آکادمیا کافه
کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+--- موضوع: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ (/Thread-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%81%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87%D8%9F)

صفحات 1 2

کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - armince - 25-04-2013

میدونم این تاپیک خیلی Cheap ئه ولی خواهش میکنم بزارین یه 4 5 روز بمونه بعد مدیران حذفش کنن
سوال شده واسم
سرچ کردم دیدم دوستان به جز یک نفر که مشخص نیست کیه همه بدون فاند پذیرش گرفتن
یعنی از برق آمریکا کسی نتونسته فاند بگیره؟؟؟؟

به جز آقای امیرحسین که از سئول گرفتن

[عکس: e5190eeb51eb.jpg]

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - armince - 26-04-2013

درسته که اساتید اونجا شریف رو میشناسن ولی فکر نمیکنم تا این حد دخیل باشه
تا جایی که میدونم گیر میدن به معدل و زبان

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - Context - 26-04-2013

دوستان عزیز دادن نظرات کلی نه تنها به درد کسی نمیخوره بلکه فروم رو شلوغ و غیر مفید میکنه
تا جایی که ما دیدیم برای کسی هم دعوت نامه نفرستادن!! درسته که اسم دانشگاه تهران و شریف آشنا هستند برای برخی دانشگاه های امریکا, ولی این به تنهایی عامل گرفتن پذیرش و فاند نمیشه. و اینکه غیر از معدل و زبان خیلی عاملهای دیگری هم در این پروسه دخیل هستند.
برای دیدن نتایج پذیرش به سایتهایی مثل thegradecafe و ... مراجعه کنید.

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - Babak - 26-04-2013

(25-04-2013, 07:32 PM)'armince' نوشته: میدونم این تاپیک خیلی Cheap ئه ولی خواهش میکنم بزارین یه 4 5 روز بمونه بعد مدیران حذفش کنن
سوال شده واسم
سرچ کردم دیدم دوستان به جز یک نفر که مشخص نیست کیه همه بدون فاند پذیرش گرفتن
یعنی از برق آمریکا کسی نتونسته فاند بگیره؟؟؟؟
به جز آقای امیرحسین که از سئول گرفتن

از بین دوستانی که نتایج پذیرش‌شون رو در حال حاضر در دیتابیس وارد کرده‌اند، تعداد افرادی که در رشته برق فاند گرفته‌اند خیلی کمه، اما همون طور که Context عزیز هم گفتند، این دلیل بر این نیست که گرفتن فاند در رشته برق خیلی مشکله. شما دارید به یک جامعه آماری کوچک نگاه می‌کنید که لزوما نشون‌دهنده آمار واقعی نیست. قطعا با داشتن شرایط خیلی خوب، انتخاب دانشگاه‌های مناسب، و البته کمی شانس گرفتن فاند در رشته برق ممکن خواهد بود.

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - armince - 26-04-2013

thegradecafe  هم آمار دقیقی نداد
آخه من دنبال اینم که ببینم کیا فاند گرفتن رزومشون رو چک کنم ببین چه شرایطی داشتن و مقایسه کنم

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - amirhossein.gh - 27-04-2013

دوست من رشته برق یکی از سخت ترین رشته ها برای فاند گرفتن واسه ماها برقی هاست
به خصوص اگه بخاین برید آمریکا و کانادا. دلیلش هم هندی ها و چینی هستند(از دید من). اونا اولن تعدادشون بیشتره در آزمایشگاهها. در نتیجه استاد ترجیح میده گروهش یک دست باشه(به نظر من کار درستی هم میکنه)(من تنها ایرانی در دپارتمان برق هستم و استادم خیلی میگه چون رزومت خوب بود اوردمت و گرنه اگه رزومت با هندی ها یکسان بود اونا رو ترجیح میدادم (درست هم میگه)). ثانیا اینا به شدت کاری تر از ایرانی ها هستن(دارم میبینم). ثالثا رزومه های بهتری هم در اکثر موارد
در نتیحه عرصه بر من و شما تنگ میشه
.
.
.
ولی بازم ایرانی ها خیلی هاشون میتونن فاند بگیرن... به هر حال باید رفت جلو و دید چی میشه

موفق باشی عزیز

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - armince - 27-04-2013

ممنونم ازت. به خاطر اطلاعات و به خاطر انگیزه
درهرصورت اگه رسما هم اعلام کنن که فاند نمیدیم دست از تلاش بر نمیدارم.

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - mhz_ir - 27-04-2013

(27-04-2013, 11:38 AM)'amirhossein.gh' نوشته: دوست من رشته برق یکی از سخت ترین رشته ها برای فاند گرفتن واسه ماها برقی هاست
به خصوص اگه بخاین برید آمریکا و کانادا. دلیلش هم هندی ها و چینی هستند(از دید من). اونا اولن تعدادشون بیشتره در آزمایشگاهها. در نتیجه استاد ترجیح میده گروهش یک دست باشه(به نظر من کار درستی هم میکنه)(من تنها ایرانی در دپارتمان برق هستم و استادم خیلی میگه چون رزومت خوب بود اوردمت و گرنه اگه رزومت با هندی ها یکسان بود اونا رو ترجیح میدادم (درست هم میگه)). ثانیا اینا به شدت کاری تر از ایرانی ها هستن(دارم میبینم). ثالثا رزومه های بهتری هم در اکثر موارد
در نتیحه عرصه بر من و شما تنگ میشه
.
.
.
ولی بازم ایرانی ها خیلی هاشون میتونن فاند بگیرن... به هر حال باید رفت جلو و دید چی میشه
موفق باشی عزیز

امیر حسین عزیز من یه چیزو متوجه نشدم!نتایج پذیرش رو نگاه کردم شما برای مستر از امریکا پذیرش بدون فاند گرفتید در صورتیکه از جملتون این طور برداشت کردم الان تو امریکا دارید درس میخونید!یا اینکه کره رفتید؟

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - Simon2007 - 27-04-2013

(26-04-2013, 11:06 PM)'armince' نوشته: thegradecafe  هم آمار دقیقی نداد
آخه من دنبال اینم که ببینم کیا فاند گرفتن رزومشون رو چک کنم ببین چه شرایطی داشتن و مقایسه کنم

منم به عنوان يك كوچكتر نكاتي رو كه ميدونم بهت ميگم شايد كمكت كنه. من دوستي داشتم شريف درس ميخوند كلي مقاله داشت و 2-3 سالي در جريان كارش بودم. اين دوست بخاطر تافل حدود 80 و GRE‌پايين هرگز موفق نشد خودشو خوب نشون بده و همين جا دكتري داره ميگيره. يكي هم بود از بس سمج بود روزي 100 تا تلفن ميزد با پر رويي به استادا خيلي هم آدم خاصي نبود و مقاله  هم نداشت زبانشو برد رو 100 و GRE حدود 320 خيلي زود فاند هم نصيبش شد. تو اگر دنبال ايني الگو پدا كني اصلا ممكن نيست. يكي از دوستام مينيمم دانشگاه رو نداشت استادش دپارتمان رو مجبور كرد بگيرنش و بهش فرصت دادن وربال بشه 300 . اصلا چيزهايي ميبيني كه نميتوني براي خودت الگويي در بياري . من نظر اينه تو اين راه كسي موفق  ميشه كه از پا نشينه يا نا اميد نشه. بالاخره دري باز ميشه. حتي من به دوستاني كه فاند نصيبشون نيمشه ميگم دل و بزنيد به دريا بريد اونجا قطعا موفق ميشيد. شادزي [img]images/smilies/tongue.gif[/img]

RE: کسی از برق آمریکا فاند نگرفته؟ - armince - 27-04-2013

منم کاملا باهات موافقم سایمون عزیز
ممنون بابت اطلاعاتت
البته دنبال الگو به اون معنا نیستم ولی چون 2 سالی رو فرصت دارم میخوام دقیق بفهمم رو چه محورهایی بیشتر میچرخه

مثلا اوایل زمانی که تصمیم قطعی برای ادامه تحصیل در اونور آب گرفتم هفته های اولی که با اصطلاحاتش آشنا میشدم استنباطم این بود که مقاله خیلی مهمه و داشتم اولویت 8 از 10 رو میدازشتم واسه مقاله

ولی جلوتر که رفتم متوجه شدم هیچ چیز مثل معدل ( که خوشبختانه خوبه) و GRE اثر گذار نیست و بقیه چیزها مثل تماس با اساتید و سایر فاکتورها بعد از این قرار میگیرن

اما در طول زمان از جایی که خیلی چیزها ممکنه تغییر کنن علیرغم اینکه هیچ وقت کسی نتونسته ناامیدم کنه و نمیشم!!!  بازم دنبال اطلاعات روز هستم شایذ تغییری صورت گرفته باشه و من بی خبر بوده باشم. این نوع آمار گرفتن ها هم قرار نیست تصمیمم رو عوض کنه ولی جزئی از یک کل محسوب میشه
معتقدم باید انعطاف پذیری زیادی داشت

بعنوان مثال به دعوت امین عزیز اومدم آکادمیا کافه که قبلا اطلاعاتم رو AA جستجو میکردم و به خاطر شلوغی اونجا اکثر اوغات سردرد میشدم
ولی روز سومی که اومدم اینجا فهمیدم فرمت GRE عوض شده و باید فوکوس کنم روی NEW GRE
یه آمار کلی حتی 1 درصد اطلاعات مفید داشته باشه بازم 1 درصده واسم
شادزی[img]images/smilies/cool.gif[/img]