آکادمیا کافه
انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا (/Thread-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6


انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - mona - 22-07-2013

این موضوع در راستای انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا ایجاد شده تا اگر سوالاتی در این باره داشتیم بتوانیم از اطلاعات یکدیگر استفاده کنیم


RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - mona - 22-07-2013

بچه ها کسی میدونه چه روشی وجود داره که یک نفر بتواند پدر و مادرش را هم به طور همزمان با ورود خودش به کانادا ، به کانادا ببرد .... مثلا از روش سرمایه گذاری این کار ممکنه ؟


RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - ahmadpashaei - 22-07-2013

بله از طریق سرمایه گذاری که میشه ولی پول زیادی می خواد. اگر اشتباه نکنم یادمه 1.5 میلیون دلار.


RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - ahmadpashaei - 22-07-2013

از طریق کار آفرینی هم میشه که کمی دردسر داره و طرح باید تایید بشه و تعداد مشخصی نیروی کار استخدام بشن و نیز درآمدتون در زمان مشخصی به مقدار مشخصی برسه تا توجیه بشه و اینکه بازم باید نصف سرمایه گذاری (اگر یادم باشه دقیقا، فکر کنم 750 هزار دلار) پول می خواد.نگران نباشید چئن این روش معمولا اینجاها جواب میده.


RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - ForeverBlue - 22-07-2013

مهاجرت از طریق کارآفرینی اصلا راه ساده ای نیست. شما باید  Market Research و پروپوزال  ارائه بدید و ثابت کنید کاری که میخواهید انجام دهید میتواند در آمدزایی داشته باشد و از طرفی یک  business plan هم ارائه دهید که دقیقا در اون ذکر شده باشه طرح شما با چه منابع مالی و در چه زمانی و به چه شکلی و ... تا چقدر درآمد کسب خواهید کرد و ...

چنانچه شما نتوانید به سودآوری پیش بینی شده برسید اجازه اقامت لغو خواهد شد. (از آنجایی که ما همواره به دنبال راه فرار هستیم ==> شما نمیتوانید از راه کارآفرینی اقامت بگیرید و مثلا بیایید اینجا در یک شرکت دیگر مشغول به کار شوید و بعدا اقامت خود را تمدید کنید!!!)

حالا تصور کنید در بازار کار فعلی اروپا یا کانادا کسی بخواهد از ایران مهاجرت کرد و در آنجا درآمد زایی کند. بسیار بسیار دشوار است.
فقط یک مثال بزنم: در تهران برای راه اندازی یک رستوران (با آشپز و کارگر و آشپزخانه و میز و صندلی و ابزار و ..) چقدر باید هزینه کنید؟؟؟؟ تصور کنید بخواهید معادل همین کار را در کانادا یا اروپا انجام دهید. هزینه آن چقدر است؟؟ آن هم کارهایی که معمولا تا 6 ماه و بعضا 1 سال خواب دارند و طول میکشند تا به سود آوری برسند؟

 


RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - mona - 24-07-2013

(22-07-2013, 08:15 PM)'ahmadpashaei' نوشته: از طریق کار آفرینی هم میشه که کمی دردسر داره و طرح باید تایید بشه و تعداد مشخصی نیروی کار استخدام بشن و نیز درآمدتون در زمان مشخصی به مقدار مشخصی برسه تا توجیه بشه و اینکه بازم باید نصف سرمایه گذاری (اگر یادم باشه دقیقا، فکر کنم 750 هزار دلار) پول می خواد.نگران نباشید چئن این روش معمولا اینجاها جواب میده.
 
منظورتون از این که این روش جواب میده یعنی در کانادا جواب میده ؟ میشه درباره ی این روش بیشتر توضیح دهید.RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - ahmadpashaei - 24-07-2013

(24-07-2013, 12:30 AM)'mona' نوشته:
منظورتون از این که این روش جواب میده یعنی در کانادا جواب میده ؟ میشه درباره ی این روش بیشتر توضیح دهید.
سلام مونا جان، متاسفانه اطلاعات دقیق یادم نیست و اینکه جواب میده هم برای این گفتم که معمولا تولید در کشورهای توسعه یافته خوب جواب میده چون روابط گسترده ای دارند برای فروش(کلی گفتم). اما الان یک سایت معرفی می کنم که 
در مورد مهاجران به کانادا ست و تمامی اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار می دهد.
 [عکس: 201321713541683.jpg]
                      
 هدف این سایت کمک به مهاجرین از لحظه اقدام تا رسیدن به کشور کانادا و یک استقرار موفقیت آمیز می باشد.علاوه بر این وب سایت ملی ، مجله   (Canadian Immigrantmagazine  ) بصورت ماهانه در شهر های ونکوور و تورنتو منتشر می شود .تلاش این نشریه و وب سایت برای کمک به مهاجران و اشتراک گذاری اطلاعات بدون در نظر گرفتن ملیت آنها و با شیوه ای مثبت است .
این مطالب شامل داستان های موفقیت آمیز مهاجرانی نیز هست که در نبرد بامشکلات و سختی ها  پیروز شده اند و برای الهام گرفتن تازه واردین از زندگی آنها به اشتراک گذاشته می شود.
همچنین در این سایت در یک ستون کارشناسانی در زمینه قوانین مهاجرت،امور بانکداری ،فرصت های شغلی و املاک و مستغلات نیز معرفی شده است.
آدرس: http://canadianimmigrant.ca


RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - ahmadpashaei - 26-07-2013

توجه: اداره مهاجرت کانادا به منظور کاهش زمان رسیدگی به تقاضاهای مهاجرت از طریق کارآفرینی فدرال تا اطلاع ثانوی این روش مهاجرتی را به حالت تعلیق درآورده است اما روشهای کار آفرینی ایالتی و نیز روش کارآفرینی ایالت کبک کماکان فعال بوده و پذیرای پرونده متقاضیان جدید هستند. حالا این کارآفرینی هایی که آبی نوشتم چی هستن؟ ---> در پست بعدی

منبع: از وبسایت یک وکیلی که در کانادا کارش همین امور مهاجرت هست ولی اینارو من 2 سال پیش جمع آوری کرده بودم و در فایل های word ذخیره می کردم. بایت صحت خبالتون کاملا راحت باشه.


RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - ahmadpashaei - 26-07-2013

مهاجرت از طریق انتخاب استانی [font](provincial nominees)[/font]
[عکس: Canada%20Provinces.jpg]

اغلب ایالت‌های کانادا به موجب قراردادی که با دولت کانادا منعقد کرده‌اند می ‌توانند به طور مستقیم اقدام به گزینش مهاجر کنند.
کسی که می خواهد به عنوان منتخب یک ایالت کانادا ویزای اقامت دائم کانادا را کسب کند باید تجربه کاری، تحصیلات، و مهارت هایی را دارا باشد که بتواند مشارکتی آنی در توسعه اقتصادی ایالت یا ناحیه‌ای که  قصد مهاجرت به آن را دارد، داشته باشد. ایالت‌هایی که در حال حاضر در این برنامه مشارکت دارند عبارتند از:
آلبرتا
مانیتوبا
ساسکاچوان
نیو برانزویک
نواسکوشا
پرنس ادوارد آیلند
انتاریو
بریتیش کلمبیا
نیو فونلند و لابرادور
یوکان


اگر قصد دارید به عنوان منتخب یکی از ایالت‌های نامبرده شده برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید باید ابتدا فرایند گزینش خاص ایالت/ناحیه مورد نظر را طی کنید و پس از آنکه به عنوان منتخب ایالت/ناحیه مذکور پذیرفته شدید، همانند سایر متقاضیان اقامت دائم کانادا، فرم تقاضانامه و سایر مدارک خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال و تقاضای ویزای اقامت دائم کانادا نمایید. متقاضیان مهاجرت استانی نیز همچون سایر متقاضیان اقامت دائم کانادا باید معاینات پزشکی و تحقیقات امنیتی را پشت سر بگذارند. آنها همچنین باید نشان دهند که پول کافی برای تامین مخارج زندگی در کانادا و حمایت از خود و خانواده خود پس از ورود به کانادا، در اختیار دارند.
همانگونه که مشاهده می‌نمایید ایالت کبک 
در فهرست فوق حضور ندارد. ایالت کبک دارای یک برنامه مهاجرتی خاص خود است و بر اساس توافق‌نامه‌ای که این ایالت با دولت فدرال دارد می‌تواند متقاضیانی که تمایل به سکونت در کِبک دارند را راساً ارزیابی و گزینش کند. دولت کِبک تنها دولت ایالتی کاناداست که می‌تواند خارج از برنامه مهاجرت استانی و تحت یک برنامه مهاجرتی مختص به خود و بر اساس معیارهایی که خود در این برنامه مشخص نموده‌است متقاضیان مهاجرت به کانادا را برگزیند.RE: انواع روش های قانونی مهاجرت به کانادا - ahmadpashaei - 26-07-2013

مهاجرت تجاری به کبک
کسانی که قصد دارند از طریق مهاجرت تجاری به کِبک ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت کنند می‌توانند تقاضای خود را تحت یکی از زیرگروه‌های مهاجرتی سرمایه گذاران، کارآفرینان و خویش کارفرمایان ارسال نمایند. نیازمندی‌های هریک از این زیرگروه‌های مهاجرتی در ادامه شرح داده می‌شود.
متقاضی (و اعضای خانواده وی) باید هر دو مرحله گزینش (selection) و پذیرش (admission) را پشت سر بگذارند. گزینش را دولت کِبک انجام می‌دهد و پذیرش بر عهده دولت فدرال است.

گزینش
مرحله گزینش برای متقاضی واجد شرایط یکی از سه برنامه مهاجرتی ( سرمایه گذاران، کارآفرینان، و خویش کارفرمایان) با تکمیل و ارسال فرم تقاضای گواهی گزینش کِبک آغاز و با دریافت این گواهی (Certificat de sélection du Québec) پایان می‌یابد. این گواهی سند رسمی مهاجرتی است که توسط دولت کِبک صادر می‌شود.
پذیرش
متقاضی انتخاب شده توسط دولت کانادا که گواهی گزینش کِبک را دریافت کرده‌است باید توسط دولت فدرال کانادا نیز پذیرفته شوند. این متقاضی (و اعضای خانواده وی، صرفنظر از اینکه قصد دارند به همراه متقاضی به کانادا بیایند یا خیر) باید آزمایشات و معاینات پزشکی مورد نیاز را گذرانده و نیز از نظر امنیتی مشکلی نداشته باشند تا بتوانند اقامت دائم کانادا را کسب کنند.