آکادمیا کافه
ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: روادید آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن (/Thread-%D8%B1%DB%8C%D8%AC%DA%A9%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 27-07-2013

(27-07-2013, 07:50 PM)'negar 271' نوشته: با سلام من دو سال پیش برای ویزای دیداری برای آلمان اقدام کردم که در اون زمان دانشجوی سال پنجم پزشکی بودم که و به دلیلی که نفهمیدم ریجکت شدم و بعد از اون اعتراص زدم چون مدارکم کامل بود و جوابی اومد مبنی بر اینکه ما قانع نشدیم و ممکنه شما در آلمان بمونید و باز نگردید من الان برای بار دوم اقدام کردم و از طرف خواهر شوهرم دعوت شدم برای دیدار، الان با اینکه درسم تمام شده ولی کار نمی کنم و به عبارتی فعلا خانه دارم برای استراحت، و نظام پزشکی ام اوایل مهر و مدرکم اواخر شهریور میاد می خواستم ببینم واسه ی این ویزای دیداری نیاز به ریز نمرات یا چیزی مربوط به رشتما میخواد یا همین که بگم خانه دارم کفایت میکنه چون الان چیزی جز ریز نمرات ندارم ،وقت مصاحبم 15 مرداده، یه سوال دیگه چقدر پول باید
داخل حسابم باشه؟خیلی ممنون

از بایت ریجکت ویزای شنگن متاسفم. اما برای صدور ویزای دیدار از خانواده و بستگان شما به مدارک دانشگاهی نیازی ندارید. تنها به این نکات باید دقت داشته باشید که هر چه میتونید مدارکتون رو تکمیل داشته باشید مانند، حساب بالا و گردش مالی 3 ماه گذشته، اگر بتونید سند منزل یا چیزی رو به اسم خودتان در نظر بگیرید، یا نامه ای مبنی بر اینکه مشغول کار هستید . تعهد دارید که برگردید. در این صورت شانس شما بالا خواهد بود. چون یکبار هم ریجکت شده بودید.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 27-07-2013

(27-07-2013, 07:50 PM)'negar 271' نوشته: با سلام من دو سال پیش برای ویزای دیداری برای آلمان اقدام کردم که در اون زمان دانشجوی سال پنجم پزشکی بودم که و به دلیلی که نفهمیدم ریجکت شدم و بعد از اون اعتراص زدم چون مدارکم کامل بود و جوابی اومد مبنی بر اینکه ما قانع نشدیم و ممکنه شما در آلمان بمونید و باز نگردید من الان برای بار دوم اقدام کردم و از طرف خواهر شوهرم دعوت شدم برای دیدار، الان با اینکه درسم تمام شده ولی کار نمی کنم و به عبارتی فعلا خانه دارم برای استراحت، و نظام پزشکی ام اوایل مهر و مدرکم اواخر شهریور میاد می خواستم ببینم واسه ی این ویزای دیداری نیاز به ریز نمرات یا چیزی مربوط به رشتما میخواد یا همین که بگم خانه دارم کفایت میکنه چون الان چیزی جز ریز نمرات ندارم ،وقت مصاحبم 15 مرداده، یه سوال دیگه چقدر پول باید
داخل حسابم باشه؟خیلی ممنون

دوست گرامی
اولا که دلیل ریجکت شدن اولیه شما بسیار مهمه. شما وقتی ریجکت میشید، حتما براتون نامه میاد (میتونین از سفارت بگیرین) که دلیل ریجکت شدن را نوشته.  اگر آن مشکل همچنان پا برجا باشه که بازهم اینبار دردسر دارید.
نیازی به ریز نمرات نیست چون اساسا این ویزای شما از نوع ملاقات با خانواده است و ربطی به موارد تحصیلی ندارد. 
این راهنما و همچنین این فایل را حتما بخوانید

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - negar 271 - 28-07-2013

سلام دوباره، بله داحل نامه چیزی مبنی بر نقص مدارک نبود فقط نوشته بود برای ما مشخص نیست که شما قصد بازگشت دارین که اینو نمیدونم رو چه حسابی گفتن،اینبار شوهر من میمونه ایران و من قصد سفر دارم این خودش میتونه یه دلیل موجه واسه وابستگی و برگشت من به ایران باشه یا ربطی نداره؟
من سند ملکی در مالکیت خودم ندارم حتما باید مال خودم باشه؟
داخل حسابم 20 ملیون تومانه به نطرتون چقدر باشه خوبه؟خیلی ممنون

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 28-07-2013

(28-07-2013, 05:19 PM)'negar 271' نوشته: سلام دوباره، بله داحل نامه چیزی مبنی بر نقص مدارک نبود فقط نوشته بود برای ما مشخص نیست که شما قصد بازگشت دارین که اینو نمیدونم رو چه حسابی گفتن،اینبار شوهر من میمونه ایران و من قصد سفر دارم این خودش میتونه یه دلیل موجه واسه وابستگی و برگشت من به ایران باشه یا ربطی نداره؟

در خصوص همسر ممکنه با بیگفتنش یکم مسیرت رو ساده کنی اما باز هم دلیل موثقی به بازگشت نیست. منظور از مالکیت بله به اسم خودته!! نه اینکه حتماً به این دلیل ویزا رو میگیری اما خب شانست به بازگشت رو بیشتر و دلیل محکمه پسندی ارائه میکنی. به هر حال حسابتم بالاتر ببری بهتره.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - negar 271 - 28-07-2013

آیا حساب بانکی همسرم در ایران و آلمان میتونه مدرک خوبی به عنوان ساپورت مالی من باشه یا مهم نیست؟چه چیزی به عنوان مدرک کمک میکنه که من دلیل محکمه پسندی برای اومدن به ایران دارم چون دفعه ی پیش مورد 9 واسم خورده بود

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 28-07-2013

(28-07-2013, 06:59 PM)'negar 271' نوشته: آیا حساب بانکی همسرم در ایران و آلمان میتونه مدرک خوبی به عنوان ساپورت مالی من باشه یا مهم نیست؟چه چیزی به عنوان مدرک کمک میکنه که من دلیل محکمه پسندی برای اومدن به ایران دارم چون دفعه ی پیش مورد 9 واسم خورده بود

همین مواردی که اشاره کردین و من هم بهتون گفتم رو ضمیمه کنید امیدوارم که مشکلی پیش نمیاد،
متاهل بودن شما و اینکه بتنهائی اقدام کردین میتونه خیلی بهتون کمک کنه و میزان حقوق دریافتی هم موثر هست که هر چه بالا باشه بهتره. اگه ملک هم دارید سندشو ببرید. و یا باید دلایل قانع کننده ای برای اینکه شما به ایران بر میگردین بیان کنید در واقع زمان درخواست مهم نیست بلکه مهمه که بتونین سفارت رو متقاعد کنین دوباره بر میگردین.مثلا شغل دولتی یا کفالت والدین سالمند و.....

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 28-07-2013

(28-07-2013, 05:19 PM)'negar 271' نوشته: سلام دوباره، بله داحل نامه چیزی مبنی بر نقص مدارک نبود فقط نوشته بود برای ما مشخص نیست که شما قصد بازگشت دارین که اینو نمیدونم رو چه حسابی گفتن،اینبار شوهر من میمونه ایران و من قصد سفر دارم این خودش میتونه یه دلیل موجه واسه وابستگی و برگشت من به ایران باشه یا ربطی نداره؟

ضمن تایید فرمایشات دوست عزیز پویا، این رو بگم که متاسفانه خیلی شانس خوبی براتون نمیبینم.
20 میلیون تومان که میشه مثلا 5000 یورور که خیلی چیز خاصی نیستش و کلا الان شما هیچ دلیل محکمی که نشون بده شما حتما برمیگردید ندارید.
حتی کسانی که قبلا چند مورد شنگن هم گرفته اند الان با مشکلاتی مواجه هستند.
کلا شرایط ایده آل اینه که یک نفر شغل ترجیحا دولتی (یا شرکت خصوصی معروف) داشته باشه و درآمد مناسب و سابقه کار طولانی (برخی به هزار دردسر سابقه کارشان را مثلا چند سال بیشتر از آنچه هست نشان میدهند) + ملک یا دارایی یا سهم الارث یا نزدیک بودن به بازنشستگی و...
از دید سفارت شرایط شما الان کاملا مشکوکه و شما کاملا آماده هستید که بروید و بمانید. چون نه کار دارید و نه دارایی خاصی و نه سابقه کار خاصی و نه فرزند  و ...

* *  یک نکته مهم- بیشتر از آنکه سفارت تصمیم گیرنده باشد، پلیس گذرنامه و همچنین مقر اصلی شنگن تصمیم گیرنده است. افرادی که در سفارت هستند آنچنان قدرتی ندارند.
اگر بتوانید دعوتنامه کاری بگیرید خیلی موثرتره

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - ForeverBlue - 28-07-2013

ضمنا پیشنهاد میکنم حتما  این فایل را نیز ببینید. هرچند مربوط به سفارت سوئد است ولی اهمیت مدارک لازم را خیلی واضح تر به زبان فارسی درج کرده است.

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - negar 271 - 29-07-2013

یه سوال من چون هنوز مدرکم نیومده و اواخر شهریور میاد و امتحان رزیدنتی تو مرحله ی اول قبول شدم و فقط یه کارنامه دارم مبنی بر اینکه مجاز شدم خوبه یه گواهی اشتغال به تحصییل بگیرم و کارنامه را نشون بدم که نشون بده من برمیگردم یا نیاز نیست بگم،و بگم خانه دارم فعلا و اگه توضیح خواست جواب بدم،از یه طرفیم میترسم بگم شرایط درسم را و فکر کنن بخوام برا ادامه تحصیل برم و بمونم لطفا کمکم کنیم

RE: ریجکت شدن ویزای آلمان و اقدامات پس از آن - Shihan - 31-07-2013

(29-07-2013, 02:25 PM)'negar 271' نوشته: یه سوال من چون هنوز مدرکم نیومده و اواخر شهریور میاد و امتحان رزیدنتی تو مرحله ی اول قبول شدم و فقط یه کارنامه دارم مبنی بر اینکه مجاز شدم خوبه یه گواهی اشتغال به تحصییل بگیرم و کارنامه را نشون بدم که نشون بده من برمیگردم یا نیاز نیست بگم،و بگم خانه دارم فعلا و اگه توضیح خواست جواب بدم،از یه طرفیم میترسم بگم شرایط درسم را و فکر کنن بخوام برا ادامه تحصیل برم و بمونم لطفا کمکم کنیم

این هم میتونه کمک کننده باشه. امیدوارم میسر بشه و نگرانی نباشید درست خواهد شد.