آکادمیا کافه
قوانین تابعیت و گذرنامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+--- موضوع: قوانین تابعیت و گذرنامه (/Thread-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - ForeverBlue - 21-10-2017

(20-10-2017, 09:52 AM)مهمان نوشته: سلام و خسته نباشید
من حدود 5سال در نروژ زندگی و کار کرده ام و تراول داکیومنت دارم. ولی برای سفر به ایران از سفارت ایران در نروژ پاسپورت ایرانی گرفتم و از فرودگاه استکهلم به ایران پرواز کردم .. حالا میخوام برگردم ولی نمیدونم از کدام پاسپرت استفاده کنم ؟ چون مهرخروج در پاسپورت نروژیم نخورده ! لطفا راهنمایی کنید?باسپاس فراوان?

ورود و خروج از نروژ فقط با همان پاسپورت نروژی امکان پذیر است.

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - Hanie1368 - 25-10-2017

سلام
برای گرفتن پاسپورت تاهل و تجرد رو باید عنوان کرد؟
من الان مجردم و همسر آینده ام دارن برای گرفتن پذیرش اقدام میکنن. میخواستم بدونم در مورد پاسپورت اگر من الان که مجردم پاسپورت بگیرم، زمانی که میخوایم بریم و من متاهلم میتونم از همون پاسپورت دوران مجردی استفاده کنم (مشکلی پیش نمیاد؟) یا به نظر شما بهتره که من در حالت تاهل پاسپورت بگیرم؟
اصلا کلا این تاهل یا تجرد موقع گرفتن پاسپورت و تکمیل فرم ها اهمیتی داره یا نه؟

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - MaMi - 25-10-2017

@Hanie1368

در زمان پر کردن فرم های مربوطه در مورد وضعیت تاهل شما سوال میشه؛

اگر مجرد باشید، با فرض اینکه سن تون 18 سال تمام هست، کار خاصی نباید انجام بدید و روند دریافت گذرنامه، معمول هستش.

اگر متاهل باشید، باید از همسرتون اجازه کتبی ثبت شده در محضر بگیرید و اصطلاحا ایشون به شما اجازه خروج بدن.

اگر مجرد باشید و پاسپورت بگیرید، بعد ازدواج کنید، برای تمدید پاسپورت، نیاز به اجازه همسر دارید.

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - مهمان - 28-10-2017

با سلام و خسته نباشید
من هم پاسپورت ایرانی دارم هم آلمانی
اگر من به کشور استرالیا برم و تقاضای پاسپورت استرالیایی کنم آیا باید تابعیت آلمانی خودم رو پس بدم؟

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - automotive - 28-10-2017

(28-10-2017, 06:45 AM)مهمان نوشته: با سلام و خسته نباشید
من هم پاسپورت ایرانی دارم هم آلمانی
اگر من به کشور استرالیا برم و تقاضای پاسپورت استرالیایی کنم آیا باید تابعیت آلمانی خودم رو پس بدم؟

سلام
آلمان و استرالیا تابعیت دوگانه را قبول دارند، اما تا به حال تابعیت سه گانه یا چندگانه (به جز دو) را نشنیده‌ام و اطلاع ندارم که می‌توان این کار را انجام داد یا خیر.

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - M1KE - 28-10-2017

آلمان تابعیت دوگانه رو وقتی کشور موردنظر غیراروپایی (غیر اتحادیه اروپا و سوییس) باشه رو قبول نداره و معمولا فرد می بایست هنگامی که شهروندی آلمان رو می گیره از کشورهای غیراروپایی موردنظر ترک تابعیت کنه. استثنا برای کشورهایی در نظر گرفته شده که ترک تابعیت از اونها به دلایلی مثل روند پیچیذه اداری، هزینه زیاد و غیره خیلی دشوار باشه که ایران هم جزو اونهاست. همین طور وقتی شما شهروند آلمان باشین و تابعیت کشور غیراروپایی دیگه ای رو به طور ارادی کسب کنید (منظور از ارادی اینه که تابعیت دوم مثلا بواسطه تولد در کشور موردنظر به دست نیومده باشه) به طور خودکار شهروندی آلمان رو از دست میدین مگر اینکه قبل از کسب تابعیت اون کشور (در مورد شما استرالیا) از دولت آلمان مجوزی بگیرید که به Beibehaltungsgenehmigung معروف هست. بدون این مجوز با کسب تابعیت استرالیا در عمل تابعیت آلمان شما از بین خواهد رفت.

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - مهمان - 03-12-2017

با سلام
من یک سوال داشتم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید،بنده میخوام با یک خانم فیلیپینی که در ژاپن زندگی میکنه و اقامت دایم ژاپن رو داره ازدواج کنم،ایشون پیشنهاد میکنه که بیاد ایران و باهم ازدواج کنیم بعدش برگرده ژاپن ازدواج مارو اونجا ثبت کنه و برای من دعوتنامه بفرسته که بتونم از آون طریق ویزای ازدواج ژاپن رو دریافت کنم،البته هدف من گرفتن همین ویزا هست،میخواستم بدونم اگه ما در ایران ازدواج کنیم ایشون تابعیت خودش و اقامت ژاپن رو از دست میده؟ یا اگه بعد ازدواج ثبت رسمی نکنیم و درخواست شناسنامه ایرانی برای ایشون نکنیم تابعیت خودش همچنان باقی میمونه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار باید کرد تا مشکلی برای تابعیت و اقامت ژاپن ایشون پیش نیاد.

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - automotive - 03-12-2017

(03-12-2017, 12:13 AM) نوشته: با سلام
من یک سوال داشتم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید،بنده میخوام با یک خانم فیلیپینی که در ژاپن زندگی میکنه و اقامت دایم ژاپن رو داره ازدواج کنم،ایشون پیشنهاد میکنه که بیاد ایران و باهم ازدواج کنیم بعدش برگرده ژاپن ازدواج مارو اونجا ثبت کنه و برای من دعوتنامه بفرسته که بتونم از آون طریق ویزای ازدواج ژاپن رو دریافت کنم،البته هدف من گرفتن همین ویزا هست،میخواستم بدونم اگه ما در ایران ازدواج کنیم ایشون تابعیت خودش و اقامت ژاپن رو از دست میده؟ یا اگه بعد ازدواج ثبت رسمی نکنیم و درخواست شناسنامه ایرانی برای ایشون نکنیم تابعیت خودش همچنان باقی میمونه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید چیکار باید کرد تا مشکلی برای تابعیت و اقامت ژاپن ایشون پیش نیاد.

سلام
بر طبق ویکی پدیا و چند منبع غیر رسمی شما با چند مشکل بسیار جدی رو به رو هستید. (این پاسخ بر اساس منابع غیر رسمی است، به هر حال کلیت موضوع را میتوان به منابع غیر رسمی ارجاع داد)
1. برای دریافت شهروندی ژاپن، (فارغ از مراحل و سایر نیازمندی‌ها) شما باید مدارکی دال بر ترک شهروندی خود ارائه دهید و اداره مربوطه از کشور مقصد استعلام خواهد کرد، البته گفته شده همیشه اتفاق نمیافتد اما منبع رسمی پیدا نشد.
پس شما باید (باید قانونی، پیش نیاز قانونی) نابعیت ایران را ترک کنید و این موضوع مسئله کمی نیست (برای این کار باید حداقل 25 سال سن داشته باشید).
2. تابعیت ژاپن از طریق خون منتقل می‌شود و ایشان احتمالا به دلیل مهاجرت و پس از ازدواج با شما و دریافت اجباری و ناگزیر اقامت قانونی ایران از این کشور اخراج خواهند شد{{برخلاف ایران که اگر سمت رسمی نداشته باشید، قانونی دال بر اخراج شما از کشور وجود ندارد و افراد زیادی هستند که دوتابعیتی هستند و هرچند این کار خلاف قانون ایران است اما در ایران زندگی می‌کنند و اخراج نشده‌اند.(البته این موضوع یک تئوری است و در عمل ممکن است که این مهم اتفاق نیافتد).
3. به منظور مهاجرت نمی‌توان از طریق ازدواج غیر رسمی (ازدواج موقت) اقدام کرد، ازدواج رسمی نیز غیر ممکن است که در شناسنامه ثبت نشود، که اگر نشود غیر قانونی است.
به ایشان شناسنامه ایرانی تعلق نمی‌گیرد بلکه صرفا پاسپورت ایرانی تعلق خواهد گرفت.
بهتر است از مراجع رسمی موضوع را پیگیر باشید یا از وب سایت های رسمی قوانین مهاجرتی ژاپن را مطالعه کنید.

نکته: از ایشان بخواهید از مبادی رسمی ژاپن موضوع را بپرسند (اخراج در صورت ازدواج با یک فرد ایرانی) که راحت‌ترین راه همین است و به سرعت به نتیجه می‌رسید.

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - مهمان - 24-01-2018

با عرض سلام و خسته نباشید ببخشید یک سوال داشتم اگر مادر بنده به یک کشوری مهاجرت کرده باشد و مقیم  آن کشور باشد می تواند فرزندان خود را پیش خودش بیاورد و فرزندان هم مقیم آن کشور شود ؟

RE: قوانین تابعیت و گذرنامه - M1KE - 25-01-2018

بستگی به کشورش داره ولی تقریبا اغلب کشورها این امکان رو فراهم می کنند که یک مقیم بتونه برای همسر و فرزندانش (به ویژه اونهایی که به سن قانونی نرسیدن) درخواست اقامت بده.