آکادمیا کافه
نکات مفید درباره ادامه تحصیل در مقطع PhD اقتصاد در آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- موضوع: نکات مفید درباره ادامه تحصیل در مقطع PhD اقتصاد در آمریکا (/Thread-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-PhD-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

نکات مفید درباره ادامه تحصیل در مقطع PhD اقتصاد در آمریکا - mr.h.gm - 30-08-2013

سلام؛
این تاپیک به صورت اختصاصی برای کسانی ایجاد شده که قصد دارند تحصیلاتشون رو در رشته اقتصاد و در مقطع phD در ایالات متحده ادامه بدن.

من طی تحقیقات و پرس و جو هایی که در این زمینه داشتم به نکاتی بر خوردم که می خواستم به شما هم اطلاع بدم.
نکته اول : تحصیلات اقتصاد در مقطع PhD در آمریکا ، کلا بر اساس ریاضیات هست و یکی از مهم ترین کارهایی که شما برای آماده شدن برای دوره PhD باید انجام بدید اینه که تا می تونید پایه ریاضی خودتون رو قبل از ورود به دوره تقویت کنید. دروس بسیار مهم که توصیه میشه علاوه بر منابع فارسی این دروس به منابع انگلیسی زبانشون هم تسلط داشته باشید عبارت اند از :
اقتصاد خرد microeconomics
اقتصاد کلان macroeconomics
ریاضیات mathematics ( دانشگاه هاروارد روی این مباحث تاکید ویژه ای دارد : linear algebra و calculus )
آمار statistics  و آنالیز analysis 

نکته بعدی اینکه امتحان TOEFL یا آیلتس که من جایی ندیدم برای رشته اقتصاد توصیه خاصی کرده باشه و هر دانشگاه یه مینیمم ای داره.

نکته بعد اینکه کسانی که میخوان برای اقتصاد اپلای کنن باید GRE داشته باشن نه GMAT.
اما در رابطه با امتحان GRE نکات خاصی برای رشته اقتصاد وجود داره.
مهم ترین یخش این امتحان برای رشته اقتصاد بخش ریاضیات اون هست ( برای آمریکا ) و شدیدا توصیه میشه نمره 780 به بالا در این بخش کسب کنید برای دانشگاه های عالی آمریکا این نمره نیاز هست. نه اینکه بخش های دیگه بی اهمیت باشن اما به طور نسبی اهمیت بخش کواتت بیشتر از وربال و انشا هست.

در یکی از مقالات خوندم که Letters of Recommendation یکی از مهم ترین فاکتور ها برای پذیرش شماست و نویسنده گفته بودن خیلی سعی کنید که توصیه نامه هاتون به بهترین نحو ممکن باشن تا برگ برنده رو در دست هاتون داشته باشید.

آخرین و یکی از مهم ترین نکاتی که بهش برخوردم توصیه ای راجع به SoP بود. ببینید هدف اصلی دوره PhD در آمریکا آماده کردن شما برای تحقیق و تدریس هست پس شما وقتی یک اپلیکنت خیلی جذاب به چشم میایید که اهداف خودتون رو با اهداف دپارتمان و دوره همسو نشون بدید ! در واقع شما باید Purpose و هدف خودتون رو از اپلای برای این دوره پیشرفت کردن در تحقیق و تبدیل شدن به یک محقق اقتصاد عالی بیان کنید ! توصیه شده که به هیچ عنوان سعی نکنید راجع به اهداف بلند پروازانه خودتون در Business و صنعت صحبت کنید !و اگر چنین اهدافی دارید در انگیزه نامه اونها رو بیان نکنید.

این ها تمام نکاتی بود که من بهش برخورده بودم.
راستی اگه تونستید حتما سورس درس هاتون رو به زبان انگلیسی مطالعه کنید که این کاز چند فایده خیلی مهم داره :
1- تسلط شما روی مباحث بسیار بالا خواهد رفت.
2- شما با این کار روی متن های انگلیسی و سنگین academic وقت گذاشتید و برای امتحان GRE خیلی مفید خواهد بود.
3- زبان تخصصیتون که زبان در حوزه اقتصاد هست به سرعت قوی خواهد شد.

اوایل خیلی این کار مشکله اما کم کم راه می افتید و از فواید بی شمارش بهره مند می شید.

ضمنا من اطلاعاتم فقط در همین حد بود و خودم به این توصیه ها عمل خواهم کرد اگه دوستانی که استاد بنده هستند در رابطه با این تاپیک نظری دارن حتما من و بقیه رو راهنمایی کنند.

با تشکر.

RE: نکات مفید درباره ادامه تحصیل در مقطع PhD اقتصاد در آمریکا - مهمان - 09-01-2016

درود، میشه لطفا بگید که بعد از گرفتن دکتری اقتصاد از دانشکاه های رده ۵۰-۱۰۰، کار خوب پیدا کردن چه قدر امکان داره؟

RE: نکات مفید درباره ادامه تحصیل در مقطع PhD اقتصاد در آمریکا - Torkan - 10-01-2016

(09-01-2016, 04:33 PM)مهمان نوشته: درود، میشه لطفا بگید که بعد از گرفتن دکتری اقتصاد از دانشکاه های رده ۵۰-۱۰۰، کار خوب پیدا کردن چه قدر امکان داره؟

درود

دوست عزیز کدوم کشور منظورتون هست؟ در حالت کلی خوب شغل برای اینگونه رشته ها کمی بیشتر از اونچه که به عنوان رنک دانشگاه خونده میشه به خلاقیت و توانایی شما در دادن نظریات اقتصادی برمیگرده. اصلا اسم رشته روش هست.
به علاوه تعداد و کیفیت مقالاتی که در دکتری میدین واقعا مهم هست به خصوص اگر دنبال کار آکادمیک هستید. در ضمن دقت کنید که رقابت برای کار در رشته اقتصاد مثلا در کشور ایالات متحده زیاد هست و شما باید سری در سر ها داشته بشاید تا بتونید کار پیدا کنید. مثل ما مهندسی ها نیست که میبینید تز دکتری مینویسه در عین حال یارو آمریکاییه ترم اول لیسانسه مسخرش میکنه میگه من واقعا نمیدونم چرا اینقدر خودتون رو اذیت میکنید؟!!

بااحترام،
ترکان