آکادمیا کافه
فایل صوتی اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+----- موضوع: فایل صوتی اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! (/Thread-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%DB%8C%D9%87-%D9%84%D9%87%D8%AC%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%81%D9%84-%D8%A7%D8%B6%D8%A7%D9%81%D9%87-%D8%B4%D8%AF)

اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! - ahmadpashaei - 07-05-2013

با سلام به همه دوستان
Native-speaker English Accents
از ابتدای مارس 2013 بخش های Listening & Speaking تافل لهجه های بومی جدیدی غیر از لهجه های آمریکای شمالی رو هم در بر گرفته است. شما ممکنه لهجه هایی از استرالیا، نیوزلند، و پادشاهی متحد انگلستان (همون انگلستان، ولز، اسکاتلند، و ایرلند شمالی) بشنوید.
ETS این لهجه ها رو به این خاطر اضافه کرده که بتونه بهتر لهجه های بومی دیگه در زبان انگلیسی رو که یک خارجی ممکن است هنگام تحصیل در خارج بشنود، بازتاب بده.

دانلود نمونه های خود ETS - ahmadpashaei - 07-05-2013

در زیر نمونه هایی شبیه به آنچه ممکن است بشنوید آپلود کردم برای راحتی کار:
Listening Section
Listen to a talk about the greenhouse effect (MP3). The lecturer is from Great Britain.
Speaking Section:
در این بخش شما فقط در سوال های 1 و 2 از شش سوال معمول بخش speaking ممکن است سوالات با لهچه غیر آمریکای شمالی بشنوید. مثلا دو نمونه رو (یک نمونه برای هر کدوم از سوالات یک و دو ) آپلود کردم که میتونید بشنوید: منبع: سایت ETS

RE: اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! - فرید - 08-05-2013

این توضیح اضافه می کنم برای دوستایی که امتحانشون نزدیک و ممکن با این اطلاعیه نگران عدم آمادگی برای این لهجه باشند. در اول مارچ که این اطلاعیه در سایت ETS گذاشته شد در امتحان 16 مازچ برای اولین بار لهجه های استرالیایی و نیوزلندی در امتحان امد ولی بخاطر اعتراض های فراوان، ETS رسما اعلام کرد که این لهجه آزمایشی بوده و در نمره تاثیر نداره و فعلا در حال بررسی این مسئله هستند. بعد از ان در مورد قسمت اسپیکینگ تاکید کرد فقط برای سوال 1 و 2 اینکار انجام میشه که داوطلبا صورت سوال میبینن و مشکلی با این لهجه ها نخواهند داشت.

RE: اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! - ahmadpashaei - 09-05-2013

من در سایت ets چیزی مبنی بر حذف لهجه ها از listening نخوندم اصلا!! من ترجمه رو گذاشتم و نوشته بود که دلیل لین کارشون چیه (از پست بالاییم بخونید).شما اگر اینو دیدین میشه متن رو بذارید لطفا؟
البته اصلا جای نگرانی نیستا،فقط به عنوان خبر اینو گذاشتم وگرنه کسی که انگلیسی بلد باشه خلاصه می فهمه دیگه.حالا یکمی هم تمرین روی بریتیش بکنه بهترم هست.[img]images/smilies/cool.gif[/img]

RE: اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! - فرید - 09-05-2013

(09-05-2013, 01:56 AM)'ahmadpashaei' نوشته: من در سایت ets چیزی مبنی بر حذف لهجه ها از listening نخوندم اصلا!! من ترجمه رو گذاشتم و نوشته بود که دلیل لین کارشون چیه (از پست بالاییم بخونید).شما اگر اینو دیدین میشه متن رو بذارید لطفا؟
البته اصلا جای نگرانی نیستا،فقط به عنوان خبر اینو گذاشتم وگرنه کسی که انگلیسی بلد باشه خلاصه می فهمه دیگه.حالا یکمی هم تمرین روی بریتیش بکنه بهترم هست.[img]images/smilies/cool.gif[/img]

این مطالبی که نوشتم پاسخ نامه هایی بود که دوستان فرستادن و بعد از اون هم یک نظر سنجی انجام دادن. من نگفتم حذف شده منظورم این بود که بمرور اینکار صورت میگیره. بنظر من ETS کم کم می خواهد لهجه ها وارد کنه یعنی مثلا ممکن ابتدا اینکار بکن که صورت سوال های لیسنینگ هم مشابه اسپیکینگ با لهجه غیر آمریکایی بپرسه که مزیت برای کسایی که با این اکسنتها آشناییت دارند.

RE: اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! - فرید - 23-02-2014

طبق اطلاعیه که ای تی اس دوباره بر روی آن تاکید کرده قرار لهجه های بریتانیایی، استرالیایی و نیوزلندی در امتحان های تافل بکار گرفته بشود. دوستانی که از تاریخ 22 فبریه 2014 به بعد امتحان می دهند ممکن این لهجه ها را بشنوند. احتمالا شروع کار بصورت آزمایشی خواهد بود و بعد از یک مدتی بصورت رسمی وارد آزمون خواهد شد. یکی دوماه پیش انگلستان نمره تافل از سیستم ویزا اقامتی حذف کرده بود که دلیلش احتمالا بخاطر این بوده که ای تی اس برخلاف وعده ای که داده بود لهجه های غیر امریکن وارد امتحان نکرده بود و حالا می خواهند با این کار نظر بقیه کشور ها را هم جلب کنند.

[برش] رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - sunflower - 11-04-2015

سلام 
اینطور که متوجه شدم حدود چند ماهیه که در آزمون تافل از لهجه های غیر امریکن مثل انگلسی استرالیایی و ..استفاده می شه. اولا دوستانی که اخیرا امتحان تافل دادن این لهچه ها فقط تو لیسنینگ یا تو اسپیکینگ و رایتینگ هم هست؟ و دیگه اینکه من شنیدم غیر از لهجه های نامبرده لهچه هایی مثل نیوزیلندی و اسکاتلندی هم استفاده می شه درسته؟ برای نیوزیلندی و کانادایی چه سایتهای خوبی  می شناسین که معرفی کنین؟
ممنون از همه

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Listening iBT - فرید - 12-04-2015

(11-04-2015, 04:09 PM)'sunflower' نوشته: سلام 
اینطور که متوجه شدم حدود چند ماهیه که در آزمون تافل از لهجه های غیر امریکن مثل انگلسی استرالیایی و ..استفاده می شه. اولا دوستانی که اخیرا امتحان تافل دادن این لهچه ها فقط تو لیسنینگ یا تو اسپیکینگ و رایتینگ هم هست؟ و دیگه اینکه من شنیدم غیر از لهجه های نامبرده لهچه هایی مثل نیوزیلندی و اسکاتلندی هم استفاده می شه درسته؟ برای نیوزیلندی و کانادایی چه سایتهای خوبی  می شناسین که معرفی کنین؟
ممنون از همه

سلام 
من نمی دونم این مطالب از کجا شنیدید. این قضیه اضافه شدن لهجه های مختلف دو سال پیش مطرح شد و در یک امتحان هم از لهجه های غیر آمریکایی استفاده شد که خیلی مورد اعتراض قرار گرفت. بعدش دیگه خبری نبود تا اینکه دوباره اطلاعیه داد ای تی اس که می خواهد دوباره از این لهجه استفاده کنه و اینبار فقط این مسئله به بخش لیسنینگ  و لهجه های استرالیایی، نیوزلندی و بریتانیایی محدود کرد. ولی هنوز که هنوز این کار نکرده و فعلا هم خبری نیست و اگر اینکار بکنه اول در خود آمریکا این سوال ها می اید بعد در ایران. معلوم نیست چه سیاستی دارند و چه کاری می خواهند بکنند. از یک طرف بخاطر اینکه ازمون در خیلی از کشورها مورد قبوله نیاز دارند که از لهجه های مختلف استفاده کنند از طرف دیگه آزمون دهنده ها مخالف اینکار هستند.

RE: اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! - Simon2007 - 12-04-2015

(11-04-2015, 04:09 PM)'sunflower' نوشته: سلام 
ممنون از همه

سلام

دقت کنید که برخی از لیسنینگ های آزمون توسط اساتید هندی یا چینی برای مثال اداره میشه. قطعا شما باید بتونید لهجه این دوستان رو بفهمید. سیاست ETS هم بیشتر در این راستاست که بدونید در آینده ممکنه استادتون با هر لهجه ایی باشه. این قطعا روی عملکرد درسی شما تاثیر خواهد داشت. شما تا میتونید گوش بدید. خودتون رو به آمریکایی محدود نکنید. اصوات کودکان در انگلیسی از مشکل ترین ها برای درک و فهمیدن هست. میتونید برای اینکه گوشتون تقویت بشه از این اصوات که معمولا در کارتون ها استفاده میشه هم استفاده کنید. چیزی که مسلمه با داشتن دانش زبان نباید مشکل حادی باشه همونطور که یک بریتیش ممکنه در امریکا خیلی مشکل حادی نداشته باشه. 

RE: اطلاعیه: لهجه های بومی انگلیسی جدیدی به آزمون تافل اضافه شد! - فرید - 19-09-2015

در امتحان های اخیر تافل از لهجه بریتیش در قسمت لیسنینگ استفاده شده است. دوستانی که قصد دارند برای این امتحان اماده بشوند امادگی این  را داشته باشند که با لهجه های غیر از امریکن در جلسه امتحان برخورد داشته باشند. این موضوع تا چند ماه دیگر احتمالا فراگیر خواهد شد.