آکادمیا کافه
وضعیت بازار کار رشته ریاضی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: ریاضی و فیزیک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C-%D9%88-%D9%81%DB%8C%D8%B2%DB%8C%DA%A9)
+--- موضوع: وضعیت بازار کار رشته ریاضی (/Thread-%D9%88%D8%B6%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6%DB%8C)

وضعیت بازار کار رشته ریاضی - Pejman - 19-06-2013

در این تاپیک در خصوص وضعیت بازار کار در گرایش های مختلف رشته ریاضی بحث خواهد شد.

RE: وضعیت بازار کار رشته ریاضی - Atlas - 22-06-2013

دوستان اگر کسی درمورد بازار کار رشته های ریاضی در خارج اطلاعی داره بگه؟(مخصوصا در آمریکا)
با تشکر

RE: وضعیت بازار کار رشته ریاضی - violet11 - 10-09-2013

(22-06-2013, 04:10 PM)'Atlas' نوشته: دوستان اگر کسی درمورد بازار کار رشته های ریاضی در خارج اطلاعی داره بگه؟(مخصوصا در آمریکا)
با تشکر

در امریکا بازار کار رشته ریاضی به چند دسته تقسیم میشه که بیشتر به گرایش شما مربوط خواهد بود.

1- بچه های آمار (استاتیک) بازه ی وسیعی از مشاغل رو پیش رو دارند هم در شرکتای خصوصی هم در کارهای دولتی و هم تدریس (حتی جاهایی مثل وزارت دفاع امریکا هم همه ساله از استاتیک برای شغل انالیزور میگیره البته فقط در این مورد سیتیزنها). در این مورد گرایشهای دیگه ای مثل ریاضی مالی هم بازار خوبی دارند

2- شاخه بیو استاتیک هم بسیار تاپ هست و در مراکز تحقیقاتی مربوط به بیولوژی که گستره ی بالای در امریکا داره استخدام میشن 

3 - مشاغل صنعتی اکثراً برای شاخه های کاربردی  وجود دارند که بیشتر زمینه تحقیقاتی میتونه داشته باشه

4- و در نهایت تدریس در دانشگاه که برای همه شاخه ها وجود داره بالاخص محض . در این مورد هم تعداد پوزیشنهای سالانه قابل قبوله و در کنار اون کسانی که مشکل اقامت نداشته باشن به صورت ساعتی هم میتونن تدریس کنند که درامد بدی نداره .  (تدریس ساعتی برای یک ترم درس 3 واحدی حدود 4500 دلار در ترمه برای یک دکترا)

RE: وضعیت بازار کار رشته ریاضی - butterfly - 10-09-2013

(10-09-2013, 11:24 AM)'violet11' نوشته:
در امریکا بازار کار رشته ریاضی به چند دسته تقسیم میشه که بیشتر به گرایش شما مربوط خواهد بود.
1- بچه های آمار (استاتیک) بازه ی وسیعی از مشاغل رو پیش رو دارند هم در شرکتای خصوصی هم در کارهای دولتی و هم تدریس (حتی جاهایی مثل وزارت دفاع امریکا هم همه ساله از استاتیک برای شغل انالیزور میگیره البته فقط در این مورد سیتیزنها). در این مورد گرایشهای دیگه ای مثل ریاضی مالی هم بازار خوبی دارند
2- شاخه بیو استاتیک هم بسیار تاپ هست و در مراکز تحقیقاتی مربوط به بیولوژی که گستره ی بالای در امریکا داره استخدام میشن
3 - مشاغل صنعتی اکثراً برای شاخه های کاربردی وجود دارند که بیشتر زمینه تحقیقاتی میتونه داشته باشه
4- و در نهایت تدریس در دانشگاه که برای همه شاخه ها وجود داره بالاخص محض . در این مورد هم تعداد پوزیشنهای سالانه قابل قبوله و در کنار اون کسانی که مشکل اقامت نداشته باشن به صورت ساعتی هم میتونن تدریس کنند که درامد بدی نداره . (تدریس ساعتی برای یک ترم درس 3 واحدی حدود 4500 دلار در ترمه برای یک دکترا)

سلام دوست عزیز، میشه درمورد بازار کار گرایش های مختلف ریاضی کاربردی در آمریکا و آلمان هم یه توضیحی بدید. من گرایشم انالیز عددی هست. می خوام بدونم به غیر از تدریس در دانشگاه چه فرصت های شغلی دیگه ای برای دکتراهای ریاضی کاربردی هست؟ و میزان درامد در مقایسه با بقیه رشته ها چطوره؟ اگه لطف کنید بگید که اطلاعاتتون بر پایه چه منبعی هست هم ممنون میشم دوست دارم خودم هم تحقیق کنم. با تشکر

RE: وضعیت بازار کار رشته ریاضی - violet11 - 11-09-2013

(22-06-2013, 04:10 PM)'Atlas' نوشته: دوستان اگر کسی درمورد بازار کار رشته های ریاضی در خارج اطلاعی داره بگه؟(مخصوصا در آمریکا)
با تشکر

(10-09-2013, 06:36 PM)'butterfly' نوشته:
سلام دوست عزیز، میشه درمورد بازار کار گرایش های مختلف ریاضی کاربردی در آمریکا و آلمان هم یه توضیحی بدید. من گرایشم انالیز عددی هست. می خوام بدونم به غیر از تدریس در دانشگاه چه فرصت های شغلی دیگه ای برای دکتراهای ریاضی کاربردی هست؟ و میزان درامد در مقایسه با بقیه رشته ها چطوره؟ اگه لطف کنید بگید که اطلاعاتتون بر پایه چه منبعی هست هم ممنون میشم دوست دارم خودم هم تحقیق کنم. با تشکر

دوست خوبم
قاعدتاً اطلاعات از اینترنت و جستجو در منابع اینترنتی بدست اومده که بخش از این منابع شامل پستهای کاربران مختلف در کشورهای گوناگون و فرومهای مختلفه.

شما به عنوان مقدمه میتونید از mathjob پیدا کنید شغلهای مربوط به خودتون رو یا در گوگل عبارات mathematics , job , salary رو سرچ کنید.

اما در مورد سوال شما :
کشور آلمان : در کشور آلمان سطح دستمزد برای اساتید نسبت به امریکا خیلی پایینتره که البته این به قواعد سوسیالیستی و حفظ فاصله درامدی در طبقات مختلف بر میگرده. همونطور که ممکنه یک پزشک با 80000 یورو نزدیک باشه به شما با 50000 ، شما هم به یک معلم با 35000 نزدیک هستید. 
در حالیکه در امریکا معلمها 40-45 هزار اساتید 80-100 و پزشکان مشابه همون کار در المان بیشتر از 150000 میگیرن (البته بیشتر از اینها هم هستند متخصصان در امریکا)

امریکا: سطح درامدی برای اساتید بالا و قابل قبوله و البته ریاضی هم در زمره رشته هاییه که وضعش خوبه از نظر درامدی و تعداد پوزیشنهای استادی.

در مورد مشاغل غیر آکادمیک برای ریاضی باید بدونید که اکثر این شغلها نیازمند مدرک "دکتری ریاضی" نیستند و از این نظر باید گفت برای این مدرک پوزیشن استادی میتونه بهترین جایگاه باشه . مگر اینکه شغلی با شرایط خیلی خاص پیدا بشه (وزارت خونه ها یا شرکتهای خیلی معروف )که در آمار و بیواستاتیک معمولاً پیدا میشه و در ریاضیات کاربردی هم باید جستجو کرد با توجه به موضوع تحقیق و پژوهش مورد درخواست.

RE: وضعیت بازار کار رشته ریاضی - anamis_boy - 11-05-2015

سلام
بازار كار رشته آموزش رياضي هم مثه كاربرديه؟
به نظرتون من ك ترم ٢ ارشد هستم ، به دليل كم بودن بازار كار و بالا بردن شانس پذيرش موضوع پايان نامه رو به سمت رياضي زيستي يا مالي ببرم يا اينكه در زمينه تخصصي خودم (آموزش) كار كنم؟