آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: با شرایط من شانسی برای گرفتن پذیرش وجود دارد (صرف نظر از کشور مقصد) - mahnaz103 - 01-03-2014

(01-03-2014, 03:05 PM)'شهاب' نوشته: سلام. می خوام بدونم که برا آزمون آیلتس باید زبان تخصصی مربوط به رشته هم بخونم؟ یا فقط زبان عمومی؟

سلام 
دوست عزیز لطف دقت کنید که کجا باید سوال رو بپرسید! شما باید در بخش مربوط به زبان انگلیسی یا آزمون ها این سوال رو میپرسیدید! احتمالا منتقل بشه پستتون
در مورد امتحان های زبان مثل تافل و آیلتس، زبان عمومی مدنظر است نه رشته ی خاص! حالا شما هر چه دایره لغتتون یا اطلاعاتتون درمورد مطلبی بیشتر باشه خب خوبه و شاید تو امتحان به دردتون بخوره ! اما هر رشته ای جداگانه امتحان تافل و  ایلتس نداره! همه ی رشته ها یه امتحان رو مشترک شرکت میکنند 
موفق باشید

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - roshanak25 - 03-04-2014

دوستان کسی میدونه از کجا میتونم سوالات آزمونهای قبلی آیلتس رو پیدا کنم؟ یا حداقل کتابی که در سطح آیلتس واقعی باشه؟

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Shahrouz - 03-04-2014

(03-04-2014, 07:43 PM)'roshanak25' نوشته: دوستان کسی میدونه از کجا میتونم سوالات آزمونهای قبلی آیلتس رو پیدا کنم؟ یا حداقل کتابی که در سطح آیلتس واقعی باشه؟

درود
کتابهای کمبریج کاملا در سطح آزمون هستند. cambrdige 1-9

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - rulany - 04-04-2014

البته براي ليسينينگ بهتره كتاب هاي پلاس 1 تا3 رو بزنيد.چون كتاب هاي كمبريج 1 تا 9 واقعا آسون هست در مقابل سوالهاي يك سال اخير ليسينينگ آيلتس . به نظرم ابتدا بهتره از آزمون 5 تا 9 رو كار كنيد و سپس حتما حتما حتما پلاس 1 تا 3 رو حتما بزنيد

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - atefeh_J - 04-04-2014

سلام دوستان من ریدینگ کتابهای کمبریج را در حد 26تا 29 تا درست میزنم  تقریبا تمام تکنیک ها را بلدم ، فقط از نظر معنی لغات خیلی دانشم بالا نیست،به نظر شما برای اینکه تعداد جواب های درستم بیشتر بشن باید تست بیشتر بزنم  (یعنی بعد از هر بار تست زدن معنی کلمات را در بیارم) یا کلن تمرکزم را روی  لغت مثل کتاب 1100 بذارم؟در ضمن کتاب vocabulary for ielts را بیشترش را خوانده ام.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Shahrouz - 04-04-2014

(04-04-2014, 10:45 PM)'atefeh_J' نوشته: سلام دوستان من ریدینگ کتابهای کمبریج را در حد 26تا 29 تا درست میزنم  تقریبا تمام تکنیک ها را بلدم ، فقط از نظر معنی لغات خیلی دانشم بالا نیست،به نظر شما برای اینکه تعداد جواب های درستم بیشتر بشن باید تست بیشتر بزنم  (یعنی بعد از هر بار تست زدن معنی کلمات را در بیارم) یا کلن تمرکزم را روی  لغت مثل کتاب 1100 بذارم؟در ضمن کتاب vocabulary for ielts را بیشترش را خوانده ام.

درود
به نظر من آیلتس چندان تکیه بر دامنه لغات در حدود 1100 ندارد. احتمال می دم شما از تکنیکها درست استفاده نمی کنید چون در صورت استفاده درست از تکنیک ضرورتی برای فهم کلیه لغات متن جهت رسیدن به پاسخ صحیح نیست. اگر باز هم احساس کردید که مشکل شما از لغات است می تونید تستهای بیشتری بزنید و دو کتاب 504 و لغات  vocabulary for ielts رو بخونید. 

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - rulany - 05-04-2014

(04-04-2014, 10:45 PM)'atefeh_J' نوشته: سلام دوستان من ریدینگ کتابهای کمبریج را در حد 26تا 29 تا درست میزنم  تقریبا تمام تکنیک ها را بلدم ، فقط از نظر معنی لغات خیلی دانشم بالا نیست،به نظر شما برای اینکه تعداد جواب های درستم بیشتر بشن باید تست بیشتر بزنم  (یعنی بعد از هر بار تست زدن معنی کلمات را در بیارم) یا کلن تمرکزم را روی  لغت مثل کتاب 1100 بذارم؟در ضمن کتاب vocabulary for ielts را بیشترش را خوانده ام.

در ادامه ي صحبت هاي شهروز عزيز مبني بر اينكه كتاب 1100 اصلا به درد آيلتس نميخوره و بي خودي انرژي شما رو از بين ميبره اگر فرصت داريد حداقل 2 ماهه بهترين راه اين كه بعد از هر تستي كه ميزندي(كمبريج و پلاس) دليل اينكه چرا نتونستيد سوال رو جواب بديد رو پيدا كنيد.اين كار ميتونه با پيدا كردن لغات هم همراه باشه.شما اگر واقعا تمامي لغتهاي كتاب كمبريج رو مسلط بشيد بدون شك 95% لغات امتحان آيلتس رو مسلط خواهيد شد

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - M1KE - 05-04-2014

نمره تقریبی که شما با توجه به تعداد پاسخ های درست در قسمت درک مطلب آیلتس آکادمیک می زنید به صورت زیر هست​ که نمره شما در این بخش در حدود 6.5 هست (در ماژول جنرال به دلیل آسون تر بودن متن ها باید پاسخ های درست بیشتری بزنید تا همین نمره ها رو به دست بیارین).

16-19 - 5
20-22 - 5.5
23-25 - 6
26-28 - 6.5
29-32 - 7
33-35 - 7.5
36-37 - 8
38 - 8.5
40 - 9

یک بخشی از کم شدن نمره به دلیل ضعیف بودن در مهارت های پایه ای زبان مثل دایره واژگان هست و یک بخشی هم به دلیل ضعیف بودن در مهارت های تست زنی. به نظر من مهارت های تست زنی میتونه نمره شما رو تا حدود 1 نمره بهبود بده ولی بقیه اش متکی به افزایش دانش های پایه ای زبان هست. نکته در اینجاست که بخش های مربوط به مهارت های تست زنی رو میشه در مدت کوتاه و چند ماهه فرا گرفت ولی مهارت های پایه ای زبان رو در مدت طولانی میشه بهبود داد.

با توجه به سطح زبانی شما میشه گفت در هر دو بخش ضعیف هستین و به همین دلیل به نظرم می بایست ترکیبی کار کنید. منتهی باید تاریخ آزمون رو هم در نظر بگیرید. اگر برای نمونه 3-2 ماه بیشتر تا آزمون وقت ندارید بیشتر باید مهارت های تست زنی رو بهبود بدین ولی اگر وقت زیادی در حدود 6 ماه بیشتر دارید به نظرم بهتره روی افزایش دایره واژگان و دیگر مهارت های پایه ای از راه کتاب های واژگان و مطالعه متن های انگلیسی در سایت ها و در آوردن واژگان فیلم ها و دیگر مواردی که بهشون علاقه دارید کار کنید.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - atefeh_J - 05-04-2014

(05-04-2014, 12:14 AM)'M1KE' نوشته: نمره تقریبی که شما با توجه به تعداد پاسخ های درست در قسمت درک مطلب آیلتس آکادمیک می زنید به صورت زیر هست​ که نمره شما در این بخش در حدود 6.5 هست (در ماژول جنرال به دلیل آسون تر بودن متن ها باید پاسخ های درست بیشتری بزنید تا همین نمره ها رو به دست بیارین).
16-19 - 5
20-22 - 5.5
23-25 - 6
26-28 - 6.5
29-32 - 7
33-35 - 7.5
36-37 - 8
38 - 8.5
40 - 9
یک بخشی از کم شدن نمره به دلیل ضعیف بودن در مهارت های پایه ای زبان مثل دایره واژگان هست و یک بخشی هم به دلیل ضعیف بودن در مهارت های تست زنی. به نظر من مهارت های تست زنی میتونه نمره شما رو تا حدود 1 نمره بهبود بده ولی بقیه اش متکی به افزایش دانش های پایه ای زبان هست. نکته در اینجاست که بخش های مربوط به مهارت های تست زنی رو میشه در مدت کوتاه و چند ماهه فرا گرفت ولی مهارت های پایه ای زبان رو در مدت طولانی میشه بهبود داد.
با توجه به سطح زبانی شما میشه گفت در هر دو بخش ضعیف هستین و به همین دلیل به نظرم می بایست ترکیبی کار کنید. منتهی باید تاریخ آزمون رو هم در نظر بگیرید. اگر برای نمونه 3-2 ماه بیشتر تا آزمون وقت ندارید بیشتر باید مهارت های تست زنی رو بهبود بدین ولی اگر وقت زیادی در حدود 6 ماه بیشتر دارید به نظرم بهتره روی افزایش دایره واژگان و دیگر مهارت های پایه ای از راه کتاب های واژگان و مطالعه متن های انگلیسی در سایت ها و در آوردن واژگان فیلم ها و دیگر مواردی که بهشون علاقه دارید کار کنید.

خیلی ممنونم از پاسخ دوستان
دقیقا مشکل من همین نکته ای است که شما فرمودین البته به نظرم تکنیک ها را خوب بلدم بیشترین اشتباهات من از  بخش true fulse notgiven است ، با اینکه جمله مورد نظر را پیدا میکنم ولی باز تو جواب مردد هستم. کتاب crack  ielts in a flash for reading را تهیه کردم ولی هر چی تست میزنم انگار ایرادهام همون هاست و نمره ام تغییری نمی کنه  در ضمن تمام تست های کمبریج و بخشی از پلاس 2 را هم حل کردم، برای بالا بردن دانش واژگان از طریق کتاب شما به غیر از  504 و vocaulary for ielts چه کتاب دیگه ای پیشنهاد می کنید؟بعد از هر بار تست ردن کلمه های کلیدی را نرجمه کنم پس به نظر راه حل درستی است؟ من برنامه ریزی ام برای آخر خرداد است ولی اگه احتیاج باشه دیر تر امتحان را میدهم تا نمره دلخواهم بدست بیاد.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - M1KE - 05-04-2014

برای اینکه در بخش درست/نادرست/اشاره نشده بتونید نمره خوبی بیارین می بایست مثل روبات فکر کنید و هیچگونه برداشت شخصی با توجه به اطلاعات عمومی خودتون انجام ندین. برای نمونه ممکنه در قسمتی از متن اشاره باشه که آقای پویا گیلانی شنبه ها به مدرسه می رود. بعد سوال شده که آیا آقای پویا گیلانی ایرانی هست یا خیر؟ شما با توجه به اسم این شخص ممکنه اینطور برداشت کنید که لابد ایشون ایرانی هست ولی از نظر آیلتس در هیچ جای متن به ایرانی بودن این فرد اشاره ای نشده و ممکنه یک اوکراینی هم اسم و فامیلش مثل ایرانی ها باشه بنابراین "NG" درست هست. یا برای نمونه ممکنه در قسمتی از متن اشاره شده باشه که چینی ها غذای چینی رو خیلی دوست دارند بعد در سوال ها پرسیده آیا چینی ها غذای ایرانی دوست دارند یا خیر؟ دوباره اینجا ممکنه شما برداشت شخصی تون این باشه که لابد چینی ها غذای ایرانی رو دوست ندارند! ولی در واقع در متن هیچ اشاره ای نشده که اونها غذای ایرانی دوست ندارند مگر اینکه می گفت چینی ها "فقط" غذای چینی رو دوست دارند. بنابراین دوباره "NG" درست هست.

بنابراین سعی کنید در مورد این نوع سوال ها کاملن ماشینی و روباتیک فکر کنید و اگر دقیقا از نظر منطقی به یک چیزی اشاره شده یا میشه از اون برداشت منطقی کرد بسته به مورد "درست/نادرست" رو بزنید و اگر اشاره نشده بود و نمی شد با توجه به اطلاعاتی که در متن داده ازش برداشت منطقی کرد "اشاره نشده" رو انتخاب کنید.

در مورد کتاب ها به نظرم سلیقه ای هست و هر کسی با یک سری منابع راحت تر هست. این موضوع رو توجه داشته باشید که خیلی ها به طور پیش فرض پایه زبانی شون از بچگی خوب بوده و حالا قبل از امتحان آیلتس یا تافل یک سری از کتاب ها رو می خونند و در امتحان هم نمره خوبی میارن ولی در واقع اینکه نمره خوبی آوردن به دلیل پایه زبانی قوی اونها بوده و نه خوندن این کتاب های خاص. یعنی هر کتاب دیگه ای هم می خوندند به احتمال زیاد نمره امتحانشون خوب میشد. برای همین خیلی اینکه فلان فرد فلان کتاب رو خوند و نمره خوبی آورد رو ملاک قرار ندین. می بایست خودتون تشخیص بدین دقیقا در چه بخش هایی ضعیف هستین و اونها رو با منابعی که برای اون مهارت در نظر گرفته شدن و بهشون علاقه دارین بهبود بدین.

برای نمونه خود من برای بهبود درک مطلب از قدیم علاقه داشتم صفجات انگلیسی ویکی پدیا رو مطالعه کنم. همین طور فعالیت های ترجمه ای زیادی داشتم. برای بهبود مهارت شنیداری فیلم ها و سریال های زبان اصلی خیلی زیادی دیدم. وقتی این دو مهارت شما خوب باشه (درک مطلب نوشتاری و شنیداری) در مهارت های ارائه (نوشتن + گفتاری) هم خود به خود مشکل زیادی نخواهید داشت. چون برای نمونه در گفتار یا نوشتار خودتون همون چیزهایی رو که قبلن شنیدین یا خوندین رو با اعمال کمی تغییر می تونید به کار ببرید فقط کافیه یه مدت کوتاه روی ساختار اونها کار کنید. برای مهارت گفتاری خود من 5-4 سال با دوستان هفته ای یک بار در یک جایی دور هم جمع می شدیم و 3-2 ساعت به انگلیسی در مورد یک موضوعی حرف می زدیم. همونطور که گفتم اگر دو مهارت مربوط به درک مطلب نوشتاری و شنیداری رو بهبود بدین در دو مهارت مربوط به ارائه هم کمتر به مشکل بر می خورید.