آکادمیا کافه
انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا (/Thread-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6

مهاجرت به ساسکچوآن - استانهای خاص - ahmadpashaei - 05-08-2013

7- مهاجرت از روش کشاورزی

متقاضی این روش باید دارای شرایط زیر باشد:

• دارای حداقل سرمایه خالص ۵۰۰٫۰۰۰ $ کانادا باشد.
  • آماده امضای قرارداد جهت خرید یک زمین کشاورزی یا زمین جهت عملیات جدید کشاورزی باشد.
  • از ۲ سال قبل تا لحظه عقد قرارداد خرید زمین، از ساسکچوآن بازدید کرده باشد.
  • قابلیت اینکه کشاورزی با دانش روز است را نشان دهد.

[برش] شانس گرفتن پذیرش و کمک هزینه از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری تخصصی Ph.D - Pooya.n - 08-10-2013

راههایی که دانشجویان دوره دکتری در موسسات آموزشی کانادا برای اقامت گرفتن دارن در این لینک توضیح داده شده.
امیدوارم مفید باشه.

RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - Andre - 11-10-2013

دوستان نمی دونم این سوال قبلاً پاسخ داده شده و یا نه، همانطور که می دونید بیشتر کسانی که به فکر اپلای در مقطع Ph.d هستند، دارای اولیتهای Canada و USA هستند. حال سوال اینجاست در صورتی که این فرآیند نهایتاً به دانشگاهی اروپایی ختم شود، چقدر شانص وجود دارد که پس از پایان تحصیل در اروپا برای اقامت در این دو کشور اقدام کرد. لطفاً به طور مفصل  توضیح دهید (در صورت امکان). شرایط کاری و هزینه های احتمالی آن.

RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - M1KE - 11-10-2013

به طور خلاصه شما برای اینکه برای اقامت کانادا اقدام کنید می بایست یا پول داشته باشید (روش های سرمایه گذاری و کارآفرینی و غیره) یا آشنای درجه یک (روش های خویشاوندی) یا تخصص (روش های کارکنان ماهر). بیشتر دانشجویان دو مورد اول را ندارند و به همین دلیل بیشتر افراد از همان روش های مبتنی بر کارکنان ماهر اقدام می کنند. در این روش قانونی تفاوت خاصی (از نظر امتیازی) بین یک مدرک ایرانی و اروپایی در نظر گرفته نمی شود و در سیستم کانادا به طور کلی مدارک و همین طور سابقه کارها به دو نوع کانادایی و غیر کانادایی (خارجی) طبقه بندی می شوند . البته استثناهایی هم هست مثلا استان کبک ممکن است مدارک کشور فرانسه که به زبان فرانسوی بوده اند را یک تفاوت هایی قائل شود (در مرحله ارزیابی مدارک و غیره). یا مثلا برای مدارک آمریکایی یک تسهیلاتی در برخی مراحل هست. همانطور که در پست بالایی شما توضیح داده شده برای دانشجویان دکترای خود کانادا این امکان فراهم است که از حدود سال دوم برای اقامت دائم اقدام کنند منتهی با یک سری شرایطی که در همان جا توضیح داده شده.

پس در مجموع می شود اینطور گفت که داشتن مدرک اروپایی شاید شناخته شده تر از مدرک ایرانی باشد و در آینده و هنگام پیدا کردن کار در بازار کانادا شناخته شده تر باشد ولی تا جایی که من اطلاع دارم تاثیر شگرفی بر تسهیل فرآیند اقامت شما نمی گذارد و آنها هم در نهایت مثل کسانی که مدرک ایرانی دارند برای روش های قانونی موردنظر اقدام می کنند. تنها نقطه مثبت این نوع افراد این است که می توانند از دیگر سفارت های کانادا که در کشور تحصیل شان است اقدام کنند که به دلیل کوتاه تر بودن صف متقاضیان در آنها معمولا زمان بررسی پرونده ها کوتاهتر است و گرنه از نظر امتیازی خیلی فرقی نمی کند (افرادی که دست کم یک سال اقامت قانونی در کشور دیگری داشته باشند می توانند در سفارت کانادا که برای آن کشور خاص در نظر گرفته شده تشکیل پرونده دهند).

RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - amir1980 - 26-11-2013

سلام دوستای عزیزم
میشه لینک های مرتبط با مهاجرت رو بزارین تا با مطالعه اونا بشه درک بهتری از فرایند اخذ ویزا بدست بیاریم
با تشکر

RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - stifler - 01-02-2014

مهاجرت از روش کارگر نیمه ماهر چطوریه ؟؟؟

یه بنده خدایی رو دیشب بیرون دیدم ، گفتش داره میره کانادا ، جالبه که به گفته خودش با مدرک قصابی اقدام کرده !!!؟؟؟![img]images/smilies/undecided.gif[/img]

RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - M1KE - 02-02-2014

به این نوع شغل ها مثل آهنگران، جوشکاران، برقکاران، لوله کشان، نصابان، ورقکاران، ماشین کاران، حفاران و غیره پیشه ور گفته می شود و می توانند از روش پیشه وران مهاجرت کنند.

شرایط کلی مهاجرت از روش پیشه وران (Skilled Tradespersons) 

1- داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از یکی از کارفرمایان کانادایی ( اینجا را نگاه کنید) یا مجوز از یکی از سازمان های معتبر استانی (برای نمونه از وزارت آموزش عالی) و یا داشتن یک مدرک تحصیلی یا فنی از کانادا
2- آشنایی با یکی از زبان های رسمی کانادا در حد معمول
3- دست کم 2 سال سابقه کار مرتبط در 5 سال اخیر
4- مرتبط بودن شغل، حرفه و سابقه کار متقاضی

معمولا 3 شرط سوم را بسیاری از افراد را دارند ولی شرط اول خیلی مشکل هست و به همین دلیل این روش خیلی قابل استفاده نیست. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد بخوانید.

RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - alchemist491 - 01-05-2014

سلام دوستان
یه سوال ...
من می خوام با دریافت ویزای تحصیلی اونجا اقدام به اقامت دائم کنم به این شکل :
1 -  بعد از پذیرش دانشگاه طی 2 سال زمان ارشد دنبال یه کار هم باشم و بعد از اتمام اون 2 سال با داشتن یه پیشنهاد کاری ( که ظاهرا باید 6 باشه ) درخواست اقامت کنم .
2 -  یا اینکه بعد از اتمام دوره ارشد اقدام به دکتری کنم که اونوقت خودشون اقامت و میدن ولی یکی از دوستان گفت که اجازه تحصیل مقطع دکتری رو بهت نمیدن چون واسه ارشد ویزا گرفتی و باید برگردی ؟ ( این صحت داره )
آیا روشی هست قانونی که طی دو سال من بتونم اقدام به دریافت اقامت دائم کنم ... ؟
ممنون میشم بابت راهنماییتون =) 

RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - samsoon - 08-09-2014

بچه ها به نظرتون مهاجرت از طریق نیروی متخصص بهتره یا اینکه واسه دکترا اونجا پذیرش بگیریم و بعدش واسه اقامت دایم اقدام کنیم؟
من و شوهرم میخوایم بعد از ارشد واسه دکترا بریم کانادا و بعدش همون جا بمونیم . فکر کردیم این جوری چون یه مرحله از تحصیلمون رو اونجا میگذرونیم ، کار پیدا کردن برامون راحتتر میشه و فرصت داریم واسه مچ شدن با محیط . 
میخوام بدونم این جوری اقامت گرفتن خیلی سختتر از اینه که اینجا پرونده باز کنیم و بخوایم تو نوبت بمونیم؟ 
رشته مون هم برق .

RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - M1KE - 09-09-2014

هر کدوم از این راه ها مزایا و معایت خاص خودش رو داره و نمیشه یک قانون کلی داد. معمولا ار روش تحصیلی سریع تر می تونید وارد بشین ولی باید چند سالی رو به صورت دانشجو بگذرونید . بعد اقامت رو بگیرین. در روشی که از ابتدا برای اقامت اقدام کنید بسته به گروهش ممکنه چند سالی در انتظار باشین ولی از ابتدای کار شرایط یک مقیم رو دارین. اگر بتونید دکترا بگیرید با توجه به اینکه معمولا در این مقطع کمک هزینه هم داده میشه از یک جهاتی بهتر هست و زودتر وارد کانادا میشین. با توجه به اینکه دانشجوی ارشد هستین حدس می زنم سابقه کار با بیمه هم ندارید و نمی تونید به سرعت از برنامه کارکنان ماهر اقدام کنید.