلاص!؟
خیلی ممنون

قاعدتا در بهترین حالت قبل اتمام فوق لیسانس بهتره برای دکترا اقدام کنید
همونطور که بابک عزیز در پستهای ۲ و ۴ همین تاپیک گفته شما میتونید با گرفتن OPT بیشتر از ۲ ماه در امریکا بمونید. OPT به شما اجازه میده که برای حداقل ۱۲ ماه در امریکا کار کنید که میتونه پاره وقت باشه. شما حداکثر ۲ ماه فرصت دارید تا OPT بگیرید و ۳ ماه بعد اون تا مشغول بکار بشید. (اطلاعات در مورد OPT)
در طول این مدت واضحه که میتونید برای دانشگاههای مختلف اپلای کنید و با گرفتن پذیرش وارد دانشگاه بشید.
اگر میخواین از امریکا خارج بشید که بحث فرق داره و همون مراحل مصاحبه لازم هست.

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - Torkan - 19-02-2014

(19-02-2014, 01:22 PM)'mahyarelc' نوشته:
قاعدتا در بهترین حالت قبل اتمام فوق لیسانس بهتره برای دکترا اقدام کنید
همونطور که بابک عزیز در پستهای ۲ و ۴ همین تاپیک گفته شما میتونید با گرفتن OPT بیشتر از ۲ ماه در امریکا بمونید. OPT به شما اجازه میده که برای حداقل ۱۲ ماه در امریکا کار کنید که میتونه پاره وقت باشه. شما حداکثر ۲ ماه فرصت دارید تا OPT بگیرید و ۳ ماه بعد اون تا مشغول بکار بشید. (اطلاعات در مورد OPT)
در طول این مدت واضحه که میتونید برای دانشگاههای مختلف اپلای کنید و با گرفتن پذیرش وارد دانشگاه بشید.
اگر میخواین از امریکا خارج بشید که بحث فرق داره و همون مراحل مصاحبه لازم هست.

ممنون مهیار جان
با توجه به گفته شما:
"""شما تا 1 سال بعد از فارغ التحصیلی قادر به کار در امریکا خواهید بود که برای این منظور کارت Employment Authorization Document - EDA صادر خواهد شد"""
مثلا فردی که ارشد رو تموم کرده و کار از طریق OPT جور شده و شروع به کار میکنه. در همین حین واسه دکترا پذیرش میگیره از دانشگاه متفاوت از دانشگاه ارشدش و میخواد بره دکترا رو بخونه یا اصلا فردی که بلافاصله بعد خواندن ارشد در آمریکا واسه دکترا پذیرش میگیره و مثلا یک ماه بعد باید بره شروع کنه دکترا رو:
1- نیازی که به مصاحبه مجدد سفارت نیست؟
2- در واقع اون کارت بالا که فرمودین تا 1 سال معتبر هستش خوب وقتی وارد دکترا شدیم و سال اول گذشت باید چیکار بکنیم؟ ویزای کار که نمیتونیم بگیریم در حین خوندن دکترا؟
کلا سوال اصلی من اینه که کسی که ارشد رو امریکا خونده و از دکترا پذیرش میگیره میخواد بره دکترا رو شروع کنه نیازی به مراجعه مجدد به سفارت نداره و فقط باید در حین ارشد به فکر تمدید موندنش تو آمریکا بکنه حالا به هر نحوی مثل OPT و ...؟
خیلی ببخشید سوالام زیاد شده یکم ظاهرا مسایل رو با هم قاطی کردمSmile

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - mahyarelc - 19-02-2014

(19-02-2014, 02:40 PM)'Charming' نوشته:
ممنون مهیار جان
با توجه به گفته شما:
"""شما تا 1 سال بعد از فارغ التحصیلی قادر به کار در امریکا خواهید بود که برای این منظور کارت Employment Authorization Document - EDA صادر خواهد شد"""
مثلا فردی که ارشد رو تموم کرده و کار از طریق OPT جور شده و شروع به کار میکنه. در همین حین واسه دکترا پذیرش میگیره از دانشگاه متفاوت از دانشگاه ارشدش و میخواد بره دکترا رو بخونه یا اصلا فردی که بلافاصله بعد خواندن ارشد در آمریکا واسه دکترا پذیرش میگیره و مثلا یک ماه بعد باید بره شروع کنه دکترا رو:
1- نیازی که به مصاحبه مجدد سفارت نیست؟
2- در واقع اون کارت بالا که فرمودین تا 1 سال معتبر هستش خوب وقتی وارد دکترا شدیم و سال اول گذشت باید چیکار بکنیم؟ ویزای کار که نمیتونیم بگیریم در حین خوندن دکترا؟
کلا سوال اصلی من اینه که کسی که ارشد رو امریکا خونده و از دکترا پذیرش میگیره میخواد بره دکترا رو شروع کنه نیازی به مراجعه مجدد به سفارت نداره و فقط باید در حین ارشد به فکر تمدید موندنش تو آمریکا بکنه حالا به هر نحوی مثل OPT و ...؟
خیلی ببخشید سوالام زیاد شده یکم ظاهرا مسایل رو با هم قاطی کردمSmile

شما فقط در صورتی نیاز به مصاحبه دارید که از خاک امریکا خارج شید. 
اگر زمانی که پذیرش میگیرید داخل امریکا باشید نیازی به مصاحبه نیست و اینترنشنال آفیس دانشگاه I-20 جدید رو بهتون میده و مدت موندن شما رو تمدید میکنه
. اگر زمان OPT شما مونده باشه و میخواین وارد دانشگاه جدید بشید هیچ مشکلی نیست و خود دانشگاه کار شما رو درست میکنه.
ویزای کار احتیاج ندارید برای درس خوندن. همون ویزای دانشحویی لازم هست.

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - QUPHAS - 07-08-2014

سلام دوستان
من برای مستر دارم میرم. ویزای من مولتیپله و تارخ انقضاش مال دو سال دیگست اما I-20 من بازه ی سه ساله رو مشخص کرده! اگر درسم بیشتر از دو سال طول بکشه باید کار خاصی انجام بدم؟
ممنون

RE: مدت اعتبار ویزای دانشجویی امریکا - MaMi - 07-08-2014

(07-08-2014, 04:44 PM)'QUPHAS' نوشته: سلام دوستان
من برای مستر دارم میرم. ویزای من مولتیپله و تارخ انقضاش مال دو سال دیگست اما I-20 من بازه ی سه ساله رو مشخص کرده! اگر درسم بیشتر از دو سال طول بکشه باید کار خاصی انجام بدم؟
ممنون

دانشجوی ارشد یا دکتری فرقی نمیکنه. اعتبار ویزای مالتیپل برای دانشجوهای ایرانی دو سال هست و بعد از منقضی شدن اعتبار ویزا در صورتی که شما از امریکا خارج بشید، برای ورود دوباره به امریکا، نیاز به دریافت ویزای جدید دارید که همه مراحلش مثل دریافت ویزای اول شما است Smile