آکادمیا کافه
مدارک لازم برای ویزای هلند - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- انجمن: روادید هلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)
+----- موضوع: مدارک لازم برای ویزای هلند (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%84%D9%86%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - ForeverBlue - 06-05-2016

(06-05-2016, 01:30 PM)moh1135 نوشته: با سلام و آرزوی سلامتی برای همه دوستان

من 3 می برای اول آگوست در یک ایمیل برای خودم و خانواده ام ( همسر و دو فرزند ) در یک ایمیل  
درخواست وقت دادیم که بعد از یک روز برای 4 جولای به همه خانواده وقت مصاحبه دادند (  برای یک کار دانشگاهی برای یک ماه مجبور شدم ویزای کوتاه مدت کمتر از 90 روز درخواست بدهم).
چند سوال خدمت دوستان داشتم
1- مدت حدود 24 روز برای گرفتن ویزا کافی است (4 جولای تا یک آگوست)  ؟
2- غیر از مدارکی که تو سایت وزارت نوشته چه مدارکی باید برد ( شناسنامه، سند ازدواج ، فیش حقوقی همسر و ...)؟
3- کدام یک از مدارک بالا باید ترجمه شوند؟
4- آیا تنها ترجمه مدارک کافی است و یا باید مهر دادگستری نیز داشته باشند؟
5- حساب بانکی برای دو نفر بزرگ و دو نفر بچه برای یک ماه تو چه رنجی باید باشد؟
6- بیمه مناسب برای این سفر یک ماهه که سفارت قبول کند را از کجا تهیه کنم؟

خواهشمند است که با دادن اطلاعات یاری نمایید
با تشکر

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم
1-اگر میخواهید 24 روز در محدوده شنگن حضور داشته باشید، یعنی باید به شما ویزای 90 روزه بدهند که 30 روز آن اجازه حضور در شنگن را داشته باشید. اگر اولین ویزایتان است و ضمنا خانواده هم همراه شما هستند احتمال آن بسیار پایین است.
2- مدرکی که نشان بدهد شما به ایران وابستگی دارید و حتما برمیگردید. مثلا گواهی اشتغال به تحصیل اعضای خانواده، فیش حقوق همسر و ...
3- در مورد ترجمه سفارت ها سیاست های مختلفی دارند. سند خانه را بهتر است ترجمه کنید. پرینت حساب هم باید به انگلیسی باشد.
4- مهر دادگستری معمولا لازم نیست و تایید وزارت خارجه کافی است، چون شما اصل مدرک را هم با خودتان به سفارت میبرید و آنجا چک میکنند.
5- در مجموع 10 الی 15 هزار یورو. البته چون شما بدنبال سفر طولانی هستید بیشتر باشد بهتر است.
6- همه دفاتر بیمه ای این سرویس را ارائه میدهند.

نکته: بازهم تاکید میکنم اگر اولین ویزای شنگن شماست، چنانچه با خانواده اقدام کنید احتمال گرفتن ویزا بسیار بسیار کم میشود. چون ریسک اینکه بروید و برنگردید از دید سفارت بسیار بالاست.

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - moh1135 - 06-05-2016

با سلام  مجدد و تشکر به خاطر جواب جنابعالی
من هیات علمی دانشگاه هستم.
من ویزای شنگن نمی خواهم فقط کل ماه آگوست را قرار است در یکی از دانشگاه های آمستردام باشم. چون حدود 30 روز اقامت دارم دانشگاه گفته باید درخواست ویزا مشابه ویزای توریستی کمتر از 90 روز بدهید
من طبق گفته سفارت که گفته در بازه زمانی 90 روزه تا تاریخ پرواز خود جهت مصاحبه سفارت اقدام کنید در حدود 87 روز مانده به پرواز وقت گرفتم و  تاکید کردم که چون قرار است در یک برنامه علمی باشم اول آگوست باید آمستردام باشم اما به نظرم خیلی دیر به من وقت مصاحبه دادند 

خواهشمند هستم مجددا بفرمایید که امکان گرفتن ویزا به نظر جنابعالی چقدر است؟
شاد و پیروز باشید

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - ForeverBlue - 07-05-2016

(06-05-2016, 11:15 PM)moh1135 نوشته: با سلام  مجدد و تشکر به خاطر جواب جنابعالی
من هیات علمی دانشگاه هستم.
من ویزای شنگن نمی خواهم فقط کل ماه آگوست را قرار است در یکی از دانشگاه های آمستردام باشم. چون حدود 30 روز اقامت دارم دانشگاه گفته باید درخواست ویزا مشابه ویزای توریستی کمتر از 90 روز بدهید
من طبق گفته سفارت که گفته در بازه زمانی 90 روزه تا تاریخ پرواز خود جهت مصاحبه سفارت اقدام کنید در حدود 87 روز مانده به پرواز وقت گرفتم و  تاکید کردم که چون قرار است در یک برنامه علمی باشم اول آگوست باید آمستردام باشم اما به نظرم خیلی دیر به من وقت مصاحبه دادند 

خواهشمند هستم مجددا بفرمایید که امکان گرفتن ویزا به نظر جنابعالی چقدر است؟
شاد و پیروز باشید

درود بر شما استاد گرامی
خب این را زودتر میفرمودید  Smile 
با این شرایط احتمال گرفتن ویزا برای خود شما بسیار زیاد است چون اعتبار دعوت کننده بالاست و از طرفی شرایط کاری شما معتبر است و به گونه ای است که احتمال بازنگشتن شما کمرنگ میشود، بویژه اگر سند ملکی و موجودی حساب خوبی داشته باشید. این احتمال 50-50 وجود دارد که فقط به خود شما ویزا بدهند و به اعضای خانواده ندهند. البته برای این گونه شرایط که شما دارید معمولا توسط سفارت همکاری میشود.

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - morvarid1381 - 15-05-2016

سلام ایا با ویزای مالتیپل  شینگن میشه رفت سوییس؟

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - ForeverBlue - 16-05-2016

(15-05-2016, 10:54 AM)morvarid1381 نوشته: سلام ایا با ویزای مالتیپل  شینگن میشه رفت سوییس؟

در صورتی که در بالای آن عبارتی مانند ETATS Schengen نوشته شده باشد (به معنی کل شنگن) بله. در صورتی که اسم کشور بخصوصی نوشته شده باشد خیر.
اطلاعات بیشتر در جزوه سایت.

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - Atlantis - 14-06-2016

سلام

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی هلند رو از کجا میتونم پیدا کنم؟ پذیرش مستر دارم

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - Atlantis - 01-07-2016

(14-06-2013, 08:06 PM)Shihan نوشته:

همه کارای ویزا از طریق دانشگاه انجام میشه و پس از دریافت اسکن مدارکتون از طریق email ( شامل شناسنامه ، کپی پاسپورت، شناسنامه همسر، کپی پاسپورت، عقدنامه) خودشون از اداره مهاجرت هلند IND درخواست ویزا MVV میکنن.
بعد از تایید اداره مهاجرت هلند IND درخواست ویزا به سفارت هلند تو تهران فرستاده می شه و شما به در دست داشتن مدارک زیر میرید سفارت برای دریافت ویزا:
1- پاسپورت
2- فتوکپی از دو صفحه اول پاسپورت 
3- فتوکپی از نامه پذیرش
4- دو عدد عکس 6*4
5- فرم شینگن پر شده

بعد از تایید IND، در نهایت برای دریافت ویزا از سفارت هلند در تهران نیاز به گرفتن وقت قبلی هست؟
آیا مصاحبه هم انجام میشه؟

متشکرم

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - بهراد - 02-07-2016

با سلام : من از طرف عمو یک دعوت نامه دیدار بستگان برام فرستاده شده... تابحال به محدوده شینگن نرفتم و من مجرد هستم ، گواهی اشتغال به کار از یه شرکت معتبر میتونم ارایه بدم+ گردش حساب بانکی بالا + سند ملک و ماشین   .... آیا شانس من مناسبه واسه قبول سفارت

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - ForeverBlue - 02-07-2016

(02-07-2016, 11:51 AM)بهراد نوشته: با سلام : من از طرف عمو یک دعوت نامه دیدار بستگان برام فرستاده شده... تابحال به محدوده شینگن نرفتم و من مجرد هستم ، گواهی اشتغال به کار از یه شرکت معتبر میتونم ارایه بدم+ گردش حساب بانکی بالا + سند ملک و ماشین   .... آیا شانس من مناسبه واسه قبول سفارت

شانس شما 50-50 است. هرچقدر آن گواهی اشتغال به کار زمان طولانی‌تری از شاغل بودن شما را نشان بدهد و موجودی حساب بانکی بالاتری داشته باشید شانستان افزایش می‌یابد.

RE: مدارک لازم برای ویزای هلند - moh1135 - 05-07-2016

با سلام و احترام
یک سوال فوری لطفا
با تشکر از بابت راهنمایی ها یک مورد ضروری داشتم
 من روز دوشنبه 14 تیر ماه سفارت بودم  
من برای خودم و خانواده ام درخواست داده بودم، از طرف دانشگاه دعوت نامه داشتم و خودم نیز هیات علمی هستم
مدارک به نسبت کامل بود و حسابی از سمت محل کارم نامه و توصیه نامه و حساب بانکی مناسب جهت شرکت در این دوره داشتم
مدارک همسرم بعضی ترجمه نبود که سریع ترجمه کردم و دادم
دعوت نامه تاریخ ان مربوط به چند ماه بعد بود که ایراد گرفتند سریع ایمیل زدم و خواستم دانشگاه آنجا تنها تاریخ آن را عوض کنند و دوباره بفرستند که انجام شد
اما موردی که سوال دارم، خواستند که فرم اقامت در خوابگاه دانشگاه  آمستردام را که قبلا پر کرده بودمف را نیز به تاریخ جدید کنم؟؟

من خوابگاه خانوادگی دانشگاه را فرم پر کرده بودم که آنها نیز در نهایت تقریبا جواب منفی دادند اما گفتند هنوز در لیست هستم
بعد من کمی سرچ کردم و یک مورد تقریبا مناسب از طریق آزانس ها پیدا کردم که چند تایی ایمیل ردوبدل شد و لی هنوز قراردادی بسته نشده
در نهایت یکی از دوستان را در شهر آمستردام پیدا کردم که یک فرصت کاری داره و در آنجا منزلی اجاره کرده، قبول کرده که من پیششون برم و احتمالا خود انها در آن تاریخ در آمستردام نیستند

در موردد فرم رزرو خوابگاه دانشجویی که تقریبا جواب منفی داده بودند نتونستم کاری بکنم 
اما
پرینت ایمیل ها با آزانس در هلند و شماره تلفن و آدرس منزل دوستم در هلند را گزارش دادم   ( در صندوق کسری مدارک انداختم )

اما واقعا نگران هستم بعد از این همه هزینه و وقت،   اگر راهنمایی در این زمینه وجود دارد لطفا من را مطلع سازید مضاف بر اینکه از من خواستند نواقص را تا نهایت امروز سه شنبه تحویل دهم و من چون با خانواده تهران بودیم همان دوشنبه مجبور شدیم برگردیم