آکادمیا کافه
خورد و خوراک در امریکا - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: زندگی و کار در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: خورد و خوراک در امریکا (/Thread-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)

صفحات 1 2 3 4

RE: خورد و خوراک در امریکا - lavender - 03-05-2013

(02-05-2013, 07:18 AM)'armince' نوشته: اها این کیف خیلی خوبه! ممنون که گفتی. درواقع واسه این پرسیدم که ممکنه فاسد بشه اون 4 5 ساعتی که بیرون از یخچاله

اگر خیلی خیلی حساس هستید و می خواید غذاتون سرد بمونه می تونیدfreezer ice box بخرید و بذارید توی فریزر یخ بزنه و بذارید کنار ظرف غذاتون.

گوشت:
برای خورشت ها بهترین گوشت lamb هست . اما خیلی ها beef  استفاده می کنن که به نظرم یه مقدار دیر پخت و سفت هست. این دیگه به سلیقه ی خودتون بستگی داره.
البته یه قسمت از بیف هست که خوبه و روی بسته اش نوشته: chuck beef   این بخش از همه ی بخش ها نرم تره.
گوشت مرغ هم که سلیقه ایه اما کم چرب ترین بخش سینه هست.

شیر:
اینجا همه نوع شیر هست از fat free  گرفته تا  added vitamin D . 
دکتر ها می گن اونی که added vitamin D  داره رو استفاده کنید بهتره ...
اما شیر سویا و شیر بادوم هم هست برای افرادی که به شیر حساسیت دارن. 
شیر بادوم خیلی خوشمزست مخصوصاً وقتی سرما خوردید گرم کنید برای گلو خوبه ( توصیه های پزشکی را جدی بگیرید [عکس: 437218_04.gif])

یه موضوعی هم که هست اینه که پزشکا اینجا می گن حتماً قرص کلسیم +دی بخورید ( حالا قضیه چیه نمی دونم!!! )

شیر بادام: Almond milk
شیر سویا: soy milk

RE: خورد و خوراک در امریکا - armince - 04-05-2013

این شیر بادوم و سویا رو میشه با قهوه یا کاکائو هم خورد؟
فکر کنم یه بار خوردم مزه اش یه جوری بود. شیرین میزد

RE: خورد و خوراک در امریکا - lavender - 04-05-2013

(04-05-2013, 01:42 AM)'armince' نوشته: این شیر بادوم و سویا رو میشه با قهوه یا کاکائو هم خورد؟
فکر کنم یه بار خوردم مزه اش یه جوری بود. شیرین میزد

شیر سویا بی مزست تقریباً. می شه بهش کاکائو اضافه کنید.
شیر بادوم شیرینیش تو ذوق نمی زنه.
*متخصصین تغذیه می گن قهوه رو به شیر اضافه نکنید چون کلیسم شیر جذب استخون نمی شه.

متخصصین رو ولش کن. هیچی مثل شیرقهوه و شیرکاکائو سرد سر صبح نمیشه

سبزی خوردن چه جوری پیدا میشه و همینطور سبزی های طبخی مثل قرمه سبزی یا کرفس و این چیزا؟

مرسی

(04-05-2013, 01:50 AM)'armince' نوشته: متخصصین رو ولش کن. هیچی مثل شیرقهوه و شیرکاکائو سرد سر صبح نمیشه
سبزی خوردن چه جوری پیدا میشه و همینطور سبزی های طبخی مثل قرمه سبزی یا کرفس و این چیزا؟
مرسی

کلاً علم تغذیه رو بردی زیر سئوال [عکس: 789119_flat.gif]

سبزی خوردن: تره اینحا نیست ...بقیه ی چیزا هست. توی فروشگاه های کره ای تنوع سبزیجات خیلی بیشتر و ارزون تر از جاهای دیگست.
سبزی های تبخی هم بهتره خشکش رو بیارید با خودتون یا اگر مغازه ی ایرانی هست بیارید.
کرفس هست دیگه ( مریخ که نرفتی برادر من!)

کرفس حالا مثال بود. کلا مثل سبزی کوکو نعنا جعفری و ...
فکر کنم تو چاینا تاون ازین چیزا زیاد باشه
آخه دوست دارم ببینم چه سبزی ها و ادویه ها ی دیگه هم هست که ما نخوردیم
بالاخره باید همه چیزو امتحان کنیم دیگه ( زیر نظر علم تغذیه)

کلاس آشپزی [عکس: 273619_Emoticons_121.gif]
ترکیب سبزی ها برای غذاهای مختلف:

سبزی آش: اسفناج (در صورت نبودن آن برگ چغندر)- جعفری- گشنیز- تره
سبزی پلو و کوکو: شوید- تره- جعفری- شنبلیله
سبزی قرمه: جعفری- گشنیز- تره- شنبلیله (میزان گشنیز آن کم است و در بعضی مواقع می توان اصلاً گشنیز نریخت.
سبزی کوفته: جعفری- تره- نعنا- گشنیز- ترخون- پیازچه
سبزی دلمه: جعفری- تره- نعنا- گشنیز- ترخون- شنبلیله

نکته: توی امریکا تره و شنبلیله نیست

(04-05-2013, 02:00 AM)'armince' نوشته: کرفس حالا مثال بود. کلا مثل سبزی کوکو نعنا جعفری و ...
فکر کنم تو چاینا تاون ازین چیزا زیاد باشه
آخه دوست دارم ببینم چه سبزی ها و ادویه ها ی دیگه هم هست که ما نخوردیم
بالاخره باید همه چیزو امتحان کنیم دیگه ( زیر نظر علم تغذیه)

گفتی ادویه:
همه ی ادویه ها اینجا هست . پودر کاری- زردچوبه- فلفل سیاه- زیره- پودر سیر... از این بابت نگران نباشید.