آکادمیا کافه
تعیین موضوع پروژه و پایان نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مکانیک و هوافضا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%88-%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%81%D8%B6%D8%A7)
+--- موضوع: تعیین موضوع پروژه و پایان نامه (/Thread-%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9-%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3

تعیین موضوع پروژه و پایان نامه - Ebish - 01-02-2011

برای انتخاب موضوع پروژه، پایان نامه یا موضوعات کاری از این تاپیک استفاده کنید

RE: تعیین موضوع پروژه - salazar716 - 05-08-2012

درود.
من سر انتخاب موضوع پروژه تخصصی لیسانس به مشکل برخوردم...یکی از دوستان گفت که برو تو سایت دانشگاه ها و موضوع کاریه اساتید رو ببین و بعدا برای اپلای هم به درد میخوره...
من رفتم یه چند تا رو دیدم خب عنوان کارشون خیلی تخصصیه، من هیچ ایده ای ندارم چه کاری میشه در اون راستا کرد...

RE: تعیین موضوع پروژه - esf11 - 05-08-2012

(05-08-2012, 12:28 AM)salazar716 نوشته: درود.
من سر انتخاب موضوع پروژه تخصصی لیسانس به مشکل برخوردم...یکی از دوستان گفت که برو تو سایت دانشگاه ها و موضوع کاریه اساتید رو ببین و بعدا برای اپلای هم به درد میخوره...
من رفتم یه چند تا رو دیدم خب عنوان کارشون خیلی تخصصیه، من هیچ ایده ای ندارم چه کاری میشه در اون راستا کرد...
دوسته من پروژه لیسانس درسته مهمه اما نه اونقد که واسه پذیرشه فوق لیسانس مشکل ساز باشه. دنباله علاقتون برید و اگه کاری در دوره لیسانس انجام دادید همون را روش بیشتر کار کنید و پروژتون کنید

RE: تعیین موضوع پروژه - Pejman - 05-08-2012

(05-08-2012, 12:28 AM)salazar716 نوشته: درود.
درود، من هم با جواب esf11 موافقم.

در مورد اون حرف دوستتون باید بگم تا حدی درست بوده. البته معیار خوب دیگر این هست که در کنفرانس های معتبر رشته تون، عنوان مقالات اخیر رو نگاهی بندازید ببینید از دانشگاه های مطرح دنیا، بیشتر رو چه زمینه هایی کار کردند.

شما در قسمت Research Interests استادان معمولاً عناوین کلی زمینه های تحقیقاتی اونها رو می بینید، و خیلی وارد جزئیات نمی شند. همون عناوین کلی کفایت می کنه. اگر عناوین براتون خیلی غریبه، احتمالاً دلیلش اینه که در اون زمینه اصلاً تجربه یا علمی ندارید یا در ایران رو اون زمینه ها چندان کار نشده. در این صورت هم کار کردن در چنین زمینه هایی برای دانشجوی لیسانس کمی مشکل هست.

به نظر من به دو مورد دیگر هم توجه کنید خوبه. یکی قابلیت در آوردن مقاله از پروژه و دیگری اینکه زمینه ای حساس برای گرفتن ویزا نباشه. البته چون لیسانس هستید این موارد خیلی هم ضروری نیست، ولی خب در نظر داشتنش می تونه مفید باشه.

RE: تعیین موضوع پروژه و پایان نامه - el mira - 18-09-2013

سلام
از چه منابعی میتونم برای پایان نامه ارشد، موضوعی انتخاب کنم که هم ایده ای نو و به روز باشه، هم برای پذیرش از دانشگاهای کانادا و آمریکا در مقطع دکترا مورد توجه باشه؟
ممنون
در رشته ی هوافضا گرایش پیشرانش(ضمیمه پست قبل)

RE: تعیین موضوع پروژه و پایان نامه - Torkan - 22-09-2013

(18-09-2013, 11:23 AM)'el mira' نوشته: سلام
از چه منابعی میتونم برای پایان نامه ارشد، موضوعی انتخاب کنم که هم ایده ای نو و به روز باشه، هم برای پذیرش از دانشگاهای کانادا و آمریکا در مقطع دکترا مورد توجه باشه؟
ممنون
در رشته ی هوافضا گرایش پیشرانش(ضمیمه پست قبل)

مهمترین نکته اینه که رشته حساس نباشه زیاد این رو با مطالعه tal میتونین بفهمین
http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%DA%86%D9%87-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D9%85%DA%A9%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%B9-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9F
http://www.bu.edu/isso/forms/tal.pdf
بعدش برین دانششگاههای مختلف رو تو کشور مورد نظر جستجو کنین ببینین چه چیزایی جدیده و استادا کار میکنن
در نهایت برین تو مقالات معتبری مثل elsevier (منظورم ژورنالها) تگا کنین ببینین مثلا از دو سال پیش چه چیزایی تو پیشرانش حرف اول رو زده
بااحترام

RE: تعیین موضوع پروژه و پایان نامه - monibi - 23-12-2013

سلام  من می خوام برای پروژه ی لیسانسم تو رشته ی هوافضا در زمینه ی مکانیک پرواز کار کنم و بیشتر تمایل دارم کار تجربی باشه چون شنیدم برای اپلای بیشتر به کارای تجربی اهمیت داده میشه ولی دقیق نمی دونم که چه کارایی می تونم انجام بدم با توجه به اینکه کار تجربی هزینه بر هست دوست دارم هزینش معقول باشه در این مورد منو  راهنمایی کنید.

RE: تعیین موضوع پروژه و پایان نامه - Pejman - 24-12-2013

دوست عزیز، من در مورد مکانیک پرواز اطلاعات زیادی ندارم. ولی دو نکته رو مد نظر داشته باشید. یکی اینکه کار تجربی و تئوری برای اپلای فرق خاصی نمی کنند. البته معمولاً مقاله خوب دادن در پروژه هایی که بخش تجربی هم داره راحت تر هست و بیشتر دست آدم برای مقاله دادن بازه (حداقل تو رشته های مرتبط با مکانیک رو می دونم اینطوره). البته پروژه های تجربی مشکلات خاص خودشون رو هم دارند که گاهی نبود قطعه یا ماده ای، پروژه رو به درازا می کشونه و غیره...
مورد دوم هم اینه که چون رشته هوافضا برای گرفتن ویزا از بعضی کشورها (مثلاً آمریکا، استرالیا، به میزان کمتر کانادا و بعضی کشورهای اروپایی) یه رشته حساس به حساب میاد، اگر هدف تون اینه که  اپلای کنید بهتره به این نکته هم توجه داشته باشید که رو زمینه هایی برای پروژه تون کار کنید که حساسیت کمتری داره و کاربردهای نظامی و هسته ای و غیره نداره. این موضوعی که شما گفتید به نظرم این ویژگی ها رو نداره و کاربرد مستقیم نظامی می تونه داشته باشه. موفق باشید.

RE: تعیین موضوع پروژه و پایان نامه - monibi - 25-12-2013

(24-12-2013, 10:25 AM)'Pejman' نوشته: دوست عزیز، من در مورد مکانیک پرواز اطلاعات زیادی ندارم. ولی دو نکته رو مد نظر داشته باشید. یکی اینکه کار تجربی و تئوری برای اپلای فرق خاصی نمی کنند. البته معمولاً مقاله خوب دادن در پروژه هایی که بخش تجربی هم داره راحت تر هست و بیشتر دست آدم برای مقاله دادن بازه (حداقل تو رشته های مرتبط با مکانیک رو می دونم اینطوره). البته پروژه های تجربی مشکلات خاص خودشون رو هم دارند که گاهی نبود قطعه یا ماده ای، پروژه رو به درازا می کشونه و غیره...
مورد دوم هم اینه که چون رشته هوافضا برای گرفتن ویزا از بعضی کشورها (مثلاً آمریکا، استرالیا، به میزان کمتر کانادا و بعضی کشورهای اروپایی) یه رشته حساس به حساب میاد، اگر هدف تون اینه که  اپلای کنید بهتره به این نکته هم توجه داشته باشید که رو زمینه هایی برای پروژه تون کار کنید که حساسیت کمتری داره و کاربردهای نظامی و هسته ای و غیره نداره. این موضوعی که شما گفتید به نظرم این ویژگی ها رو نداره و کاربرد مستقیم نظامی می تونه داشته باشه. موفق باشید.

ممنون از پاسخ شما. آیا سایت یا منابعی وجود داره که بتونم با توجه به اون موضوع پروژمو انتخاب کنم؟ سایتی که مقالات رشته ی هوافضا در گرایش های مختلف  رو داشته باشه  اگه ممکنه معرفی کنید.

RE: تعیین موضوع پروژه و پایان نامه - mohamad001 - 28-10-2015

با سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک طراحی کاربردی (فرآیندهای ساخت) در دانشگاه صنعتی اصفهان هستم
میخواستم بپرسم که توی موضوع پایان نامه بتهره که بیشتر به چه سمتی برم که برای اپلای بهتر باشه؟ (فارق از بحث علاقه)
از بین تحلیل های عددی، آماری، نرم افزاری، کارهای experimental و ..... کدوم رو بیشتر توصیه میکنید؟
ممنون میشم اگه در هر مورد اطلاعاتی بهم بدید، با تشکر