آکادمیا کافه
ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- انجمن: روادید فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- موضوع: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87-%D8%AF%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D9%88-%D8%B1%D8%A7%D9%87%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4 5 6

ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - Faraz - 01-02-2011

در این تاپیک افرادی که درخواست ویزای انها ریجکت شده است می توانند شرایط خود را مطرح نمایند و با کمک دوستان بهترین اقدامات برای حل مشکل خود را انجام دهند

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - tala mahabadi - 07-09-2013

سلام
 وقت بخیر
من دختر 25 ساله ای هستم که دو سال تمام عزمم رو جزم کردم برای پیشرفت و راکد نبودن،دو سال نیم شده  که همه چیزم رو گذاشتم برای یاد گرفتن زبان فرانسه و رفتن برای ادامه تحصیل و با سواد و علم حقیقی برگشتن نه صرفا مدرک گرفتن،2سال نیم وقت و هزینه های زیادی رو صرف کردم و از همه مهمتردو سال از بهترین سال های عمرم رو گذاشتم که تلاشم نتیجه نداشت.
دو بار درخواست دادم برای ویزای  دانشجویی در سفارت فرانسه بار اول پذیرش زبان داشتم البته با انگیزه بهتر یاد گرفتن با توجه به قرار گرفتن در محیط،و ریجکت شد اما ناراحت نشدم چون همه احتمالات رو در نظر گرفته بودم.
بار دوم پنجم آگست برای تحویل مدارک رفتم اینبار تو رشته ی خودم مهندسی نرم افزاراز دانشگاه استراسبورگ در مقطع مستر1 با مدرک زبان( ب2 /479) اقدام کردم و مدارکم کامل بود اما متآسفانه باز هم ویزام رد شد Sad
اینجا من هیچ انگیزه ای برای ادامه تحصیل به خاطر شرایط حاکم در دانشگا ه ها ندارم و از همه مهمتر 2سال از بهترین دوره عمرم گذشت ...از زندگی کردن شبیه نسل قبل از خودم و روزهای تکرارری که پیش رو دارم هراسونم...
امکان این هست لطف کنید که یک راه کاری پیشنهاد کنید؟
کمکم کنید؟چه کار کنم ?.
lمیخوام که برای کنسول نامه ای فکس کنم برای تجدید نظر اما نمیدونم باید محتویات نامه چی باشه تا بتونم جواب بگیرم ،امکانش هست تو این زمینه هم کمکم کنید تا بتونم از تجربه هاتون استفاده کنم؟؟؟؟
ممنونم از شما

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - yashar1985 - 01-04-2014

سلام وقتتون بخیر
ممنوم برای راهنمایی‌های بی‌منت و موثرتون.
بنظر میرسه که دوستمون خانم tala mahabadi، مطلبشون مظلوم واقع شده و از سپتامبر2011 تا به الان که مارس2014 هستیم هیچ جوابی برای سوال ایشون پست نشده.
چرا واقعا؟

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - M1KE - 01-04-2014

سوال ایشون البته مربوط به سپتامبر 2013 بوده و نه 2011. ولی به هر حال از نظرها پنهان مونده. دلیل ریجکت پرونده ایشون رو میشه اینطور توضیح داد که افرادی که از کشورهای جهان سوم برای دوره های زبان در کشورهای پیشرفته اقدام می کنند این ذهنیت رو به سفارت القا می کنند که قصد موندن در اون کشور رو دارند چرا که مشابه این دوره ها رو معمولن در کشور خودشون هم میشه پیدا کرد. حتی وقتی ایشون دوباره برای رشته مهندسی درخواست دادن با توجه به اینکه سابقه درخواست قبلی شون موجود بوده همچنان اون ذهنیت عدم وابستگی به ایران در موردشون وجود داشته. بعید می دونم نوشتن نامه در این شرایط خیلی مشکل رو حل کنه.

ایشون اگر که فقط فرانسه بلد هستند به نظرم به جای اینکه سه باره برای فرانسه اقدام کنند بهتره روی دانشگاه های فرانسوی زبان یک جای دیگه مثل سوییس یا بلژیک یا کبک که رشته ایشون رو داشته باشه هم فکر کنند (مثلن حدس می زنم دانشگاه پلی تکنیک مونترال که دانشگاهش فرانسوی زبان هست رشته ایشون رو داشته باشه). اگر که انگلیسی هم بلد هستند که کشورهای زیادی رو پیش رو دارند.

همین طور ایشون چون مدرک سطح B2 فرانسه دارند و رشته شون هم جزو فهرست شغل های موردنیاز کبک هست می تونند از طریق کبک به کانادا مهاجرت کنند.

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - JffMina - 09-05-2014

سلام
من پارسال براي كشور سوييس اقدام كردم پذيرش گرفتم ولي ويزام ريجكت شد. تابستان مي خواستم برم فرانسه توريستي با دعوتنامه از خواهرم كه اونجا زندگي ميكنه ولي ريجكت كردن. با اينكه قبلا به فرانسه سفر داشتم و ويزا گرفتم. ايا دليل ريجكت شدم از فرانسه به خاطر سوييس بوده؟ امسال هم ماه اينده وقت دارم واسه فرانسه براي ويزاي توريستي ايا ريجكت ميكنند؟ شما چه راهكاري پيشنهاد ميكنيد؟ و اينكه به نظر شما پاسپورتم كه ويزاي ريجكتي داره عوض كنم يا نه؟ ممنون ميشم سريع پاسخ بدين

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - M1KE - 09-05-2014

در اغلب موارد وقتی شما برای ویزای بلند مدت کشوری رد بشین برای ویزای کوتاه مدت اون هم رد میشین. برای نمونه اگر درخواست مهاجرتی شما رد بشه (در مرحله ویزا و نه در مرحله امتیازبندی) در اغلب موارد درخواست ویزای دانشجویی شما هم برای اون کشور رد میشه. از این منظر اینکه ویزای دانشجویی شما برای سوییس رد شده میتونه در رد شدن ویزای توریستی شما برای فرانسه هم تاثیرگذار بوده باشه چون به هر حال این دو عضو شنگن هستند و فاعدتا به اطلاعات دیتابیس شنگن دسترسی دارند.

نمی دونم بار قبل که ویزای توریستی برای فرانسه گرفتین هم خواهرتون اونجا بودن یا خیر ولی حضور ایشون هم احتمال اینکه شما در فرانسه بمونید و برنگردین رو زیاد می کنه. عامل سومی که می تونه در نگرفتن ویزا تاثیر داشته باشه نداشتن وابستگی اجتماعی به ایران هست. می بایست مدارکی دال بر اینکه در ایران شغل با درآمد خوبی دارید ارائه کنید (گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد و گواهی تمکن مالی از بانک) که نشون بده بعد از مسافرت به ایران برخواهید گشت.

عوض کردن گذرنامه هم می تونه یک تاثیر اندکی داشته باشه با این حال فکر نمی کنم بتونید گذرنامه ای که بیشتر از یک سال از اعتبارش مونده باشه رو عوض کنید و دیگر هم اینکه به نظرم در مورد شما تاثیر حضور خواهرتون در فرانسه و نداشتن وابستگی اجتماعی به ایران در رد شدن ویزا قوی تر هست.

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - ForeverBlue - 10-05-2014

من هم این نکته را اضافه کنم که زمانی که درخواست شما ریجکت میشود شما میتوانید از سفارت نامه ای دریافت کنید که در آن دلایل ریجکت شدن شما ذکر شده است. پیشنهاد میکنم آن نامه ها را بررسی کنید و ببینید چه دلیلی برای ریجکتی شما آورده شده است. مسلما اگر علت ریجکت شما همچنان به قوت خودش باقی باشد بازهم ریجکت میشوید. 

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - amerezoji - 10-07-2014

سلام
من برای مستر 2 مهندسی مکانیک از لیل فرانسه پذیرش گرفتم و متاهل هستم. الان می خوام برای ویزای خودم و همسرم اقدام کنم ولی مشکلی که هست با بچه هایی که فرانسه هستن در مورد ویزا صحبت کردم گفتن که چون داری برای مستر میای با توجه به اینکه تشکیل پرونده می دی و هزینه هم پرداخت می کنی اکه طبق روال سالهای قبل باشه به احتمال 95 درصد یا هر دو رو رد می کنن یا اینکه به همسرت ویزا نمی دن و اینکه بخوام تنها بیام برای ما خیلی مشکل می شه و می گفت که اگه تنها اقدام کنی شانس خیلی زیادی داری.
خواستم بدونم که این مطلب صحت داره و شما چه راهکاری دارید؟
ممنون.

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - Shihan - 10-07-2014

(10-07-2014, 09:55 AM)'amerezoji' نوشته: سلام
من برای مستر 2 مهندسی مکانیک از لیل فرانسه پذیرش گرفتم و متاهل هستم. الان می خوام برای ویزای خودم و همسرم اقدام کنم ولی مشکلی که هست با بچه هایی که فرانسه هستن در مورد ویزا صحبت کردم گفتن که چون داری برای مستر میای با توجه به اینکه تشکیل پرونده می دی و هزینه هم پرداخت می کنی اکه طبق روال سالهای قبل باشه به احتمال 95 درصد یا هر دو رو رد می کنن یا اینکه به همسرت ویزا نمی دن و اینکه بخوام تنها بیام برای ما خیلی مشکل می شه و می گفت که اگه تنها اقدام کنی شانس خیلی زیادی داری.
خواستم بدونم که این مطلب صحت داره و شما چه راهکاری دارید؟
ممنون.

ت اونجا که اطلاع دارم ویزای رشته های حساس کمی با نگرانی همراه است اما طی چند ماه پیش وضعیت ویزا دادن سفارت بد نبوده حتی برای دوره یادگیری زبا فرانسوی هم ویزا دادن. اگر مدارکت کامل باشه و حرف دوستان رو زیاد گوش نکنید که حتماً ریجکت میشی و از این حرفها!! 
چون شما نمیدونید پرونده اون شخص چجوری بوده اصلا پس اصلا دنبال فرموله کردن این پروسه نباشید چون نتیجه ای نداره فقط تلاش کنید تا برسید به هدفتون. 
بهتره مدارک رو درست و بر طبق خواسته سفارت بچینید در رزومه و انگیزه نامه از بکار بردن و تحقیق روی موارد جساس خودداری کنید.
در خصوص ویزای همسر هم اطلاعی ندارم.

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - s_erfan_m - 04-09-2014

با سلام
من هفته پيش از سفارت فرانسه ريجكت شدم لطفا اگه امكانش هست راهنماييم كنيد دوباره چجوري ميتونم اقدام كنم و آيا پاسپورتمو عوض كنم بهتره يا نه و اينكه تا چه مدت نميتونم اقدام كنم و اينكه از كدوم كشوره ديگه اقدام كنم احتمال گرفتن ويزام بيشتره؟شرايطم مجرد ٣٢ ساله ١٠٠ ميليون حساب بانكي داشتم سند ملكي داشتم با نامه از شركت فقط سابقه بيمه نداشتم و اينكه قبلا فقط تركيه و ارمنستان رفته بودم اما فرانسه ريجكتم كرد Sad