آکادمیا کافه
وثیقه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: معافیت تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: وثیقه (/Thread-%D9%88%D8%AB%DB%8C%D9%82%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: وثیقه - nader - 13-09-2015

(13-09-2015, 01:38 AM)TMNT1 نوشته: درود 

ممنون که جواب من رو دادید 

درست هستش که سنوات انصراف از تحصیل به مدت یک سال هست و آیا من در این مدت می تونم وثیقه بگذارم ؟؟؟ و از کشور خارج بشم برای تحصیل

بعد انصراف 1 سال فرجه معرفی داری و میتونی با وثیقه خارج بشی

RE: وثیقه - TMNT1 - 13-09-2015

درود 

خیلی ممنون بابت راهنمایی ها 

اگر من الان در دانشگاهی ثبت نام کنم و بعد از 5 یا 6 روز انصراف بدم ( قبل از شروع ماه تحصیلی برای استرداد شهریه ) هم شامل معافیت 1 ساله می شم ؟؟؟

RE: وثیقه - nader - 13-09-2015

(13-09-2015, 10:28 PM)TMNT1 نوشته: درود 

خیلی ممنون بابت راهنمایی ها 

اگر من الان در دانشگاهی ثبت نام کنم و بعد از 5 یا 6 روز انصراف بدم ( قبل از شروع ماه تحصیلی برای استرداد شهریه ) هم شامل معافیت 1 ساله می شم ؟؟؟

اگه قبل از شروع کلاسها باشه غیر هزینه ثبت نام مابقیشو میدن
اگه کلاس ها شروع بشه زیر 1 ماه مقدار زیادیشو بهت میدن دقیق یادم نیست چقد از شهریه ثابت

RE: وثیقه - TMNT1 - 13-09-2015

سلام 

من قانون استرداد هزینه رو می دونستم 

موردی که ابهام برانگیز برای من هستش اینه که با اینکه مدت ثبت نام من خیلی کم هست و قبل از شروع سال تحصیلی دانشگاه انصراف می دم نظام وظیفه به من معافیت تحصیلی رو می ده ؟؟؟   
بحث مالی از احمیت خیلی کمی برخورداره من تاکید اصلیم به معافیت هستش و بعد از انصراف می تونم اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم رو بگیرم و ترجمشون کنم

RE: وثیقه - nader - 14-09-2015

(13-09-2015, 11:38 PM)TMNT1 نوشته: سلام 

من قانون استرداد هزینه رو می دونستم 

موردی که ابهام برانگیز برای من هستش اینه که با اینکه مدت ثبت نام من خیلی کم هست و قبل از شروع سال تحصیلی دانشگاه انصراف می دم نظام وظیفه به من معافیت تحصیلی رو می ده ؟؟؟   
بحث مالی از احمیت خیلی کمی برخورداره من تاکید اصلیم به معافیت هستش و بعد از انصراف می تونم اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهیم رو بگیرم و ترجمشون کنم

نظام وظیفه از روزی که میری دانشگاه واست معافیت تحصیلی رد میکنه همون فرداشم که انصراق بدی عیبی نداره فقط باید پیگیری کنی
چون مسئول نظام وظیفه دانشگاه بعد 1 مدت (2-3 ماه بعد سال تحصیلی مدارک و این چیزارو ارائه میده با نظام وظیفه شهرستان)
مشکلی پیش نمیاد

RE: وثیقه - TMNT1 - 16-09-2015

سلام 

ممنون نادر جان بابت پاسختون ، من رفتم ثبت نام کردم و با سماجت نامه رو خودم از دانشگاه گرفتم بردم پلیس +10 و معافیت صادر شد ( تا بعدا برم انصراف بدم )

من برای ایتالیا اقدام می کنم ، سوالی که برای من پیش اومده اینه که : روند پذیرش دانشگاه های ایتالیا 2 مرحله ای هستش و بعد از پذیرش اولیه دانشگاه دعوت نامه می فرسته که برم و در خاک ایتالیا امتحان ورودی به دانشگاه رو بدم و با این شرایط 

نظام وظیفه به من اجازه گذاشتن وثیقه تحصیلی می ده ؟؟؟ یا باید جوری دیگه اقدام کنم 

و من اگه 10 مهر 94 از تحصیل انصراف بدم میزان معافیتم تا عید و شروع سال جدید می شه یا 10 مهر 95

RE: وثیقه - TMNT1 - 16-09-2015

راستی برای تحصیل در مقطع دکتری عمومی ( پزشکی single cycle 6 years ) و یا داروسازی نظام وظیفه اجازه وثیقه رو می ده ؟؟؟ 
چون گفته برای تحصیل کارشناسی اجازه گذاشتن وثیقه رو نمی دن ولی برای کارشناسی ارشد اجازه خروج می دن ، با توجه به اینکه داروسازی معادل کارشناسی ارشد حساب می شه و همچنین پزشکی که دکتری عمومی حساب می شه آیا امکان گذاشتن وثیقه هستش ؟؟؟

RE: وثیقه - nader - 17-09-2015

(16-09-2015, 04:51 PM)TMNT1 نوشته: سلام 

ممنون نادر جان بابت پاسختون ، من رفتم ثبت نام کردم و با سماجت نامه رو خودم از دانشگاه گرفتم بردم پلیس +10 و معافیت صادر شد ( تا بعدا برم انصراف بدم )

من برای ایتالیا اقدام می کنم ، سوالی که برای من پیش اومده اینه که : روند پذیرش دانشگاه های ایتالیا 2 مرحله ای هستش و بعد از پذیرش اولیه دانشگاه دعوت نامه می فرسته که برم و در خاک ایتالیا امتحان ورودی به دانشگاه رو بدم و با این شرایط 

نظام وظیفه به من اجازه گذاشتن وثیقه تحصیلی می ده ؟؟؟ یا باید جوری دیگه اقدام کنم 

و من اگه 10 مهر 94 از تحصیل انصراف بدم میزان معافیتم تا عید و شروع سال جدید می شه یا 10 مهر 95

تا 10 مهر 95
شما واسه اون امتحان سعی کن ویزای توریستی بگیری بری کع دردسرش کم باشه و به اما و اگر نخوری
میتونی وثیقه بذاری و خارج بشی

RE: وثیقه - nader - 17-09-2015

(16-09-2015, 11:19 PM)TMNT1 نوشته: راستی برای تحصیل در مقطع دکتری عمومی ( پزشکی single cycle 6 years ) و یا داروسازی نظام وظیفه اجازه وثیقه رو می ده ؟؟؟ 
چون گفته برای تحصیل کارشناسی اجازه گذاشتن وثیقه رو نمی دن ولی برای کارشناسی ارشد اجازه خروج می دن ، با توجه به اینکه داروسازی معادل کارشناسی ارشد حساب می شه و همچنین پزشکی که دکتری عمومی حساب می شه آیا امکان گذاشتن وثیقه هستش ؟؟؟

نظام وظیفه برای هر مقطعی سنوات اون مقطع  رو میده حالا اکه قبلا از سنوات ورود به دانشگاه در هر مقطعی استفاده کرده باشی ازش کم میشه اگه نکرده باشی از همین الان که ثبت نام کردی سنوات معین تو در این مقطع تحصیلی در جال کنتور انداختنه

RE: وثیقه - TMNT1 - 17-09-2015

(17-09-2015, 12:31 AM)nade r نوشته: نظام وظیفه برای هر مقطعی سنوات اون مقطع  رو میده حالا اکه قبلا از سنوات ورود به دانشگاه در هر مقطعی استفاده کرده باشی ازش کم میشه اگه نکرده باشی از همین الان که ثبت نام کردی سنوات معین تو در این مقطع تحصیلی در جال کنتور انداختنه

منظورتون رو درست متوجه نشدم 

یعنی من از دیروز که دانشگاه ثبت نام کردم دارم از سنوات استفاده می کنم و اگه قبل از شروع کلاس ها برم و انصراف بدم و از سنوات 1 ساله معافیت استفاده کنم دیگه سنوات تحصیلی کنتور نمی اندازه تا زمانی که برم دانشگاه جدید و بعدا می تونم پذیرش بگیرم و برم پزشکی بخونم 

در کل امکان دادن وثیقه هست برای پزشکی و داروسازی هستش ؟؟؟ 
یا برم سراق بند (پ) 

ممنون نادر جان بابت راهنمایت