آکادمیا کافه
ارسال بسته پستی به خارج از طریق پست ایران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: پست مدارک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9)
+---- موضوع: ارسال بسته پستی به خارج از طریق پست ایران (/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2

ارسال بسته پستی به خارج از طریق پست ایران - Bahram - 01-02-2011

دوستان عزیز،
در این تاپیک مباحث مختلف پیرامون موضوع « ارسال مدارک با پست ایران » بررسی خواهند شد. اگر چنانچه پرسش یا مطلب مفیدی در این زمینه دارید، در این تاپیک آن را مطرح فرمایید.

RE: ارسال مدارک با پست ایران - Mohammad - 08-02-2011

دوستان طبق تجربه هایی که در ارسال مدارک با پست ایران داشتم، برخلاف تصوری که بعضی دوستان ممکنه داشته باشند، به این نتیجه رسیدم که احتمال نرسیدن مدارک بسیار بسیار پایین است، چون خوشبختانه تمام مدارکی که با این پست ارسال کردم همشون به مقصد رسیده اند.

ولی نکاتی رو باید در نظر بگیرید: مدراک به اروپا معمولا 2 تا 3 هفته و به آمریکا 3 تا 5 هفته طول میکشه تا به مقصد برسند.
روی میانگین این بازه ها میتوانید بیشترین حساب رو باز کنید.
سعی کنید مدارک خود را در یک کاور پلاستیکی A4 قرار دهید تادر فرایند ارسال بسته، احتمال مرطوب شدن مدارکتون کم بشه. چون ممکنه بسته شما در شرایط آب و هوایی بارانی یا برفی تحویل بشن.

بنابراین اگر شما برای ارسال مدارکتان زمان کافی دارید، میتوانید با استفاده از این نوع پست در هزینه های ارسال مدارک خود تا حد زیادی صرفه جویی نمایید.

چنانچه مدارک خود را با پست سفارشی یا سفارشی دوقبضه ارسال میکنید، روی قبض تحویلی به شما یک کد 13 رقمی جهت پیگیری نوشته شده است، برخی از کشورهای مقصد امکانی را قرار داده اند که در صورت رسیدن بسته خود به آن کشورها با استفاده از آن کد از طریق سایت پست آن کشور، امکان رهگیری آن را داشته باشید.

به عنوان نمونه لینک رهگیری مرسوله در برخی از کشورها به صورت زیر است :

RE: ارسال مدارک با پست ایران - amirhossein.gh - 04-12-2011

بچه ها به نظرتون برای جایی که 15 ژانویه ددلاینش هست ، هفته دیگه با پست بفرستم میرسه بهشون تو واشنگتن آمریکا؟
راستی یه نکته دیگه : من به یه موضوع شک کردم و اونم اینه که پست ایران ممکنه محموله ها رو باز کنه: داستان: من یه بار یه کتاب از آمریکا سفارش دادم بعد از 3 4 هفته که رسید دستم دیدم گذاشتنش تو یه کاور .بعد که بازش کردم دیدم پاکت کاملا به صورت همدی پاره شده و محتویاتش دیده شده! اینو مطمین هستم چون خیلی تابلو بود
این قضیه چند بار دیگه هم برام پیش اومد. حالا موندم نکنه دوباره این اتفاق بیفته و ما بدبخت بشیم؟!

RE: ارسال مدارک با پست ایران - Babak - 05-12-2011

من قبلا (خیلی قبلا، ۸ سال پیش) برای بعضی از دانشگاه‌ها بعضی از مدارک رو با پست عادی فرستادم و همگی بدون مشکل و ظرف حدود دو هفته رسید. اون موقع هم به همین صورت بود که محموله‌های پستی معمولا باز و بررسی می‌شد، ولی برای مدارک من هیچ مشکلی پیش نیومد.
نظر من اینه که برای دانشگاه‌هایی که فکر می‌کنید که شانس گرفتن پذیرش‌تون خیلی زیاده و به قولی روشون حساب خاصی باز کرده‌اید، مدارک رو با پست‌های مطمئن‌تر بفرستید. برای دانشگاه‌هایی که اهمیت‌شون براتون یک مقدار کمتره می‌تونید از پست عادی استفاده کنید.

RE: ارسال مدارک با پست ایران - amirhossein.gh - 05-12-2011

(05-12-2011, 02:36 AM)Babak نوشته: من قبلا (خیلی قبلا، ۸ سال پیش) برای بعضی از دانشگاه‌ها بعضی از مدارک رو با پست عادی فرستادم و همگی بدون مشکل و ظرف حدود دو هفته رسید. اون موقع هم به همین صورت بود که محموله‌های پستی معمولا باز و بررسی می‌شد، ولی برای مدارک من هیچ مشکلی پیش نیومد.
نظر من اینه که برای دانشگاه‌هایی که فکر می‌کنید که شانس گرفتن پذیرش‌تون خیلی زیاده و به قولی روشون حساب خاصی باز کرده‌اید، مدارک رو با پست‌های مطمئن‌تر بفرستید. برای دانشگاه‌هایی که اهمیت‌شون براتون یک مقدار کمتره می‌تونید از پست عادی استفاده کنید.
بابک جان مگه نمیگن که پاکت باید signed and sealed باشه! اگه اونا در پاکتو باز کنن که همه چیز نابود میشه! مگه نمیشه؟

آره الان که فک میکنم میبینم اونایی که جواب دارم رو سریعتز با dhl بفرستم بهتره و بقیه رو که فعلا منتظر جواب اساتیدم با پست ج ا ا میفرستم ایشالا

RE: ارسال مدارک با پست ایران - Babak - 05-12-2011

پاکت اصلی که مدارک شما توشه لازم نیست که sealed and signed باشه. پاکت بعضی از مدارک مثل ریزنمرات یا توصیه‌نامه‌ها باید مهر و امضا شده باشه. این پاکت‌ها رو شما معمولا داخل پاکت اصلی می‌گذارید و معمولا این پاکت‌های کوچیکتر رو که آرم دانشگاه داره و شما برای یک دانشگاه دیگه در امریکا دارید می‌فرستید باز نمی‌کنند، ولی اگر نگران هستید چاره‌ای نیست جز این که با پست‌های بین‌المللی ارسال کنید.

RE: ارسال مدارک با پست ایران - Saeid - 05-01-2012

دوستان کسی اخیرا مدارک با پست ایران داشته؟؟؟من یه دانشگاهم ددلاینش یک آپریله.....به نظرتون سالم و به موقع میرسه تو این شرایط با اون بفرستم؟؟؟

RE: ارسال مدارک با پست ایران - bzz - 14-02-2013

سلام دوستان

یکسری وسایل هست که میخوام بفرستم میترسم پست ایران خوب نباشه

کسی اطلاع داره که پست ایران سابقه گم کردن وسایل هارو داره یا نه؟؟
میشه اطمینان کرد به نظر شما؟؟

RE: ارسال مدارک با پست ایران - aida_11041 - 14-02-2013

سلام
در 3 ماه گذشته، 2 بسته از ایران برای من فرستادن، هر دو بسته همون روزی که گفته بودن و سالم بدستم رسید، هیچ مشکلی هم نداشت، نگران نباشین

RE: ارسال مدارک با پست ایران - M0TRIX - 15-02-2013

دوستان میتونن در مورد قیمت ها هم صحبت کنن ؟

پست عادی چقدر میگیره ؟