آکادمیا کافه
داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش (/Thread-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - Pejman - 05-08-2013

دوست عزیز واقعیتش به نظر من دست شما برای اپلای خیلی باز نیست و بهتره از اپلای کردن تو کشورهایی که حساسیت روی زمینه کاری وجود داره خودداری کنید. شما حتی اگر مقاله هم ندید، باز هم ازتون در مورد تز ارشدتون سوال می شه و به هر حال چاره ای ندارید که در رزومه تون عنوانش کنید. بنابراین توصیه من اینه که کلاً زمینه کاری تون رو عوض کنید، و بعد هم در انتخاب کشور دقت کنید. برای استرالیا و آمریکا به نظرم کلاً بیخیال بشید بهتره. شاید بعضی کشورهای اروپایی از نظر سخت گیری راحت تر باشند. کانادا هم فکر می کنم کمی حساس باشه. باز تا نظر دوستان دیگه چی باشه.

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - Saeid - 05-08-2013

(05-08-2013, 12:09 AM)'morishadmehr' نوشته:
با سلام خدمت شادزی عزیز و سایر دوستان؛
من هم مشکلی شبیه به این دوستمون (corno) دارم.
ارشد مکانیک (ساخت و تولید) دارم و میخوام برای دکترا از آمریکا اقدام کنم. به خاطر سوابقی که دارم، هنوز هیچ اقدامی برای انتشار مقاله، CV، توصیه نامه و ... نکرده ام. از این به بعد هر کاری قرار باشه انجام بدم، کاملا بستگی به مشاوره های شما دوستان عزیز داره. و اما سوابقی که در گرفتن ویزا و پروسه کلیرنس نگرانم کرده و امکان بازگشت و جبران ندارم:
1-لیسانس مکانیک (جامدات) از دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان!
2- پایان نامه ارشدم شبیه سازی کامپیوتری رفتار جلیقه های ضد گلوله نانو سرامیک-کامپوزیتی هست که در واقع برخورد گلوله واقعی با جلیقه رو شبیه سازی و تحلیل نرم افزاری کرده ام. البته من ارشد ساخت و تولید دارم از آزاد علوم تحقیقات تهران. ولی استاد راهنما و استاد مشاور اولم از دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران بوده اند!!
3- برای سربازی 16 ماه کسر خدمت از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح گرفته ام که بخشی از این کسری بابت پروژه ارشد، و بخش دیگر بابت انجام پروژه در دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران در رابطه با ساخت یک نوع جلیقه ضد گلوله منعطف نانو کامپوزیت پلیمری بوده که البته نمونه آزمایشگاهی اولیه از اون ساخته شده و جلیقه در معنای محصول نهایی نیست و خیلی کار داره تا محصول شدن. 5 ماه باقی مونده خدمتم رو در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا گذروندم. اونجا رو ساخت یک همزن مکانیکی کار می کردیم.
4- اگه قرار به ارائه مقاله ISI باشه، که برای گرفتن پذیرش با فاند از آمریکا با توجه به معدل 14.5 و 15 لیسانس و فوق لیسانس لازم به نظر میاد، همونطور که ملاحظه فرمودید همه پروژه هایی که تا حالا انجام دادم کاربرد نظامی داره. ضمن این که در بین اسم نفرات مقاله، اساتید مالک اشتر خواهند بود!![img]file:///F:/DOCUME~1/mory/LOCALS~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/img]
5- در  توصیه نامه فقط این اساتید هستن که منو میشناسن و حاضرن توصیه نامه بدن!![img]file:///F:/DOCUME~1/mory/LOCALS~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif[/img] نوشتن CV هم که با این سوابق جالب به نظر نمیاد!
حالا شما با این شرایط بفرمایین من چه کنم؟ نگرانی اصلیم تو رد شدن پروسه ویزا و کلیرنس هست. آیا با این شرایط می تونم امیدی داشته باشم یا نه؟ اینم بگم که قصد رفتنم جدیه و اگه نتونم برم دپرس میشم!
از دوستای گلم خواهش میکنم راه حل ها و مشاوره های ارزشمندشونو طبق همین ترتیب شماره هایی که نوشتم ارائه بدن. ببخشید زیاد شد. مرسی

منم فکر میکنم استرالیا و کانادا و آمریکا رد جدی نگیرید. میتونید اپلای کنید و حتی ممکنه شانس بیارید و ویزا بگیرید ولی روش اصلا حساب باز نکنید. ضمینه کاری خودتون رو عوض کنید و از استادایی ریکام بگیرید که مالک اشتر نیستن. مهم نیست که استاد راهنماتون نیستن. از مالک اشتر ریکام نگیرید به نظر من کلا. توی cv هم از استادای غیر ملاک اشتری نام ببرید. 

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - Shahrouz - 05-08-2013

درود
به نظر من شما می تونید در مقاله خودتون به کاربرد نظامی اون محصول پلیمری که فرمودید اشاره نکنید و بیشتر کار رو روی امکان پذیری استفاده از اون قطعه به عنوان یک ساختار مستحکم در برابر ضربه یا چیزی مانند این معرفی کنید(کاربرد صنعتی). 
کارتون برای استرالیا بسیار سخت هست و من با توجه به جو حاکم اصلا استرالیا رو بهتون توصیه نمی کنم. پروژه هایی در اینجا دچار تحریم هستند که برای کسی که در ایران هست باورنکردنیه. 
من کشورهایی مثل ایتالیا، سوئیس، فرانسه یا آلمان رو بهتون پیشنهاد می کنم. اگر در امر اپلای جدی هستید می تونید یک مدت کوتاهی صبر کنید با گروههای دیگر هم کار کنید و به این صورت و در این بازه زمانی هم به دامنه فعالیت خودتون بیافزایید، هم مقالات بیشتری ارائه کنید و در نهایت امر ریکامندیشن های مناسبتر از اساتیدی موجه تر (برای ویزا) بگیرید. گاهی اوقات یک سال دیرتر اقدام کردن شانس شما رو برای این موضوع به شدت افزایش می ده. ضمن اینکه شرایط خوبی هم برای اپلای ندارید در  حال حاضر. نه از نظر مقاله و نه از نظر زبان. 
شاد باشید

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - shirpak - 13-12-2014

راستش میخواستم بدونم اگر کسی ارشدش رو تو یکی از دانشگاه های ایران که مال وزارت دفاع یا سپاه هست، مثل مالک اشتر یا امام حسین بخونه، واسه گرفتن پذیرش تو مقطع دکترا از دانشگاه های فرضا آمریکا یا .... مشکلی براش پیش نمیاد؟

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - Andre - 13-12-2014

(13-12-2014, 09:53 PM)'shirpak' نوشته:
راستش میخواستم بدونم اگر کسی ارشدش رو تو یکی از دانشگاه های ایران که مال وزارت دفاع یا سپاه هست، مثل مالک اشتر یا امام حسین بخونه، واسه گرفتن پذیرش تو مقطع دکترا از دانشگاه های فرضا آمریکا یا .... مشکلی براش پیش نمیاد؟

بنظرم دوستانی که تجربه واقعی مشابه شما رو داشتند در پستهای قبل همین مسائل رو عنوان کردند و پاسخ های خوبی هم موجود هست. با مرور این تاپیک جواب سوالتون رو پیدا می کنید.

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - flutt - 05-03-2015

سلام
من امریه دانشگاه امام حسین برام درست شده ولی میخوام بعد از خدمت خارج از کشور ادامه تحصیل بدم. به نظرتون با توجه به اینکه محل خدمت روی کارت پایان خدم ثبت میشه امکان داره محل خدمتم باعث بشه که بهم وبزا ندن؟ به نظرتون امریه رو بگیرم؟ من تا شنبه باید تصمیم بگیرم. ممنون میشم اگر جواب بدین.

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - Andre - 05-03-2015

(05-03-2015, 05:22 AM)'flutt' نوشته: سلام
من امریه دانشگاه امام حسین برام درست شده ولی میخوام بعد از خدمت خارج از کشور ادامه تحصیل بدم. به نظرتون با توجه به اینکه محل خدمت روی کارت پایان خدم ثبت میشه امکان داره محل خدمتم باعث بشه که بهم وبزا ندن؟ به نظرتون امریه رو بگیرم؟ من تا شنبه باید تصمیم بگیرم. ممنون میشم اگر جواب بدین.

اطلاعاتی این چنینی رو تو خود کارت ثبت میکنند. البته فکر نکم برای کسی که کنجکاو باشن، خواندن اطلاعات داخل کارت کار سختی باشه. به هر صورت اگر محل خدمتی بهتری سراغ دارید، از همین الان با شک و تردید پیش نرید. البته این نکته هم باید ذکر کرد که کسانی بودن که به عنوان همکار در این مراکز فعالیت داشتند و بعدها پذیرش گرفتند و رفتند. تصمیم گیری با خودتونه.

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - MaMi - 05-03-2015

(05-03-2015, 05:22 AM)'flutt' نوشته: سلام

دوست من، روی کارت پایان خدمت شما، هیچ اسمی از محل خدمت شما ذکر نخواهد شد. بنابراین اگر خودتون اشاره ای نداشته باشید، هیچ راهی برای سفارت وجود نداره که متوجه بشه، شما کجا خدمت کردید. مگر اینکه سفارت ها به پایگاه داده سازمان نظام وظیفه دسترسی داشته باشند، که بعید میدونم! ولی اگر جای دیگه ای رو میتونید برای خدمت انتخاب کنید، شاید بهتر باشه، اون گزینه ها رو در نظر بگیرید.

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - flutt - 06-03-2015

(05-03-2015, 09:48 PM)'MaMi' نوشته:

دوست من، روی کارت پایان خدمت شما، هیچ اسمی از محل خدمت شما ذکر نخواهد شد. بنابراین اگر خودتون اشاره ای نداشته باشید، هیچ راهی برای سفارت وجود نداره که متوجه بشه، شما کجا خدمت کردید. مگر اینکه سفارت ها به پایگاه داده سازمان نظام وظیفه دسترسی داشته باشند، که بعید میدونم! ولی اگر جای دیگه ای رو میتونید برای خدمت انتخاب کنید، شاید بهتر باشه، اون گزینه ها رو در نظر بگیرید.

ممنون از پاسختون. شما میدونید آیا سفارت آلمان در مورد محل خدمت و این جور چیزا سوال میکنه یا نه؟

RE: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - Shihan - 06-03-2015

(06-03-2015, 07:50 PM)'flutt' نوشته:
ممنون از پاسختون. شما میدونید آیا سفارت آلمان در مورد محل خدمت و این جور چیزا سوال میکنه یا نه؟

خیر. حداقل تا ده  سال قبل که چیزی در این خصوص سوال نمیکردن و نپرسیدن.