آکادمیا کافه
دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد (/Thread-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - ostokhan - 25-02-2014

سلام دوستان.
من برای مراحل فارغ التحصیلی و اخذ مدرک ارشد دانشنامه لیسانس رو بعلاوه تاییدیه تحصیلی به دانشگاهی که توش ارشد خوندم دادم. میخواستم بدونم اصل این دانشنامه رو میتونم بعدا ازشون بگیرم یا میمونه اونجا؟؟ آخه ممکنه من بخوام یه وقت دوباره اپلای برای مقطع ارشد در خارج از ایران کنم اونوقت دانشنامه رو برای ترجمه و اخذ ریز نمره ندارم. کسی اطلاعاتی داره لطف کنه راهنمایی کنم. یه نکته اشاره کنم که سربازی هم هنوز نرفتم

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - starry_eyed - 26-02-2014

من میخوام تجربه خودمو در مورد دریافت دانشنامه و ریزنمره بعد از فارغ التحصیلی بگم. امیدوارم به دوستان کمک کنه:
1-اول اینکه دانشگاه آزاد میگه بعد از فارغ التحصیلی 1 ماه طول میکشه تا مدرک موقت آماده بشه و بعد از اون هم 6ماه تا دانشنامه و ریزنمره آماده بشن. من هم بعد از فارغ التحصیلی با مسئول مربوطه صحبت کردم که چطوری پیگیری کنم و توضیح دادم که مدرکمو زودتر میخوام و .. که گفتن هیچ راهی نداره و هر وقت آماده شد توی سایت میزنن. منم به دلیل مشغله زیاد و اینکه باور کرده بودم 6 ماهه آماده میشه به دانشگاه مراجعه ای نداشتم تا اینکه بعد از 4 ماه وقتی به دانشگاه رفتم متوجه شدم هنوز هیچکاری انجام ندادن و گفتن حتی دانشنامه تایپ هم نشده:| بعدا من با رئیس فارغ التحصیلان صحبت کردم و قرار شد کارمو تسریع کنن و گفتن 2 ماه دیگه آماده هست ولی بعدا معلوم شد که تازه مدارکم آماده شده برای ارسال به سازمان مرکزی و فکر کنم حدود 1 ماه دیگه هم طول کشید تا مدارک به سازمان مرکزی ارسال بشه. بعد از اون هم من هرچی مراجعه حضوری به سازمان مرکزی (گلستان هشتم) داشتم و تلفنی پیگیری کردم به هیچ نتیجه ای نرسیدم و فقط گفتن تعداد مدارک زیاده و هیچکاری انجام ندادن. خلاصه اینکه بعد از 10 ماه هم مدرکم آماده نشد. ختم کلام اینکه روی این 6 ماهی که میگن اصلا نمیشه حساب کرد مگر اینکه پیگیری هر روزه انجام بشه.
2- من وقتی برای دریافت ریزنمره رسمی به نتیجه ای نرسیدم به فارغ التحصیلان دانشکده مراجعه کردم و با ارائه مدرک موقتم یه کارنامه گرفتم که رئیس آموزش مهر و امضا کردن. این کارنامه قابل ترجمه رسمی البته بدون مهر وزارت خارجه و دادگستری هست که برای اپلای دانشگاههایی که این مهرها رو نخواسته باشن، مناسبه. اگه سیستم اپلای، آنلاین باشه که مشکلی نیست ولی اگه بخواید این کارنامه رو از طریق امور بین الملل دانشگاه آزاد پست کنید، بعد از مراجعه به امور بین الملل یه نامه ای بهتون میدن خطاب به معاونت دانشجویی دانشگاهتون. این نامه برای استعلام ریزنمرات هست. بعد از مراجعه به دانشگاه و شماره کردن نامه در دبیرخانه، معاون دانشجویی شما را به چندین بخش مختلف برای مهر و امضا میفرستن. خلاصه از این اتاق به اون اتاق میرید و بعد از کلی مهر و امضا دوباره مراجعه میکنید به معاونت دانشجویی برای مهر و امضا نهایی. این نامه رو مجددا میبرید به امور بین الملل به خیال اینکه کار تمومه و میتونید مدارکو پست کنید اما ... دوباره باید بین اتاقهای مختلف رفت و آمد کنید تا در نهایت یه نامه انگلیسی خطاب به دانشگاه مقصد آماده بشه و در اون نامه ذکر شده که شما کی پذیرفته شدین و چه زمانی و با چه معدلی فارغ التحصیل شدین و در نهایت هم میگه که ریزنمره ترجمه شده معتبره بعد هم مهر و امضا میشه و همراه با ریزنمرات پستش میکنن. من در همین حین متوجه شدم که اگه مدرک موقت هم ترجمه بشه میشه همچین کاری رو براش انجام داد. البته خودم اینکارو نکردم ولی مسئول مربوطه در امور بین الملل گفتن که برای مدرک موقت هم میشه این برنامه رو پیاده کرد.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Mozilla - 28-02-2014

دوستان کسی اطلاعی داره ترم ترمیم معدل برداریم ، برای کشورهای خارجی پوینت منفی داره یا نه ؟؟
چون من این ترم درسم تموم می شه ! موندم ترمیم بردارم یا نه . چون می خواهم برای آمریکا اقدام کنم موندم چطوریه . من از مسئول گروه پرسیدم جواب دقیقی واسم نداشت
اگر دوستانی بودن که ترمیم معدل داشتند ممون می شم راهنمایی کنن .

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - mani.mahvash - 05-03-2014

(28-02-2014, 11:25 AM)'Mozilla' نوشته: دوستان کسی اطلاعی داره ترم ترمیم معدل برداریم ، برای کشورهای خارجی پوینت منفی داره یا نه ؟؟
چون من این ترم درسم تموم می شه ! موندم ترمیم بردارم یا نه . چون می خواهم برای آمریکا اقدام کنم موندم چطوریه . من از مسئول گروه پرسیدم جواب دقیقی واسم نداشت
اگر دوستانی بودن که ترمیم معدل داشتند ممون می شم راهنمایی کنن .

نه دوست عزیز ترمیم معدل هیچ نمره منفی برای شما نخواهد داشت

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - soheilag - 10-03-2014

سلام.من هفته پیش از دانشگاه (آزاد) تسویه کردم.میخام ریزنمرات و دانشنامه رو بگیرم(برا ترجمه).رفتم پرسیدم گفتن باید کارت پایان خدمت داشته باشی.منم خدمت نرفتم.میخام مدارکمو ترجمه کنم بفرستم ولی دانشگاه نمیده.میشه راهنمایی کنین.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - Torkan - 10-03-2014

(10-03-2014, 10:55 PM)'soheilag' نوشته: سلام.من هفته پیش از دانشگاه (آزاد) تسویه کردم.میخام ریزنمرات و دانشنامه رو بگیرم(برا ترجمه).رفتم پرسیدم گفتن باید کارت پایان خدمت داشته باشی.منم خدمت نرفتم.میخام مدارکمو ترجمه کنم بفرستم ولی دانشگاه نمیده.میشه راهنمایی کنین.

سلام
بله نداشتن کارت پایان خدمت مساویت با دردسر! البته داشتنش هم یه جور دردسره!! بدون کارت مدارک آزاد نمیشن ولی:
پاراگراف دوم این پست رو بخونین  و اگه گواهی موقت رو گرفتین که چیز خاصی نداره این عملیاتی! که دوستمون در اون پست گفتن رو انجام بدین به نتیجه میرسین.
بااحترام

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - سودا - 29-03-2014

سلام به همه دوستان
من اصل مدرک کارشناسی (دانشگاه آزاد تبریز رشته زبان انگلیسی)را دارم ولی موقع ثبت نام ارشد( دانشگاه سراسری شیراز رشته روانشناسی)، ریز نمرات کارشناسی را خواستند که به دلیل دوری راه حضوراً نتوانستم بروم و در نهایت فکر کنم خود دانشگاه درخواست داد. حال که من اصل مدرک و ریز نمرات ارشد و اصل مدرک کارشناسی را دارم، به نظرتان برای اپلای دکترا در رشته روانشناشی دانشگاه های کانادا، با توجه به عدم تطابق رشته های کارشناسی و ارشد، آیا ریز نمرات کارشناسی رو هم خواهند خواست که اگر اینطوره اگر به دانشگاهی که ارشد رو اونجا خوندم مراجعه کنم و در خواست کنم، ریز نمرات رو بهم می دن؟؟
ممنون از پاسختان

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - سودا - 30-03-2014

(29-03-2014, 11:21 AM)'سودا' نوشته: سلام به همه دوستان
من اصل مدرک کارشناسی (دانشگاه آزاد تبریز رشته زبان انگلیسی)را دارم ولی موقع ثبت نام ارشد( دانشگاه سراسری شیراز رشته روانشناسی)، ریز نمرات کارشناسی را خواستند که به دلیل دوری راه حضوراً نتوانستم بروم و در نهایت فکر کنم خود دانشگاه درخواست داد. حال که من اصل مدرک و ریز نمرات ارشد و اصل مدرک کارشناسی را دارم، به نظرتان برای اپلای دکترا در رشته روانشناشی دانشگاه های کانادا، با توجه به عدم تطابق رشته های کارشناسی و ارشد، آیا ریز نمرات کارشناسی رو هم خواهند خواست که اگر اینطوره اگر به دانشگاهی که ارشد رو اونجا خوندم مراجعه کنم و در خواست کنم، ریز نمرات رو بهم می دن؟؟
ممنون از پاسختان

دوستان من نگاهی به مدرک کارشناسی ام انداختم و  نمی دونم چون شاید مربوط به سال 79 هست  هولوگرام نداره. برای ترجمه رسمی باید حتماً هولوگرام داشته باشه؟ در ضمن به نظرتون ریز نمراتم رو دانشگاه فوق لیسانسم توی پرونده ام داره یا اینکه مجبورم خواهند کرد که از دانشگاه کارشناسی ام بگیرم؟
ممنون از دوستانی که برای جواب وقت می گذارند.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - pama - 30-03-2014

(30-03-2014, 03:41 PM)'سودا' نوشته:
دوستان من نگاهی به مدرک کارشناسی ام انداختم و  نمی دونم چون شاید مربوط به سال 79 هست  هولوگرام نداره. برای ترجمه رسمی باید حتماً هولوگرام داشته باشه؟ در ضمن به نظرتون ریز نمراتم رو دانشگاه فوق لیسانسم توی پرونده ام داره یا اینکه مجبورم خواهند کرد که از دانشگاه کارشناسی ام بگیرم؟
ممنون از دوستانی که برای جواب وقت می گذارند.

سلام دوست من.
دوست عزیز شما برای ترجمه ی هر یک از مدارکتون نیاز هست که اون رو قبلا به تائید سازمان مربوطش برسونید، همونطور که در پستهای قبلی هم ذکر شده، دانشگاه آزاد در سالهای اخیر این کار رو خودش انجام میده و در فاصله ای که شما مدرک موقت کارشناسیتون رو دریافت میکنید تا زمانی که دانشنامه ی اصلیتون رو بهتون بدن، این دانشنامه به تائید سازمان مرکزی میرسه که در نهایت تاریخ و شماره ی تائید بر روی اون درج میشه و همینطور هولوگرام دار هم خواهد شد که این مدرک آماده برای ترجمه خواهد بود، منتها مدارک سالهای قبل تر که چنین پروسه ای رو طی نکردن لازمه که به همراه ریز نمرات به تائید سازمان مرکزی برسن تا قابل ترجمه باشن.
در مورد ریز نمراتتون من مطمئن نیستم، سایر دوستان حتما راهنمائیتون خواهند کرد.

RE: دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - aram2 - 14-05-2014

سلام
ممنون از راهنمایی هایتان . فقط من یک  سوال دارم اینکه ریز نمرات راپس از گرفتن از دانشگاه باید برده بشه به سازمان مرکزی برای تاییدو بعد دارالترجمه ، حالا پس یک ترجمه  انگلیسی از آن کافی است و کپی آن(یا اسکن ان)  را برای هر تعداد دانشگاه می تونیم بفرستیم یا نه برای هر دانشگاه باید جدا ترجمه کرد ؟