آکادمیا کافه
معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها (/Thread-%D9%85%D8%B9%D9%86%DB%8C-%D8%AC%D9%85%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%A8%E2%80%8C%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)

معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها - مروارید - 13-05-2013

سلام
عذر میخوام در مورد این جمله راهنمایی میخواستم که  آیا برای نمره آیلتس به طور کلی 6 را میپذیرند و یا در هر اسکیل ،باید نمره 6 کسب شود؟   

Minimum score of 6 .0 is requred for admission to a graduate prgram. however, individual programs  may require higher scores,  applicants are advised to review program-specific requirements.
پیشاپیش تشکر میکنم از راهنماییتون

RE: واژه‌نامه پذیرش - blur - 13-05-2013

نه منظورش نمره کله (مگه اینکه توضیح دیگه هم داده باشه)...منتها گفته ممکنه هر برنامه ای نمره جداگانه ای بخواد...

RE: معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها - sepinaz - 06-02-2015

این قسمتی که bold کردم معنیش چیه؟ یهنی چند واحد آخر باید معدل حداقل 3 از 4 باشه؟
You must have an undergraduate grade point average of at least 3.0 on a 4.0 point scale, over the last 20 half courses to apply

RE: معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها - M1KE - 06-02-2015

اگر بخواهیم با مدرک های ایرانی معادلسازی کنیم full course درسی میشه که هر هفته دست کم 3 ساعت داشتین و half course درسی میشه که نصف اون بوده. تا اونجایی که من اطلاع دارم 20 درس کامل معادل 120 واحد و 20 درس نیمه معادل 60 واحد میشه و در اینجا هم از شما خواسته که معدل 60 واحد پایانی رو حساب کنید که تقریبا معادل معدل 2 سال آخر میشه و اغلب دانشگاه ها به این دو شکل بیان می کنند.

(06-02-2015, 03:24 PM)'sepinaz' نوشته: این قسمتی که bold کردم معنیش چیه؟ یهنی چند واحد آخر باید معدل حداقل 3 از 4 باشه؟
You must have an undergraduate grade point average of at least 3.0 on a 4.0 point scale, over the last 20 half courses to apply

RE: معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها - sepinaz - 09-02-2015

تو یه قسمتی از سایت دانشگاه کلگری در مورد اعمال استثنا برای GPA نوشته:
Exceptions to the GPA requirements may be considered for students with either:
  • Demonstrated research excellence; or
  • GRE General scores of at least 600 verbal and 750 quantitative and either 720 analytical (old test format) or 5.5 (new test format).
این یعنی اینکه با فرمت جدید آزمون نمره ی VERBAL و QUANTITATIVE باید حداقل چقدر باشه؟

RE: معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها - M1KE - 09-02-2015

باید در وربال دست کم ۱۶۰ و در ریاضی دست کم ۱۵۹ بیارین. این فایل رو نگاه کنید. آوردن  ۱۶۰ در ریاضی برای دانشجویان مهندسی ایرانی معمولا زیاد سخت نیست ولی ۱۶۰ وربال سخته. هر چند غیر ممکن نیست. نمره ۵.۵ در بخش نوشتاری هم مثل قبلی سخته و بیشتر دانشجوها حدود ۳/۵ تا ۴ میارن. در هر حال تلاش خودتون رو بکنید.

RE: معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها - M1KE - 09-02-2015

البته در متن اشاره کرده اگر بتونید یکی از دو شرط موردنظر رو برآورده کنید از شرط معدل معاف خواهید شد که شرط دوم داشتن سوابق پژوهشی مستند هست. در عمل با داشتن یکی دو تا مقاله ISI در زمینه ای که استاد موردنظرتون کار می کنه می تونید از این شرط استفاده کنید. حتی دانشگاه هایی هم که رسما به این موضوع در وبسایتشون اشاره نکردن وزن زیادی به توانمندی های پژوهشی شما میدن و چنین فردی رو به کسی که صرفا معدلش خوب بوده ترجیح میدن. البته به اندازه استادها سلیقه هست در انتخاب دانشجوها.

[برش] دریافت ریزنمرات و دانشنامه از دانشگاه آزاد - mojtaba16 - 09-02-2015

با سلام
یکی از دانشگاهها این مدارک رو از من خواسته:
- Grade records for all years of all attended universities, at undergraduate (BS) and graduate (MS) levels
- Diplomas, as far as already available
- CV
If diplomas and grades are not originally in French, German, Italian or English, please provide electronic or scanned copies of certified translations into English.
آیا منظورش ریز نمرات و دانشنامه هست ؟
بعد گفته که اپلای آن لاین هست

RE: معنی جملات در وب‌سایت دانشگاه‌ها - Andre - 10-02-2015

(09-02-2015, 09:34 PM)'mojtaba16' نوشته: با سلام
یکی از دانشگاهها این مدارک رو از من خواسته:
- Grade records for all years of all attended universities, at undergraduate (BS) and graduate (MS) levels
- Diplomas, as far as already available
- CV
If diplomas and grades are not originally in French, German, Italian or English, please provide electronic or scanned copies of certified translations into English.
آیا منظورش ریز نمرات و دانشنامه هست ؟
بعد گفته که اپلای آن لاین هست

اینطور که من متوجه شدم، در واقع همان ترجمه رسمی ریز نمرات و دانشنامه (در صورتی که دانشنامه رو دریافت کردید) مقاطع کارشناسی و ارشد هست. اسکن این مدارک رو واسشون میفرستید و بعد از بررسی، در صورتی که پذیرفته بشید، اصل مدارک رو ارسال می‌کنید.