آکادمیا کافه
واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا (/Thread-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - M1KE - 16-11-2013

مننژیت و دوگانه (دیفتری و کزاز) است که در واقع ادامه سه‌گانه (دیفتری٬ کزاز و سیاه‌سرفه) است که در کودکی زده شده. واکسن مننژیت اعتبار ۲ ساله دارد و دوگانه برای بزرگسالان هر ۱۰ سال یک بار تزریق می‌شود. اگر برای دانشگاه می‌خواهید بهتر است مننژیت را دوباره بزنید.

(16-11-2013, 11:31 AM)'Leopold' نوشته: سلام، بچه هایی که دفترچه اعزام به خدمت مقدس سربازی پر کردن Big Grin قبل از ارسال دفترچه نظام وظیفه واکسن هایی باید می زدیم کسی یادشون هست که این واکسن ها چی بودن؟ مننژیت و کزاز/ دیفتری بود؟
من اگه دو سال پیش واکسن کزار-دیفتری زده باشم، مشکلی پیش میاد اگه دوباره این واکسن بزنم؟ کلا واکسن کزاز-دیفتری هر 10 سال یک بار بهتره زده بشه.

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Leopold - 16-11-2013

من یادم نمیاد که سال 82 که طرح همگانی بود دز اول واکسن (MMR (Measles, Mumps, Rubella همون سرخک، سرخجه، اوریون زده باشم، کارت بهداشتم هم گم کردم. آیا با دادن آزمایش خون میشه فهمید؟ اگه دز دوم بدون اینکه دز اول زده شده بشه بزنم خطرناکه؟ من رفتم درمانگاه اونجا نوشته بودن که در طی یک سال و نیم از بدو تولد 2 تا واکسن سرخک زدم. 
در مورد هپاتیت B هم یادمه که دز اولش تو دانشگاه زدم ولی دومیش رو یادم نیست. این هم میشه با آزمایش خون تشخیص داد؟
آبله مرغان هم یادم نیست. این چیکار کنم؟ کلا هیچ چی یادم نیست Sad
بچه هایی که رفتن پاستور که کارت بین المللی واسشون پر کنن بردن پاسپورت الزامیه؟ 
بی نهاییت ممنونم

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - M1KE - 16-11-2013

واکسن MMR حدود ۵ سال اعتبار دارد و از سال ۸۲ که شما زدید تا الان ۱۰ سال گذشته و اگر هم زده باشید خیلی فرقی نمی‌کنه. اگر در فرم درمانگاه دانشگاهتون گفته اینها زده بشه دوباره از نو بزنید.

واکسن هپاتیت رو هم می‌بایست در سه نوبت بزنید که دو تای دوم به فاصله یک ماه و شش ماه از اولی هستند و نقش یادآور دارند. با توجه به وقفه‌ای که افتاده در عمل اگر اثر مثبت نداشته باشد اثر منفی هم ندارد. مشکلی نیست همین طور که اینجا توضیح دادید آنجا هم توضیح بدهید خودشان می‌گویند چه کار کنید.

کلن هر واکسنی رو یادتون نباشه و وقفه زیادی افتاده باشه و لازم باشه دوباره می‌زنند.

هپاتیت را که در همان پاستور می‌زنند. برای MMR و مننژیت در صورتی که نزدیک محدوده میدان ونک باشید اولی را می‌تونید در کلینیک غرب که در خیابان ملاصدرا و سپس خیابان شیراز جنوبی است بزنید ( 88034928 ، داخلی 258 و 259) دومی را هم در هلال احمر خیایان ولی عصر٬ بالاتر از میرداماد٬ خیابان رشید یاسمی٬ کنار بیمارستان خاتم (88201241) بزنید. در مورد هر دو می‌بایست از قبل وقت بگیرید.

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Simon2007 - 18-11-2013

(16-11-2013, 01:30 PM)'Leopold' نوشته: من یادم نمیاد که سال 82 که طرح همگانی بود دز اول واکسن (MMR (Measles, Mumps, Rubella همون سرخک، سرخجه، اوریون زده باشم، کارت بهداشتم هم گم کردم. آیا با دادن آزمایش خون میشه فهمید؟ اگه دز دوم بدون اینکه دز اول زده شده بشه بزنم خطرناکه؟ من رفتم درمانگاه اونجا نوشته بودن که در طی یک سال و نیم از بدو تولد 2 تا واکسن سرخک زدم. 
در مورد هپاتیت B هم یادمه که دز اولش تو دانشگاه زدم ولی دومیش رو یادم نیست. این هم میشه با آزمایش خون تشخیص داد؟
آبله مرغان هم یادم نیست. این چیکار کنم؟ کلا هیچ چی یادم نیست Sad
بچه هایی که رفتن پاستور که کارت بین المللی واسشون پر کنن بردن پاسپورت الزامیه؟ 
بی نهاییت ممنونم

نوبت 2 MMR حداكثر 5 سال بعد و حداقل يك ماه بعد بايد زده شه. لذا با دكتر مشورت كنيد و MMR‌ رو تكرا كنيد. اگر آزمايش تيتر براي هپاتيت بديد ميگن كه آنتي بادي در بدن داريد يا خير . اگر نبود فكر مي كنم مجبوريد از اول شروع كنيد. و چون اين 3 نوبتيه طولانيه بهتره زودتر شروع كنيد. آبله مرغان اگر گرفتيد آزمايش تيتر داره اگر بديد و به پاستور نشون بديد ميگه كه بدنتون ايمنه يا خير. اگر گرفتيد به احتمال زياد بدنتون بايد ايمن باشه ولي بازم با دكتر مشورت كنيد. بردن پاس اجباري نيست اما اگر اسم و فاميل رو درست اسپل نكنيد براشون مسئوليت هزينه هايي كه از دست ميره پاي خودتونه از اين رو ميگن پاس بياريد. 
البته يك نكته رو هم در نظر بگيريد مديريت ايراني هر روز با رفتن يك وزير و اومدن ديگري عوض ميشه. ممكنه پاستور يك روز بگه پاس ضروريه يكروزم مثل اونروز كه ما ديديم راحت بگيرن. 
شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Solaris - 13-06-2014

با سلام خدمت دوستان 
فقط خواستم ذکر تجربه کرده باشم شاید به درد کسی بخوره.
من قبل از اینکه برم واکسن بزنم رفتم ی آزمایش تیتر آنتی بادی دادم که طبق جواب آزمایش من به واکسن MMR و هپاتیت نیاز ندارم (که ضروریات دانشگاه هم همینا بود) بعد پاشدم رفتم پاستور که جواب آزمایشو تائید کنه و کارت واکسن بده ولی اونجا گفتن ما آزمایش تیتر مهر نمیکنیم و هیچ مدرکی رو هم تائید نمیکنیم.
حالا هم من نتایج آزمایشگاه رو برای دانشگاه اسکن کردم فرستادم تا ببینم قبولش میکنن یا نه که البته هنوز هیچ جوابی دریافت نکردم و فکر هم نمیکنم اونا جواب آزمایش رو با ی مهر آزمایشگاه محلی که همش هم فارسی نوشته روش قبول داشته باشن. حالا فکر کنم باید هر چه سریعتر برم این واکسنا رو بزنم تا به نوبت دومش برسم. 
فقط خواستم بگم بیخیال تیتر شید که دست آخر مجبورید برید همه واکسنارو اگه نیاز هم ندارید بزنید. 

دوستان همین الان ی سوالی یه ذهنم رسید: [img]images/smilies/dodgy.gif[/img]
اگه این تیتر آنتی بادی رو که تو پست قبلی توضیح دادم ببرم ی مرکز بهداشت نشون بدم و بگم که من هم واکسن زدم و هم حتی این بیماری ها رو گرفتم ممکنه کارت واکسن برام صادر کنن؟

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Solaris - 16-06-2014

(13-06-2014, 10:17 AM)'Solaris' نوشته: با سلام خدمت دوستان 
فقط خواستم ذکر تجربه کرده باشم شاید به درد کسی بخوره.
من قبل از اینکه برم واکسن بزنم رفتم ی آزمایش تیتر آنتی بادی دادم که طبق جواب آزمایش من به واکسن MMR و هپاتیت نیاز ندارم (که ضروریات دانشگاه هم همینا بود) بعد پاشدم رفتم پاستور که جواب آزمایشو تائید کنه و کارت واکسن بده ولی اونجا گفتن ما آزمایش تیتر مهر نمیکنیم و هیچ مدرکی رو هم تائید نمیکنیم.
حالا هم من نتایج آزمایشگاه رو برای دانشگاه اسکن کردم فرستادم تا ببینم قبولش میکنن یا نه که البته هنوز هیچ جوابی دریافت نکردم و فکر هم نمیکنم اونا جواب آزمایش رو با ی مهر آزمایشگاه محلی که همش هم فارسی نوشته روش قبول داشته باشن. حالا فکر کنم باید هر چه سریعتر برم این واکسنا رو بزنم تا به نوبت دومش برسم. 
فقط خواستم بگم بیخیال تیتر شید که دست آخر مجبورید برید همه واکسنارو اگه نیاز هم ندارید بزنید. 
دوستان همین الان ی سوالی یه ذهنم رسید: [img]images/smilies/dodgy.gif[/img]
اگه این تیتر آنتی بادی رو که تو پست قبلی توضیح دادم ببرم ی مرکز بهداشت نشون بدم و بگم که من هم واکسن زدم و هم حتی این بیماری ها رو گرفتم ممکنه کارت واکسن برام صادر کنن؟

دوستان من رفتم نزدیکترین مرکز بهداشت به خونمون و تیتر آنتی بادیم رو نشون دادم و اونها هم برام کارت واکسن صادر کردن. امروز هم رفتم پاستور کارت واکسن بین المللی گرفتم.
یعنی خواستم بگم اگر براتون مقدور بود میتونید برید قبل از اینکه بیخودی واکسن بزنید ی تیتر بگیرید و اگر تیتر آنتی بادیتون مناسب بود اول برید ی مرکز بهداشت براتون کارت صادر کنه و بعد برید پاستور. 

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - sarash - 07-09-2015

سلام
دانشگاه يه فرم فرستاده كه اولش بزرگ اينو نوشته:
The State of Alabama and Auburn University REQUIRE two immunizations/tests:
**Note: we do not require a physical**
TUBERCULIN SKIN TEST (PPD)
MEASLES (MMR)
حالا منظورشون چيه؟ اينكه گفته به فيزيكال احتياجي ندارن؟ يعني من برم تست بدم كه واكسن mmr رو زدم؟ و اينا نتيجه تست را مي خوانم؟ يا اينكه همينن زدن واكسن كفايت مي كنه؟

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - M1KE - 07-09-2015

برگه تون رو ببرید انستیتو پاستور خودشون واکسن های لازم رو با توجه به اون براتون معرفی می کنند و در کارت واکسن بین المللی ثبت میشه این برگه رو هم براتون مهر می کنند. تست توبرکولین پوستی رو نیازی ندارند و تا جایی که اطلاع دارم تقریبا هیچ دانشجویی اون رو در ایران انجام نمیده و پاستور هم به همین موضوع اشاره می کنه. معمولا اگر MMR، هپاتیت و مننژیت رو بزنید برای اغلب دانشگاه ها کفایت می کنه. مواردی رو هم که در سالین قبل در طرح های سراسری یا بچگی زدین رو هم در کارت واکسن ثبت می کنند.

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - MaMi - 08-09-2015

من نکته ای رو اشاره کنم که تست سل "پوستی" در ایران انجام میشه ولی تست سل "خونی" خیر (یا اگر هم انجام بشه، دانشگاه های امریکا اون رو نمیپذیرند). معمولا وقتی به دانشگاه بگید که تست سل خونی در ایران انجام نمیشه، میپذیرند که تست سل پوستی رو انجام بدید و یا اینکه بعد از مراجعه به دانشگاه، در مرکز بهداشت دانشگاه، تست سل خونی رو انجام بدید.

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - mahdi7535 - 04-05-2016

سلام
من برای صدور کارت واکسن در مشهد رفتم پیش دکتر دهقان نیری و نتیجه گرفتم و اعتبار کارتشون مثل انستیتو بود و مشکلی برام پیش نیومد.البته خیلی ها از ایشون کارت گرفتن چون تقریبا 10 سالی هست کارت صادر میکنند.مطب ایشون واقع در میدان بیمارستان امام رضا ساختمان پزشکان ابن سینا میباشد.
این پست رو برای کمک به دوستان شهرستانی گذاشتم