آکادمیا کافه
مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+----- انجمن: روادید گردشگری آمریکا B1 و B2 (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%B4%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B1-%D9%88-B2)
+----- موضوع: مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D9%83-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%D9%8A%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-B2)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

مدارك لازم برای گرفتن ويزای توریستی امریکا (B2) - babak m - 22-05-2013

با سلام 
من براي ويزاي b2 اقدام كردم.فرم اپليكيشن پر كردم هرينه 160$ رو با كارت اعتباري پرداخت كردم.و نوبت هم گرفتم.مي خواستم ببينم چه مداركي رو براي روز مصاحبه بايد ببرم؟و چون با كارت اعتباري هرينه رو پرداخت كردم چي بايد تحويل بدم؟
با تشكر

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Babak - 23-05-2013

به غیر از پاسپورت و فرم DS-160 مدارک زیر رو همراه داشته باشید:
۱. اگر کار می‌کنید، یک نامه انگلیسی از محل کار بگیرید که درش قید شده باشه که مشغول به کار هستید، مسوولیت شما در شرکت، تاریخ شروع به کار و حقوق شما هم درش درج شده باشه.
۲. نامه بانکی که نشون بده به اندازه کافی پول در حساب‌تون دارید که از عهده مخارج سفر و اقامت در امریکا بربیایید.
۳. اگر ملک دارید، سند ترجمه شده رو همراه داشته باشید.
۴. اگر کسی براتون دعوت‌نامه فرستاده، دعوت‌نامه رو همراه ببرید.
۵. اگر ازدواج کرده‌اید و همسرتون در ایران هستند، سند ترجمه شده ازدواج رو ببرید.

اگر هزینه رو با کارت اعتباری پرداخت کردید، شماره رسید پرداخت رو همراه داشته باشید. به غیر از این فکر نمی‌کنم نیازی به مدرک خاصی باشه و قاعدتا خود سفارت باید در سیستمش داشته باشه که شما هزینه رو پرداخت کرده‌اید.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - babak m - 23-05-2013

كلا چند بار بايد به سفارت مراجعه كنم(مصاحبه و دادن پا سپورت و پيك اپ و...) و چند روز طول مي كشه تا ويزا اماده بشه؟

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Babak - 23-05-2013

یک بار که باید برای مصاحبه مراجعه کنید. اگر با درخواست شما موافقت بشه معمولا می‌فرستند برای کلیرنس. کلیرنس حدود ۱ الی دو ماه طول می‌کشه ولی خیلی حساب و کتاب نداره و گاهی ممکنه چندین ماه هم طول بکشه. بعد از این که کلیرنس شما اومد، باید مجدد مراجعه کنید و پاسپورت رو تحویل بدید. بعد اون‌ها پاسپورت رو ظرف یکی دو روز با پست به شما بر می‌گردونند.

اگر خیلی خوش شانس باشید ممکنه کلیرنس نخورید و همون روز مصاحبه پاسپورت رو از شما بگیرند و بعد از زدن ویزا ظرف یکی دو روز براتون بفرستند. در این صورت همون یک بار رو مراجعه می‌کنید.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - elgl - 23-11-2013

سلام دوستان. وبسایت http://www.immihelp.com/ قسمت Visitors Visa اطلاعات خیلی مفیدی داره . کلی هم نمونه نامه دعوتنامه، نامه حساب بانکی، نامه کارفرما و ... داره. امیدوارم برای شما هم مفید باشه.
یک سوال هم دارم ممنون میشم کسی جوابمو بده من و همسرم از طریق دعوتنامه دایی ام برای ویزای توریستی B2 اقدام کردیم و  غیر از مدارک کار و آپارتمان شخصی و.. دو تا حساب بانکی ارزی جمعا به ارزش 60000 دلار داریم. می خواستم بدونم همونو پرینت بگیریم یا به حساب ریالی تبدیل کنیم و بعد پرینت بگیریم. آخه یه وکیلی بهم گفته حساب ارزی به معنی اینه که شما در نهایت قصد مهاجرت دارین! البته لازم بذکر است سال قبل برادرم که سیتی زن آمریکاست برای من فرم درخواست گرین کارت از سایت USCIS پر کرده و منم receipt number از سایت مذکور دریافت کرده ام ولی پروسه بررسی آن بیش از 10 سال طول میکشد.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - M1KE - 23-11-2013

در مورد ویزاهای بازدیدکنندگان در این قسمت از این سایت دولتی آمریکا هم که حالت رسمی تری داره اطلاعاتی رو داده که مطالعه اونها بد نیست.

در مورد پاسخ پرسشتون در کل در مورد ویزاهای بازدیدکنندگان چون موقتی هستند و فرض بر این هست که فرد موردنظر از آمریکا برخواهد گشت داشتن وابستگی اجتماعی٬ فرهنگی٬ اقتصادی و غیره به کشور خودش (در اینجا ایران) خیلی مهم هست. برای این کار هم می‌بایست اموالی رو بهشون نشون بدهید که نقدپذیری پایینی داشته باشند (مثل ملک و شرکت و غیره) و/یا شغلی که درآمد خوبی داشته باشه و به خاطر اون احتمال برگشتن وجود داشته باشه و/یا همسر یا فرزندی که شما را همراهی نکنه و به خاطر ایشون برگردید.

گذاشتن پول زیاد در حساب چه از نوع ارزی و چه از نوع ریالی اتفاقا نشون میده که شما هزینه کافی برای ماندن را دارید و با توجه به اینکه کاملا نقد و به راحتی قابل انتقال هست نمی تونه به عنوان Social Tie مورد استفاده قرار بگیره و اثر منفی اون بیشتر هست. شما می بایست فقط برای اینکه نشون بدین هزینه های مدت موردنظر رو می تونید پوشش بدهید در حدود ۱۰ هزار دلار یا معادل ریالی اون Bank Statement بگیرید و بردن نامه بانکی برای مبالغ خیلی زیاد برای این نوع ویزا نکته منفی به حساب خواهد اومد.

در کل با توجه به اینکه شما و همسرتون هر دو با هم می خواهید بروید و یکی از شما نمی مونه و همین طور قبلا درخواست مهاجرت به آمریکا را دادین قدری شانستون برای گرفتن ویزای بازدیدکنندگان پایین هست ولی به هر حال می‌تونید با نشون دادن سند ملک و مواردی از این دست که به راحتی قابل نقد کردن و انتقال به آمریکا نباشند نشون بدین که برخواهید گشت و در مصاحبه هم طوری صحبت کنید که نشون بدین شرایط کاری و شغلی و زندگی خوبی در ایران دارید و فقط به طور موقت قصد دارید به آمریکا بروید. موفق باشید.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - آفرینش - 16-12-2013

همگی واردین و شاید سوال من مسخره بیاد
1حداقل پولی که باید در حساب باشه چقدره؟
2 من و پسر زیر 3 سالم بدون همسرم و دعوت نامه از خاله ام که ستیزن هست داریم و سفر به اسپانیا و ایتالیا و کشورای آسیایی داشتیم ولی 2دفعه ریجکت شنگن در اضاع بد سیاسی داشتیم ازم دلیل پرسیدن فقط کاغذ را نشان دهم یا نه چی بگم؟

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Babak - 17-12-2013

(16-12-2013, 07:58 PM)'آفرینش' نوشته: همگی واردین و شاید سوال من مسخره بیاد
1حداقل پولی که باید در حساب باشه چقدره؟
2 من و پسر زیر 3 سالم بدون همسرم و دعوت نامه از خاله ام که ستیزن هست داریم و سفر به اسپانیا و ایتالیا و کشورای آسیایی داشتیم ولی 2دفعه ریجکت شنگن در اضاع بد سیاسی داشتیم ازم دلیل پرسیدن فقط کاغذ را نشان دهم یا نه چی بگم؟

۱. سفارت امریکا حداقل مشخصی رو تعیین نکرده است. شما باید نشون بدید که از پس هزینه‌های سفر و اقامت در امریکا برمیاد. در نتیجه به نظر من چیزی در حدود ۱۰ الی ۲۰ هزار دلار می‌تونه رقم مناسبی باشه.

۲. اگر مشکل خاصی در پرونده شما نبوده و صرفا به خاطر مشکلات عمومی‌ای که ایرانی‌ها برای گرفتن ویزا دارند رد شده باشید، نباید مشکل خاصی براتون به وجود بیاد. البته احتمالا ازتون بپرسند که چرا رد شدید و شما هم پاسخی که از سفارت در مورد دلایل رد شدن‌تون گرفتید رو بهشون بگید.
ضمنا حتما ترجمه سند ازدواج‌تون رو ببرید که نشون بدید همسرتون در ایران می‌مونند. باقی موندن ایشون در ایران به گرفتن ویزای شما کمک خواهد کرد.

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - آفرینش - 17-12-2013

سند ازدواج و شناسنامه ها
2 تا سند ازدواج ملکی یکی مربوط به همسرم یکی خودم
پروانه مطب و کارت نظام پزشکی شوهرم و آیا دست نوشته و بیمه شوهرم لازمه؟
اگر دو حسابمون که خوب کار کرده یه روزه 150 م پر کنیم کافیه؟
پسرم پاسپورت جدا داره آیا لازمه که اجازه باباش رو نشون بده؟

راستش من دو روزه تصمیم گرفتم اقدام کنم و همه کارارو دوروزه انجام دادم که وقتم واسه 30 دسامبر هست و هفته دیگه 5شنبه مسافرم تازه فهمیدم چه کاری کردم اگر منو واسه جمع آوری مدارک راهنمایی کنین ممنون میشم

RE: مدارك لازم براي گرفتن ويزايB2 - Babak - 17-12-2013

(17-12-2013, 04:57 PM)'آفرینش' نوشته: سند ازدواج و شناسنامه ها
2 تا سند ازدواج ملکی یکی مربوط به همسرم یکی خودم
پروانه مطب و کارت نظام پزشکی شوهرم و آیا دست نوشته و بیمه شوهرم لازمه؟
اگر دو حسابمون که خوب کار کرده یه روزه 150 م پر کنیم کافیه؟
پسرم پاسپورت جدا داره آیا لازمه که اجازه باباش رو نشون بده؟
راستش من دو روزه تصمیم گرفتم اقدام کنم و همه کارارو دوروزه انجام دادم که وقتم واسه 30 دسامبر هست و هفته دیگه 5شنبه مسافرم تازه فهمیدم چه کاری کردم اگر منو واسه جمع آوری مدارک راهنمایی کنین ممنون میشم

من اگر جای شما باشم هر مدرکی که نشون بده شوهر شما با این سفر مشکلی نداره رو همراه خودم می‌برم. یکی از مسائلی که سفارت بهش تا حدودی حساسه، اینه که گاهی زن و شوهر‌ها با هم اختلاف پیدا می‌کنند و به خاطر قوانین خاص ایران در مورد حضانت فرزند، مادر تصمیم می‌گیره که بچه رو از ایران خارج کنه و برنگرده. به همین خاطر سفارت در این مورد گاهی مشکوک می‌شه و خوبه که شما اگر می‌تونید نامه‌ای از همسرتون همراه داشته باشید که نشون بده ایشون مشکلی با خروج فرزندشون ندارند و شماره تماس و غیره درش باشه تا اعتمادسازی بشه.
سندهای ملکی رو هم همراه داشته باشید. پروانه مطب همسر و غیره ضروری نیست، اما باز برای محکم‌کاری می‌تونید همراه داشته باشید که احیانا اگر در مورد نادر خواسته شد، همراه‌تون باشه.
در مورد حساب هم، نشون دادن ۱۵۰ میلیون یا حدود ۵۰ هزار دلار کافیه، اما لزومی هم نداره. افراد مختلف در مورد نامه بانکی تجربه‌های مختلفی رو دیده‌اند. گاهی وقتی رقم حساب بانکی خیلی بالا بوده، سفارت احساس کرده که این رقم چندان صادقانه نیست و اثر معکوس گذاشته و گاهی هم هیچ مشکلی نبوده. به همین خاطر نمی‌شه با اعتماد گفت که چه مبلغی مناسبه، اما به نظر من اگر بتونید حداقل حدود ۲۰ هزار دلار رو نشون بدید خوب خواهد بود.