آکادمیا کافه
ساختار انواع مقالات - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مقاله، پایان نامه، پروپوزال و تز دکتری (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%BE%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AA%D8%B2-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)
+--- موضوع: ساختار انواع مقالات (/Thread-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA)

صفحات 1 2 3

ساختار انواع مقالات - Shahrouz - 16-07-2013

درود
در این تاپیک در ارتباط با انواع مقالات منتشر شده در ژورنالهای علمی، ساختار مقالات ،نحوه نگارش ( به صورت خلاصه) و نحوه داوری صحبت خواهد شد.

RE: ساختار انواع مقالات - ahmadpashaei - 16-07-2013

شهروز جان سلام،خسته نباشید
راستش برام کمی گنگ هست. میشه اولین پست اجرایی رو خودتون شروع کنید؟به نظرم خیلی میتونه مفید باشه ولی کمی سنگینه برای من بیسواد[img]images/smilies/angel.gif[/img]می خوام در خود پست اصلیش ببینم افق دیدتون چی هست؟

RE: ساختار انواع مقالات - ForeverBlue - 17-07-2013

درود بر شهروز گرامی و تشکر بابت این تاپیک[img]images/smilies/smile.gif[/img]
فکر کنم بحث در این باره بسیار لازم است و برای من به شخصه بسیار جالب خواهد بود که از دانش و تجربیات دوستان در این زمینه بهره ببرم.[img]images/smilies/smile.gif[/img]

از بین فایلهایی که پیوست کرده، دو مورد به راهنمایی های کلی اشاره دارند و یک مورد (  به صورت فایل ورد )  که منبع آن  خود IEEE است به نکات املایی و انشایی و ... اشاره میکند.

مورد آخر نیز یک مورد طنز است. اگرچه این مورد کاملا برای تنوع و مزاح میباشد اما دارای نکات و حقایق زیادی است! [img]images/smilies/wink.gif[/img]

RE: ساختار انواع مقالات - ForeverBlue - 18-07-2013

دلایل ریجکت شدن مقالات

برخی دلایل عمومی رد شدن مقالات میتوانند این ها باشند:
1. The paper does not fit the scope of the journal.
2. The paper does not make a contribution to new knowledge.
3. The paper does not meet established ethical standards.
4. The paper has been carelessly prepared.
5. The paper has not been prepared according to journal’s guidelines for presentation.
6. The paper has methodological problems.
7. The amount of experiment was inadequate.
8. The statistics are inadequate.
9. The language is poor.
10. The paper is over the journal’s word limit
12. The paper cannot compete with the high quality of other papers submitted to the journal. 
13. Publication bias.
14. The data have been interpreted poorly.
15. The analysis is weak.
16. The literature review is inadequate.
البته پیشنهاد میکنم سایر دوستان تجربیات خودشان را اینجا قرار دهند.

RE: ساختار انواع مقالات - blur - 18-07-2013

من با اون اولی خیلی مواجه شدم در حالیکه کارم رو به ژورنالی فرستاده بودم که چندین مقاله با موضوع مشابه کار من قبلا چاپ کرده بودن!  به نظر من وقتی این دلیل رو برا ریجکت ذکر می کنن خیلی وقت ها از سر باز کردنه...کاش دلیل اصلی رو بگن تا آدم بدونه دقیقا مشکل کارش چیه!

RE: ساختار انواع مقالات - soilman - 18-07-2013

البته خوب باید به کیفیت مجله هم اشاره کرد...معمولا اگه بخان گیر بدن می تونن قشنگ گیر بدن ولی خوب به همون چند بند که بالا بعضی هاشون اشاره شد کفایت می کنند...
ممکنه بگن مقالتون NOVELTY نداره در حالیکه همانطور BLUR اشاره کرد قبلا تو همون 2-3 ماه گذشته چندین مقاله ی مشابه در همون ژورنال چاپ شده باشه...نکته ای که باید اینجا اشاره کرد بعضا اون مقالات توسط افراد سابقه داری نوشته شدی و خوب یه جوری باید مستثنی قایل شد برای مقایسه اون مقالات با مقالات دانشجویی که تازه اول راهه چاپ کرده....

RE: ساختار انواع مقالات - Shahrouz - 18-07-2013

درود
ممنون از دوستان. من دارم سعی می کنم متن مناسبی برای ادامه بحث تاپیک ایجاد کنم. ممنون می شم از دوستان هم همراهی کنند. فقط لطفا در ارسالهای خود به موضوع اصلی تاپیک توجه داشته باشید. 
موضوع اصلی تاپیک آشنایی با انواع مقالات، نحوه ارائه هر یک از مقالات  و نحوه اعمال داوری در هر مورد است. 

از همراهی شما ممنونم.

پ.ن. Soilman عزیز، Novelty مقاله با در Scope بودن اون تفاوت داره. مقاله ای می تونه در Scope قرار بگیره ( به موضوعات اون ژورنال ارتباط داشته باشه) ولی Novelty نداشته باشه(ایده جدید، راه جدید و نگاه جدیدی رو به همراه نداشته باشه که البته در ژورنالی در اون سطح اعتبار قابل ارزش گذاری باشه) و بالعکس.

ساختار انواع مقالات - Shahrouz - 18-07-2013

درود

در ابتدای بحث انواع مقالات، باید این رو اشاره کنم که "انواع مقالات علمی" خود زیر شاخه انواع " ادبیات علمی:Scientific literature" قرار می گیرند که ادبیات علمی می تواند مشتمل بر " ارائه های مرتبط با کنفرانس ( پیش از PEER-REVIEW شدن)، مقالات علمی (ژورنالی)، کتابها و..." باشد. در این تاپیک تنها از مقالات علمی که در ژورنالهای علمی منتشر می شوند  و بنابراین مورد داوری قرار می گیرند، صحبت به میان خواهد آمد. 

RE: ساختار انواع مقالات - soilman - 18-07-2013

درست می فرمائید...منظورم نبود که یکی هستند بلکه می خواستم بگم این هم یکی از مواردی هست که ممکنه ریوور ها بگند...
(18-07-2013, 07:46 AM)'Shahrouz' نوشته: درود
ممنون از دوستان. من دارم سعی می کنم متن مناسبی برای ادامه بحث تاپیک ایجاد کنم. ممنون می شم از دوستان هم همراهی کنند. فقط لطفا در ارسالهای خود به موضوع اصلی تاپیک توجه داشته باشید. 
موضوع اصلی تاپیک آشنایی با انواع مقالات، نحوه ارائه هر یک از مقالات  و نحوه اعمال داوری در هر مورد است. 
از همراهی شما ممنونم.
پ.ن. Soilman عزیز، Novelty مقاله با در Scope بودن اون تفاوت داره. مقاله ای می تونه در Scope قرار بگیره ( به موضوعات اون ژورنال ارتباط داشته باشه) ولی Novelty نداشته باشه(ایده جدید، راه جدید و نگاه جدیدی رو به همراه نداشته باشه که البته در ژورنالی در اون سطح اعتبار قابل ارزش گذاری باشه) و بالعکس.

RE: ساختار انواع مقالات - Karim - 18-07-2013

درود،
دوستان عزیز
ضمن احترام به همگی
خواهش می کنم که چون قرار است در مورد ساختار مقالات بحث شود اجازه بفرمایید که بحث فقط حول ساختار باشه . در واقع  تاپیک بیشتر آموزشی هست تا پرسش و پاسخ.البته شهروز عزیز چون تجربه خوبی در زمینه ریسرچ دارند بنظرم میاد تاپیک مفیدی خواهد شد. البته با همکاری  دوستان
ضمنا دوستانی که مقالات معتبر دارند خیلی خوب می تونند در غنی کردن این تاپیک یاری رسانند

مرسی