آکادمیا کافه
ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - sarvenaz_m92 - 13-09-2014

من دختر 22 ساله مجرد هستم و دانشجو.من و مادرم از طرف خالم که مقیم آلمان و پزشک هست دعوتنامه گرفتم که 1 ماه توریستی سفر کنم که متاسفانه ویزای من ریجکت شد با اینکه مدارک کاملی(گواهی اشتغال به تحصیل-مدارک حساب بانکی خوب-شینگن 4سال پیش) ارائه داده بودم و مصاحبه کننده چیزی از نقص مدرک نگفت و روی پرونده هم ok نوشت.توی نامه ریجکت گفته شده مدارک ناقص و اینکه اثباتی برای برگشت نبوده .حالا وکیل خاله ام در آلمان نامه اعتراض نوشتن و فردا به یه آشنایی در سفارت تحویل میدم.آیا تاثیر داره؟پروسه اش چقدر طول میکشه؟دوباره مصاحبه میکنن یا همون پرونده بررسی میشه؟ممنون

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 08-10-2014

(13-09-2014, 12:57 PM)'sarvenaz_m92' نوشته: من دختر 22 ساله مجرد هستم و دانشجو.من و مادرم از طرف خالم که مقیم آلمان و پزشک هست دعوتنامه گرفتم که 1 ماه توریستی سفر کنم که متاسفانه ویزای من ریجکت شد با اینکه مدارک کاملی(گواهی اشتغال به تحصیل-مدارک حساب بانکی خوب-شینگن 4سال پیش) ارائه داده بودم و مصاحبه کننده چیزی از نقص مدرک نگفت و روی پرونده هم ok نوشت.توی نامه ریجکت گفته شده مدارک ناقص و اینکه اثباتی برای برگشت نبوده .حالا وکیل خاله ام در آلمان نامه اعتراض نوشتن و فردا به یه آشنایی در سفارت تحویل میدم.آیا تاثیر داره؟پروسه اش چقدر طول میکشه؟دوباره مصاحبه میکنن یا همون پرونده بررسی میشه؟ممنون

Dear Applicant

I guess, you should ask your family's lawyer cos they know any regulation and rules about your personal case. actaully if there is no unclear case on your file then it will run as normal by embassy. hope you will get positive reply early.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - anita_hsy - 14-10-2014

سلام دوستان
من دو بار (یک بار 3 سال پیش و یکبار تیر ماه امسال) برای ویزای توریستی آلمان اقدام کردم ولی با وجود کامل بودن همه مدارکم ریجکت شدم و دلیل ریجکتی من رو هم اعلام کردن که دلیلی برای برگشتنتون ذکر نکردید
با توجه به دو بار ریجکتی توریستی فکر میکنید اگه تحصیلی اقدام کنم بهم ویزا میدن؟
یعنی به هم مرتبطن؟
ممنون میشم از راهنماییتون

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - bndsdh - 31-10-2014

سلام دوستان،

من یکی از مدارکم برای ویزای شنگن آلمان نقص داشت ( شرکت در یک کلاس علمی هستش)..... کنسول گفت که نقصی مدرک بزنن و تا 10 روز دیگه، مدرک باید جبران بشه .... و ازم خواستن که مدرک نقصی رو ببرم... دارم فردا میبرم (بعد از 3 روز) ..... آیا امیدی برای گفتن ویزا هست؟؟؟؟ چون باید الان یک برنامه ریزی کنم، میخوام نظر شما رو بدونم......

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 01-11-2014

(31-10-2014, 11:08 PM)'bndsdh' نوشته: سلام دوستان،
من یکی از مدارکم برای ویزای شنگن آلمان نقص داشت ( شرکت در یک کلاس علمی هستش)..... کنسول گفت که نقصی مدرک بزنن و تا 10 روز دیگه، مدرک باید جبران بشه .... و ازم خواستن که مدرک نقصی رو ببرم... دارم فردا میبرم (بعد از 3 روز) ..... آیا امیدی برای گفتن ویزا هست؟؟؟؟ چون باید الان یک برنامه ریزی کنم، میخوام نظر شما رو بدونم......

اگر مداکتون کامل باشه و اینکه قویاً بدونن که بعد از کلاس میخوای برگردی شانست بالاست. بهتره از شرکت یا موسسه ای که کار میکنی نامه ای مبنی بر اینکه بعد از اون دوره در المان بر میگیردی هم ارائه کنی خوبه.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - azamj - 03-05-2015

سلام.من یه خانوم 27 ساله هستم که شوهرم به عنوان ریسرچر در یکی از دانشگاههای آلمان کار میکنه.من  8 دی ماه برای ویزای پیوستن اقدام کردم و الان (10 اردیبهشت) بعداز 4 ماه بهم زنگ زدن که ریجکت شدی.دلیلش هم گفتن باید بیای سفارت تا بهت بگن ولی نگفتن برات ایمیل میکنیم یا پست کردیم. منو شوهرم حدس میزنیم که دلیل ریجکت شدنم میزان حقوقش باشه.چون حقوقش کمه ولی من پرینت حساب بانکی شوهرمم موقع درخواست ویزا داده بودم که بدونن ما به اندازه کافی پس انداز داریم. از طرف دیگه من خودم توی یکی از شهرای دیگه آلمان که  به شهر شوهرم نزیکه پذیرش دکتری گرفتم، و قرار کاری یک ساله دارم که توش نوشته من برم یک سال تو دانشگاه کار کنم و بعدش دانشجوی دکترا بشم.حالا چندتا سوال دارم.ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه:
1. دلیل ریجکت شدنمو چطور باید پیگیری کنم که بفرستن به ایمیلم؟
2.مراحل اعتراض گذاشتن چطوریه؟ چه چیزایی و به کجا باید تحویل بدم؟
3.من میخام اعتراض بزارم.البته همونطور که گفتم هنوز دلیل ریجکت رو نمیدونم.ولی اگه دلیلش حقوق پایین شوهرم باشه، بنظرتون قرارداد کاری خودمو ببرم و بگم که من خودم درآمد دارم، شوهرم پس انداز هم داره. پس دیگه مشکل پول نخواهیم داشت؟ یا این قرارداد خودم تازه ممکنه مشکل ساز بشه و بگن تو و شوهرت اصلا توی یه شهر نیستین یا مثلا بگن توکه میخای بری اونجا درس بخونی و کار کنی و ممکنه دیگه برنگردین ایران؟

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 03-05-2015

(03-05-2015, 02:43 PM)'azamj' نوشته: سلام.من یه خانوم 27 ساله هستم که شوهرم به عنوان ریسرچر در یکی از دانشگاههای آلمان کار میکنه.من  8 دی ماه برای ویزای پیوستن اقدام کردم و الان (10 اردیبهشت) بعداز 4 ماه بهم زنگ زدن که ریجکت شدی.دلیلش هم گفتن باید بیای سفارت تا بهت بگن ولی نگفتن برات ایمیل میکنیم یا پست کردیم. منو شوهرم حدس میزنیم که دلیل ریجکت شدنم میزان حقوقش باشه.چون حقوقش کمه ولی من پرینت حساب بانکی شوهرمم موقع درخواست ویزا داده بودم که بدونن ما به اندازه کافی پس انداز داریم. از طرف دیگه من خودم توی یکی از شهرای دیگه آلمان که  به شهر شوهرم نزیکه پذیرش دکتری گرفتم، و قرار کاری یک ساله دارم که توش نوشته من برم یک سال تو دانشگاه کار کنم و بعدش دانشجوی دکترا بشم.حالا چندتا سوال دارم.ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه:
1. دلیل ریجکت شدنمو چطور باید پیگیری کنم که بفرستن به ایمیلم؟
2.مراحل اعتراض گذاشتن چطوریه؟ چه چیزایی و به کجا باید تحویل بدم؟
3.من میخام اعتراض بزارم.البته همونطور که گفتم هنوز دلیل ریجکت رو نمیدونم.ولی اگه دلیلش حقوق پایین شوهرم باشه، بنظرتون قرارداد کاری خودمو ببرم و بگم که من خودم درآمد دارم، شوهرم پس انداز هم داره. پس دیگه مشکل پول نخواهیم داشت؟ یا این قرارداد خودم تازه ممکنه مشکل ساز بشه و بگن تو و شوهرت اصلا توی یه شهر نیستین یا مثلا بگن توکه میخای بری اونجا درس بخونی و کار کنی و ممکنه دیگه برنگردین ایران؟

درود بر شما و خوش آمدید به این انجمن
1- دلیل ریجکت شدن را در یک نامه به شما خواهند داد. نمونه این دلایل را میتوانید در تاپیک فرم ویزای شنگن ببینید.
2- همانجا در سفارت میتوانید درخواست کنید که فرم اعتراض را دریافت کنید. پس از پر کردن فرم بهمراه مدارک مربوطه به سفارت تحویل میدهید. همسر شما نیز میتوانند به اداره مهاجرت در آلمان مراجعه کنند و اعتراض کنند.
3- ببینید، با توجه به این که خودتان پذیرش دکتری گرفتید من پیشنهاد میکنم که شما به صورت مستقل از شوهرتان اقدام کنید و درخواست ویزای تحصیلی کنید چون روال سریعتر و روتین تری داره.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - azamj - 03-05-2015

(03-05-2015, 03:08 PM)'ForeverBlue' نوشته:
درود بر شما و خوش آمدید به این انجمن
1- دلیل ریجکت شدن را در یک نامه به شما خواهند داد. نمونه این دلایل را میتوانید در تاپیک فرم ویزای شنگن ببینید.
2- همانجا در سفارت میتوانید درخواست کنید که فرم اعتراض را دریافت کنید. پس از پر کردن فرم بهمراه مدارک مربوطه به سفارت تحویل میدهید. همسر شما نیز میتوانند به اداره مهاجرت در آلمان مراجعه کنند و اعتراض کنند.
3- ببینید، با توجه به این که خودتان پذیرش دکتری گرفتید من پیشنهاد میکنم که شما به صورت مستقل از شوهرتان اقدام کنید و درخواست ویزای تحصیلی کنید چون روال سریعتر و روتین تری داره.

ممنونم از جوابتون. من مدارک دانشگاهیم دو ماه دیگه آزاد میشه که بعد ازون میتونم برای ویزای دانشجویی اقدام کنم.و 4 ماه پیش بوده که درخواست ویزای پیوستن دادم که تو این مدت پذیرش هم گرفتم.بهرحال میخام فعلا اعتراض هم بکنم شاید زودتر جواب بده. شما نظرتون درمورد اینکه قرارداد خودمو همراه با اعتراض بدم چی هست؟

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 04-05-2015

(03-05-2015, 07:28 PM)'azamj' نوشته:
ممنونم از جوابتون. من مدارک دانشگاهیم دو ماه دیگه آزاد میشه که بعد ازون میتونم برای ویزای دانشجویی اقدام کنم.و 4 ماه پیش بوده که درخواست ویزای پیوستن دادم که تو این مدت پذیرش هم گرفتم.بهرحال میخام فعلا اعتراض هم بکنم شاید زودتر جواب بده. شما نظرتون درمورد اینکه قرارداد خودمو همراه با اعتراض بدم چی هست؟

شما بهتره اول دلیل ریجکت شدن ویزا را ببینید و مدارک متناسب با اون را ارائه بدهید. هنوزمعلوم نیست دلیل ریجکت شدن چه چیزی است. قرارداد شما در ایران هم عملا برای بحث مالی مشکلی را حل نمیکند، مگر این که نشان دهد حقوق خوبی میگیرید و ضمنا ریز حساب بانکی را ببرید که نشان دهد پس انداز خوبی دارد.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - azamj - 16-05-2015

سلام کسی میدونه وقتی روی جواب ریجکت ویزا اعتراض میزاریم چقدر طول میکشه تا جواب بدن؟