آکادمیا کافه
تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 (/Thread-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%82%DB%8C%D8%A7%D8%B3-20-%D8%A8%D9%87-4)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - farbod1993 - 21-01-2019

سلام اگه مین معدل یک دانشگاه و نیاری امیدی هست واسه قبول کردنت؟

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - szeinalilathori - 22-01-2019

(21-01-2019, 09:12 PM)farbod1993 نوشته: سلام اگه مین معدل یک دانشگاه و نیاری امیدی هست واسه قبول کردنت؟
دوست عزیز سلام

به آکادمیا خوش آمدید.

سوال شما جواب مشخصی نداره، اما اگه بخوایم به صورت کلی جواب بدیم بستگی به کشور و دانشگاه داره؛ تا جاییکه من دیدم خیلی از دانشگاههای امریکا به صورت کلی رزومه شما رو در نظر میگیرن نه اینکه تنها معدل رو. اما کانادا و آلمان باز هم تاجاییکه من اطلاع دارم وزن بیشتری برای معدل قائل هستن.

ارادتمند
الهام

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - andromeda2029 - 22-01-2019

معدل لیسانس من در مدرک موقت 14.8 ذکر شده، در حاکی که با حذف دروس افتاده بالای 15.5 خواهد بود
برای اپلای کدوم معدل رو باید ذکر کنم؟ امکان تغییرش وجود داره؟

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - automotive - 22-01-2019

(22-01-2019, 09:20 AM)andromeda2029 نوشته: معدل لیسانس من در مدرک موقت 14.8 ذکر شده، در حاکی که با حذف دروس افتاده بالای 15.5 خواهد بود
برای اپلای کدوم معدل رو باید ذکر کنم؟ امکان تغییرش وجود داره؟

تبدیل مقیاس 20 به 4 از طریق تقسیم معدل به 5 امکان پذیر نیست و به این راحتی ها نیست، مگر برای دانشگاه هایی که متقاضی ایرانی زیاد داشته باشند (همانند کانادا) و در وب سایت آن ها حداقل معدل از 20 را (به دلیل آشنایی با سیستم ایران) اعلام شده باشد که در مورد شما 14.8 صحیح است و اگر حداقل 15 مورد نظر آنها باشید نمیتوانید اپلای کنید.(هر چند در همین حالت نیز پیشنهاد میشود با منشی/اداره پذیرش مکاتبه کنید، شاید استثنا قائل شدند).
اما برای دانشگاه هایی که صرفا 3 از 4 نوشته شده، به دلیل اینکه سیستم آمریکایی با ایرانی از تقسیم به دست نمی آید، محاسبه ی معدل شما باید با استفاده از جداولی باشد که در همین تاپیک موجود هستش یا اینکه بعضا اعلام میکنند که از طریق موسساتی این کار رو انجام بدید همانند WES

این مورد از زبان ایرانی ها گفته شده اما در ریزنمرات قابل ترجمه تمامی دروس افتاده قابل مشاهده است و در معدل کلی شما تاثیر مستقیم دارد، برخلاف گفته ها که عدم تاثیر دروس افتاده را بیان میکنند.

به طور کلی اگر معدل سیستم آمریکایی برای اپلای وجود داشته باشد به دانشگاه ایمیل بزنید و نحوه ی تبدیل معدل را سوال کنید.

در نهایت هم معمولا مشکلاتی از این قبیل با مکاتبه قابل حل شدن است اما مطلع باشید که صرف تامین حداقل ها، دلیلی برای دریافت پذیرش نیست، آن هم دانشگاه های کشورهایی همانند کانادا که به معدل اهمیت بیشتری میدهند.

به نظر من برای دانشگاه هایی اقدام کنید که حداقل معدلی برای اپلای نداشته باشند یا اینکه رزومه ی شما آنقدر خوب باشد که برای شما در مورد معدل استثنا قائل شوند، هرچند این مورد زمانی اتفاق میافتد که با تبدیل معدل خود از سیستم 20 به 4 با استفاده از روش مورد نظر دانشگاه، معدل شما به حداقل مورد نظر نرسد که این مورد بسیار به نمرات شما بستگی دارد که آیا نمرات شما بالا است و صرفا با چند درس افتاده به این میزان کم شده است یا اینکه واقعا میانگین معدل شما پایین است.

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - andromeda2029 - 22-01-2019

(22-01-2019, 04:32 PM)automotive نوشته: تبدیل مقیاس 20 به 4 از طریق تقسیم معدل به 5 امکان پذیر نیست و به این راحتی ها نیست، مگر برای دانشگاه هایی که متقاضی ایرانی زیاد داشته باشند (همانند کانادا) و در وب سایت آن ها حداقل معدل از 20 را (به دلیل آشنایی با سیستم ایران) اعلام شده باشد که در مورد شما 14.8 صحیح است و اگر حداقل 15 مورد نظر آنها باشید نمیتوانید اپلای کنید.(هر چند در همین حالت نیز پیشنهاد میشود با منشی/اداره پذیرش مکاتبه کنید، شاید استثنا قائل شدند).
اما برای دانشگاه هایی که صرفا 3 از 4 نوشته شده، به دلیل اینکه سیستم آمریکایی با ایرانی از تقسیم به دست نمی آید، محاسبه ی معدل شما باید با استفاده از جداولی باشد که در همین تاپیک موجود هستش یا اینکه بعضا اعلام میکنند که از طریق موسساتی این کار رو انجام بدید همانند WES

این مورد از زبان ایرانی ها گفته شده اما در ریزنمرات قابل ترجمه تمامی دروس افتاده قابل مشاهده است و در معدل کلی شما تاثیر مستقیم دارد، برخلاف گفته ها که عدم تاثیر دروس افتاده را بیان میکنند.

به طور کلی اگر معدل سیستم آمریکایی برای اپلای وجود داشته باشد به دانشگاه ایمیل بزنید و نحوه ی تبدیل معدل را سوال کنید.

در نهایت هم معمولا مشکلاتی از این قبیل با مکاتبه قابل حل شدن است اما مطلع باشید که صرف تامین حداقل ها، دلیلی برای دریافت پذیرش نیست، آن هم دانشگاه های کشورهایی همانند کانادا که به معدل اهمیت بیشتری میدهند.

به نظر من برای دانشگاه هایی اقدام کنید که حداقل معدلی برای اپلای نداشته باشند یا اینکه رزومه ی شما آنقدر خوب باشد که برای شما در مورد معدل استثنا قائل شوند، هرچند این مورد زمانی اتفاق میافتد که با تبدیل معدل خود از سیستم 20 به 4 با استفاده از روش مورد نظر دانشگاه، معدل شما به حداقل مورد نظر نرسد که این مورد بسیار به نمرات شما بستگی دارد که آیا نمرات شما بالا است و صرفا با چند درس افتاده به این میزان کم شده است یا اینکه واقعا میانگین معدل شما پایین است.

خیلی متشکرم از پاسخ دقیقتون
شنیده بودم که اگر درسی رو افتاده باشیم، در سیستم دانشگاهی ایران می تونیم اون رو حذف کنیم که متاسفانه من قبل از گرفتن مدرک موقت این کار رو نکردم
تصو می کردم که با این کار نمره کلا حذف میشه که متاسفانه درست نیست
باز هم متشکر از توجهتون

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - farbod1993 - 22-01-2019

خانم الهام نتونستم پبامتون و ریپلای کنم پس مجبور شدن پیام دوباره بدم....من اگه مین معدل یه دانشگاه و نیارم امیدی هست واسه قبولی؟
شرایط برای من جوری هستش که استادم در یک دانشگاه امریکایی اشنایی داره و پیشنهاد داده واسه مقطع دکتری برم اونجا ولی معدل 3.3 رو واسه رشته من شرایط دانشگاهشون گذاشته و من 2.93 هستم...الان من میتونم کاری کنم از طریق اون استاد؟ gre هم نمیخوان

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - farbod1993 - 29-11-2019

سلام من واسه گرفتن پذیرش از دانشگاه ایالتی کارولینا شمالی اقدام کردم و دیدم که معدل و برحسب GPA پنج خواسته...تا الان فک میکردم از چهار باشه..ممنون میشم راهنماییم کنید چطوری میتونم معدلم و بر حسب GPA پنج حساب کنم

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - butterfly - 06-12-2019

(29-11-2019, 02:39 PM)farbod1993 نوشته: سلام من واسه گرفتن پذیرش از دانشگاه ایالتی کارولینا شمالی اقدام کردم و دیدم که معدل و برحسب GPA پنج خواسته...تا الان فک میکردم از چهار باشه..ممنون میشم راهنماییم کنید چطوری میتونم معدلم و بر  حسب GPA پنج حساب کنم

سلام؛ خود دانشگاه ها معمولا معادل مینیمم معدل رو برای دانشجوهای کشورهای مختلف می نویسند. حتی اگر سیستم خودشون از چهار باشه. مثلا می نویسند معدل لیسانس برای دانشجوهای ایرانی باید 16 باشه. برای کارشناسی ارشد 17 و ... . باید سایت خود دانشگاه رو با دقت بررسی کنید.

RE: تبدیل معدل از مقیاس 20 به 4 - farbod1993 - 10-05-2020

نگاه کردم هیچ اشاره ای نکردن