آکادمیا کافه
دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - automotive - 06-12-2015

(27-08-2015, 05:06 PM)miladbazrgar نوشته: سلام دوستان عزیز ی سوال داشتم 
من دانشجوی ترم 1 کارشناسی هستم 
و دارای معافیت تحصیلی هم هستم
می خوام برای دانشگاه های خارج از کشور اپلای کنم
دانشنامه کاردانی رو لازم دارم عزیزانی که تجربه اینو دارن لطفا راهنمایی بفرمایید که چطوری میتونم هر چه سریعتر 
دانشنامه رو بگیرم ؟
در واقع میخوام بدونم که باید چه مدارکی رو به کجا ارائه بدم ؟
یه جایی دیدم نوشته بود که باید پذیرش از دانشگاه رو به وزارت علوم بدی تا برات دانشنامه رو 
سریعتر صادر کنن(که برام جای تعجب بود) در صورتی که این درست باشه وقتی که ما پذیرش داشته باشیم دیگه چه نیازی به دانشنامه داریم ؟
با تشکر فراوان

با سلام،
دانشنامه ی دانشگاه های سراسری بعد از صدور به دفتر وزیر رفته تا امضا شوند و این کار حداقل 4 یا 5 سال طول میکشد اما روند دانشگاه آزاد باید تفاوت داشته باشد چون داشنامه کارشناسی را 6 ماه بعد از فارغ التحصیلی ( ممکن است به 7 یا 8 ماه هم برسد ) ارائه میکند و از این بابت جای هیچ نگرانی نیست، اما اگر مدرک را سریعتر میخواهید باید حودتام مدرک را از دانشگاه اصلی خودتان دریافت کنید و امضاهای آن را خودتان شخصا بگیرید که برای دانشگاه سراسری اینگونه است و برای ریز نمرات دانشگاه آزاد هم اینگونه هستش و احتمال میدهم که برای مدرک هم همینطور باشد، به هرحال امضا گرفتن از مقام مسئول هم مشکلات خودش را دارد و مهمترین آن این است که در آن فرد در دفتر خود حضور داشت باشد.
من پیشنهاد میکنم که تا اواسط ترم دوم خود صبر کنید تا مدرک شما آماده شود اما اگر واقعا عجله دارید به اداره ی آموزش مرکزی دانشگاه آزاد شهر خودتان رفته مشکل را مطرح کنید، حتما مراحل کامل را برای شما توضیح میدهند، ضمنا ابرای دریافت دانشنامه کاردانی خود احتیاج به سفته 15.000.000 ریالی دارید و حداکثر 24 ساعت وقت ( برای سراسری 24 ساعت است یرای آزاد را اطلاع ندارم اما سفته را میخواهند مگر اینکه فارغ التحصیل شده باشید) احتیاج است.

حالتی که دوستان شما اعلام کردند برای مواقعی است که دانشگاه مقصد شما بدون ارائه مدارک رسمی به شما پذیرش میدهد و بعد شما باید با برگه ی پذیرش دانشگاه خارجی، مدارکتان را آزاد کنید و برای آن دانشگاه خارجی ترجمه و ارسال کنید.

سلامت و شاد باشید

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - megh500 - 06-12-2015

چند تا امضا و مهر باید بگیرم بعد از اینکه دانشنامه و ریز نمرات را از دانشگاه گرفتم؟اگر خیلی دردسر داره برم تهران که بهتره

(06-12-2015, 02:55 PM)megh500 نوشته: چند تا امضا و مهر باید بگیرم بعد از اینکه دانشنامه و ریز نمرات را از دانشگاه گرفتم؟اگر خیلی دردسر داره برم تهران که بهتره

با سلام،
تعداد زیادی مهر نیست، دوستانی که این کار رو انجام دادند، یک روزه امضا را گرفته اند، دردسر!! متاسفانه باید به تهران بروید و در شهرستان این قابلیت وجود ندارد (تا آنجایی که من اطلاع دارم ).
مدارک جدید دانشگاه آزاد دارای هولوگرام هستش که بدون گرفتن تاییدیه از تهران قابل ترجمه هستش.
من صبر کردن رو توصیه میکنم اما اگه واقعا عجله دارید، تمامی مراحل رو از آموزش دانشکده خود سوال کنید، کامل راهنمایی میکنند، و حتما طوری برنامه ریزی کنید که صبح زود به تهران برسید که کار شما در یک روز تمام شود. دانشگاه شما باید مدرک شما به علاوه ریز نمراتتان را به شما بدهد و آدرس سازمان و شخصی که در تهران باید این امضاها را انجام دهد، تا شما به راحتی این کار را انجام دهید.
باز هم پیشنهاد من صبر است، بدلیل سفر شما از شهرستان به تهران از شما درخواست میکنم که حتما تمامی مراحل را از آموزش سوال کنید، که خدایی نکرده سفر شما دو مرتبه نشود و با یک بار سفر به تهران مشکل حل شود.
موفق باشید

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - MaMi - 06-12-2015

چند نکته رو من یادآوری کنم؛
1- اعتبار مدرک موقت، تا زمانی هست که شما برای صدور ریزنمرات اصلی و دانشنامه تون اقدام کنید (چون در جهت دریافت دانشنامه، باید گواهی موقت رو به دانشگاه برگردونید)، یعنی گواهی موقت تا زمانی که دانشنامه رو دریافت نکردید، از درجه اعتبار ساقط نمیشه، نمیدونم منظور دوستان از اون اعتبار 6 ماهه چی هست!
2- دانشنامه توسط وزیر، امضا نمیشه، اگر شما مشکل سربازی نداشته باشید و بدهکاری به دانشگاه آزاد هم نداشته باشید، صدور دانشنامه شما، نهایتا چند ماه طول خواهد کشید نه چند سال.
3- در صورتی که مذکر باشید، تنها با ارائه برگه سبز اعزام، کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم، میتونید درخواست صدور مدرک کنید.

(06-12-2015, 09:33 PM)MaMi نوشته:
چند نکته رو من یادآوری کنم؛
1- اعتبار مدرک موقت، تا زمانی هست که شما برای صدور ریزنمرات اصلی و دانشنامه تون اقدام کنید (چون در جهت دریافت دانشنامه، باید گواهی موقت رو به دانشگاه برگردونید)، یعنی گواهی موقت تا زمانی که دانشنامه رو دریافت نکردید، از درجه اعتبار ساقط نمیشه، نمیدونم منظور دوستان از اون اعتبار 6 ماهه چی هست!
2- دانشنامه توسط وزیر، امضا نمیشه، اگر شما مشکل سربازی نداشته باشید و بدهکاری به دانشگاه آزاد هم نداشته باشید، صدور دانشنامه شما، نهایتا چند ماه طول خواهد کشید نه چند سال.
3- در صورتی که مذکر باشید، تنها با ارائه برگه سبز اعزام، کارت پایان خدمت یا کارت معافیت دائم، میتونید درخواست صدور مدرک کنید.

سلام بر شما مدیر گرامی،
1. در مدرک موقت دانشگاه آزاد برخلاف دانشگاه سراسری عبارت 6 ماه اعتبار قید شده ( در مدارک موقت دانشگاه سراسری این عبارت وجود ندارد)
2. من هم گفتم دانشگاه سراسری چند سال و دانشگاه آزاد 6 ماه هستش ( اما نمیدونم در دانشگاه آزاد چه کسی امضا میکنه، برای دانشگاه سراسری باید وزیر علوم مدرک رو امضا کنه که اگر عجله داشته باشید باید حضورا به تهران رفته و برای امضا اقدام کنید )
3. اینو نمیدونستم
باز هم بابت اصلاح تشکر میکنم.
وقت بخیر

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - MaMi - 06-12-2015

(06-12-2015, 09:41 PM)automotive نوشته: سلام بر شما مدیر گرامی،
1. در مدرک موقت دانشگاه آزاد برخلاف دانشگاه سراسری عبارت 6 ماه اعتبار قید شده ( در مدارک موقت دانشگاه سراسری این عبارت وجود ندارد)
2. من هم گفتم دانشگاه سراسری چند سال و دانشگاه آزاد 6 ماه هستش ( اما نمیدونم در دانشگاه آزاد چه کسی امضا میکنه، برای دانشگاه سراسری باید وزیر علوم مدرک رو امضا کنه که اگر عجله داشته باشید باید حضورا به تهران رفته و برای امضا اقدام کنید )
3. اینو نمیدونستم
باز هم بابت اصلاح تشکر میکنم.
وقت بخیر

1- عکس پیوست رو که در گوگل پیدا کردم، مشاهده بفرمائید لطفا، چیزی در مورد اعتبار 6 ماه ذکر نشده!
2- از بحث اصلی تاپیک دور میشیم ولی در دانشنامه دانشگاه سراسری هم، من امضای وزیر رو نمیبینم، نمیدونم حالا دانشگاه های دیگه امضای وزیر رو دارند یا خیر! (دانشنامه خودم رو پیوست کردم)

پ.ن: درسته، در مورد مدارک جدید دانشگاه آزاد، ظاهرا ذکر میشه که مدت اعتبار 6 ماه هستش و بعد از اون مدرک باید به تائید سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برسه (پیوست جدید)

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - hodjat_r - 12-03-2016

سلام
من همین هفته کارای فارق التحصیلیم تموم شد میخواستم ببینم دانشگاه آزاد به مشمولین چه مدرکی میده واسه اپلای کردن؟ چون امروز مسئول امور فارق التحصیلان می گفت چون سربازی نرفتی نمیتونی مدرک موقت بگیری.
من قبل دفاع با اون فرم شماره 3 یه ریز نمرات گرفتم و ترجمه کردم ، الان راهی هست که ریزه نمرات رو با نمره دفاع با هم واسه ترجمه بگیرم از دانشگاه؟
ممنون

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Torkan - 25-01-2017

دوستان یعنی اصلا امکان گرفتن ریز نمرات بعد فارغ التحصیلی در دانشگاه ازاد تا اماده شدن دانشنامه نیست؟کسی که هنوز فارغ التحصیل نشده، یعنی شده ولی اون فرمهای مربوطه رو پر نکرده و در واقع کارهای فراغت رو انجام نداده نمیتونه اقدام بکنه؟

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - amirhossein_1 - 18-05-2017

سلام بچه ها  ... میخواهم سرمو بزنم تو دیوار از دست این قوانین 

دوستان من ترم هشتم ازاد قزوینم 9 واحد درسم مونده قصد جدی برای ادامه تحصیل در خارج دارم ... امروز کلا نابود شدم .. تازه فهمیدم بله اصلا اینا بهت مدرک نمیدن تا پایان خدمت نداشته باشی تازه کلی هم طول میکشه ... !! کلا هم 1 سال بعد از فارغ التحصیلی فرصت داری یه کاری کنی...!

بعد تازه میگفت الان فقط میتونی ریز نمرات بگیری تا هنوز نمره هات کامل نیومده .....یعنی اگرم ریز نمرات داشته باشمم ناقصه(9 واحد کمه) ...  این یعنی کلا نابود شدم...

دوستان چیکار کنم ... خواهش میکنم کمک کنید... ؟؟ چیکار باید کرد؟

پس این همه دانشجو بدون سربازی میرن چطوری میرن و اپلای میکنن؟ 2-بدون مدرک مگه میشه اپلای کرد باریز نمرات اونم ناقص 9 واحد کم؟؟؟ ... 3-دوستان راهی داره کمک کنید ! 
برای پاییز میخواهم اقدام کنم ..! 

خیلی ناراحتم کلی زبان خوندم ...دوست ندارم برم سربازی واقعا الان شرایطشو ندارم..
کمک کنید دوستان .. چه باید کرد اصلا مگه میشه با ریز نمرات .. اونا نیومده ردت میکنن

در مورد راه حل اینکه برم ارشد بعد اپلای کنم هم بعید میدونم بدردم بخوره چون باز با قانون مسخره و ظالمانه شنیدم فقط 1 بار میتونی تو کل تاریخ تحصیلیت دانشگاهتو عوض کنی که متاسفانه 
بدلیل مشکلی که برام در کارشناسی پیش اومد مجبور شدم یک انصرافی ا ز دانشگاه داشته باشم ..

خواهش میکنم کمک کنید

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - aminmoh - 22-05-2017

سلام و وقت بخیر.
یکی از دوستام ترم 6 ارشد بخاطر مشکلاتی که استاد راهنما و مدیر گروهش واسش ایجاد کردن اجازه دفاع تز ارشدش رو ندادن (تمام درسا رو پاس کرده و فقط دفاع تز باقی مونده). با رئیس دانشگاه صحبت کرد و اونم نامه زد، ولی باز استاد راهنما و مدیر گروه بخاطر مشکلی که با استاد راهنماش داشت،قبول نکردن. قصد داشت دانشگاه دیگه انتقالی بگیره یا به عنوان مهمان بره دانشگاه دیگه ای که تزش رو با استاد دیگه دوباره برداره (که با استاد اون دانشگاه جدیدم صحبت کرده بود و اون استاد هم قبول کرد ) که نذاشتنش. به وزارت علوم رفت و نامه به جاهای مختلف زد اما بی نتیجه بود و مجبور شد انصراف بده.
آیا راهکاری هست که بتونه مدرک معادل وزرات علوم بهش بده (برای دکترای خارج کشور نیاز به آزادسازی مدرک و داشتن ریزنمرات داره) یا راهکاری که بتونه دانشگاه دیگه ای از پایان نامه ش دفاع کنه؟ چجوری میشه این مشکل رو حل کنه؟
خیلی پیگیری انجام داده و الان نمیدونه دیگه چیکار باید بکنه!!! اگه دوستی هست که تجربه و یا راهکاری داره ممنون میشم راهنمایی کنه. ممنون.