آکادمیا کافه
گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- انجمن: روادید فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- موضوع: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2

گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - Faraz - 01-02-2011

اگر تصمیم دارید با خانواده خود سفر نمایید می توانید در این تاپیک مسائل مربوط به اخذ ویزا برای اعضای خانواده را پیگیری فرمایید.

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - elham.pourmhdi - 02-05-2015

با سلام خدمت همه ی دوستان
میخواستم بدونم آیا اگر کسی برای گرفتن ویزای تحصیلی از فرانسه اقدام کند و همسر او هم برای ویزا اقدام کند آیا هر اقدامی که برای ویزای شخص دانشجو انجام بشه برای همسرش هم انجام میشه.منظورم اینه آیا امکانش هست که ویزای دانشجویی خودش بیاد اما مال همسرش رد بشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - ForeverBlue - 03-05-2015

(02-05-2015, 07:03 PM)'elham.pourmhdi' نوشته: با سلام خدمت همه ی دوستان
میخواستم بدونم آیا اگر کسی برای گرفتن ویزای تحصیلی از فرانسه اقدام کند و همسر او هم برای ویزا اقدام کند آیا هر اقدامی که برای ویزای شخص دانشجو انجام بشه برای همسرش هم انجام میشه.منظورم اینه آیا امکانش هست که ویزای دانشجویی خودش بیاد اما مال همسرش رد بشه؟
ممنون میشم پاسخ بدید

درود بر شما
متاسفانه بله،
در خصوص مسائل ویزا گرفتن همیشه این احتمال وجود دارد که درخواست ویزای یکی از طرفین ریجکت شود.

تمدید اعتبار دعوتنامه فرانسه - کوروش پارسی - 20-06-2015

با درود
برادر من در فرانسه در حال تحصیل هستند و برای پدر و مادرم دعوتنامه برای ژوییه و اوت فرستادند اما الان وقت سفارت برای سپتامبر میدهند چکار باید کرد؟ آیا میشه با نامه و یا ایمیل خود شخص از فرانسه زمان اونرو تمدید کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
سپاس

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - ForeverBlue - 21-06-2015

(20-06-2015, 09:32 AM)'کوروش پارسی' نوشته: با درود
برادر من در فرانسه در حال تحصیل هستند و برای پدر و مادرم دعوتنامه برای ژوییه و اوت فرستادند اما الان وقت سفارت برای سپتامبر میدهند چکار باید کرد؟ آیا میشه با نامه و یا ایمیل خود شخص از فرانسه زمان اونرو تمدید کرد؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
سپاس

درود بر شما و خوش آمدید به این فروم
متاسفانه سفارت فرانسه بسیار شلوغ است و ویزاهای بسیار زیاد توریستی و کاری در صف آن قرار دارند. برای همین معمولا از 2 یا 3 ماه قبل باید اقدام کرد. معمولا در این شرایط برخی آژانسهای مسافرتی معتبر (که عموما در روزهای 5 شنبه صبح سهمیه دارند) میتوانند وقت بگیرند. در غیر اینصورت باید هر روز چند بار سایت سفارت را چک کنید شاید یک وقت آزاد شود.

خیر، نامه و ایمیل برای سفارت قابل قبول نیست و فرم و امضای دعوتنامه مهم است.

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - مهمان - 05-12-2015

سلام
من با مرد فرانسوی در ایران ازدواج کردم و مراحل ازدواج ایرانی را پشت سر گذاشتیم.
۱. چگونه میتوانیم ازدواج خود را در سفارت فرانسه در تهران ثبت کنیم و چه مراحلی دارد؟ و چقدر زمان می برد؟
۲. آیا ازدواج ایرانی برای گرفتن ویزا قابل قبول است؟
ممنون
سحر

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - ForeverBlue - 06-12-2015

(05-12-2015, 04:42 PM)مهمان نوشته: سلام
من با مرد فرانسوی در ایران ازدواج کردم و مراحل ازدواج ایرانی را پشت سر گذاشتیم.
۱. چگونه میتوانیم ازدواج خود را در سفارت فرانسه در تهران ثبت کنیم و چه مراحلی دارد؟ و چقدر زمان می برد؟
۲. آیا ازدواج ایرانی برای گرفتن ویزا قابل قبول است؟
ممنون
سحر

درود بر شما و تبریک بابت ازدواج تان

1. بله. به این کار اصطلاحا Livret de Famille میگویند. خیلی کار پیچیده ای نیست و شما با مراجعه به سفارت یک سری فرم ها را تحویل میگیرید که باید پرکنید. مثلا این فرم. سایر مدارک هم مثلا اصل و ترجمه انگلیسی سند ازدواج و شناسنامه و .... را باید ارائه دهید.
معمولا بین 2 تا 8 ماه زمان میبرد.

2. بله

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - مهمان - 06-12-2015

(06-12-2015, 05:34 AM)ForeverBlue نوشته: درود بر شما و تبریک بابت ازدواج تان

1. بله. به این کار اصطلاحا Livret de Famille میگویند. خیلی کار پیچیده ای نیست و شما با مراجعه به سفارت یک سری فرم ها را تحویل میگیرید که باید پرکنید. مثلا این فرم. سایر مدارک هم مثلا اصل و ترجمه انگلیسی سند ازدواج و شناسنامه و .... را باید ارائه دهید.
معمولا بین 2 تا 8 ماه زمان میبرد.

2. بله

ممنونم که پاسخ دادید. درحقیقت این ثبت ازدواج همون ازدواج فرانسوی هست؟ یعنی ما باید تو سفارت دوباره ازدواج کنیم؟ نیازی به بودن شوهرم در ایران هست( یعنی اگه نخوایم وکالت بگیریم این پروسه ای هست که شوهرم حضورش الزامیه)؟

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - ForeverBlue - 07-12-2015

(06-12-2015, 05:10 PM)مهمان نوشته: ممنونم که پاسخ دادید. درحقیقت این ثبت ازدواج همون ازدواج فرانسوی هست؟ یعنی ما باید تو سفارت دوباره ازدواج کنیم؟ نیازی به بودن شوهرم در ایران هست( یعنی اگه نخوایم وکالت بگیریم  این پروسه ای هست که شوهرم حضورش الزامیه)؟

درود
نه قرار نیست دوباره ازدواج کنید. بلکه یک روال قانونی که شامل پر کردن تعدادی فرم و ارائه مدارک است را طی میکنید تا ازدواج ایرانی شما در فرانسه هم بعنوان یک ازدواج رسمی ثبت گردد.
حضور همسرتان هم تا جایی که میدانم الزامی نیست.

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - ghazalakkh - 29-02-2016

سلام دوستان من با آقای فرانسوی ازدواج کردم در ایران و بعدش هم ازدواجمون تو سفارت فرانسه در تهران ثبت شد. دیروز نوبت ویزا داشتم. تمام مدارکو هم بر اساس اون پی دی افی که مسیول ثبت ازدواج در سفارت فرانسه برامون فرستاده بودن پر کردیم و کامل کردیم. اما وقتی مدارکو مسیول ویزا ازم گرفتن گفتن گواهی محل سکونت همسرو ندارم! من براشون توضیح دادم که تو پی دی افی که سفارت واسه ما ایمیل کرد هیچ اشاره ای نشده بود به این گواهی و توضیح دادم که همه مدارکی رو که من همراهم هست رو خود خانومی که پرونده ما دستشون بود بهم دادن و تنها چیزی که بهم گفتن بیارم عکسو پاسپورت و چند فرم پر شده بود! چند بار تاکید کردم که ما واسه ثبت ازدواج تو سفارت گواهی محل سکونت شوهرمو به سفارت داده بودیم پس گواهی ما آماده بوده و اگر اشاره ای شده بود حتما میاوردم! مسیول پرونده دیگه گیر ندتر د توضیحاتمو شنید و بهم گفت خب آدرس همسرتو بده و بعد رو پرونده نگاه کرد و دید ادرسو, ازم پرسید فرما رو خودش پر کرده گفتم آره
به نظر شما ویزای من بدلیل ناقص بودن مدارک رد میشه؟
لطفا اگه کسی تجربه داره توضیح بده من خیلی استرس دارم