آکادمیا کافه
مهر و موم كردن ريز نمرات ترجمه شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: مهر و موم كردن ريز نمرات ترجمه شده (/Thread-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%85%D9%88%D9%85-%D9%83%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%B1%D9%8A%D8%B2-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - aida_11041 - 09-12-2011

(09-12-2011, 07:42 PM)saeed_oroomy نوشته: من ریز نمرات رسمی رو از دارالترجمه گرفتم.....حالا اگه ببرم دانشگاه ....تو پاکت انگلیسیه دانشگاه بزارم و بعد در پاکتو مهر انگلیسی بزنه .....رسمی حساب میشه؟؟؟؟تمام؟؟؟
بستگی به دانشگاهت هم داره که مهر دادگستری و وزارت خارجه رو هم بخواد یا نه؟ ولی مدارک در همین حد هم رسمی هستن
مخصوصا اینکه دانشگاه مهرش کنه
موفق باشی

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - ice - 22-01-2012

یکی از دانشگاه های دریافت کننده ریزنمرات من در صفحه دریافت مدارک زده مدارک غیر رسمی (unofficial) دریافت کرده!، نمرات دانشگاه را در پاکت های مهر خورده درون یک پاکت پستی همراه رزومه خودم (اون رو هم در یک پاکت سوم گذاشته بودم و روی محل بستن امضا کرده بودم و چسب زدم) فرستادم. آیا باید پیگیری کنم و بگم رسمی بودند یا تا موقع دریافت پذیرش کاری نداشته باشم و چیزی نگم؟ مگر مهر و موم دانشگاه پاکت رو رسمی نمی کنه؟
سپاس

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - Babak - 22-01-2012

یک مقدار بستگی به دانشگاه محل تحصیل فعلی داره. مهر و موم و پاکت دانشگاه لزوما باعث رسمی بودن ریزنمرات نمی‌شه. بعضی از دانشگاه‌ها وقتی کارنامه صادر می‌کنند زیرش می‌نویسند که این کارنامه غیررسمی هست هر چند که در پاکت دانشگاه باشه و مهر دانشگاه رو داشته باشه. در گذشته دانشگاه‌های دولتی تا زمانی که شما با وزارت علوم تسویه حساب نمی‌کردی، این رو در زیر کارنامه می‌نوشتند، ولی بودن این جمله اغلب مشکلی برای پذیرش ایجاد نمی‌کنه و فقط از شما می‌خوان که بعد از شروع به تحصیل مدارک‌تون رو کامل کنید و کارنامه رسمی رو به دانشگاه بدید.

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - ice - 22-01-2012

ممنون، ولی من فارغ التحصیلم و اصل مدارکم رو دادم ترجمه و تسویه حساب کرده بودم (مهر وزارت خونه و دادگستری هم خورده). در این حالت کارنامه رسمی چی محسوب میشه؟
سپاس

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - AVA - 22-01-2012

(22-01-2012, 12:19 PM)ice نوشته: ممنون، ولی من فارغ التحصیلم و اصل مدارکم رو دادم ترجمه و تسویه حساب کرده بودم (مهر وزارت خونه و دادگستری هم خورده). در این حالت کارنامه رسمی چی محسوب میشه؟
سپاس

Ice عزیز به نظر من بهتره با اونها مکاتبه کنی و سوالت رو مطرح کنی تا اگه اقدامی لازمه انجام بدی.

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - Babak - 22-01-2012

در این صورت، من هم با نظر AVA موافقم و فکر می‌کنم که بهتر باشه به دانشگاه ایمیل بزنی و موضوع رو بپرسی.

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - spt - 22-01-2012

(22-01-2012, 12:19 PM)ice نوشته: ممنون، ولی من فارغ التحصیلم و اصل مدارکم رو دادم ترجمه و تسویه حساب کرده بودم (مهر وزارت خونه و دادگستری هم خورده). در این حالت کارنامه رسمی چی محسوب میشه؟
سپاس

به نظر من همون ریز نمیره هات حساب میشه... البته اگه این دانشگاهت آلمان باشه شاید منظورشون کارنامه کنکور هم باشه که بعید میدونم....
بعضی از دانشگاه ها به متاسفانه ریز نمیره هایی که دانشگاه سیل کرده باشه رو قبول ندارن و حتما باید مهر دادگستری و وزارت خارجه رو روش ببینن تا بگن اصله!!!
این اتفاق قبلا ها هم افتاده بود و متاسفانه کاریش نمیشه کرد...

اما حالا یه ایمیل بفرست که هزینه ی الکی نکرده باشی و ازشون بپرس مشکل چی بوده... Smile
موفق باشی Smile

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - Pejman - 22-01-2012

(22-01-2012, 12:05 PM)ice نوشته: یکی از دانشگاه های دریافت کننده ریزنمرات من در صفحه دریافت مدارک زده مدارک غیر رسمی (unofficial) دریافت کرده!، نمرات دانشگاه را در پاکت های مهر خورده درون یک پاکت پستی همراه رزومه خودم (اون رو هم در یک پاکت سوم گذاشته بودم و روی محل بستن امضا کرده بودم و چسب زدم) فرستادم. آیا باید پیگیری کنم و بگم رسمی بودند یا تا موقع دریافت پذیرش کاری نداشته باشم و چیزی نگم؟ مگر مهر و موم دانشگاه پاکت رو رسمی نمی کنه؟
سپاس
بعضی دانشگاه ها تاکید دارند که ریزنمرات توسط خود دانشگاه مستقیماً فرستاده بشه. ممکنه دلیلش این هم بوده باشه. به هر حال فکر می کنم همونطور که همگی گفتند بهترین راه همون ایمیل هست. در کل زیاد نگران نباشید، فکر نمی کنم مشکل خاصی باشه. بخصوص اگر دانشجوی ایرانی اونجا کم نباشه، معمولاً متوجه شرایط خواهند شد.

RE: مهر و موم كردن ريز نمرات رسمي ترجمه شده - ice - 01-02-2012

از راهنمایی همه دوستان ممنونم، خوشبختانه دانشگاه مورد نظر یک مسئول ایرانی داشت که بعد از پرسیدن از ایشون و پیگیری یک هفته اخیر توسط ایشون معلوم شد که گویا در فرم دانشگاه هر مدرک دوبار وارد شده و همین باعث مشکل در کامل بودن مدارک به وجود آورده بود.

- ahmadpashaei - 23-06-2012

(22-06-2012, 10:51 PM)m.ost نوشته: سلام
دوستان جواب رو دادن و من هم نمیخوام بحث از تاپیک منحرف شه. فقط یک نکته رو اضافه کنم. مدرک موقت درسته که ارزش ترجمه نداره ولی خیلی از دانشگاه ها قبول میکنن که شما ترجمه غیر رسمی این مدرک رو به همراه ریزنمرات (دانشگاه معمولا قبول میکنه ترجمه مدرک موقت رو همراه با ریز نمرات بذاره تو پاکت و مهر کنه که حالت یک کمی رسمی بگیره) براشون بفرستین تا زمانی که مدرک اصلیتون حاضر بشه. اما بعضی هاشون هم سخت گیرن و قبول نمیکنن. پس حتما در این مورد ازشون سوال کنین.
اما بعد از اینکه پذیرش گرفتین و برای ثبت نام حتما باید اصل مدرک رو بهشون ارائه بدین.
این مهر و پاکت رو که میگید دانشگاه خودش با نوشته های انگلیسی داره؟اگر دانشگاه من مهر انگلیسی و پاکت انگلیسی نداشت چکار کنم/؟