آکادمیا کافه
هزینه زندگی در سوئد - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: زندگی و کار در سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: هزینه زندگی در سوئد (/Thread-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: هزینه زندگی در سوئد - ماندانا.ن - 21-01-2013

سلام.خیلی ممنون از راهنماییتون.من و همسرم تصمیم داریم تا 5 ماه دیگه به سوئد بیایم برای زندگی.با توجه به اینکه باید در کمپ باشیم تا جواب بگیریم میخواستم بدونم میتونیم از پس هزینه زندگی بر بیایم.شما اطلاعی در مورد حقوقی که از طریق کمپ داده میشه ندارید؟

RE: هزینه زندگی در سوئد - spt - 28-01-2013

(21-01-2013, 11:23 AM)ماندانا.ن نوشته: سلام.خیلی ممنون از راهنماییتون.من و همسرم تصمیم داریم تا 5 ماه دیگه به سوئد بیایم برای زندگی.با توجه به اینکه باید در کمپ باشیم تا جواب بگیریم میخواستم بدونم میتونیم از پس هزینه زندگی بر بیایم.شما اطلاعی در مورد حقوقی که از طریق کمپ داده میشه ندارید؟
منظورتون رو دقیقا از کمپ متوجه نشدم، میشه دقیق تر توضیح بدید چه جور کمپی؟

RE: هزینه زندگی در سوئد - ماندانا.ن - 04-02-2013

وقتی که اعلام پناهندگی کنیم باید در کمپ پناهندگان بمونیم دیگه.در مورد اثر انگشتی که میگیرن در ایران اطلاعاتی دارید؟

RE: هزینه زندگی در سوئد - spt - 06-02-2013

(04-02-2013, 10:55 AM)ماندانا.ن نوشته: وقتی که اعلام پناهندگی کنیم باید در کمپ پناهندگان بمونیم دیگه.در مورد اثر انگشتی که میگیرن در ایران اطلاعاتی دارید؟
نه والا! این تاپیک در مورد هزینه هست نه اثر انگشت و به طور کلی هم بنده بیشتر به مسایل دانشجویی مطلع هستم تا این مسایل...
امیدوارم بتونید جوابتون رو پیدا کنید..

RE: هزینه زندگی در سوئد - barvos - 09-04-2013

سلام . من از طریق سرمایه گذاری اقدام کردم. 13 مارچ امسال ( 2013 )پروندم فرستاده شده به اداره مهاجرت .  تمام مدارکم کامله . حتی پرینت حساب بانکی خارج از کشور هم خواستن که بهشون دادم . فقط گفتن تاریخ انقضای پاسپورتت نزدیکه که دو روز قبل اقدام کردم و فکر کنم تا دو هفته برسه دستم که باید ببرم سفارت . سوالم این بود که آیا کسی میدونه تقریبا چقدر طول میکشه که جواب بدن ؟ سوال دومم اینه که میشه ظرف حداکثر دو ماه یه واحد آپارتمان یک خوابه تو استکهلم و یا گوتنبرگ پیدا کرد ؟ ( تو یکی از این دو شهر میخوام ساکن شم  ولی قبلش میخوام 15 روز تو هر کدوم بچرخم بعد تصمیم بگیرم ) . سوال سوم اینکه با 12000 تا 15000 کرون میشه راحت زندگی کرد ؟ راحت یعنی اجاره منزل خورد و خوراک ( دو سه بار در مته بیرون و بقیه خونه )تلفن اینترنت پوشاک ماهی یدو سه بار دیسکو درینک بنزین و بیمه و مالیات و عوارض ماشین ؟ حالا روزای اول ماشین زیادم مهم نیست . منزل هم نه وسط وسط شهر نه اینکه خیلی دور و حومه . یه جا که به مرکز شهر دسترسیش راحت باشه .  ممنون میشم اگه جواب بدین . ببخشید که طولانی شد .

[برش] کار در سوئد - ForeverBlue - 23-06-2013

(12-04-2013, 12:49 PM)'barvos' نوشته: یه سوال دیگه اینکه با ماهی بین 12000 تا 13000 کرون میشه زندگی نسبتا راحتی تو شهرهای استکهلم یا گوتنبرگ داشت؟ و اگه کسی مثلا 22000 تا 25000 کرون درآمد داشته باشه ( مالیات کسر بشه و اینقدر بمونه) میتونه در آینده به خرید و بزرگ کردن خانه هم فکر کنه . در کل منظورم اینه تو سوئد درآمد بالای 22000 کرون واسه یه فرد مجرد درآمد خوبیه یا خیلی خوبه یا نرماله؟

اگر موارد زیر را رعایت کنید بله (البته خیلی هم زندگی راحت و شاهانه ای نخواهد بود ولی خیلی هم سخت نخواهد گذشت)
1- فقط در حراجی ها لباس و ... بخرید (زمانی که نصف قیمت شده اند)
2- رفت و آمد بیجا (که هزینه دارد) و سفرهای بیمورد نروید
3- از فروشگاه های ارزان خرید کنید.
4- در مصرف برق شدیدا صرفه جویی کنید
5- در تلفن به ایران و ... هم حواستان  به هزینه باشد!

RE: هزینه زندگی در سوئد - ForeverBlue - 23-06-2013

(09-04-2013, 11:56 PM)'barvos' نوشته: سلام . من از طریق سرمایه گذاری اقدام کردم. 13 مارچ امسال ( 2013 )پروندم فرستاده شده به اداره مهاجرت .  تمام مدارکم کامله . حتی پرینت حساب بانکی خارج از کشور هم خواستن که بهشون دادم . فقط گفتن تاریخ انقضای پاسپورتت نزدیکه که دو روز قبل اقدام کردم و فکر کنم تا دو هفته برسه دستم که باید ببرم سفارت . سوالم این بود که آیا کسی میدونه تقریبا چقدر طول میکشه که جواب بدن ؟ سوال دومم اینه که میشه ظرف حداکثر دو ماه یه واحد آپارتمان یک خوابه تو استکهلم و یا گوتنبرگ پیدا کرد ؟ ( تو یکی از این دو شهر میخوام ساکن شم  ولی قبلش میخوام 15 روز تو هر کدوم بچرخم بعد تصمیم بگیرم ) . سوال سوم اینکه با 12000 تا 15000 کرون میشه راحت زندگی کرد ؟ راحت یعنی اجاره منزل خورد و خوراک ( دو سه بار در مته بیرون و بقیه خونه )تلفن اینترنت پوشاک ماهی یدو سه بار دیسکو درینک بنزین و بیمه و مالیات و عوارض ماشین ؟ حالا روزای اول ماشین زیادم مهم نیست . منزل هم نه وسط وسط شهر نه اینکه خیلی دور و حومه . یه جا که به مرکز شهر دسترسیش راحت باشه .  ممنون میشم اگه جواب بدین . ببخشید که طولانی شد .

آقا خونه پیدا کردن در گوتنبرگ خیلی بد و سخته. خود سوئدی ها هم اینو اذعان دارند.[img]images/smilies/sad.gif[/img]
با 12 تا 15 هزار کرون به شرط ولخرجی نکردن بله میشود.  البته به جز اجاره خانه
ماشین را بیخیال شوید با این بودجه [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: هزینه زندگی در سوئد - ForeverBlue - 23-06-2013

(21-01-2013, 11:23 AM)'ماندانا.ن' نوشته: سلام.خیلی ممنون از راهنماییتون.من و همسرم تصمیم داریم تا 5 ماه دیگه به سوئد بیایم برای زندگی.با توجه به اینکه باید در کمپ باشیم تا جواب بگیریم میخواستم بدونم میتونیم از پس هزینه زندگی بر بیایم.شما اطلاعی در مورد حقوقی که از طریق کمپ داده میشه ندارید؟

کاملا بستگی به کمپی داره که شما در آن قرار خواهید گرفت و نوع رسیدگی آنها
ممکنه در کمپی قرار بگیرید که مجبور باشید خودتان هم غذای اضافه درست کنید.
بستگی دارد به شما لباس و کفش بدهند یا نه ..
به موارد زیادی بستگی دارد. ضمنا شما نگفتین چقدر خودتان پس انداز دارید

کمک - mehrab1983 - 21-08-2013

با سلام خدمت همه ی دوستان گلم..........من قصد پناهندگی در سوئد را دارم......آیا قهرمان ورزشی بودن و یا چاپ کتاب در ایران تاثیری در آن دارد ؟ تو رو خدا هر کی اطلاعاتی داره به من ایمیل کنه .....ممنون
m.arya77@yahoo.com

RE: هزینه زندگی در سوئد - ForeverBlue - 21-08-2013

دوست عزیز
طرح این گونه مباحث (پناهندگی و ...) در حیطه فعالیتهای این فروم نیست. این قسمت از فروم (زندگی در سوئد) برای دوستانی است که میخواهند در زمینه زندگی در سوئد (در زمان دانشجویی یا پس از آن) اطلاعات کسب کنند.
در مورد سوال شما فقط این نکته را عرض کنم که برای پناهندگی باید یک کیس تشکیل دهید و در ان بتوانید اثبات کنید باقی ماندن در کشورتان برای شما خطرات و آسیبهای جانی دارد و ناچار به پناهنده شدن به کشور دیگری دارید