آکادمیا کافه
گرایش های مختلف رشته اقتصاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- موضوع: گرایش های مختلف رشته اقتصاد (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D9%81-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - saaaaam - 05-01-2017

(04-01-2017, 09:06 PM)Torkan نوشته: @eliroz

درود.
بلاخره این رشته finance زیرشاخه اقتصاد حساب میشه یا مدیریت بازرگانی؟! این پست فرمودین که زیرشاخه اقتصاد هست و ا ون دو زیرشاخه رو مثال اوردید. پس این رشته در واقع شروعش از همون کارشناسی ارشد هست درسته و هر کسی به خصوص کسانی که مهندسی خوندن علاوه بر کسانی که اقتصاد خوندن میتونن finance بخونن؟ بعدش علت اینکه به این رشته ها کم فاند میدن دلیلش اینه که نیازی ندارن به تحقیقات دانشجویان بین الملل یا اینکه پیدا کردن کار راحت تر هست به نسبت و درامد ها بعد مدتی بالاتر؟
میشه بیشتر توضیح بدید؟

ارادت
ترکان
سلام
با اجازه الهام عزیز
رشته فایننس رشته ای بین اقتصاد - حسابداری - و مدیریت هست که البته دانش پایه ای قوی در اقتصاد و ریاضیات برای تسلط در ان بسیار مهم هست٬ در خارج از کشور و دانشگاه های معتبر رشته مدیریت بازرگانی گرایش مالی به ان نحو که در ایران وجود دارد من ندیدم چون عملا دوستان با بکگراند مدیریت بازرگانی و یا سایر رشته های مرتبط با مدیریت متاسفانه واحدهای لازم برای دکتری فایننس را نگذرانده اند٬ بنظر من کسانی که از مهندسی به رشته ریاضیات مالی ادامه می دهند در مباحث ریاضیات مالی توان خوبی خواهند داشت ولی بهر حال نیازمند مطالعه زیر ساختهای اقتصادی هم که البته درک انها به زبان ریاضی نسبتا ساده هست هم ضروری هست٬

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - Torkan - 05-01-2017

(05-01-2017, 11:29 AM)saaaaam نوشته: سلام
با اجازه الهام عزیز
رشته فایننس رشته ای بین اقتصاد - حسابداری - و مدیریت هست که البته دانش پایه ای قوی در اقتصاد و ریاضیات برای تسلط در ان بسیار مهم هست٬ در خارج از کشور و دانشگاه های معتبر رشته مدیریت بازرگانی گرایش مالی به ان نحو که در ایران وجود دارد من ندیدم چون عملا دوستان با بکگراند مدیریت بازرگانی و یا سایر رشته های مرتبط با مدیریت متاسفانه واحدهای لازم برای دکتری فایننس را نگذرانده اند٬ بنظر من کسانی که از مهندسی به رشته ریاضیات مالی ادامه می دهند در مباحث ریاضیات مالی توان خوبی خواهند داشت ولی بهر حال نیازمند مطالعه زیر ساختهای اقتصادی هم که البته درک انها به زبان ریاضی نسبتا ساده هست هم ضروری هست٬

درود بر saaaam گرامی

ممنون از اطلاعاتتون من فقط میخوام بدونم کسی که مهندسی لیسانس و فوق تموم کرده و میخواد بره ارشد فایننس رو شروع کنه و قصدش کار در خارج است در اولویت اول چقدر امکان موفقیتش هست؟ ایا میشه در یه کشور معمولی اروپا ارشد خوند و بعد مطمین بود که میشه کار پیدا کرد؟ چون فاند هم نهایت لغو شهریه بشه و خرج زیادی داره حتی در کشوری مثل نروژ دانشگاه nhh که رایگانه نمیدونم اگه کسی ارشد فایننس قبول بشه ایا اون خرجی که میزاره ارزشش رو داره؟ خود دانشگاه که گفته 75 درصد دانشجوها قبل فراغت مشغول کار میشن ولی ایا فقط با زبان انگلیسی؟
من که اکثرا این رو زیرمجموعه mba دیدم در واقع در قسمت management نه اقتصاد با این حال حرفتون کاملا درسته

ممنون

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - saaaaam - 06-01-2017

(05-01-2017, 01:36 PM)Torkan نوشته: درود بر saaaam گرامی

ممنون از اطلاعاتتون من فقط میخوام بدونم کسی که مهندسی لیسانس و فوق تموم کرده و میخواد بره ارشد فایننس رو شروع کنه و قصدش کار در خارج است در اولویت اول چقدر امکان موفقیتش هست؟ ایا میشه در یه کشور معمولی اروپا ارشد خوند و بعد مطمین بود که میشه کار پیدا کرد؟ چون فاند هم نهایت لغو شهریه بشه و خرج زیادی داره حتی در کشوری مثل نروژ دانشگاه nhh که رایگانه نمیدونم اگه کسی ارشد فایننس قبول بشه ایا اون خرجی که میزاره ارزشش رو داره؟ خود دانشگاه که گفته 75 درصد دانشجوها قبل فراغت مشغول کار میشن ولی ایا فقط با زبان انگلیسی؟
من که اکثرا این رو زیرمجموعه mba دیدم در واقع در قسمت management نه اقتصاد با این حال حرفتون کاملا درسته

ممنون

در فنلاند من تنها ایرانی که دیدم این رشته فوق لیسانس از دانشگاه اولو گرفتند در یک شرکت بسیار معتبر در هلسینکی شغل بسیار خوبی و البته با درامد بالا کسب کردند٬بعید می دانم ایشان تسلط انچنانی به زبان محلی داشته باشند و البته رشته فایننس جزو پر درامد ترین رشته هاست ولی الزاما تحصیل در این رشته بدون علاقه و پشتکار کافی نمی باشد
بنظر من اگر علاقه کافی داشته باشید و پشتکار بعید می دانم کار پیدا نکنید

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - Torkan - 07-03-2017

دوستان در مورد رشته فایننس دوباره سوال داشتم.
ایا برای رشته هایی از این قبلی هم تسلط به زبان اون کشوری ک هدرش مستتر میگیریم لازمه برای کار بعد از فارغ التحصیلی مثلا در موسسات مالی؟
بعدش به نظرتون چه دوره هایی برای کسی که میخواد این رشته ها رو اپلای بکنه بهتره بگذرونه قبل از رفتن؟ مثلا بورس یا ....؟
خیلی ممنون میشم راهنمایی بکنید این قسمت تاپیک خیلی غیرفعاله!

ممنون

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - saaaaam - 08-03-2017

(07-03-2017, 10:01 PM)Torkan نوشته: دوستان در مورد رشته فایننس دوباره سوال داشتم.
ایا برای رشته هایی از این قبلی هم تسلط به زبان اون کشوری ک هدرش مستتر میگیریم لازمه برای کار بعد از فارغ التحصیلی مثلا در موسسات مالی؟
بعدش به نظرتون چه دوره هایی برای کسی که میخواد این رشته ها رو اپلای بکنه بهتره بگذرونه قبل از رفتن؟ مثلا بورس یا ....؟
خیلی ممنون میشم راهنمایی بکنید این قسمت تاپیک خیلی غیرفعاله!

ممنون

سلام 
والا تعداد کسانی که این رشته از ایران پذیرش شدن و اروپا یا امریکا رفتند خیلی خیلی کم هست در مقایسه با رشته های فنی
بخاطر همین نظر کلی دادن اشتباه هست فقط من پیشنهاد می کنم
۱ در صورت امکان در یک موسسه یا شرکت خارجی در داخل ایران سوابق کار داشته باشند
۲ در یکی از ازمونهای ببین المللی مرتبط با فایننس شرکت و سرتیفیکت بگیرند در دوبی امکان داره
۳ تسلط بسیار بالا بر زبان انگلیسی 
۴ مطالعه منابع به زبان انگلیسی و به روز کردن دانش مالی مثلا از طریق دوره های انلاین و رایگان کورسرا
۵ تهیه پروفایل کاری در لینکد این با ذکر جزییات تجارب کاری
۶ دانستن زبان محلی تا جایی که من مشاهده کردم تا ۹۰ درصد شانس را افزایش می دهد

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - Torkan - 08-03-2017

(08-03-2017, 06:16 PM)saaaaam نوشته: سلام 
والا تعداد کسانی که این رشته از ایران پذیرش شدن و اروپا یا امریکا رفتند خیلی خیلی کم هست در مقایسه با رشته های فنی
بخاطر همین نظر کلی دادن اشتباه هست فقط من پیشنهاد می کنم
۱ در صورت امکان در یک موسسه یا شرکت خارجی در داخل ایران سوابق کار داشته باشند
۲ در یکی از ازمونهای ببین المللی مرتبط با فایننس شرکت و سرتیفیکت بگیرند در دوبی امکان داره
۳ تسلط بسیار بالا بر زبان انگلیسی 
۴ مطالعه منابع به زبان انگلیسی و به روز کردن دانش مالی مثلا از طریق دوره های انلاین و رایگان کورسرا
۵ تهیه پروفایل کاری در لینکد این با ذکر جزییات تجارب کاری
۶ دانستن زبان محلی تا جایی که من مشاهده کردم تا ۹۰ درصد شانس را افزایش می دهد

با تشکر

منظورتون از ازمون CFA هست؟ این امتحان انصافا خیلی گرونه و شاید بشه گفت بعد فارغ التحصیلی بهتره گرفته بشه مدرکش.
در مورد اول اونجور که شما گفتید فک نکنم کسی بتونه اون موقع زودتر از 30 سالگیش بره فایننس بخونه چون داشتن سابقه کار معمولی تو همون ایرانش سخته حالا چه برسه به شرکت های خارجی.

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - saaaaam - 08-03-2017

(08-03-2017, 07:00 PM)Torkan نوشته: با تشکر

منظورتون از ازمون CFA هست؟ این امتحان انصافا خیلی گرونه و شاید بشه گفت بعد فارغ التحصیلی بهتره گرفته بشه مدرکش.
در مورد اول اونجور که شما گفتید فک نکنم کسی بتونه اون موقع زودتر از 30 سالگیش بره فایننس بخونه چون داشتن سابقه کار معمولی تو همون ایرانش سخته حالا چه برسه به شرکت های خارجی.

سلام 
بله منظورم همون مدرک بود 
اینها پیشنهادی هست ولی من دوستی داشتم که در سن حدود 25 سال این شرایط را داشت و الان در یک موسسه مالی در اسپانیا سمت عالی دارد
بعد لیسانس از ایران رفتند

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - Torkan - 10-03-2017

(08-03-2017, 08:19 PM)saaaaam نوشته: سلام 
بله منظورم همون مدرک بود 
اینها پیشنهادی هست ولی من دوستی داشتم که در سن حدود 25 سال این شرایط را داشت و الان در یک موسسه مالی در اسپانیا سمت عالی دارد
بعد لیسانس از ایران رفتند

اخه معمولا میگن مدرک cfa بعد دوره فایننس متسر به درد میخوره هر چند اگر کسی توانایی داشته باشه چه بهتر زودتر بگیره.
فقط اینم میخواستم بدونم که دوره های بورس و اینا (با اینکه میدونیم تو ایران بورس بیشتر بر پاییه تحلیل نیست و کله گنده ها شاخص ها رو تعیین میکنن) موثره؟ چه دوره هایی واقعا تاثیر داره؟
ممنونم

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - saaaaam - 10-03-2017

(10-03-2017, 06:50 PM)Torkan نوشته: اخه معمولا میگن مدرک cfa بعد دوره فایننس متسر به درد میخوره هر چند اگر کسی توانایی داشته باشه چه بهتر زودتر بگیره.
فقط اینم میخواستم بدونم که دوره های بورس و اینا (با اینکه میدونیم تو ایران بورس بیشتر بر پاییه تحلیل نیست و کله گنده ها شاخص ها رو تعیین میکنن) موثره؟ چه دوره هایی واقعا تاثیر داره؟
ممنونم

سلام والا بنظر من نه 
من در دانشگاه های ایرانی خیلی دوره کوتاه مدت دیدم ولی اینجا بقول معروف تره هم خرد نکردن باهاش
فقط توصیه می کنم مدارک بین المللی بگیرید

RE: گرایش های مختلف رشته اقتصاد - Torkan - 11-03-2017

بعضی از دانشگاهها با موسسه CFA پارتنرشیپ دارن . این دقیقا یعنی چی؟