آکادمیا کافه
مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان (/Thread-%D9%85%D8%AF%D8%AA-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - Shihan - 27-07-2013

(27-07-2013, 01:42 PM)'sarazarin' نوشته: سلام
بنده پذیرش دانشگاه کلاسهال دارم و پذیرش مشروط با نمره زبان حداقل سطح B1 رو برای من درخواست کرده اند، دیروز در ازمون گوته سفارت شرکت کردم و نتونستم قبول شم، ضمناً ازمون بعدی 22 شهریور می باشد که متاسفانه من 6 شهریور وقت مصاحبه دارم.
می خواستم بدونم ایا شما اطلاع دارید که سفارت بهم وقت کافی میدهد که نمره خودم رو جبران کنم و برای انها بیارم؟
و ایا با مدرک A2 سفارت قبول می کنند که بهم ویزا بدهند یا خیر؟

دوست عزیز، ضمن عرض خوش امدگویی به شما
من تجربه 2 تا ازدوستانم رو خدمت شما بیان میکنم، دوستان من هم پذیرشهایی از بوخوم و هانوفر داشتند و دانشگاه از انها مدرک B1 درخواست کرده بود با مراجعه به سفارت و تماس با اقای مالکی تونستند وقت خودشان رو به تعویق بندازند و در ازمون بعدی شرکت کنند. و نمره لازم رو بدست اورند. اما خودم هم شاهد این بودم پارسال بچه ها با مدرک A2 هم از سفارت ویزا گرفته بودند در حالی که در نامه پذیرش ازشون نمره B1 خواسته بود زیرا برای جبران اون نمره باید در کلاسهای تست داف در المان شرکت کنند تا نمره مد نظر رو بیارن.
ازاد اندیش باشی

ویزای دانشجویی آلمان - پیمان-2 - 31-08-2013

با درود خدمت همه دوستان

من در تاریخ 21 آگوست مصاحبه برای ویزای دانشجویی رو انجام دادم. اون روز به من گفتن که 8 هفته دیگه نتایج رو از تو سایت چک کنم. از طرف دیگه دانشگاه تا15 اکتبر (23 مهر) که شروع کلاس هاست به من وقت داده که خودم رو برسونم. ولی روال عادی ویزا تا طی بشه فکر کنم اواسط آبان ما میشه. چه راهی وجود داره که من بتونم سفارت رو راضی کنم تا ویزای من رو چند هفته زودتر بده تا من بتونم تا روز 15 اکتبر خودم رو برسونم؟

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی های شما

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - m0h3n - 31-08-2013

(31-08-2013, 05:31 PM)'پیمان-2' نوشته: با درود خدمت همه دوستان
من در تاریخ 21 آگوست مصاحبه برای ویزای دانشجویی رو انجام دادم. اون روز به من گفتن که 8 هفته دیگه نتایج رو از تو سایت چک کنم. از طرف دیگه دانشگاه تا15 اکتبر (23 مهر) که شروع کلاس هاست به من وقت داده که خودم رو برسونم. ولی روال عادی ویزا تا طی بشه فکر کنم اواسط آبان ما میشه. چه راهی وجود داره که من بتونم سفارت رو راضی کنم تا ویزای من رو چند هفته زودتر بده تا من بتونم تا روز 15 اکتبر خودم رو برسونم؟
پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی های شما

سلام،
8 هفته ماکزیمم زمانی هست که نتایج اعلام میشه و به "احتمال" زیاد، زودتر تکلیف ویزاتون مشخص میشه.
اینکه به سفارت بگید ویزاتون رو زودتر بده، راهی وجود نداره. مثل شما زیاد هستند.
بنظرم فاصله روز مصاحبه تا ثبت نام دانشگاه فاصله خوبی هست و نباید مشکلی پیش بیاد. نگران نباشید

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - roshanak25 - 22-09-2013

سلام دوستان. کسی که پذیرش در دوره آلمانی گرفته، از موقعی که پذیرش گرفته تا روزی که باید مدارکو آماده کنه برای سفارت، تقریبا چقد فرصت داره؟ یعنی فرصت داره که زبان آلمانی بخونه و خودشو به سطح مورد نظر برسونه یا اینکه باید از قبل به فکر مدرک زبان آلمانی باشه؟

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - Shihan - 22-09-2013

(22-09-2013, 04:15 PM)'roshanak25' نوشته: سلام دوستان. کسی که پذیرش در دوره آلمانی گرفته، از موقعی که پذیرش گرفته تا روزی که باید مدارکو آماده کنه برای سفارت، تقریبا چقد فرصت داره؟ یعنی فرصت داره که زبان آلمانی بخونه و خودشو به سطح مورد نظر برسونه یا اینکه باید از قبل به فکر مدرک زبان آلمانی باشه؟

بسته به دوره و زمان پذیرش داره دانشگاههایی هستن که 2 بار دانشجو میگیرن پس شاید فرصت خیلی مهیا نباشه تا سطح B1 زمان بزارید و ازمون بدهید. اما اگر دانشگاه نتیجه پذیرش رو با فاصله زمانی 5-6 ماه زودتر بدهد میشه اینکارو انجام داد. مثه دانشگاه وایمار، دورتمند، روستوک و .... اینها یکبار در سال دانشجو میگیرن پس فرصت برای خوندن زبان المانی پس از پذیرش تا رسیدن به فرایند ویزا رو داری.
ازاد اندیش باشی

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - miladsem - 31-10-2014

سلام روز بخیر، تاریخ امتحان ورودی کالجم 25 november دردانشگاه هامبورگه، زمان مصاحبم 12 octobr بود،الان 19 روزی میشه که از زمان مصاحبم گذشته،به نظر شما حداکثر چقدر طول میکشه که ویزام بیاد؟ آیا میتونم برسم به امتحان ورودیم؟ در ضمن مدارکم کامل بوده و مشکلی نداشتم. متشکرم میشم اگه راهنمایی بکنین.

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - Shihan - 01-11-2014

(31-10-2014, 10:36 PM)'miladsem' نوشته: سلام روز بخیر، تاریخ امتحان ورودی کالجم 25 november دردانشگاه هامبورگه، زمان مصاحبم 12 octobr بود،الان 19 روزی میشه که از زمان مصاحبم گذشته،به نظر شما حداکثر چقدر طول میکشه که ویزام بیاد؟ آیا میتونم برسم به امتحان ورودیم؟ در ضمن مدارکم کامل بوده و مشکلی نداشتم. متشکرم میشم اگه راهنمایی بکنین.

دروود. با کالج این موضوع رو مطرح کنید. چون پروسه ویزا مستقیم از سازمان مربوطه در المانه و پیگیری اش سخته. بنابراین بهتره برای کالج این مورد رو ارائه کنید. به هر حال بهتره مثبت فکر کنید.

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - amirfriendship - 15-02-2018

اگر فاصله زمانی مصاحبه تا شروع کلاس بیش از 5-6 ماه باشه، سفارت همچنان روال عادی برای صدور ویزا را طی می کنه یا ممکنه پرونده را نگه داره و دیرتر بفرسته؟

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - automotive - 15-02-2018

(15-02-2018, 12:34 PM)amirfriendship نوشته: اگر فاصله زمانی مصاحبه تا شروع کلاس بیش از 5-6 ماه باشه، سفارت همچنان روال عادی برای صدور ویزا را طی می کنه یا ممکنه پرونده را نگه داره و دیرتر بفرسته؟

دیروز اعلام کردید که سفارت پرونده شما را نگه داشته است.

سفارت ها در آخرین لحظه این کار را انجام می‌دهند تا بتوانند به روزترین اطلاعات را داشته باشند.

به هر حال خرید بلیط، بستن چمدان و پرواز نهایتا به 2 هفته زمان نیاز دارد، پاسخ سفارت نیز معمولا بین 1 تا 2 ماه است، پس شما اگر 3 ماه تا شروع کلاسها زمان مصاحبه داشته باشید در بدترین حالت 1 ماه قبل از شروع کلاسها ویزا دریافت خواهید کرد.
مشکل زمانی به وجود میآید که نتوانید وقت سفارت دریافت کنید که اگر اشتباه نکنم هم وقت اضطراری وجود دارد و هم موارد دانشجویی برای سفارت ها در اولویت قرار دارد.

RE: مدت زمان لازم برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان - orangegirl - 08-05-2018

سلام
چقدر وقت قبل از اینکه بخوام برای دانشگاه اپلای کنم باید تو سایت سفارت واسه تعیین وقت ثبت نام کنم؟ و اینکه تاریخ مصاحبه کی و چطوری مشخص میشه؟