آکادمیا کافه
آزمون NAATI - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- انجمن: مهاجرت به استرالیا و نیوزلند (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7-%D9%88-%D9%86%DB%8C%D9%88%D8%B2%D9%84%D9%86%D8%AF)
+---- موضوع: آزمون NAATI (/Thread-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-NAATI)

صفحات 1 2 3 4

آزمون NAATI - Bahram - 16-04-2013

بسیاری از متقاضیان اخذ اقامت استرالیا، برای افزودن به مجموع امتیازات خود نیاز به مدرک مترجمی NAATI دارند. NAATI دو بخش متفاوت Translator و Interpretor دارد و به دو جهت زبانی فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی موجود است، که اکثر متقاضیان ایرانی طالب اخذ اقامت بسراغ Professional Translator انگلیسی به فارسی میروند. این آزمون بصورت Professional و Paraprofessional انجام میشود که توصیه میشود Professional آن را انتخاب کنید.

این آزمون در داخل و خارج استرالیا برگزار میشود. هزینه این آزمون در داخل استرالیا، 800 دلاراسترالیایی میباشد. در صورت قبولی در این آزمون 5 امتیاز مثبت بدست میاورید(اکثراً نمره قبولی در این آزمون را میگیرند.)

این آزمون از دوبخش مترجمی(Translation) و اخلاق(Ethics) تشکیل شده است. در هر بخش 3 سوال به متقاضی داده میشود و متقاضی باید 2 تا از آنها را به دلخواه انتخاب و جواب دهد. زمان این آزمون به حد کافی 3 ساعت میباشد. لطفاً برای دریافت اطلاعات بیشتر ضمیمه این پست را دانلود و مطالعه کنید.

RE: آزمون NAATI - Bahram - 16-04-2013

برای دریافت اطلاعات مربوط به ثبت نام، به وبسایت http://www.naati.com.au/home_page.html مراجعه کنید.

RE: آزمون NAATI - ahmadpashaei - 17-04-2013

سلام. 5 امتیاز می ارزه که این هزینه سنگین رو بدن؟باید چند امتیاز بشه برای واجد شرایط بودن؟آیا فقط به درد داوطلب مهاجرت میخوره یا برای دانشجو ها مفیده؟ و سوال آخر اینکه گفتین که متقاضی ها باید بیان استرالیا امتحان بدن و برگردن ایران و اگر ویزا و اقامت جور شد تازه برن استرالیا؟آخه عجیبه که امکانی برای آزمون در ایران نذاشتن!!

RE: آزمون NAATI - Bahram - 17-04-2013

اگر بتوانید ایلتس در تمام مهارتها 8 بگیرید, احتمالا نیازی به این آزمون نخواهید داشت چون ایلتس 7 پنج امتیاز کمتر از ایلتس 8 دارد. بنظر من ارزشش رو داره.
مجموع امتیازات باید به حداقل 60 برسد.
متقاضیان بیشتر بمنظور مهاجرت از آن استفاده می‌کنند.
عرض کردم این امتحان هم در داخل استرالیا برگزار میشه(برای متقاضیانی که در داخل استرالیا هستند و تحصیلشان تمام شده و میخواهند برای اقامت استرالیا اقدام کنند) و هم در خارج از استرالیا(برای متقاضیانی که در خارج از استرالیا با داشتن سابقه کار حرفه ای برای اقامت میخواهند اقدام کنند).

RE: آزمون NAATI - Shahrouz - 18-04-2013

(17-04-2013, 05:39 PM)'Bahram' نوشته: اگر بتوانید ایلتس در تمام مهارتها 8 بگیرید, احتمالا نیازی به این آزمون نخواهید داشت چون ایلتس 7 پنج امتیاز کمتر از ایلتس 8 دارد. بنظر من ارزشش رو داره.
مجموع امتیازات باید به حداقل 60 برسد.
متقاضیان بیشتر بمنظور مهاجرت از آن استفاده می‌کنند.
عرض کردم این امتحان هم در داخل استرالیا برگزار میشه(برای متقاضیانی که در داخل استرالیا هستند و تحصیلشان تمام شده و میخواهند برای اقامت استرالیا اقدام کنند) و هم در خارج از استرالیا(برای متقاضیانی که در خارج از استرالیا با داشتن سابقه کار حرفه ای برای اقامت میخواهند اقدام کنند).

ممنون بهرام جان . فقط یک نکته خواستم بگم که تفاوت نمره ۷ ، ۸  در این امتیاز بندی ۱۰ امتیاز هست.

RE: آزمون NAATI - Bahram - 18-04-2013

جزوه Ethics به زبان فارسی (Farsi Ethics)

در جزوه بخش Ethics این آزمون، متقاضیان باید تمام اصول و زیربندهای آن به زبان انگلیسی را عیناً حفظ باشند که برای خیلیها شاید کار آسانی نباشه. از طرفی دیگر امکان پاسخگویی به این بخش در امتحان به زبان فارسی نیز وجود دارد.
از این جهت یکی از دوستانم در سیدنی(علی الف.) زحمت کشیده و کل این بخش را به فارسی ترجمه کرده که حفظ کردن آن برای بعضیها شاید راحتتر باشد که من در اینجا قرارش میدهم.
امیدوارم مفید واقع شوند.

RE: آزمون NAATI - nozar - 02-10-2013

سلام
می خواستم  بپرسم امتحان naati هر چند وقت در ایران برگزار میشود؟ آخه باید برنامه ریزی کنم و قصد مهاجرت دارم. متاسفانه فرصتم هم کمه. ممنون

RE: آزمون NAATI - Shahrouz - 03-10-2013

(02-10-2013, 10:26 AM)'nozar' نوشته: سلام
می خواستم  بپرسم امتحان naati هر چند وقت در ایران برگزار میشود؟ آخه باید برنامه ریزی کنم و قصد مهاجرت دارم. متاسفانه فرصتم هم کمه. ممنون

درود 
اطلاعات مرتبط رو از این لینک می تونید بگیرید. 
در مورد هزینه تست و سایر موارد هم می تونید از این لینک استفاده کنید

RE: آزمون NAATI - alireza71 - 04-12-2013

آشنایی بیشتر با امتهان ناتی NAATI
ناتی نام یک سازمان در استرالیا می باشد که مسولیت تایید حرفه مترجمی در استرالیا را به عهده دارد. هر فردی که در استرالیا (چه استرالیایی و چه مهاجر) بخواهد از راه حرفه مترجمی کسب درآمد نماید باید قبل از هر چیز مهارت مترجمی خود را در توسط سازمان ناتی مورد سنجش قرار دهد. اگر مهارت وی مورد تایید بود می تواند به عنوان مترجم در استرالیا انجام وظیفه نماید.

برای افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا دارند نیز سازمان ناتی می تواند اهمیت داشته باشد. به این دلیل که از جولای سال 2011 به بعد اداره مهاجرت استرالیا اعلام نمود اگر هر ایرانی تاحدی به زبان انگلیسی و فارسی تسلط داشته باشد که سازمان ناتی تسلط وی را به این دو زبان تایید نماید 5 امتیاز به مجموع امتیازات آن فرد اضافه خواهد گردید. این 5 امتیاز برای خیلی از افراد مهم است و می تواند تعداد خیلی زیادی را از ارائه نمره 7 در امتحان آیلتس برهاند. همچنین افرادی که رشته تحصیلی آنها مترجمی زبان انگلیسی میباشد، در صورتیکه شغل مترجمی جزء لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد (که در تاریخ امروز یعنی 6 آگوست 2012 نیست) می توانند مدارک خود را جهت تایید شدن به سازمان ناتی ارسال نمایند و اگر این سازمان مدارک آنها را تایید نمود از طریق رشته مترجمی به استرالیا مهاجرت نمایند.

سازمان ناتی مهارتهای مترجمی را از طریق یک آزمون مورد سنجش قرار می دهد که آن آزمون به امتحان ناتی شهرت یافته است.

امتحان ناتی به سه بخش اصلی تقسیم می گردد. پیشرفته، حرفه ای و نیمه حرفه ای. بخش حرفه ای و نیمه حرفه ای بیشتر مد نظر ما ایرانیها است. بخش حرفه ای برای افرادی است که می خواهند از طریق مترجمی زبان انگلیسی به استرالیا مهاجرت نمایند و در آنجا و یا حتی در خود ایران به کار مترجمی مشغول شوند. هزینه امتحان حرفه ای 1234 دلار استرالیا می باشد که 106 دلار هم باید بابت اسم نویسی پرداخت نمود یعنی مجموع هزینه بخش حرفه ای 1340 دلار استرالیا می باشد. بخش نیمه حرفه ای برای افرادی است که تنها هدفشان از دادن این امتحان این است که 5 امتیاز به مجموع امتیازاتشان برای مهاجرت به استرالیا اضافه نمایند. هزینه امتحان نیمه حرفه ای 555 دلار استرالیا می باشد که آنها هم باید 106 دلار بابت ثبت نام پرداخت نمایند بنابر این کل هزینه بخش نیمه حرفه ای 661 دلار استرالیا می باشد.

یک مشکل وجود دارد و آن هم این است که سازمان ناتی امتحان نیمه حرفه ای را تنها در خود استرالیا و یا نیوزلند می گیرد. طبق تجربه دفتر رهپوی، استرالیا و نیوزلند به ایرانیها جهت شرکت در امتحان ناتی ویزا نمی دهند. بنا بر این برای افرادی که قصد گرفتن 5 امتیاز امتحان ناتی را دارند تنها راه، شرکت در امتحان حرفه ای می باشد که هم سختتر است (البته خیلی ها معتقند از آیلتس 7 در همه اسکیلها راحتتر است اما مقایسه اینکه سختتر یا راحتتر است ممکن نیست چون دو سبک متفاوت می باشند) و هم 1340 دلار هزینه دارد.

پس اگر فردی به هر دلیل که خودش صلاح می داند نتیجه گرفت که باید برای کسب 5 امتیاز در امتحان ناتی شرکت کند می تواند برای این امتحان برنامه ریزی نماید.

ویرایش توسط MaMi به دلیل حذف تبلیغات

RE: آزمون NAATI - samaneh_arkani - 10-04-2014

سلام من واقعا گیج شدم نمی تونم فرم رو پر کنم کسی هست نمونه فرم پر شده داشته باشه یا کلا بتونه بهم کمک کنه ؟در ضمن پول را باید کی و کجا پرداخت کنیم -فرم رو براشون ایمیل کنیم کافیه؟ چه مدارکی باید براشون بفرستیم؟ برای شرکت در آزمون حرفه ای وقتی مدرکمون غیر از زبان هست باید چه مدرک تحصیلی داشته باشیم ؟حتما باید سابقه ترجمه داشته باشیم من با آیلتس اورال 7.5 و s,w:6.5می تونم نمره بیارم کلا قاطی کردم