آکادمیا کافه
سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: عمران، معماری و شهرسازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA%D9%81%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%88-%DB%8C%D8%A7-%D8%A2%D9%84%D8%A8%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-Portfolio)

صفحات 1 2 3 4 5

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - ARNAVAZ - 22-09-2014

درود فائزه جان

اگه کارات خوب و قوی هست که میشه موقعی که داری پروژه رو معرفی میکنی بعد اشاره کنی
اون زمان بخاطر وقت کم نرسیدم کامل کنم شیتها و نقشه هارو .....

همینطور در جواب دوستمون هم که گفتم میتونی : چندتا کار خوب دیگه بزاری یا اینکه همینا رو که داری کامل و قوی تر کنی بزاری

پیروز باشی

(14-09-2014, 11:41 PM)'faeze23' نوشته: سلام
دوستان یک سوال در مورد پورت فولیو دارم من رشته ام مهندسی فضای سبز هست و تو مقطع کارشناسی پروژه های خیلی عالی نداشتیم چند واحد درسی داشتیم شیت میببستیم و استاد براساس سلیقه نمره میداد درجریان اصول نمره دهی دانشگاه های ایران هستید دیگه!! مسئله اینجاست من برای درسهای طراحی همیشه نمره بالای 17 گرفتم ولی احساس میکنم کارهام در حد گذاشتن تو البوم نیست و با اینکه نمره ام بالا بوده اعتبار مدرکم زیر سوال نره؟؟
لطفا تو این زمینه راهنماییم کنید خیلی نگرانم...
ممنون

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - faeze23 - 22-09-2014

(22-09-2014, 06:43 PM)'ARNAVAZ' نوشته: درود فائزه جان
اگه کارات خوب و قوی هست که میشه موقعی که داری پروژه رو معرفی میکنی بعد اشاره کنی
همینطور در جواب دوستمون هم که گفتم میتونی : چندتا کار خوب دیگه بزاری یا اینکه همینا رو که داری کامل و قوی تر کنی بزاری
پیروز باشی

ممنون از راهنمایی تون.
یک مورد دیگه اینکه ابعاد پورتفولیوم باید حدود A4 باشه تو این مقیاس چطور نقشه هام رو بزارم 
قسمتهاییش رو معرفی کنم بزارم میشه؟یا یک اسکرین شات از پلان کلی بعد قسمتهایی که خوب کار کردم رو بزرگنمایی کنم؟؟
سوال دیگه اینکه ماکت های حجمی که واسه کلاسهای بیان تصویر میساختیم هم میتونم عکس هاش رو بزارم؟؟
رو سایت نوشته هرجیزی که نشان دهنده خلاقیت شماست شامل همه چیز و ترجیحا در زمینه های مختلف...
باید تو فتوشاپ شیت بندی کنم پرینت و صحافی کنم؟؟
ممنون

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - lavender - 18-10-2014

(14-09-2014, 11:41 PM)faeze23 نوشته: سلام
دوستان یک سوال در مورد پورت فولیو دارم من رشته ام مهندسی فضای سبز هست و تو مقطع کارشناسی پروژه های خیلی عالی نداشتیم چند واحد درسی داشتیم شیت میببستیم و استاد براساس سلیقه نمره میداد درجریان اصول نمره دهی دانشگاه های ایران هستید دیگه!! مسئله اینجاست من برای درسهای طراحی همیشه نمره بالای 17 گرفتم ولی احساس میکنم کارهام در حد گذاشتن تو البوم نیست و با اینکه نمره ام بالا بوده اعتبار مدرکم زیر سوال نره؟؟
لطفا تو این زمینه راهنماییم کنید خیلی نگرانم...
ممنون

شما همه ی کارهاتون رو بذارید. نگران اعتبار مدرک وغیره هم نباشید.

پورتوفولیو - eliha1 - 17-02-2015

سلام خسته نباشید
برای بورسیه گرفتن توی رشته ی معماری یکی از فاکتورهای رزومه پورتوفولیوی مناسب هست میشه کسانی که اطلاع دارن راجع به پورتوفولیو توضیحاتی بدن؟که چگونه هست؟کارها باید به چه شکلی باشد؟البوم بشه کارها؟توی شیت؟شیتهای یکسان؟یا باید از کارها عکس بندازیم بذاریم داخل آلبوم؟و اینکه اگه کارا توی مقوا پرینت شده باید کل پورتوفولیو مقوا باشه و همه ی کارها رو مقوا کشیده شده باشه؟یا کارهای کدی رو پرینت بگیریم؟راندو شده باشه کارها؟و چگونه باید پورتوفولیو رو به دانشگاه فرستاد یعنی با ایمیل و اسکن و... یا پست؟لطفا اگه کسی میدونه توضیحاتی بده که هم من وهم افرادی مثل من که سر در گمن بدونن چکار باید بکنن ,ببخشید اگه سوالاتم پیش پا افتاده و ابتدایی هست ولی من اصلا نمیدونم چطور باید کارهامو جمع کنم لطفا کمکم کنید,ممنون میشم

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - eliha1 - 18-02-2015

(22-09-2014, 06:43 PM)ARNAVAZ نوشته: درود فائزه جان

پیروز باشی

سلام منم مشکلم همین هسست امانمیدونم کارامو چکار کنم راستیی کارا ک اسکیسهای دوره ی هنرستان هم بذارم ؟میدونین که هنرستان مثلا ا
به ما پلان میدادن می‌گفتند نما و برش و غیره بکشیم دو سه تا هم پروژه داشتبم یک ویلا و یک اپارتمان و کارای هنرههای تجسمی هم بذارم؟

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - faeze23 - 19-02-2015

(18-02-2015, 02:51 PM)eliha1 نوشته: سلام منم مشکلم همین هسست امانمیدونم کارامو چکار کنم راستیی کارا ک اسکیسهای دوره ی هنرستان هم بذارم ؟میدونین که هنرستان مثلا ا
به ما پلان میدادن می‌گفتند نما و برش و غیره بکشیم دو سه تا هم پروژه داشتبم یک ویلا و یک اپارتمان و کارای هنرههای تجسمی هم بذارم؟

سلام دوست عزیز
راستش من سرچی که تو نت کردم افراد پذیرش گرفته همه کارهاشون رو گذاشته بودن و توضیح داده بودن که این مال چی بوده ولی خودم هم هنوز پورتفولیو نفرستادم

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - eliha1 - 03-03-2015

سلام دوستان خسته نباشيد اينجا كسي هست كه بدونه كاراي پورتوفوليو در چه سطحي باشه خوبه؟اگه ميشه كارامونو بهشون نشون بديم كه بگن خوبه يا نه؟راستش ميدونم زحمت ميشه و با عرض شرمندگي اين درخواستو دارم اما واقعا نميدونم اين كارام بدرد پورتوفوليو ميخوره يا نه، اگه كسي بتونه راهنمايي كنه واقعا ممنون ميشم،كارامون بايد A3 باشه؟

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - faeze23 - 03-03-2015

(03-03-2015, 03:23 PM)eliha1 نوشته: سلام دوستان خسته نباشيد اينجا كسي هست كه بدونه كاراي پورتوفوليو در چه سطحي باشه خوبه؟اگه ميشه كارامونو بهشون نشون بديم كه بگن خوبه يا نه؟راستش ميدونم زحمت ميشه و با عرض شرمندگي اين درخواستو دارم اما واقعا نميدونم اين كارام بدرد پورتوفوليو ميخوره يا نه، اگه كسي بتونه راهنمايي كنه واقعا ممنون ميشم،كارامون بايد A3 باشه؟

سلام دوست عزیز
در حقیقت تنها کسی که میتونه در این زمینه نظر بده دانشگاه مقصده.ابعاد کارهم باید از روی سایت دانشگاه چک کنید.
تو اینتر نت نمونه های پورتفولیو سرچ کنید ببینید تو رشته شما در چه سطحی کار کردند,
کلا سعی کنید در زمینه های مختلف کارکنید و مرتحل مختلف کار رو بزارید تو پورتفولیو تون,
شاد و پیروز باشید

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - eliha1 - 03-03-2015

(03-03-2015, 05:01 PM)faeze23 نوشته: سلام دوست عزیز
در حقیقت تنها کسی که میتونه در این زمینه نظر بده دانشگاه مقصده.ابعاد کارهم باید از روی سایت دانشگاه چک کنید.
تو اینتر نت نمونه های پورتفولیو سرچ کنید ببینید تو رشته شما در چه سطحی کار کردند,
کلا سعی کنید در زمینه های مختلف کارکنید و مرتحل مختلف کار رو بزارید تو پورتفولیو تون,
شاد و پیروز باشید

سلام مرسی از پاسختون
بله دانشگااه باید نظر بده اما راستش من واسم خیلی بورسیه گرفتن مهمه و فقط یک سال و نیم دو سال وقت دارم برای همین باید حتما کارام خیلی باشه تا بتونم بورسیه بگیرم اما نمیدونم الان کارام خوب هستن یا نه
ابعاد کارارو میزنه سایت دانشگاه؟من خیلی گشتم سایتاشونو اما راستش چیزی پیدا نکردم و منم درحال حاضر زبانم خوب نیست و دارم کلاس میرم تا بتونم آیلتس بگیرم ممنونم که بهم گفتید یکبار دیگه چک میکنم فقط توی کدوم قسمت میذارن ؟admissionشما فارسی برای پورتوفولیوسرچ میکنید نمونه کار میاره؟من سرچ کردم چیزی نیاورد وببخشید زیاد سوال پرسیدم
ممنونم

RE: سوالات در مورد پورتفولیو یا آلبوم کار (Portfolio) - faeze23 - 03-03-2015

(03-03-2015, 08:00 PM)eliha1 نوشته: سلام مرسی از پاسختون
بله دانشگااه باید نظر بده اما راستش من واسم خیلی بورسیه گرفتن مهمه و فقط یک سال و نیم دو سال وقت دارم برای همین باید حتما کارام خیلی باشه تا بتونم بورسیه بگیرم اما نمیدونم الان کارام خوب هستن یا نه
ابعاد کارارو میزنه سایت دانشگاه؟من خیلی گشتم سایتاشونو اما راستش چیزی پیدا نکردم و منم درحال حاضر زبانم خوب نیست و دارم کلاس میرم تا بتونم آیلتس بگیرم ممنونم که بهم گفتید یکبار دیگه چک میکنم فقط توی کدوم قسمت میذارن ؟admissionشما فارسی برای پورتوفولیوسرچ میکنید نمونه کار میاره؟من سرچ کردم چیزی نیاورد وببخشید زیاد سوال پرسیدم
ممنونم

نمیدونم رشته تون چیه ولی اگر معماریه
Architecture portfolio for master students
مثلا اینطوری سرچ کنید,ابعاد معمولا A3 یا A4 هست
اگر نگفتن واسشون مهم نیست
توی پورتفولیو باید چندتاپروژه از انالیز تا مقاطع تو شیت های مختلف بزارید
رو سایت دانشگاههای استرالیا خوب توضیح داده
بعضی دانشگتهها فقط شیت نمیخان بلکه نمونه کار عکاسی,نقاشی,موسیقی یا هرکار هنری و خلاق دیگه رو ازتون میخان