آکادمیا کافه
زندگی و هزینه های ان در کشور تایلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: سایر کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: تایلند، تایوان، اندونزی و هنگ کنگ (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF%D8%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%86%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D9%86%DA%AF-%DA%A9%D9%86%DA%AF)
+----- انجمن: زندگی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C--261)
+----- موضوع: زندگی و هزینه های ان در کشور تایلند (/Thread-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF)

زندگی و هزینه های ان در کشور تایلند - Shihan - 08-09-2013

در این تاپیک راجع به هزینه ها و راهکارهای ان در خصوص زندگی در کشور تایلند صحبت میکنیم.
غذا و نوشیدنی:
- غذاهای تایلندی در حال حاضر بصورت روزافزونی در جهان رو به افزایش هستند. غذای ثابت تایلندی ها برنج است. بسیاری از مردم در مرکز و جنوب تایلند برنج را در هر وعده غذایی حتی صبحانه می خورند. در شمال و شمال شرقی مردم برنج را با دست می خورند.
- در انتخاب رستوران دقت کنید که تا حدودی شلوغ باشد. این به معنی این است که غذایش خوب و تازه است.
-  اولاً، از جاهایی که یخچال یا فریزر ندارد اجتناب کنید. اگر نتوانید ببینید که غذا جلوی شما پخته می شود، نخرید. دوماً از مکانهایی که استانداردهای آن زیر حد متوسط هستند دوری کنید. در بانکوک و دیگر شهرهای بزرگ، رقابت معمولاً محل هایی را که ازسطح معمول استاندارد پائین تر هستند را از دور خارج می کنند، اما در شهرهای کوچک این مسئله صادق نیست. اگر غذا تمیز به نظر نمی رسد یا دور کابینت غذاها مگس جمع شده اند، اصلاً خرید نکنید.
- آب شهری قابل نوشیدن نیست و باید بطری آب از مغازه ها خریداری کنید. تایلندی ها نیز همین کار را انجام می دهند. خرید بطری آب در تایلند بسیار ساده و ارزان است.
- اگر در آپارتمان خود، آَشپزخانه دارید، خواربار فروشی های زیادی می توانید پیدا کنید. در شهرهای بزرگتر بویژه بانکوک، بازارهای مختلف کشاورزی در صبح، بعد از ظهر و غروب باز هستند. برای بهترین خرید، صبح بهتر است

حمل و نقل شهری و زمینی
- در بانکوک سیستم اتوبوسرانی در اختیار سازمان حمل و نقل عمومی بانکوک است. در این شهر 24 شرکت اتوبوسرانی در 1975 به بخش عمومی واگذار شد تا مشکلات مربوطه را به سرعت برطرف سازد.

آدرس در بانکوک را چگونه بخوانیم:
- یافتن آدرس در هر شهر زندگی مانند بانکوک سخت می باشد. ابتدا تلفظ اکثر اسامی خیابانها سخت می نماید. اسامی بسیاری از خیابانها با يكسري  عدد جدا شده با اسلش مانند 48/3-5sai1 می باشند. عدد قبل از اسلش منطقه را نشان می دهد. عدد بعد ساختمان (یا ورودی ساختمان ها) را نشان می دهد.

استفاده از تاکسی برای آدرس خود:
- برای اینکه بتوانید آدرس خود را پیدا کنید از یکی از دوستان تایلندی خود بخواهید که مسیر را برای شما بنویسد و آنرا همیشه همراه داشته باشید.

متروترن هوایی بانکوک
- سیستم Hope Well، سیستم متروی زیرزمینی (MRTA) و سیستم ترن هوایی (BTS).
- سیستم مترو
- پروژه مترو در یک خط 20 کیلومتری تماماً زیرزمینی بین ترمینال خط اصلی راه آهن هالامفونگ و بخش بانگ سو در شمال شهر افتتاح و از سال 2004 در حال اجرا می باشد. این خط که به ((خط آبی)) مشهور است کمک زیادی به حل مشکل ترافیک در بانکوک کرده است.

سیستم ترن هوایی
- امروزه پروژه ترن هوایی بانکوک اجرا و افتتاح شده است. این پروژه توسط یک کنسرسیوم به نام سیستم حمل و نقل بانکوک با یک قرارداد 30 ساله ساخت و بهره برداری برای دو خط اجرا گردیده است.
- ترن هوایی بانکوک شامل دو خط می باشد که در بخش مرکزی شهر و در امتداد سه کریدور اصلی بر روی سازه های بتنی مرتفع اجرا گردیده است.

- در یک منطقه تجاری به نام مرکز سیام Siam Centre و نزدیکی مرکز تجارت جهانی و استادیوم بین المللی بانکوک دو خط ترن هوایی یکدیگر را قطع می کنند. در محل تقاطع این دو خط یک پلاتفورم ساخته شده و در واقع ایستگاه سیام محل اصلی تبادل مسافرین دو خط می باشد.

-   قیمت بلیت بین 10 تا 40 بات (baht) تعیین شده در حالی که در همان شرایط برای خطوط اتوبوسرانی که درست به موازات این خطوط دارای مسیر می باشند قیمتها تنها یک سوم است.

حمل و نقل هوایی
- در سپتامبر 2005 فرودگاه جدید و مجهز بانکوک بنام ((فرودگاه بین المللی سووارنابومی)) (Suvarnabhumi) در جنوب شرقی این شهر گشایش یافت که قابلیت ورود و خروج 45 میلیون مسافر در سال 76 پرواز در ساعت و جابجائی 3 میلیون تن بار در سال را دارد.
- قراردادهای اجاره مسکن:
- اگر مایل به زندگی خارج از دانشگاه  باشید، می توانید در آپارتمان زندگی کنید و اجاره آن ها بین 9000-4500بات ماهیانه می باشد. این آپارتمان ها اکثراً در محلهایی واقع هستند که دسترسی به امکانات خرید، داروخانه، خشکشویی، خواربار فروشی، کافی نت، رستوران و غیره را مهیا نموده اند.

- در روز ورود خود شما به هتلی مناسب با هزینه  700 بات(بابت هر شب ) معرفی خواهید شد و در همان روز به همراه مشاور موسسه ویستا   آپارتمان ارزان و مناسب خود را انتخاب و اجاره خواهید کرد.

- پیشنهاد میگردد آپارتمان شما نزدیک دانشگاه یا ایستگاه های مترو و منوریل باشد . وسایل حمل و نقل عمومی در بانکوک بسیار هستند ولی ترافیک صبح و بعد از ظهر را نمی توان نادیده گرفت. بدلیل حجم بالای ترافیک، یک مسافت 3 کیلومتری شاید 1 یا 2 ساعت طی شود. آپارتمانهای خارج دانشگاه  ماهیانه اجاره داده می شوند و هزینه های تلفن، برق و آب در اجاره نیستند. هر ساختمان چندین آپارتمان داشته که هر آپارتمان یک خوابه به همراه بالکن و حمام می باشد.

- امکانات بیشتر هزینه بیشتری می طلبند که ممکن است تعداد اتاق خواب، یخچال ،تلویزیون ،اینترنت پرسرعت ،وسایل پخت و پز را شامل شوند.

- در قرارداد اجاره باید مبلغ 3-1 ماه اجاره را بعنوان پیش پرداخت بدهید و این پول در هر زمانی که شما بخواهید آنجا را ترک کنید قابل بازپرداخت می باشد. کرایه خود را باید بصورت کامل و سر وقت و یا با  5-3 روز تأخیر پرداخت نمائید. معمولاً این کرابه بصورت نقد پرداخت می شود. بنا به محل زندگی باید به قوانین و مقررات آن منطقه مانند نگه نداشتن حیوانات، سر و صدا کردن و … احترام بگذارید.

- بهتر است آپارتمانی پیدا کنید که دارای ADSL با هزینه 700-650 بات ماهیانه باشد. آپارتمانهای بسیاری دارای چنین امکاناتی هستند.
توی تایلند میشه از 400-500 دلار به بالا زندگی کرد اما بستگی به خود فرد داره که چطور بخواد ماهیانه خرج کنه
کار پیدا کردن سخته اما شدنیه مثل خود من یا خیلی های دیگه فقط بسته به همت فرد داره که این تو همه جا صدق می کنه
تا 10 سال امکان تمدید داره و ما سالهاست که این کار رو انجام میدیم و هیچ مشکلی هم پیش نیومده و خیلی ها تونستن از همین طریق اقامت دائم بگیرن
اگر شما موفق شید که با کمترین قیمتها در محور میانگین زندگی‌ کنید ، چیزی که از لحاظ آماری ناممکن هست 
کمترین هزینه اجاره‌ خارج در خارج از شهر ۲۴۰ دلار//// کمترین هزینه برق ۶۹ دلار//// کمترین هزنینه اینترنت ماهی‌ ۲۰ دلار 

کمترین هزینه رفت و آمد ۲۲ دلار 
تا اینجا شما ۳۵۰ دلار مصرف کرده‌اید و با حداقل از همه‌چیز زندگی‌ میکنید ، اران‌ترین خانه ، 

حداقل برق ، فقط یک لامپ یا شاید روزی چند ساعت خاموشی برای صرفهجویی در مخارج اگر لباس بخرید ، و یا به ورزش روزانه برید دیگه میتونید غذا راا فراموش کنید باقیمانده هست روزی ۵ دلار یا ۱۵۰ بات برای غذا

RE: زندگی و هزینه های ان در کشور تایلند و جين - مهمان - 06-10-2015

سلام دوستان ممنون از سايت خوب واطلاعات درست و علمي و دقيقتون
بين كشورهاي جين و تايلند و البته دقكر كشور هاي جهان بهترين كشور براي زندكي كجاست
ملاكهاي زندكي براي من ازادي .نرخ ارز بايين . اب و هواي كرم و مرطوب و اسايش و رفاه و
بيشترفت علمي و دانشكاهي و نرخ بيكاري بالاست
دوستان من مجردم و تحصيلات علمي بالايي ندارم براي شغل ازاد مثلا مغازه شيريني فروشي
يا رستوران و فست فود و اينجور جيزا و سرمايه من در حال حاضر ٣٠٠ ميليون تومان است
لطفا من را راهنمايي كرده و البته نكته مهم شرايط اسان مهاجر بذيري در ان كشور را
هم در نظر بكيريد
زندكي در كدام كشور با شرايط بالا بهتر است ؟ جرا ؟ جكونه؟
با تشكر و سباس فراوان از همكي مخصوصا اقا شاهين

RE: زندگی و هزینه های ان در کشور تایلند و جين - Shihan - 08-10-2015

(06-10-2015, 09:52 AM)مهمان نوشته: سلام دوستان ممنون از سايت خوب واطلاعات درست و علمي و دقيقتون
بين كشورهاي جين و تايلند و البته دقكر كشور هاي جهان بهترين كشور براي زندكي كجاست
ملاكهاي زندكي براي من ازادي .نرخ ارز بايين . اب و هواي كرم و مرطوب  و اسايش و رفاه و
بيشترفت علمي و دانشكاهي و نرخ بيكاري بالاست
دوستان من مجردم و تحصيلات علمي بالايي ندارم براي شغل ازاد مثلا مغازه شيريني فروشي
يا رستوران و فست فود و اينجور جيزا و سرمايه من در حال حاضر ٣٠٠ ميليون تومان است
لطفا من را راهنمايي كرده و البته نكته مهم  شرايط اسان مهاجر بذيري در ان كشور را
هم در نظر بكيريد
زندكي در كدام كشور با شرايط بالا بهتر است ؟ جرا ؟ جكونه؟
با تشكر و سباس فراوان از همكي مخصوصا اقا شاهين

شما موارد بالا رو بیان کردید بهتون عرض کنم بیشتر کشورهای شرق اسیا مهاجر پذیر نیستند بجز مالزی!!
ضمناً اگر برای کارهای تجاری بخواهبد اقدام کنید باید از طریق بخش بازرگانی اون کشور یا ایران مشاوره بگیرید تا بهتر این مهم رو اجرا کنید ضمن اینکه الان بیشتر شرایط خوب در چین فراهم است به این جهت که بستر کافی در این کشور وجود داره، مسلماً ایرانیان مقیم بهتر استقبال خواهند کرد. شرایط رو دقیق اطلاعی ندارم که چطور میشه بیزینس خودتون رو راه اندازی کنید اما عرض کردم از طریق کنسولگری یا بخش بازگانی ایران میشه کمک گرفت.
ضمناً ویزای بلند مدت میشه گرفت اما برای مهاجرت این کشورها بسیار قوانین سختی دارن.