آکادمیا کافه
ارسال بسته پستی به خارج از طریق پست ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پست مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: ارسال بسته پستی به خارج از طریق پست ایران (/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

RE: ارسال مدارک با پست ایران - bzz - 15-02-2013

(15-02-2013, 12:05 AM)M0TRIX نوشته: دوستان میتونن در مورد قیمت ها هم صحبت کنن ؟

پست عادی چقدر میگیره ؟
مامور پست به من حدودی قیمت داد کیلویی 15هزار تومان است که قیمت دقیق بر اساس کشور مشخص میشود

RE: ارسال مدارک با پست ایران - M0TRIX - 15-02-2013

سلام.

سایت پست رو چک کردم یه بخش دارن واسه قیمتها :

لیست قیمت پست زمینی

لیست قیمت پست هوایی

RE: ارسال مدارک با پست ایران - Pink Floyd - 21-01-2014

درود
من 4 تا بسته روز 7 ژانویه پست کردم بمقصد ایالت های Ohio , Michigan,Texas, Pennsylvania .
روز 8 ژانویه نوشت بسته تو کیسه قرار داده شد و دیگه خبری نیست. دو تاشون تا 30 ژانویه برسه حله. ولی دوتاشون قرار بوده 15 ژانویه اونجا باشن. هروقت رسید اینجا می نویسم تقریبی آمار پست ایران بیاد دستتون. هر بسته حدوداً 34000 تومن شد. 

RE: ارسال مدارک با پست ایران - Pink Floyd - 29-01-2014

درود
من از طریق آپدیت وضعیت یکی از دانشگاه ها مطلع شدم که مدارک من روز 24 ژانویه به فایل های من اضافه شده. پس حدوداً روی دو هفته تا سه هفته روی رسیدن مدارک حساب باز کنید. فقط بدی ش اینه که حتا بعد از رسیدن هم رهگیری مرسوله پستی شما بروز نمیشه. ولی از لحاظ قیمت فعلاً از همه مناسب تره.

RE: ارسال مدارک با پست ایران - ahmadpashaei - 30-01-2014

(29-01-2014, 01:52 PM)'Pink Floyd' نوشته: درود
من از طریق آپدیت وضعیت یکی از دانشگاه ها مطلع شدم که مدارک من روز 24 ژانویه به فایل های من اضافه شده. پس حدوداً روی دو هفته تا سه هفته روی رسیدن مدارک حساب باز کنید. فقط بدی ش اینه که حتا بعد از رسیدن هم رهگیری مرسوله پستی شما بروز نمیشه. ولی از لحاظ قیمت فعلاً از همه مناسب تره.

سلام.میشه وزن و قیمت رو هم بنویسید؟ الان ما میتونیم از دانشگاهمون بدون دردسر با پست TNT بسته های تا 0.5kg رو برای آمریکا و (فکر کنم کانادا رو هم گفته بود) با 55000 و برای سایر کشورها با 35000 تومان پست کنیم و میگن نهایتا 3،4 روزه هم می رسه که حالا ما اصلا میگیم یک هفته! اطلاعات دقیقتری میدین ببینیم با پست ایران می ارزه یه نه؟
با تشکر

RE: ارسال بسته پستی به خارج از طریق پست ایران - automotive - 10-05-2017

بسته ارسالی تا وزن 500 گرم بدون محدودیت حجم! (اینجا هم بحث ابعاد مهم نبود. البته فقط کاغذ و مدارک)
مبدا: ایران
مقصد ایالات متحده: (گفتند ارسال به تمامی ایالت‌ها هزینه یکسانی دارد)
هزینه: معمولی بدون دریافت کد رهگیری 46 هزارتومان، با کد رهگیری 70 هزارتومان
زمان تحویل 30 روز کاری.
نکته مهم: اصولا تا آنجا که به یاد دارم برای هر ایالت هزینه‌ها متفاوت بود، جالب بود که ایشان اعلام کردند در حالت اول شاید نامه‌ی شما گم بشود!! البته احتمالا اینطور نیست، به ایشان گفتم که مقصد تکزاس است، شهر ...، ایشان گفتند مقصد کجا است؟! آمریکا؟!؟!
نکته مهم 2: تمام پست ها بلا استثنا مدارک را به دوبی یا ترکیه تحویل می‌دهند و از آنجا هم با یک یا دو پرواز به مقصد می‌رسانند، علت این وقفه زیاد به احتمال زیاد حجم پایین کاری بوده است.

RE: ارسال بسته پستی به خارج از طریق پست ایران - hamidwesker - 05-08-2017

سلام خوبی 

یه سوال اگه من بخوام  کیس کامپیوتر  برای یکی از  کشورهای اروپا  برای استفاده شخصی ارسال کنم 
ایا لازم نيازبه  برای ارائه مجوزترخيص از وزارتخانه‌ها و سازمانها بگیرم 
ایا این مثل وسایل برقی یا کنسول یا تلویزیون یا کامپیوتر استفاده شخصی میشه  ایا لازم به مجوز است یا نه 
.......................................................................................................................................................................................................
اگه کامپیوتر از طریق  پست ارسال بکنی به خارج چک میکنن  چی در کامپیوتر داری  ایا اداره  پست  اجازه داره داخل جعبه را باز کند یا نه  چک کنن
ایا اگه قبول نشود برای ارسال به صاحب اصلی برمرگردونن یا ضبط میشه ؟؟؟
از چه طریق پست باید فرستاد که چک نشود مطمئن باشه 

RE: ارسال بسته پستی به خارج از طریق پست ایران - automotive - 17-08-2017

(05-08-2017, 02:30 AM)hamidwesker نوشته: سلام خوبی 

یه سوال اگه من بخوام  کیس کامپیوتر  برای یکی از  کشورهای اروپا  برای استفاده شخصی ارسال کنم 
ایا لازم نيازبه  برای ارائه مجوزترخيص از وزارتخانه‌ها و سازمانها بگیرم 
ایا این مثل وسایل برقی یا کنسول یا تلویزیون یا کامپیوتر استفاده شخصی میشه  ایا لازم به مجوز است یا نه 
.......................................................................................................................................................................................................
اگه کامپیوتر از طریق  پست ارسال بکنی به خارج چک میکنن  چی در کامپیوتر داری  ایا اداره  پست  اجازه داره داخل جعبه را باز کند یا نه  چک کنن
ایا اگه قبول نشود برای ارسال به صاحب اصلی برمرگردونن یا ضبط میشه ؟؟؟
از چه طریق پست باید فرستاد که چک نشود مطمئن باشه 

سلام،
از نظر تکنیکی اگر کامپیوتر شما از کارت گرافیک مجزا یا خنک کننده پردازنده مرکزی استفاده کند، بدون شک اعلام می‌‎کنم که در اولین پرتاب، مادر برد شما از وسط نصف خواهد شد.(چمدان های مخصوص پرواز با هواپیما گران قیمت و بسیار محکم هستند تا از شکسته شدندر این پرتاب‌ها سال بمانند).
دوما، هارد درایو‌ها شدیدا (حتی در حالت shut down که هد از دیسک فاصله دارد نیز) به ضربه حساس هستند و بد سکتور و یا از بین رفتن کلی اطلاعات شما امکان پذیر است.
سوما اگر سیستم شما یک سیستم گیمینگ چند میلیون تومانی است، آن را دمونتاژ کنید، تمام قطعات را درون جعبه‌ها برگردانید و با خیال راحت تمامی جعبه ها را ارسال کنید، ضمنا خود کیس (کیس خالی) را ارسال نکنید که به دلیل ابعاد به صرفه نیست.

چک کردن کیس که مساله حادی نیست، چند ماژول رم و پردازنده و مادر برد که نگرانی ندارد، اگر نگران هارد درایو و اطلاعات موجود در آن هستید، آن را شیپ کنید و یا از طریق اینترنت اطلاعات را ارسال کنید.