آکادمیا کافه
معرفی منابع درسی مهندسی کنترل - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: برق و کامپیوتر (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1)
+---- انجمن: مهندسی برق (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82)
+---- موضوع: معرفی منابع درسی مهندسی کنترل (/Thread-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%84)

معرفی منابع درسی مهندسی کنترل - Simon2007 - 21-04-2013

(21-04-2013, 02:37 PM)'amin_mb' نوشته: دوست خوبم، خوب شد این موضوعات را گفتی من هم یادم افتاد. آخه صبح زود اون پست را نوشتم و چند قلم را فراموش کرده بودم.
1- Hybrid Control Systems: از موضوعات جدید و پرطرفدار کنترل هست و مربوط به کنترل محض و تئوری سیستم های کنترل میشه.
2- Quantom Control: از موضوعات بسیار جدید این رشته هست که از علوم بین رشته ای فیزیک کوانتوم و مهندسی کنترل
3- Nano Scale Systems: یک عنوان کلی است و بیشتر به مهندسی مکانیک فکر می کنم مربوط میشه.
4- Distributed Systems: هم یکجواری میشه فرض کرد زیر مجموعه Networked Control هاست و از جدیدترین موضوعات تحقیق کنترل هست. اکثر دپارتمان ها دارند سوییچ میشوند روی Networked and Distributed Control Systems.
5- Nonlinear Model Predictive به اندازه کافی روش کار شده است. موصوع جدید Networked Model Predictive Control هست.
شاد و سلامت باشید

امين جان اگر كسي بخواد از فيلدش به اين سمت گرايش پيدا كنه ميتوني چند كتاب رفرنس رو كه مهمه دونستنشون بگي كه پايه محسوب يمشن براي كنترل؟ ممنون و شادزي [img]images/smilies/rolleyes.gif[/img]

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - amin_mb - 21-04-2013

سایمون جان، درود
منظورت اینه که از یک رشته یا گرایش دیگه سوییچ کنی به سمت کنترل؟

کلاً دروس اصلی رشته کنترل اینهاست:

- جبر خطی (پایه ریاضی)
- بهینه سازی (پایه ریاضی)
1- سیستم های کنترل خطی
2- سیستم های کنترل مدرن
3- سیستم های کنترل چند متغیره
4- کنترل غیرخطی
5- کنترل بهینه

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - Simon2007 - 21-04-2013

(21-04-2013, 08:38 PM)'amin_mb' نوشته: سایمون جان، درود
منظورت اینه که از یک رشته یا گرایش دیگه سوییچ کنی به سمت کنترل؟
کلاً دروس اصلی رشته کنترل اینهاست:
- جبر خطی (پایه ریاضی)
- بهینه سازی (پایه ریاضی)
1- سیستم های کنترل خطی
2- سیستم های کنترل مدرن
3- سیستم های کنترل چند متغیره
4- کنترل غیرخطی
5- کنترل بهینه

بله از يك گرايش ديگه . بعد اسم رفرنس اين ها رو هم داريد؟ مثلا كتاب ارجينال يا ترجمه ي شناخته شده. همشون 3 واحدي هستند؟ شادزي 

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - amin_mb - 21-04-2013

بلی، همگی سه واحدی هستند

جبر خطی: درس دوره کارشناسی رشته های ریاضی محض، ریاضی کاربردی، برق-کنترل
بهینه سازی: ریاضی کاربردی
سیستم های کنترل خطی: درس سه واحدی دوره کارشناسی همه برقی ها، مهندسی شیمی، 
سیستم کنترل مدرن: درس سه واحدی دوره کارشناسی برق کنترل
سیستم کنترل چند متغیره: درس سه واحدی ارشد کنترل
کنترل بهینه: ریاضی کاربردی، ارشد کنترل
کنترل غیرخطی: ارشد کنترل

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - Simon2007 - 21-04-2013

(21-04-2013, 09:55 PM)'amin_mb' نوشته: بلی، همگی سه واحدی هستند
جبر خطی: درس دوره کارشناسی رشته های ریاضی محض، ریاضی کاربردی، برق-کنترل
بهینه سازی: ریاضی کاربردی
سیستم های کنترل خطی: درس سه واحدی دوره کارشناسی همه برقی ها، مهندسی شیمی، 
سیستم کنترل مدرن: درس سه واحدی دوره کارشناسی برق کنترل
سیستم کنترل چند متغیره: درس سه واحدی ارشد کنترل
کنترل بهینه: ریاضی کاربردی، ارشد کنترل
کنترل غیرخطی: ارشد کنترل

استاد اونارو ميدونم تا حدي. منظورم اين بود براي كنترل خطي چه كتابي توصيه شده. ارجينال يا ترجمه؟ و اگر ترجمه مال كي؟ ارجينالش مال كي؟ [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]شادزي 

RE: کدام گرایش کنترل برای فاند بهتر است؟ - ahmadpashaei - 22-04-2013

(21-04-2013, 10:46 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته:
استاد اونارو ميدونم تا حدي. منظورم اين بود براي كنترل خطي چه كتابي توصيه شده. ارجينال يا ترجمه؟ و اگر ترجمه مال كي؟ ارجينالش مال كي؟ [img]images/smilies/biggrin.gif[/img]شادزي 
اونایی که من میدونم و خوندم:
1- جبر خطی :مایکل اونان مال مرکز نشر دانشگاهی با کاغذ کاهی که من خیلی دوسش دارم و تقریبا همشو خوندم[img]images/smilies/heart.gif[/img]
2- سیستم های کنترل خطی: من اگاتا رو خوندم که برای کنترل مدرن هم هست و واقعا درسی نیست که وقت بشه چند منبع رو خوند. زبان اصلیش بهتره ولی میتونید از ترجمه ها استفاده بکنید،کاری که من نکردم[img]images/smilies/sad.gif[/img]
3- سیستم های کنترل مدرن: همون اگاتا (فصل 11 به بعد+ کل فصول با تحلیل فضای حالت) ، کنترل مدرن دکتر خاکی صدیق، مقدمه ای بر کنترل مدرن دکتر حمید تقی راد، کنترل اتوماتیک بنجامین کو و گل نراقی، سیستم های کنترل مدرن اثر دورف-بیشاپ (البته اینا برای کنترل خطی هم استفاده میشن بعضا)
برای دروس زیر هم من نخوندم ولی منابعش:
4- کنترل غیر خطی: کنترل غیر خطی کاربردی از اسلوتاین slotine که تو ایران اصلا نیست! و یک pdf داغون ناخوانا دارن و استفاده میشه. کنترل غیر خطی بحث نسبتا جدیدی هست ازش زیاد استفاده می شه و در حال گسترش هست.
5- سیستم های کنترل بهینه: دقیقا به همین اسم که نویسندش اسم عجیبی داره.naidu

RE: معرفی منابع درسی مهندسی کنترل - moham - 29-06-2013

با سلام،
در مورد درس جبر خطی یک کتاب جدید مربوط به سال 2009 که توسط اساتید کنترل نوشته شده هم وجود دارد که خیلی کامل است. اطلاعات این کتاب اینطوره:
جبر خطی: همراه با مثالهایی کاربردی از مهندسی و کدهای MATLAB
تالیف: سهیل دیانت و الی سابر
ترجمه: مهدی ایمان پرست و حمید دارابی
انتشارات دانش نگار- چاپ اول- 1391

RE: معرفی منابع درسی مهندسی کنترل - Control - 27-09-2013

سلام . از امین گرامی خواهش دارم به سوال من پاسخ بدهند
بنده از گرایش غیر کنترلی به کنترل رفته ام و در حال حاضر در مقطع ارشد کنترل در ایران مشغول تحصیل می باشم
درس کنترل مدرن را بعنوان پیشنیاز به بنده داده اند تا پاس کنم ولی درس جبرخطی را خودم باید مطالعه کنم
سوالم این هست که ایا عدم گذراندن درس جبرخطی برای گرفتن اپلای از دانشگاه های امریکایی یا المانی در مقطع دکتری 
مشکلی برای بنده ایجاد می کند ؟ ممکن است این شرط را برای بنده بگذارند که حتما باید این درس را پاس می کردم؟