آکادمیا کافه
واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا (/Thread-%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Simon2007 - 02-08-2013

(02-08-2013, 04:36 PM)'maryamseyedi' نوشته: مرسی دوستم
فک میکنم 2مرحله شو زده باشم سال 82 اینا بود باید دوباره تجدید بشه؟یا مرحله سوم رد باید بزنم؟

اين رو حتما اگر تهرانيد از خود پاستور بپرسيد. شايد تشخيص بدن بايد از اول شروع كنيد. راستي حتما مدرك اون دو دوره رو با خودتون ببرپيد پاستور كه ببينند چي بوده زديد.
ولي براي كساني كه كامل هر 3 دوره رو زدند آزمايشي به نام تيتر آنتي بادي هست كه مثلا فرد 8 سال پيش دوره اش رو زده ميره اين تست رو ميده ظاهرا آزمايش خونه و اون نتيجه رو به پاستور نشون ميدن ميگن دوباره تجديد بشه يا خير. 
شما دو دوره زديد من نميدنم اصلا ايمني در بدنتون ايجاد شده كه تيتر براي اون بديد يا خير. بهترين راه همونه كه به خود پاستو مراجعه كنيد و بگيد دو دوره رو كي زديد اگر دكترشون اكي داد ميتونيد  قسمت سومش رو هم دريافت كنيد و تمام. ولي اگر براتون درخواست تيتر كرد ميريد دكتر معمولي براتون آزمايش خوني مينويسه كه تيتر هپاتيت هستش. بعد جواب رو به پاستور نشون ميديد و اگر از واكسن در بدن شما چيزي نباشه حتما 3 دوره رو با كارت جديد براتون ميزنند. 
بقيه ي واكسن ها دردسري نداره مثلا MMR دو سري بايد بزنيد با فاصله ي يك ماه. اونو  حوالي رفتنم ميشه زد. 
شادزي[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Torkan - 30-09-2013

با تشکر از تمام دوستان اعم از مهیار و شهداد و ...
فقط چند تا سوال هم من بپرسم
1- تو فرم دانشگاه من به تست سل هم اشاره کرده و نوشته کشورهای غیر از فلان و بهمان (که ایران توشون نیس) این کار رو بکنن و کشورهایی که خطر سل دارن... حالا این تست رو باید انجام بدیم؟ چون من شهرستان هستم میخواستم ببینم مثلا اگه نباشه همون باید بیام تهران (پاستور و هلال احمر)؟
2- این فرم دانشگاه رو بهتر نیس یه نسخه هم داشته باشیم واسه سفارت (البته یکی از دوستان گفتن واسه سفارت انکارا لازم نیس واکسن و ...) ولی کلا بهتره ببریم با خودمون؟! چون دانشگاه گفته قبل دسامبر بفرست بیاد
3 - این برگ زرد که دیگه لازم نیس بره دانشگاه فقط همون فرم با مهر و امضا کافیه دیگه؟
متاسفانه من اون کارت که وقتی بچه بودیم واکسن زدیم رو گم کردم و حالا نمیدونم مشکلی پیش میاد یا نه؟چون بهم گفتن باید دوباره بزنیم اگه اون رو نداشته باشی؟
از دوستان کسی هست بدونه اون واکسن های سراسری که تقریبا 4 سال پیش به همه اطلاع دادن بزنن از هر سه ماه یا 6 ماه رفتیم زدیم اسمش چی بود؟
ممنون میشمSmile
فقط دوستان این رو هم اضافه کنم که دوستان شهرهای غیر تهران حتما و حتما به مرکز بهداشت همون شهر برن (زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت برن) که با روال کار آشنان
بااحترام

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Nasim67 - 01-10-2013

(30-09-2013, 06:35 PM)'Charming' نوشته: با تشکر از تمام دوستان اعم از مهیار و شهداد و ...
فقط چند تا سوال هم من بپرسم
1- تو فرم دانشگاه من به تست سل هم اشاره کرده و نوشته کشورهای غیر از فلان و بهمان (که ایران توشون نیس) این کار رو بکنن و کشورهایی که خطر سل دارن... حالا این تست رو باید انجام بدیم؟ چون من شهرستان هستم میخواستم ببینم مثلا اگه نباشه همون باید بیام تهران (پاستور و هلال احمر)؟
2- این فرم دانشگاه رو بهتر نیس یه نسخه هم داشته باشیم واسه سفارت (البته یکی از دوستان گفتن واسه سفارت انکارا لازم نیس واکسن و ...) ولی کلا بهتره ببریم با خودمون؟! چون دانشگاه گفته قبل دسامبر بفرست بیاد
3 - این برگ زرد که دیگه لازم نیس بره دانشگاه فقط همون فرم با مهر و امضا کافیه دیگه؟
متاسفانه من اون کارت که وقتی بچه بودیم واکسن زدیم رو گم کردم و حالا نمیدونم مشکلی پیش میاد یا نه؟چون بهم گفتن باید دوباره بزنیم اگه اون رو نداشته باشی؟
از دوستان کسی هست بدونه اون واکسن های سراسری که تقریبا 4 سال پیش به همه اطلاع دادن بزنن از هر سه ماه یا 6 ماه رفتیم زدیم اسمش چی بود؟
ممنون میشمSmile
فقط دوستان این رو هم اضافه کنم که دوستان شهرهای غیر تهران حتما و حتما به مرکز بهداشت همون شهر برن (زیر نظر مستقیم وزارت بهداشت برن) که با روال کار آشنان
بااحترام

- تست سل ایران رو قبول ندارن. پس بهتره بیخود تو ایران نزنید. همون امریکا که رسیدید، بزنید.
- سفارت از شما فرم واکسیناسیون نمی خواد.
- کارت زرد رنگ، کارت واکسن بین المللی هست که باید بگیریدش و همراه خودتون بیارید. اینجا بعدها برای کارهای اداری اقامت، احتیاج می شه. یادتون باشه که اصلا اصل رو به جایی ندید و پیش خودتون نگه دارید. دانشگاه و جای دیگه اگه لازم داشت کپی رو بهشون بدید.
- اگر انستیتو پاستور یا مرکز بهداشت برید و فقط بگید که چه واکسن هایی رو در کودکی زدید، اصولا ازتون قبول می کنن و براتون در کارت واکسن بین المللیتون وارد می کنن.
- اون واکسن هم فکر می کنم هپاتیت بود، اما مطمئن نیستم. اگر کسی از دوستان اینجا خاطرش نبود، از خود مرکز بهداشت/ انستیتو پاستور بپرسید، می دونن.   

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Torkan - 01-10-2013

خیلی ممنون دوست عزیز
تهران که بودم همه چی حل بود...متاسفانه شهرستان ها یکم سخته این قضیه ها
پس مطمینا تست سل رو انجام ندیم دیگه ایراد نمیگیره دانشگاه؟ پس چرا نوشته نمیدونم کشورهای غیر از کشورهای به خصوص تست سل رو انجام بدن بیارن خوب یه دفعه میگفتن بیا اینجا همش رو تاک تاک بزنیم دیگهBig Grin
در مورد اصل هم بله به هیچ مرجعی اصل رو نمیدم

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - MaMi - 02-10-2013

اینکه دانشگاه تست سل ایران رو قبول داره یا خیر، باید از Health Center دانشگاه سوال کنید چون با اینکه اکثر دانشگاه ها تست سل ایران رو قبول ندارند ولی تست سلی رو که من ایران انجام داده بودم (البته به همراه Chest X-Ray بود)، قبول کردند. در این مواقع بهترین مرجع، بخش مربوطه در دانشگاه است.
ضمنا من شهرستان تمام واکسن ها رو زدم و مشکلی پیش نیومد، فکر نکنم تجربه ام رو که اینجا نوشتم، خونده باشید!

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - reza_1st - 02-10-2013

(01-10-2013, 12:52 PM)'Charming' نوشته: خیلی ممنون دوست عزیز
تهران که بودم همه چی حل بود...متاسفانه شهرستان ها یکم سخته این قضیه ها
پس مطمینا تست سل رو انجام ندیم دیگه ایراد نمیگیره دانشگاه؟ پس چرا نوشته نمیدونم کشورهای غیر از کشورهای به خصوص تست سل رو انجام بدن بیارن خوب یه دفعه میگفتن بیا اینجا همش رو تاک تاک بزنیم دیگهBig Grin
در مورد اصل هم بله به هیچ مرجعی اصل رو نمیدم

این موردی که شما می گین، تو نمونه هایی که من دیدم چند حالت داره، شما درست می گین و ایران جزء کشورهای با خطر سل نیست و اگه تنها حالتی که نوشته همینه، شما اصلاً به تست سل نیاز ندارین، ولی تا جایی که من دیدم  چند مورد دیگه هم هست تو حالت هایی که تست سل رو لازم می کنه، از جمله سابقه سفر به اون کشورها، و مهمتر از همه، سابقه تزریق ب س ژ، که این یکی تست سل رو برای همه ما ایرانی ها هم ضروری می کنه، ولی دانشگاه به دانشگاه فرق داره این موضوع و اگه برای دانشگاه شما فقط ساکنین اون لیست کشورها رو گفته، خب نیاز ندارین دیگه، اینم بگم که دانشگاه من هم تست سل پاستور رو قبول کرد، و با اینکه Chest X-Ray هم با خودم برده بودم، لازم نشد اصلاٌ و همون مهر و امضای انستیتو پاستور کافی بود. و نهایتش اینکه درسته که می شه همه تست ها و واکسن ها رو آمریکا هم زد، ولی مسئله قیمت بالای اونها تو آمریکاست.

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Torkan - 03-10-2013

واسه دوستان شهرهای غیر تهران این رو بگم که ظاهرا باید برای آزمایش سل TUBERCULON برای ارایه به کشور امریکا باید به انستیتو پاستور تهران مراجعه کرد چون دانشگاههای امریکا فقط اون رو قبول دارن
من پرسیدم از تبریز و همون حرفی که جناب Mami گفتن بود یعنی: Chest X-Ray همراه تست سل باید به تهران مراجعه کرد...
حداقل واسه تبریز که اینطوریه

ببخشین اگه امکان داره این پست من رو با بالایی ترکیب کنید چون وقتم تموم شده بود
من الان دانشگاه به من ایمیل زد که فقط تست سل رو داخل امریکا قبول داریم باید بیاین اینجا بدین تست روTB SCREENING
حتما دوستان از دانشگاه مربوطه بپرسن پول و وقت رو هدر ندن همونطور که دوستمون بالا توضیح دادن

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Simon2007 - 04-10-2013

پاستور تست سل رو تعطيل كرده. هر كي به نيت پاستور مياد تهران قبلش حتما تماس بگيره -برخي روزها در ماه دارند. و اكثر مواقع موجود نيست. لازمه اش هماهنگي با دانشگاه مبروطه است. برخي دانشگاه ها مثلا سن آنتونيو تگزاس اين تست رو با 10 دلار انجام ميده ولي مال ايرانم قبول داره. بايد حتما دانشگاه بگه كه نوعش چيه چون روشهاي مختلف داره. هر روشي رو كه در ايران انجام شه قبول نمي كنند. 
شادزي

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Nasim67 - 05-10-2013

(04-10-2013, 05:57 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته: پاستور تست سل رو تعطيل كرده. هر كي به نيت پاستور مياد تهران قبلش حتما تماس بگيره -برخي روزها در ماه دارند. و اكثر مواقع موجود نيست. لازمه اش هماهنگي با دانشگاه مبروطه است. برخي دانشگاه ها مثلا سن آنتونيو تگزاس اين تست رو با 10 دلار انجام ميده ولي مال ايرانم قبول داره. بايد حتما دانشگاه بگه كه نوعش چيه چون روشهاي مختلف داره. هر روشي رو كه در ايران انجام شه قبول نمي كنند. 
شادزي

سایمون جان،
دانشگاه تگزاس هزینش برای دانشجوها که بیمه ندارن 10 دلار هست، اما تست ایران رو قبول نداره.
گفتم بچه ها گمراه نشن Big Grin

RE: واکسیناسیون برای ورود به آمریکا - Leopold - 16-11-2013

سلام، بچه هایی که دفترچه اعزام به خدمت مقدس سربازی پر کردن Big Grin قبل از ارسال دفترچه نظام وظیفه واکسن هایی باید می زدیم کسی یادشون هست که این واکسن ها چی بودن؟ مننژیت و کزاز/ دیفتری بود؟
من اگه دو سال پیش واکسن کزار-دیفتری زده باشم، مشکلی پیش میاد اگه دوباره این واکسن بزنم؟ کلا واکسن کزاز-دیفتری هر 10 سال یک بار بهتره زده بشه.