آکادمیا کافه
گرفتن ویزا برای افراد خانواده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- انجمن: روادید سوئد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B3%D9%88%D8%A6%D8%AF)
+----- موضوع: گرفتن ویزا برای افراد خانواده (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2

گرفتن ویزا برای افراد خانواده - Faraz - 01-02-2011

اگر تصمیم دارید با خانواده خود سفر نمایید می توانید در این تاپیک مسائل مربوط به اخذ ویزا برای اعزای خانواده را پیگیری فرمایید.

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - Alireza - 12-02-2011

مدارک لازم برای همراهان در فایل ضمیمه
.pdf   Student_residence permit info.pdf (اندازه 111.92 KB / تعداد دانلود: 30) توضیح داده شده است.این فایل ها در فوریه 2011 آپلود شده اند.قبل از رفتن به سفارت از تکمیل بودن آن مطمئن شوید.

همراهان دانشجو باید فرم های لینک زیر رو پر کنند:
http://www.migrationsverket.se/download/18.56e4f4801246221d25680002476/studmedfolj_134011_en.pdf

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - ahmadpashaei - 06-09-2012

1- اگر زن و شوهری هردو نفر اپلای کنن ولی فقط یکی از اونا یعنی فقط مرد یا فقط زن پذیرش بگیرن و بخوان برای ویزا اقدام بکنن ویزای دانشجو و همسرش از طرف دولت سوئد از چه نوعی میشه؟
2 - حالا من میخوام بدونم اگر نفر دوم در اون سال نتونسته باشه پذیرش بگیره میتونه به امید ادامه تحصیل پس از ورود به سوئد (ورود به همراه همسرش)،در ترم بعد یا سال بعد برای دانشگاه های سوئد اپلای کنه یا باید در طول تحصیل همسرش خانه نشین بشه؟ کلا همسر با این ویزا اجازه تحصیل و کار داره؟

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - Tornado - 09-09-2012

(06-09-2012, 05:06 PM)ahmadpashaei نوشته: 1- اگر زن و شوهری هردو نفر اپلای کنن ولی فقط یکی از اونا یعنی فقط مرد یا فقط زن پذیرش بگیرن و بخوان برای ویزا اقدام بکنن ویزای دانشجو و همسرش از طرف دولت سوئد از چه نوعی میشه؟
2 - حالا من میخوام بدونم اگر نفر دوم در اون سال نتونسته باشه پذیرش بگیره میتونه به امید ادامه تحصیل پس از ورود به سوئد (ورود به همراه همسرش)،در ترم بعد یا سال بعد برای دانشگاه های سوئد اپلای کنه یا باید در طول تحصیل همسرش خانه نشین بشه؟ کلا همسر با این ویزا اجازه تحصیل و کار داره؟
1. اونی که پذیرش گرفته ویزای دانشجویی می گیره و دیگری ویزای همراه
2. فردی که ویزای همراه داره؛ اجازه کار نداره (تا جایی که من از دوستانم شنیدم)؛ ولی برای سال بعد می تونه برای دانشگاه اپلای کنه و شنیدم که اگر پذیرفته بشه؛ مادامی که ویزاش رو ویزای همراه بگیره (یعنی نره بخواد ویزای دانشجویی بگیره) تحصیل مجانی خواهد بود.

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - ahmadpashaei - 09-09-2012

(09-09-2012, 08:02 PM)Tornado نوشته: 1. اونی که پذیرش گرفته ویزای دانشجویی می گیره و دیگری ویزای همراه
2. فردی که ویزای همراه داره؛ اجازه کار نداره (تا جایی که من از دوستانم شنیدم)؛ ولی برای سال بعد می تونه برای دانشگاه اپلای کنه و شنیدم که اگر پذیرفته بشه؛ مادامی که ویزاش رو ویزای همراه بگیره (یعنی نره بخواد ویزای دانشجویی بگیره) تحصیل مجانی خواهد بود.
سلام.میشه شما که سوئدین یک پرس و جویی بکنین برام خیلی خیلی مهمه در این شرایطم.

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - Tornado - 10-09-2012

(09-09-2012, 09:01 PM)ahmadpashaei نوشته: سلام.میشه شما که سوئدین یک پرس و جویی بکنین برام خیلی خیلی مهمه در این شرایطم.
به احتمال خیلی قوی این اطلاعاتی که نوشتم درسته؛ چون از یکی از دوستانم شنیدم که خودش اینجا دانشجوی فوق هست و همسرش ویزای همراه داره. مورد های دیگه ای هم دیدم که فردی دانشجو باشه و همسرش امسال شروع کرده به درس خوندن.
کلا اگر قانون رو از کسی شنیده باشم می نویسم احتمالا ؛ صد در صد رو وقتی می نویسم که شخصا از اداره مهاجرت پرسیده باشم یا جایی خونده باشم.
اگر می خواهید کاملا مطمئن شوید می توانید به دانشگاه ایمیل بزنید و بپرسید ولی همونطور که گفتم مورد عملی اش رو چند نمونه دیدم.

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - ahmadpashaei - 10-09-2012

(10-09-2012, 04:28 PM)Tornado نوشته: به احتمال خیلی قوی این اطلاعاتی که نوشتم درسته؛ چون از یکی از دوستانم شنیدم که خودش اینجا دانشجوی فوق هست و همسرش ویزای همراه داره. مورد های دیگه ای هم دیدم که فردی دانشجو باشه و همسرش امسال شروع کرده به درس خوندن.
کلا اگر قانون رو از کسی شنیده باشم می نویسم احتمالا ؛ صد در صد رو وقتی می نویسم که شخصا از اداره مهاجرت پرسیده باشم یا جایی خونده باشم.
اگر می خواهید کاملا مطمئن شوید می توانید به دانشگاه ایمیل بزنید و بپرسید ولی همونطور که گفتم مورد عملی اش رو چند نمونه دیدم.
منظورتون اینه که با ویزای همراهم میشه اونجا اپلای کرد و تازه بدون عوض کردن ویزا بره ثبت نام کنه و حتی رایگانم تحصیل کنه؟!

منظورتون اینه که

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - Tornado - 10-09-2012

(10-09-2012, 06:13 PM)ahmadpashaei نوشته: منظورتون اینه که با ویزای همراهم میشه اونجا اپلای کرد و تازه بدون عوض کردن ویزا بره ثبت نام کنه و حتی رایگانم تحصیل کنه؟!

منظورتون اینه که
بله دقیقا
چون در این زمینه قانون ساکت هست و افرادی که ویزای همراه دارند به عنوان کسانی که باید شهریه بدهند ذکر نشده اند. بخاطر همین من دیده ام افرادی رو که ویزای همراه داشته اند و به صورت رایگان ثبت نام کرده اند. مادامی که همچنان ویزای همراه بگیرند طبق قانون جاری مشکلی ندارند ولی اگر خودشون به عنوان فرد اصلی اقدام کنند پس از پذیرش، باید شهریه بدهند.
تنها محدودیتی هم که ویزای همراه داره اینه که اجازه کار نداره.
این فعلا قانون جاری است و به نظر من حواسشون به این گروه نبوده وگرنه اونها رو هم در جرگه کسانی که باید شهریه بدهند می گنجوندند. حال اینکه بعدا قانون رو تغییر بدهند یا نه فعلا که معلوم نیست و چون تعداد این افراد هم کم هست بعید می دونم صداش بلند بشه و کسی هم براش مهم باشه.

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - bzz - 10-09-2012

(10-09-2012, 07:19 PM)Tornado نوشته: بله دقیقا
چون در این زمینه قانون ساکت هست و افرادی که ویزای همراه دارند به عنوان کسانی که باید شهریه بدهند ذکر نشده اند. بخاطر همین من دیده ام افرادی رو که ویزای همراه داشته اند و به صورت رایگان ثبت نام کرده اند. مادامی که همچنان ویزای همراه بگیرند طبق قانون جاری مشکلی ندارند ولی اگر خودشون به عنوان فرد اصلی اقدام کنند پس از پذیرش، باید شهریه بدهند.
تنها محدودیتی هم که ویزای همراه داره اینه که اجازه کار نداره.
این فعلا قانون جاری است و به نظر من حواسشون به این گروه نبوده وگرنه اونها رو هم در جرگه کسانی که باید شهریه بدهند می گنجوندند. حال اینکه بعدا قانون رو تغییر بدهند یا نه فعلا که معلوم نیست و چون تعداد این افراد هم کم هست بعید می دونم صداش بلند بشه و کسی هم براش مهم باشه.'
ممکنه ویزای همراه و ندهند یا مشکل باشه گرفتن ویزا؟پروسه تمدید کردنش به چه صورت است؟

RE: گرفتن ویزا برای افراد خانواده - Tornado - 13-09-2012

(10-09-2012, 08:34 PM)bzz نوشته: ممکنه ویزای همراه و ندهند یا مشکل باشه گرفتن ویزا؟پروسه تمدید کردنش به چه صورت است؟
فکر نمی کنم مشکلی باشه. این بستگی به مدارکی داره که شما می فرستید و اپلیکیشنی که پر می کنید.
به نظر من که مشکلی پیش نمی آد