آکادمیا کافه
دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - pama - 14-05-2014

(14-05-2014, 01:24 PM)'aram2' نوشته: سلام
ممنون از راهنمایی هایتان . فقط من یک  سوال دارم اینکه ریز نمرات راپس از گرفتن از دانشگاه باید برده بشه به سازمان مرکزی برای تاییدو بعد دارالترجمه ، حالا پس یک ترجمه  انگلیسی از آن کافی است و کپی آن(یا اسکن ان)  را برای هر تعداد دانشگاه می تونیم بفرستیم یا نه برای هر دانشگاه باید جدا ترجمه کرد ؟

درود دوست من؛
بله شما برای ترجمه ی هر یک از مدارکتون لازمه که قبلا اونو به تائید ارگان مربوطش برسونید، در مورد دانشگاه آزاد هم که میدونید این کار باید از طریق سازمان مرکزی انجام بشه، ریز نمرات شما هم از این قضیه مستثنی نیست و باید حتما به تائید امور فارغ التحصیلان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد (آقای علیرضا صامت) برسه.
در مورد قسمت دوم سوالتون باید بگم که بسته به دانشگاهی که اپلای میکنید شما یا باید هارد کپی مدارک رو براشون با پست بفرستید که در این صورت باید اصل اون ترجمه ای که دارالترجمه براتون انجام داده و مهر مترجم و دادگستری و امور خارجه داره رو برای دانشگاه ارسال کنید.
و یا اینکه اپلای و ارسال مدارک شما کلا آنلاین هست و احتیاجی به پست مدارک نیست، در این صورت شما اون مدارکی که دادین ترجمه کردن رو اسکن میکنید کامل و براشون آپلود میکنید.
 براتون مقرون به صرفه تر خواهد بود که همون موقع که دارین میدین ترجمه بگین براتون 2 یا 3 نسخه ترجمه کنن،(البته بسته به تعداد دانشگاههایی که میخواید اپلای کنید و احتیاجه که ترجمه ها رو پست کنید)  اینجوری برای نسخه های دوم به بعد شما از تخفیف هم برخوردار خواهید بود.
موفق باشید.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - ForeverBlue - 14-05-2014

(14-05-2014, 01:24 PM)aram2 نوشته: سلام
ممنون از راهنمایی هایتان . فقط من یک  سوال دارم اینکه ریز نمرات راپس از گرفتن از دانشگاه باید برده بشه به سازمان مرکزی برای تاییدو بعد دارالترجمه ، حالا پس یک ترجمه  انگلیسی از آن کافی است و کپی آن(یا اسکن ان)  را برای هر تعداد دانشگاه می تونیم بفرستیم یا نه برای هر دانشگاه باید جدا ترجمه کرد ؟

هر دانشگاهی شرایط خود را دارد. برخی دانشگاه ها حتما نسخه اصل را میخواهند و برخی کپی را قبول میکنند.
معمولا بهتر است بیشتر از یک نسخه تهیه کنید

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - mahnaz103 - 14-05-2014

سلام 
دوستان یه سوال دارم.
من ارشد شبانه بودم و بدون دریافت وام قسمتی از شهریه هارو پرداخت کرده و بقیه که حدود دو تومنه رو هنوز پرداخت نکرده ام و دفاع کردم و تموم شده! ریزنمرات از دانشگاه خواستم، گفتن بدون تسویه حساب، هیج گواهی قابل ترجمه ای به من داده نخواهد شد!! چه گواهی موقت، چه گواهی مثلا شاگرد اولی و....
فقط یه پرینت از کارنامه کل من که در یک برگه  A4 جا شده، دادند که هیچ مهر و امضایی هم نکردند! فقط صرفا یه پرینته!
آیا من میتونم این برگه رو ترجمه کنم و  ازش تو اپلای استفاده کنم  و  موقع مکاتبه  به استاد بگم که مثلا به دلیل عدم تسویه من ریزنمرات رسمی رو ندارم و بعدا که مثلا اوکی شد پذیرشم انوقت با دانشگاهم تسویه کرده و دانشنامه رو دریافت کنم و ترجمه کرده و بفرستم؟ 

ممنون از راهنماییتون 

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - blur - 14-05-2014

(14-05-2014, 07:35 PM)'mahnaz103' نوشته: سلام 
دوستان یه سوال دارم.
من ارشد شبانه بودم و بدون دریافت وام قسمتی از شهریه هارو پرداخت کرده و بقیه که حدود دو تومنه رو هنوز پرداخت نکرده ام و دفاع کردم و تموم شده! ریزنمرات از دانشگاه خواستم، گفتن بدون تسویه حساب، هیج گواهی قابل ترجمه ای به من داده نخواهد شد!! چه گواهی موقت، چه گواهی مثلا شاگرد اولی و....
فقط یه پرینت از کارنامه کل من که در یک برگه  A4 جا شده، دادند که هیچ مهر و امضایی هم نکردند! فقط صرفا یه پرینته!
آیا من میتونم این برگه رو ترجمه کنم و  ازش تو اپلای استفاده کنم  و  موقع مکاتبه  به استاد بگم که مثلا به دلیل عدم تسویه من ریزنمرات رسمی رو ندارم و بعدا که مثلا اوکی شد پذیرشم انوقت با دانشگاهم تسویه کرده و دانشنامه رو دریافت کنم و ترجمه کرده و بفرستم؟ 
ممنون از راهنماییتون 

ریزنمرات معمولا قضیه ای نیست که با استاد قابل حل باشه. مدرکی هست که شما باید موقع اپلای ارائه بدین و بعضی از دانشگاه ها سفت و سخت دانشنامه رو میخوان و برای بعضی ها هم احتمالا با ریزنمرات غیررسمی هم کارتون راه بیافته. یعنی این قضیه بستگی زیادی به دانشگاه داره.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - mahnaz103 - 14-05-2014

(14-05-2014, 10:36 PM)'blur' نوشته:
ریزنمرات معمولا قضیه ای نیست که با استاد قابل حل باشه. مدرکی هست که شما باید موقع اپلای ارائه بدین و بعضی از دانشگاه ها سفت و سخت دانشنامه رو میخوان و برای بعضی ها هم احتمالا با ریزنمرات غیررسمی هم کارتون راه بیافته. یعنی این قضیه بستگی زیادی به دانشگاه داره.

آهان مرسی عزیز 
پس همین پرینت که به من دادن ، ریزنمرات غیررسمی محسوب میشه و ممکنه بعضی دانشگاه ها ، ترجمه اش رو قبول کنند علی الحساب و بعدا دانشنامه رو بخوان . درست متوجه شدم ؟

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - blur - 14-05-2014

(14-05-2014, 10:39 PM)'mahnaz103' نوشته:
آهان مرسی عزیز 
پس همین پرینت که به من دادن ، ریزنمرات غیررسمی محسوب میشه و ممکنه بعضی دانشگاه ها ، ترجمه اش رو قبول کنند علی الحساب و بعدا دانشنامه رو بخوان . درست متوجه شدم ؟

بله احتمالش هست که قبول کنن یا دانشنامه رو بخوان. اگر می دونید دانشگاه هایی که احتمالا اپلای خواهید کرد کدوم ها هستن تو بخش requirement هاشون سرچ کنید و ازشون بپرسید تا مطمئن شید. بعد تصمیم بگیرید که مدرکو آزاد کنید یا صبر کنید تا بعد از پذیرش

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - ForeverBlue - 14-05-2014

(14-05-2014, 07:35 PM)'mahnaz103' نوشته: سلام 
دوستان یه سوال دارم.
ممنون از راهنماییتون 

با تفاسیری که گفتید (نداشتن مهر و امضا) دارالترجمه ها نیز آن را ترجمه رسمی نخواهند کرد. ترجمه غیر رسمی (بدون مهر امور خارجه و دادگستری و مترجم رسمی) ممکن است ولی بستگی دارد دانشگاه مقصد آن را قبول کند یا خیر.

[برش] آزاد کردن ریز نمرات و دانشنامه از دانشگاههای سراسری (غیر از بحث هزینه ها) - pooriya2014 - 24-05-2014

دوستان این مرحله ی ازاد کردن مدارک دانشگاه ازاد چجوره و چه وقت باید اینکارو کنم ؟ چون من الان ترم اخرم رفتم قسمت فارغ التحصیلان دانشگاهمون و اموزش و هیچ احدی از این موضوع خبر نداره که چجوریه؟!!!!!!

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - rastin185 - 23-06-2014

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

بنده دانشنامه ام رو در تاریخ 30 اردیبهشت ماه از واحد خودمون فرستادن سازمان مرکزی و یک شماره نامه  و تاریخ هم به من داده اند . متاسفانه من هرچقدر با شماره های سازمان 22769788 و 22769785 تماس می گیرم کسی پاسخگو نیست . می خواستم امشب برم تهران تا حضوری پیگیر بشم . از واحد خودمون که خواستم نامه ای بهم بدن که من حظوری مدارکم رو از تهران بگیرم گفتن که از تهران استعلام کنن ما بهشون میگیم که بلامانعه . بنده خدمت سربازی هم ندارم .
اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره که چطوری میشه این عملیات رو سریع کرد بگه ضمنا مثل اینکه آدرس امور فارغ التحصیلان به حصارک واحد علوم تحقیقات منتقل شده اگه کسی اطلاعی داره به من بگه . یا شماره تلفن جدیدش رو داشت .
بنده کارم اضطراری هستش . لطفا اگه کسی میدونه فوری جواب بده .

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - pama - 23-06-2014

(23-06-2014, 12:28 PM)'rastin185' نوشته: با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
بنده دانشنامه ام رو در تاریخ 30 اردیبهشت ماه از واحد خودمون فرستادن سازمان مرکزی و یک شماره نامه  و تاریخ هم به من داده اند . متاسفانه من هرچقدر با شماره های سازمان 22769788 و 22769785 تماس می گیرم کسی پاسخگو نیست . می خواستم امشب برم تهران تا حضوری پیگیر بشم . از واحد خودمون که خواستم نامه ای بهم بدن که من حظوری مدارکم رو از تهران بگیرم گفتن که از تهران استعلام کنن ما بهشون میگیم که بلامانعه . بنده خدمت سربازی هم ندارم .
اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره که چطوری میشه این عملیات رو سریع کرد بگه ضمنا مثل اینکه آدرس امور فارغ التحصیلان به حصارک واحد علوم تحقیقات منتقل شده اگه کسی اطلاعی داره به من بگه . یا شماره تلفن جدیدش رو داشت .
بنده کارم اضطراری هستش . لطفا اگه کسی میدونه فوری جواب بده .

سلام دوست من.
دوست بزرگوارم  شما هدفتون تائید مدارک هست و یا دریافت اصل دانشنامه؟
اگه اصل دانشنامتون رو دارید در اون صورت اصلا نیازی نبود که واحد شما بخواد اونو بفرسته سازمان مرکزی برای تائید، چرا که دانشنامه هایی که در طی دو سه سال اخیر صادر میشن هولوگرام دار هستند و به تائید سازمان مرکزی رسیدن، حالا بحث ریز نمرات شما جداست که شما باید اونا رو  از واحد دانشگاهیتون دریافت کنید و ببرید امور فارغ التحصیلان سازمان مرکزی، که اونجا هم در کمتر از سه یا 4 ساعت براتون تائیدش میکنن.
منتها اگه شما الان اصل مدرکتون رو نداشته باشین، بله درسته دانشگاه شما مدرک موقتتون رو ارسال کرده سازمان مرکزی که دانشنامه ی شما رو صادر کنن و این پروسه هم با روال عادیش حدود 6 ماه طول میکشه، منتها شما اگه عجله دارید میشه رفت همون اداره ی فارغ التحصیلان که تا حدود 3 ماه پیش تو آدرسی بود که تو پستن دوم این تاپیک  اومده، شما اونجا بنا به کارتون (فرضا اگه مدرکتون رو برای رسیدن به ددلاین سفارت یا رسیدن به ددلاین اپلای دانشگاه خاصی میخواید) میتونید نامه ی تسریع بگیرید و کارتون رو تو مدت زمان کمتری راه بندازید تا نهایتا مدرکتون تو مدت زمان کمتری صار بشه.