آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - penguinsjr - 30-05-2014

(29-05-2014, 12:09 PM)'yasmary14' نوشته: سلام
من تو یه آزمون آزمایشی ایلتس شرکت کردم(بدون امادگی) و نمره هام این شد: لیسنینگ 4 رایتینگ 5.5 اسپیکینگ 4.5 ریدینگ 5
میخوام بدونم با این شرایط ام حدودا چقدر وقت لازمه که به نمره اورال 6.5 برسم
در ضمن من میخوام که تا اکتبر نمره ام اومده باشه. با این حساب تا کی فرصت ثبت نام و شرکت در آزمون دارم؟ چقدر طول میکشه تا جواب آزمون بیاد؟

ببینید، در خصوص این که چقدر زمان نیاز دارید تا به این سطح زبان برسید به استعداد شما بستگی داره اما در کل میشه در طی حتی 2-3 ماه وقت گذاشتن هم نتیجه مورد نظر رو گرفت و البته بازم تأکید می کنم که بستگی به استعداد و همت خود شما هم داره.
برای تسریع کار و استفاده از زمان اگه دسترسی به استاد دارید استفاده کنید. همینطور اگر بتونید یه نفر دیگه هم پیدا کنید که باهاتون همراهی کنه خصوصا در بخش اسپیکینگ و لیسنینگ که باز بهتره...

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - maral yousefi - 31-05-2014

سلام. من سطح زبان متوسطی دارم و رشته ام هنر هستش. میخوام که برای نمره 7 آیلتس و یه نمره نسبتاً خوب جی آر ای آماده بشم.با یه موسسه اعزام دانشجو در ارتباط هستم و به من گفتن که نهایتاً تا ژانویه فرصت دارم که این دو تا نمره رو بهشون تحویل بدم. از اوایل تیر میخوام کلاً همه ی کارامو تعطیل کنم و این چند ماهی که فرصت دارمو فقط برای این امتحانا وقت بزارم. در ضمن برای هر کدام از مهارت های آزمون آیلتس و جی آر ای هم استادایی رو درنظر گرفتم که باهاشون کلاس خصوصی بردارم.
سوالم از شما اینه که با توجه به تجربیاتتون توی مدت 7 ماه اگه همه ی تلاشمو بکنم امکانش هست که بتونم در این امتحانا موفق بشم؟ با افراد زیادی مشورت کردم، بعضی میگن که میشه و بعضی میگن که محاله ظرف مدت 7 ماه بشه هردوتای این امتحانارو نمره خوب کسب کرد.به طور معمول دوره ی فشرده آمادگی برای آیلتس چقدر زمان میبره؟
من ارشد هنر هستم با معدل 19 و کارشناسی هم معدلم 18.37 بوده.میخوام برای دکترا اقدام کنم و داشتن نمره خوب از این امتحانا خیلی برام حیاتیه.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

از کدام مهارت باید شروع کنم برای آیلتس؟ - sedaghat2014 - 02-06-2014

دوستان من زبانم خوبه اما ایلتس ندارم.دو تا سوال دارم:
1- ابتدا باید از کدام مهارت شروع  کنم برای خوندن؟نوشتن یا صحبت کردن یا خواندن و ...؟
2- ایا منابع مفیدی که تو لایبرری این سایت برای ایلتس هست کامله و منبع دیگه ای نیاز نیست؟
راستش شاغلم و وقت رفتن به کلاس را ندارم و میخوام خودم بخونم.
ممنون میشم دوستان کمک کنند.

RE: از کدام مهارت باید شروع کنم برای آیلتس؟ - sedaghat2014 - 03-06-2014

(02-06-2014, 09:53 AM)'sedaghat2014' نوشته: دوستان من زبانم خوبه اما ایلتس ندارم.دو تا سوال دارم:
1- ابتدا باید از کدام مهارت شروع  کنم برای خوندن؟نوشتن یا صحبت کردن یا خواندن و ...؟
2- ایا منابع مفیدی که تو لایبرری این سایت برای ایلتس هست کامله و منبع دیگه ای نیاز نیست؟

ایا منابعی که در کتابخانه سایت برای آیلتس گذاشته اید متفاوت با منابعی است که در پیج های مربوط به هر کدام از مهارت های ایلتس و تست هایش اماده است.کدام کاملتر است و کدام منبع بهتری برای ایلتس است.
ایا کتابهای خاصی برای ازمون ایلتس به عنوان منبع هستند و اگر هستند انها را از کجا باید پیدا کرد؟
 ممنون.

RE: از کدام مهارت باید شروع کنم برای آیلتس؟ - M1KE - 03-06-2014

یکی از بهترین منابع برای آزمون آیلتس کتاب های آیلتس کمبریج هستند که فکر می کنم الان تا شماره 9 اون چاپ شده باشه. شماره های آخر بیشتر به آزمون های امروزی نزدیک تر هستند ولی اگر فرصت داشتین خوندن شماره های قدیمی تر هم خالی از فایده نیست. من تصویر کتاب شماره 7 رو به پیوست گذاشتم. به حتم در کتابخانه سایت یا منابع دانلودی می بایست وجود داشته باشند. در کتابفروشی های زبان هم به سادگی پیدا میشن.

هر کتاب تا جایی که به یاد دارم شامل نمونه سوال های 4 آزمون کامل آیلتس هست و با مطالعه اونها می تونید دید دقیقی از چیزی که قراره در آزمون باهاش روبرو بشین به دست میارین. نیمی از آزمون ها برای جنرال و نیمی برای آکادمیک هستند. بخش های مربوط به مهارت های شنیداری و گفتاری در دو آزمون جنرال و آکادمیک مشابه هستند و دو مهارت دیگر متفاوت.

طبیعی هست که هر فردی در یک سری مهارت ها ضعیف تر هست می بایست بیشتر هم روی همونها وقت بگذاره. منتهی اگر دایره واژگان خیلی پایینی داشته باشید تقریبا در همه مهارت ها لنگ خواهید زد چرا که هر چقدر هم که با اصول اون مهارت آشنا باشید یا متوجه معنی واژگان به کار رفته در اون مهارت نمیشید (در شنیداری و خواندن) یا هم که نمی تونید واژگان مناسبی رو به کار ببرید (در گفتاری و نوشتاری).

RE: از کدام مهارت باید شروع کنم برای آیلتس؟ - ahmadpashaei - 03-06-2014

(02-06-2014, 09:53 AM)'sedaghat2014' نوشته: دوستان من زبانم خوبه اما ایلتس ندارم.دو تا سوال دارم:

سلام و خوش آمدین به آکادمیاکافه
راستش زبانتون خوبه خیلی مفهوم نیست!بهتر بود سطح رسمی خودتون رو می گفتین.معمولا کسی که سطح بالایی داره خودش میدونه چی و چجوری بخونه و اینکه هر مهارتش در چه سطحی هست. 1-شما تا چه سطحی کلاس انگلیسی رفتین قبلا؟ 
2-برای برنامه ریزی برای امتحان باید زمان آزمونتون رو هم بگین.
کلا بهتره هر چهار مهارت باهم کار بشه،من تا حالا ندیدم کسی چند ماه یک مهارت کار کنه بعد بره دومی!! اگر در مهارتی ضعیفترید بهتره اون رو چند ساعت در هفته بیشتر کار کنید نه اینکه دو ماه speaking بعد کلا کات کنید برید writing و ...،این کمی عجیب هست. ضمنا همونطور که مایک عزیز گفتن بهتره از اول روی دایره واژگانتون هم کار کنید.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - sedaghat2014 - 04-06-2014

(03-06-2014, 09:28 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام و خوش آمدین به آکادمیاکافه
راستش زبانتون خوبه خیلی مفهوم نیست!بهتر بود سطح رسمی خودتون رو می گفتین.معمولا کسی که سطح بالایی داره خودش میدونه چی و چجوری بخونه و اینکه هر مهارتش در چه سطحی هست. 1-شما تا چه سطحی کلاس انگلیسی رفتین قبلا؟ 
2-برای برنامه ریزی برای امتحان باید زمان آزمونتون رو هم بگین.
کلا بهتره هر چهار مهارت باهم کار بشه،من تا حالا ندیدم کسی چند ماه یک مهارت کار کنه بعد بره دومی!! اگر در مهارتی ضعیفترید بهتره اون رو چند ساعت در هفته بیشتر کار کنید نه اینکه دو ماه speaking بعد کلا کات کنید برید writing و ...،این کمی عجیب هست. ضمنا همونطور که مایک عزیز گفتن بهتره از اول روی دایره واژگانتون هم کار کنید.

پس یعنی باید 4 مهارت رو با هم بخونم.یعنی از هر مهارت یک کتاب یا اینکه نه به جز تست های کمبریج کتابی است که 4 تا مهارت رو داشته باشه.504 رو خوندم.1100 هم تا نصفه خوندم.گرامرم هم خوبه.یعنی نکات اصلی رو میدونم به جز یه 10 درصد ریزه کاری ها .به نظر شما از کدوم کتابا شروع کنم؟

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - starry_eyed - 04-06-2014

(04-06-2014, 11:02 AM)'sedaghat2014' نوشته:
پس یعنی باید 4 مهارت رو با هم بخونم.یعنی از هر مهارت یک کتاب یا اینکه نه به جز تست های کمبریج کتابی است که 4 تا مهارت رو داشته باشه.504 رو خوندم.1100 هم تا نصفه خوندم.گرامرم هم خوبه.یعنی نکات اصلی رو میدونم به جز یه 10 درصد ریزه کاری ها .به نظر شما از کدوم کتابا شروع کنم؟

بله 4 مهارت رو با هم کار کنید هم برای خودتون کمتر خسته کننده هست و هم منطقا صحیحتره.
ببینید کتابهایی مثل focus on ielts و ... هست که هر 4 مهارتو توضیح داده و اگه آشنایی با امتحان ندارید یا اینکه سطح زبانتون بالاست و خیلی تمرین نمیخواید خوبه ولی به نظر من برای اسپیکینگ و رایتینگ که حتما کتاب جداگانه تهیه کنید چون به طور کلی این دو مهارت برای ماها سخت تره و اصولا کمتر به انگلیسی حرف زدیم و نوشتیم، من خودم کتابهای ایروانی و crack ielts in a flash رو خوندم ولی کتابهای دیگه مثل کتاب معمارزاده هم هست که ازش زیاد تعریف میکنن.
در مورد لیستنینگ هم اگه ضعیف هستید میتونید اول از منابع متفرقه که توی اینترنت و سایتهای مختلف فراوونه استفاده کنید و بعدا از کتاب A Collection of 95 IELTS Listening Practice Test برای تست زدن.
برای ریدینگ من خودم کتاب خاصی نخوندم و فقط تست زدم.
برای تست زدن بهترین منابع، کتابهای کمبریج هستن که با زدن تستهای اونها میتونید نمره تقریبی ریدینگ و لیستنینگ‌تون را متوجه بشید. از نمونه رایتینگهاش هم میتونید استفاده کنید. کتابهای پلاس هم خوبن. 

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ahmadpashaei - 04-06-2014

(04-06-2014, 11:02 AM)'sedaghat2014' نوشته:

تستهای کمبریج فقط تست هست و تحلیلش که در مراحل آخر خیلی خیلی مفید و مهمن ولی الان شما باید رفرنسهای آیلتس رو بخونید تا با خود آزمون و سوالاتش و ... آشنا بشید. منابعی مثل برنز، و غیره که دوستان نام بردند. در کتابخانه سایت خیلی از منابع خوب وجود داره. ضمنا برای آیلتس 1100 نیاز نیست،شما همون 504 و essential words for the IELTS , Vocabulary for IELTS رو بخونید و نیز با کار کردن تستهای کتب مرجع و ورژنهای کمبریج کاملا کفایت می کنه.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - saaaaam - 16-06-2014

من روشی که خودم بکار بردم با ذکر مواردی که می تونستم انجام بدهم ولی انجام ندادم و الان پشیمانم چرا که راحت 7 میشدم اورال نه 6.5 را می نویسم که انشاله مورد استفاده دوستان واقع شود:
الف) افزایش دایره لغت: خیلی از دوستان میگن برای لغت کتاب 504 یا 1100و یا کتابهای مخصوص ایلتس مثل Vocabulary for IELTS را باید هر روز مثلا فلان تعداد لغت را حفظ کنید و خلاصه روش حفظ کردن لغت را پیشنهاد می دهند بعضی ها هم استفاده از فلش کارتهای کاغذی را توصیه می کنند. من راستش یک جعبه از این فلش کارتها خریدم ولی اصلا استفاده نکردم و کتاب لغت هم 504 را کامل خوندم ولی تجربه خودم نشون داد که تا در متن لغت یاد نگرفتم نتونستم ریدینگ بالای 6 بزنم.در این راستا کتاب Focus on IELTS و A Book for IELTS و Action Plan for IELTS را به اینصورت می خوندم که هر صفحه لغتی که سخت بود را از دیکشنری لانگمن استخراج و اشکال مختلفش از قبیل صفت - اسم - فعل و .. را برای خودم بصورت تکنیک تد خوانی درختی در همان صفحه کتاب بالای صفحه با خودکارهای رنگی می نوشتم و سعی می کردم معنی کلمه را هم جمله ای انگلیسی بنویسم اگر ان لغت کالوکیشنهایی داشت که من نشنیده بودم انها را هم می نوشتم که خیلیییییییییییی بهم کمک می کرد. 
ب) مهارت ریدینگ: همانطور که در بالا عرض کردم من سه کتاب Focus on IELTS و A Book for IELTS و Action Plan for IELTS را کامل خوندم که تکنیکهای اسکیلهای مختلف را توضیح داده بود ولی چیزی که خدایش راهم انداخت یک پارتنر خوب بود که هر روز با هم قرار می گذاشتیم مثلا ریدینگ 1 کتاب پلاس سه را بزنیم و هر کس باید مثلا ساعت 10 شب برای اونیکی اشکالاش را پاسخ می داد. خیلی موثر بود این تکنیک هر دو خیلی یاد گرفتیم من 7 و دوستم 7.5 شد در صورتی که من در ازمون ازمایشی 5.5 تا 6 می شدم ! نکته اصلی در پاسخ دادن به سوالات ریدینگ پیدا کردن کلمه اصلی و دایره کشیدن دوره ان در پاسخ سوال و پیدا کردن ان در متن و دایره کشیدن دور ان هست مثلا اگر سه تا کلمه کلیدی در متن پیدا کردی در مورد سوال 1 یک خط بالا و پایین انها را بخونید تا جواب را پیدا کنید. معمولا سوالات ریدینگ پسیج اوردر هستند یعنی سوال یک اگر در پاراگراف 1 بود سوال بعدی معمولا بعد از ان پاسخش می ایند. در ریدینگ دانستن مترادفهای کلمه خیلی کمک می کنه به شما و خیلی از مواقع مترادیف یا پارافریس ان در متن امده پس تا میتونی رو این مهارت کار کنید
ج) مهارت اسپیکینگ: در این مهارت بنظر من کتاب معمار زاده و کتاب اناهید رمضانی و نهایتا به عنوان یکی از بهترین منابع کتاب Crack IELTS Speaking هست. من هر روز با پارتنرم یک موضوع انتخاب می کردیم و شبها دقیقا مثل ازمون اصلی به هم یک دقیقه وقت فکر کردن و دو دقیقه صحبت می دادیم و هر کس باید اینکار را برای دیگری می کرد نهایتا باید از هم سوالات بخش سه ازمون که سوالات تفسیری هست را می پرسیدیم و اخر دوستی که سوالات را پرسیده بود و در حین مکالمه من ایرادات من را نوشته بود انها را به من می گفت و پیشنهاد می داد مثلا بجای مکث زیاد در حین مکالمه از عباراتی مثل let me see و یا when it comes to .... استفاده کنم . یک نکته جالب که من فکر کنم در گرفتن نمره 7 در اسپیکینگ به من خیلی کمک کرد شوخی کردن بود! یعنی وقتی اگزمینر از من پرسید مجردی یا متاهل من گفتم I don't have the opportunity to walk through the isle! و چند اصطلاح دیگر هم در وسطای مکالمه گفتم که خیلی خوب بود یک رنگ و لعابی به نمره داد. نمی دانم چرا بعضی ها میگن از اصطلاح استفاده نکنید بنظر من مکالمه را زیبا تر و جذاب تر می کنه و به قول معروف دلیلی میده به اگزمینر که به شما نمره بالاتری بدهد.
د) مهارت رایتینگ: در این بخش من یک کتاب از اینترنت دانلود کردم شامل 100 نمونه رایتینگ تسک 2 ایلتس و پرینت کردم و با دوستم هر روز یکی را می خواندیم و ساختارهای جالب را استخراج می کردیم و سعی می کردیم در رایتینگمان بکار ببریم . در مورد تسک 1 هم کتاب A Book for IELTS که دیگه همه چی را کامل پوشش می داد و خیلی کمک کرد به ما فقط اشکال کار این بود چون ما زیاد رو گرامر کار نکردیم نتونستیم 6.5 بالاتر بشیم ! در مجموع بنظر من مطالعه سمپل ها و نه حفظ کردن انها و بکار بردن ساختارهای گرامری خوب خیلی به بالا بردن نمره رایتینگ کمک می کنه. در نهایت من و پارتنرم سعی می کردیم هر دو یا سه روز یک بار یک موضوع مشخص و بنویسیم و به هم ایمیل بزنیم و برای هم تصحیح می کردیم که خیلی هم کمک کرد به ما در این مهارت.
ه) مهارت لسنینگ : من برای لسنینگم یک برنامه لایتنر گرفتم که خیلی جالب بود به اینصورت که مثلا مجموعه سریال فرند را با زیر نویس می گذاشتم و لایتنر روی لغات سخت در فیلم پاز می کرد و من باید معنی ان را می گفتم اگر نمی دونستم معنی ان را با کلیک روی کلمه از دیکشنری های مختلف بهم نشان می داد البته این برنامه را من اواخر گرفتم و دیر شده بود بنظرم اگر زودتر می گرفتم و باهاش بازی[img]images/smilies/tongue.gif[/img] می کردم لسنینگ بجای 6 راحت تا 7 هم می شد بگیرم. این برنامه را دانشگاه شهید بهشتی درست کرده چون تبلیغ میشه بیشتر نمی گم خودتان سرچ کنید می یابید. و یک کار که خیلی کمک می کنه بنظر من این است که یکبار شما مثل ازمون اصلی سوالات را پاسخ دهید بعد اون سوالایی که اشتباه زدین را ترنسکرایب کنید و نهایتا با کلید و متن سوال تطبیغ بدین ببینید چه چیزی موجب شده شما اشتباه پاسخ بدین ایا لغتی بوده! ایا تلفظ نا اشنا بوده! و ....
در این مهارت من پارتنرم تنبل بود خیلی با برنامه نیومد جلو ولی اگر میشد منظم با هم دوره کنیم بنظرم میتونستم حداقل 6.5 بگیرم زیاد سخت نبود.
در مجموع بنظر من  تمرکز بالا داشتن و پشتکار و تکرار و تمرین و ++++ بودن بهمراه یک یا چند پارتنر خوب خیلی کمک می کنه به شما که بتونی نمره خوبی بگیری و نکات زیر:
1- حفظ کردن لغت بودن دانستن کاربرد ان را فراموش کنید
2- از تکنیکهای مطرح شده در ریدینگ خصوصا دایره یا خط کشیدن زیر کلمات کلیدی استفاده کنید و جایی در متن که پاسخ سوال مثلا یک را یافتید کنارش یک عدد 1 بنویسید که بدانی سوال یک کجا بود و احتمال زیاد جواب سوال بعدی پایینتر از ان قسمت متن هست و نه بالا تر
3- اسپیکینگ تا میتونی با پارتنرنت تمرین کن و سعی کنید اشکالهای همدیگر را پیدا و به هم بگین
4- در لسنینگ سعس کنید بعضی قسمتها را ترنسکرایب کنید
5- رایتینگ بکارگیری ساختارهای کمتر استفاده شده و فرمال اکیدا توصیه می شود و در نهایت دیکشنری  Longman Advanced American Dictionary  را قسمت رایتینگش را مطالعه کنید نحوه بکارگیری ساختارهای پارافریس و جلوگیری از تکرار را بخوبی درس می دهد.